Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-01-2021, 15:10   

Obraz jak na mediaboxie? Podziękuję. Nagrywanie na obydwu dekoderach w chmurze tylko 50h? To mając Horizona z nagrywarka i mediaboxa, to jeden z drugim nie miał nic wspólnego, oprócz programów. Chyba żarty sobie robią i jeszcze każą sobie extra płacić. K O M P R O M I T A C J A.
 
 
piotrekp 
Klikacz

Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 17
Wysłany: 15-01-2021, 11:56   

Czy dekoder działa poza siecią UPC?
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-01-2021, 12:47   

Nie działa.
 
 
central 
Klikacz

Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 8
Wysłany: 15-01-2021, 18:26   

Kwestia kto czego potrzebuje. Mi nie zależy na nagraniach, mimo, że mam obecnie nagrywarki.
Natomiast zależy mi na szybkości działania, intuicyjności, ew. odświeżonym menu i sensownym podglądzie programów. Wg. niektórych opinii, a nie jest to jedyne miejsce gdzie ludzie opisują wrażenia po przesiadce z Horizona, korzystanie jest o niebo lepsze od starego Horizona. Dla niektórych to są kluczowe informacje.
W przeciwnym wypadku, jaki byłby sens przesiadki z jednego babola, na drugiego, szczególnie, że są ograniczenia w nagrywaniu.
 
 
czenjo 
Klikacz

Dołączyła: 14 Sty 2021
Posty: 6
Wysłany: 15-01-2021, 20:57   

central
Oczywiście, że nie wszyscy potrzebują tego samego i mają różne wymagania. Miałam 2 Mediaboxy, byłam od lat na umowie bezterminowej i złożyłam wypowiedzenie. W odpowiedzi mailowej zapewniono mnie, że ktoś się ze mną skontaktuje, i tak też się stało. Jeszcze w okresie wypowiedzenia. To był telefon spoza DUKa, pierwszy raz otrzymałam taki telefon, a jestem w UPC...od lat. Pani oświęciła mi mnóstwo czasu, przedstawiła ofertę z Horizonem i 4k. Dała mi kilka dni na przemyślenie. Zadzwoniła ponownie, ale to już był nr infolinii, a ja podziękowałam za poświęcony mi czas i za przedstawione oferty. Powiedziałam, że poczekam na koniec wypowiedzenia, bo oferty dla nowych klientów są korzystniejsze. Kiedy skończyło się miesięczne wypowiedzenie otrzymałam telefon 2 listopada i ofertę dla nowych klientów (identyczną do tej na stronie internetowej). tv max, internet 500 z connect box, komórkowe 100 min. + 25 GB internetu, canal+prestige na 3 miesiące. Całość 89,99 plus 24,99 za multiroom z tv 4k, z tym, że przez 4 miesiace płacę połowę, czyli ~44,99 plus 24,99. Instalacja darmowa. Tak jak napisałam w poprzednim komentarzu, moja opinia o dekoderze 4k nie byłaby aż tak negatywna, gdyby nie problemy z nagrywaniem. Po pierwsze: piekielnie mało godzin, po drugie: muszę nagranie obejrzeć od A doZ, bo nie mogę przewinąć, zmuszają mnie do oglądania reklam i tracę czas, a po trzecie niewiele z tych nagrań mogę obejrzeć na innym urządzeniu (a tak bardzo tym się chwalą). Nie mogę też nagrać w konkretnym przedziale czasowym. A najbardziej mnie wkurzyło (oczywiście będę składać reklamację), że drugi dekoder jest duplikatem pierwszego. Dzisiaj sprawdziłam raz jeszcze, że wszystkie nagrania z mojego profilu trafiają też na profil męża i na profil wspólny. Przypuszczam, że UPC ani chwili nie zastanawiało się nad multiroom z 4k, ale skoro klient sobie zażyczył....A przecież powtarzałam wielokrotnie, że bardzo zależy mi na nagraniach, a nie na dekoderach. Jeżeli ktoś potrzebuje tylko dekodera, nie ma problemu, może wziąć 4k. Pilot jest naprawdę wygodny, obsługa głosem działa, można wypowiedzieć nazwisko aktora i ukazują się filmy, które można obejrzeć bezpośrednio w tv, albo wypożyczyć. Menu jest też przyzwoite, ustawianie nagrań znacznie wygodniejsze i bardziej przejrzyste. Obsługa jednym pilotem, ogromny plus. A więc, jeżeli ktoś potrzebuje tylko dekodera 4k, jestem na tak. A tu też małe minusiki - bardzo sporadycznie następuje buforowanie i oglądany program można zatrzymać tylko na pół godziny. Nowi "oglądacze" nie muszą kuć dziur na kable, wystarczy tylko podłączyć connect box z wi-fi. Podsumowując: pozytywnie dla dekodera 4k, negatywnie dla nagrywarki 4k, a nie do przyjęcia dla multiroom z tv 4k. ;)
_________________
 
 
sebczak 
light master

Dołączył: 03 Sie 2019
Posty: 67
Skąd: Września
Wysłany: 18-01-2021, 15:12   

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania 4.29 * poprawiliśmy powiadomienia o bateriach w pilocie, w przypadku słabych baterii otrzymasz powiadomienie..plus mniejsze i większe poprawki błędów. Poprawy jakości obrazu nie zauważyłem.
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 18-01-2021, 15:56   

Jakość obrazu niestety nie ma nic wspólnego z aktualizacją oprogramowania. Pudełko ma w s sobie zestaw kodeków, a słaba jakość wynika z tego, że UPC z niską jakością koduje (po stronie serwera).

sebczak napisał/a:
Pojawiła się nowa wersja oprogramowania 4.29 * poprawiliśmy powiadomienia o bateriach w pilocie, w przypadku słabych baterii otrzymasz powiadomienie..plus mniejsze i większe poprawki błędów. Poprawy jakości obrazu nie zauważyłem.
 
 
kementos 
Klikacz

Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-01-2021, 16:54   

Na Moim Dekoderze 4k Tv Box Od UPC Jakość Obrazu Jest Ładna Nie Narzekam . :)
_________________
 
 
 
sebczak 
light master

Dołączył: 03 Sie 2019
Posty: 67
Skąd: Września
Wysłany: 18-01-2021, 18:17   

Mam nadzieję, że wkrótce zwiększa bitrate. Często mam wrażenie, że raz kanaly wyglądają bardzo dobrze, innym razem gorzej pomimo, że nie zmieniam nic w ustawieniach obrazu TV
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-01-2021, 21:40   

kementos napisał/a:
Na Moim Dekoderze 4k Tv Box Od UPC Jakość Obrazu Jest Ładna Nie Narzekam . :)


Zmień telewizor na minimum 50 cali, to już będziesz miał tragedię. Jedyna Twoja opinia jest, że obraz bardzo ładny a każdy inny pisze, że gorszy od mediaboxa, a mediaboxa podłączałem do telewizora LG 50cali i obraz to była śnieżyca pixeli, więc Twoja opinia jest mało znacząca, bo nie mogę sobie wyobrazić, jak może być gorzej od Mediaboxa :D
 
 
Jaro10 
plus master

Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 312
Wysłany: 18-01-2021, 22:08   

Ja mam mediaboxa podpiętego do nowego qleda 55 cali i obraz jest żyleta - żadnych pikseli. Także póki co podziękuję za Horizony i pudełka 4k. Możliwe ze obraz jest tak dobry bo telewizor ma tak dobre scalowanie ;)
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-01-2021, 23:22   

Też pytanie, z jakiej odległości oglądasz TV, bo z daleka zawsze obraz jest dobry, a przy telewizorze 4K 55 cali, powinieneś oglądać z max 2m, a zalecane do 1.5m, by zalety takiego telewizora wykorzystać. Byś podłączył Horizona do tego telewizora, gołym okiem widać z bliskiej odległości różnicę, o karcie CI+ nie wspominając.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-01-2021, 07:39   

Wszystko się zgadza tylko 1.5 - 2m to dla przekazu 4k, dla tego co w jest w UPC śmiało można siąść 3 - 3.5 m przy 55 calach żeby to w miarę wyglądało. No chyba że mówimy o tych 2 kanalach w4k
  stivi
 
marian_wierzbic 
light master

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 91
Wysłany: 19-01-2021, 09:08   

brtk napisał/a:
Też pytanie, z jakiej odległości oglądasz TV, bo z daleka zawsze obraz jest dobry, a przy telewizorze 4K 55 cali, powinieneś oglądać z max 2m, a zalecane do 1.5m, by zalety takiego telewizora wykorzystać. Byś podłączył Horizona do tego telewizora, gołym okiem widać z bliskiej odległości różnicę, o karcie CI+ nie wspominając.


Odległość powinna być taka żeby oglądanie telewizji sprawiało przyjemność.
Od FUL HD 55 cali siedzę 3,3 metra i jeśli go kiedyś zmienię na 4K lub 8K to odległości od ekranu
nie zmienię.
Według tych zaleceń to od TV 8K trzeba usiąść metr albo bliżej, to jest absurd.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 19-01-2021, 12:31   

marian_wierzbic napisał/a:
Według tych zaleceń to od TV 8K trzeba usiąść metr albo bliżej, to jest absurd.

Oj, tam zaraz absurd każdy siedzi gdzie mu wygodniej i na ile mu