Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21-01-2021, 01:45   

grzech1991 napisał/a:

Nie wiem czy piszesz poważnie czy nie, orange stosuje to od lat i jest normalne. Firma ponosi koszt instalacji (powiedzmy, że realny koszt to 300 zł), później ew. czerń komercyjna - drugie 300 zł. I Ty chcesz aby oni to ponosili za Ciebie? Lol.


Tylko w moim wypadku jest inaczej. Instalację światłowodową już miałem, zrobił ją Orange jakieś 5 lat temu, więc T-Mobile nie musiało kłaść światłowodu do mieszkania, bo już go miałem. Koleś przyszedł podłączył router i wyszedł. Trwało to jakieś 30 sekund. Pomimo tego chcą 600 zł.
Też mi pozostało czekać na koniec lutego, może dadzą w swojej wielkiej łasce te publiczne IP. Ewentualnie może za kilka miesięcy zmienią regulamin i będę mógł zerwać umowę bez kosztów.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 21-01-2021, 19:50   

brtk napisał/a:
I tak i nie, co już nieraz tu pisałem.
Reklamują się też tak:
Obrazek
Co mi po braku lagów i odczuwalnych opóźnień, jak przez prywatne IP uniemożliwiają mi rozgrywkę p2p, w której jeden z graczy musi być hostem lub poprzez NAT3 na konsoli jest problem z niektórymi grami lub nawet z połączeniem z ps network.. ;)


Reklama jest jednym, a umowa drugim. Tu nie ma nic o zewnętrznym IP, a skoro płacisz abonament na konsoli to serwery należą Ci się jak psu buda. A, że tak nie jest... to wina konsol.

winforGD napisał/a:
grzech1991 napisał/a:

Nie wiem czy piszesz poważnie czy nie, orange stosuje to od lat i jest normalne. Firma ponosi koszt instalacji (powiedzmy, że realny koszt to 300 zł), później ew. czerń komercyjna - drugie 300 zł. I Ty chcesz aby oni to ponosili za Ciebie? Lol.


Tylko w moim wypadku jest inaczej. Instalację światłowodową już miałem, zrobił ją Orange jakieś 5 lat temu, więc T-Mobile nie musiało kłaść światłowodu do mieszkania, bo już go miałem. Koleś przyszedł podłączył router i wyszedł. Trwało to jakieś 30 sekund. Pomimo tego chcą 600 zł.
Też mi pozostało czekać na koniec lutego, może dadzą w swojej wielkiej łasce te publiczne IP. Ewentualnie może za kilka miesięcy zmienią regulamin i będę mógł zerwać umowę bez kosztów.


W umowie opłata za aktywacje to tyle i tyle (fakt, 600 zł to uważam, że za dużo, orange ma chyba 50 albo 100 zł), ale wg. umowy nie ma znaczenia, czy Ty masz instalacje ani co zrobił technik. Dla nich aktywacja to uruchomienie usługi.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-01-2021, 21:05   

Jak może być wina konsoli jak przy publicznym IP wszystko działa. Poczytaj sobie do czego są potrzebne odblokowane porty, co przy prywatnym IP jest niemożliwością zrobić u siebie w routerze. Może wtedy zrozumiesz, że tu operator blokuje nam pewne usługi, w umowie też nic nie ma, że coś co powinno działać, nie będzie działać. Czytając umowę, klient nie dowie się tego, dopiero niedziałająca usługa mu to pokaże i jeszcze 600zl będzie musiał zapłacić za zerwanie umowy.
To jest nieładne lekko mówiąc zachowanie Tmobile, bo łapią klienta na umowę i zatajają cenną informację o IP. A wystarczyło w umowie zamiast "dynamicznie przydzielane IP", napisać "dynamicznie przydzielane prywatne IP" i nie było by krzyku.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 23-01-2021, 08:49   

brtk napisał/a:
Jak może być wina konsoli jak przy publicznym IP wszystko działa. Poczytaj sobie do czego są potrzebne odblokowane porty, co przy prywatnym IP jest niemożliwością zrobić u siebie w routerze. Może wtedy zrozumiesz, że tu operator blokuje nam pewne usługi, w umowie też nic nie ma, że coś co powinno działać, nie będzie działać. Czytając umowę, klient nie dowie się tego, dopiero niedziałająca usługa mu to pokaże i jeszcze 600zl będzie musiał zapłacić za zerwanie umowy.
To jest nieładne lekko mówiąc zachowanie Tmobile, bo łapią klienta na umowę i zatajają cenną informację o IP. A wystarczyło w umowie zamiast "dynamicznie przydzielane IP", napisać "dynamicznie przydzielane prywatne IP" i nie było by krzyku.


Mamy 2021 r. który należy do... klientów. Płacisz abonament za granie w sieci, czy nie? Skoro płacisz to wymagasz.

Tak, odblokowane porty są potrzebne do stawiania serwera na konsoli, gdzie Ty płacisz za to abonament xD nie dość, że płacisz grubą kasę za "granie w sieci", za internet to pojawiają się jeszcze jakieś wymogi.

Jak usługa nie działa to nie płacisz abonamentu, to też masz w umowe zawarte. Jak czegoś nie ma w umowie, to jest dowolność. A zewnętrzne IP zasadniczo do niczego nie jest potrzebne, w konsolach też bo płacisz abonament.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-01-2021, 15:33   

Dobra, szkoda klawiatury na odpisywanie tobie. Masz zerowe pojęcie. Dodaje ciebie do ignorowanych.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 24-01-2021, 11:39   

brtk napisał/a:
Dobra, szkoda klawiatury na odpisywanie tobie. Masz zerowe pojęcie. Dodaje ciebie do ignorowanych.


Nie to ty masz zerowe, każdy, że on ma racje, przychodzi rzecznik albo zakładanie spraw w sądzie, to nagle mięknie i nie ma racji.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-02-2021, 22:41   

W T-Mobile właśnie pojawiają się od jakiegoś czasu problemy z Level3, gdzie styk im w godzinach szczytu nie wyrabia. Trasa nie musi iść przez Level3 do hosta, wystarczy że trasę zwrotną serwer ma przez Level3 do samego T-Mobile i pingi i utraty wyglądają jak niżej:



 
 
dabrowst 
Klikacz

Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-02-2021, 11:57   

winforGD napisał/a:
grzech1991 napisał/a:

Nie wiem czy piszesz poważnie czy nie, orange stosuje to od lat i jest normalne. Firma ponosi koszt instalacji (powiedzmy, że realny koszt to 300 zł), później ew. czerń komercyjna - drugie 300 zł. I Ty chcesz aby oni to ponosili za Ciebie? Lol.


Tylko w moim wypadku jest inaczej. Instalację światłowodową już miałem, zrobił ją Orange jakieś 5 lat temu, więc T-Mobile nie musiało kłaść światłowodu do mieszkania, bo już go miałem. Koleś przyszedł podłączył router i wyszedł. Trwało to jakieś 30 sekund. Pomimo tego chcą 600 zł.
Też mi pozostało czekać na koniec lutego, może dadzą w swojej wielkiej łasce te publiczne IP. Ewentualnie może za kilka miesięcy zmienią regulamin i będę mógł zerwać umowę bez kosztów.


Ja złożyłem wypowiedzenie umowy prawie dwa tygodnie temu, sprzęt oddałem w sklepie T-Mobile i dalej nic nie wiadomo. 2 lutego otrzymałem info że do zapłaty jest 378,08zł Brak informacji czy brutto czy netto. Na moją prośbę o fakturę już nikt nie odpisał. Mam umowę do czerwca ale chciałem już tą współpracę zakończyć bo mam ich serdecznie dosyć. Cieszę się że udało mi się zdać sprzęt i mam na to papiery bo początkowo mówili że można tylko odesłać. Ale jak by zaginął to sam musiałbym udowadniać że go wysłałem.
 
 
  dabrowst
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-02-2021, 12:10   

Publiczne IP ma się pojawić w T-Mobile w usłudze FTTH ale będzie to opcja dodatkowo płatna.
 
 
dabrowst 
Klikacz

Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-02-2021, 15:44   

brtk napisał/a:
Publiczne IP ma się pojawić w T-Mobile w usłudze FTTH ale będzie to opcja dodatkowo płatna.


Otrzymałem taką informację na infolinii ale można to zrobić dopiero przy aneksowaniu bieżącej umowy. Poza tym po co płacić za coś co inni dostawcy mają w cenie abonamentu.
 
 
  dabrowst
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15-02-2021, 16:13   

Tragedia. Klienci LTE mają to za 0 zł, u mnie w internecine radiowym jest publiczne IP za 0 zł, konkurencja ma to za 0 zł, a klienci FTTH T-Mobile muszą specjalnie dopłacać. Co za dziady.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-02-2021, 17:17   

dabrowst napisał/a:
brtk napisał/a:
Publiczne IP ma się pojawić w T-Mobile w usłudze FTTH ale będzie to opcja dodatkowo płatna.


Otrzymałem taką informację na infolinii ale można to zrobić dopiero przy aneksowaniu bieżącej umowy. Poza tym po co płacić za coś co inni dostawcy mają w cenie abonamentu.


Powiedział mi facet, który się ze mną kontaktował, że będę mógł sobie bez problemu tą usługę publicznego IP dobrać podczas umowy.

winforGD, jedni dają w cenie, a inni każą płacić. W usługach FTTH lokalnych przeważnie to opcja płatna, w INEA 5zł/msc kosztuje. A w LTE T-Mobile jest za 15zł/msc. Mi np. wyjdzie cenowo to samo co Orange jakbym sobie wziął publiczne IP.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15-02-2021, 20:26   

U mnie w mieście wszyscy dostawcy (dosłownie wszyscy) dają publiczne IP za darmo. Czy znacie jakiś konkretny termin wprowadzenia publicznego IP?
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 15-02-2021, 21:10   

A może termin i cenę? :)
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-02-2021, 21:28   

Terminu i ceny na razie nie ma. Mają już pulę IP publicznych do FTTH ale nie mają cenników jeszcze, więc nie mogą tego świadczyć. Taką informację uzyskałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,82 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: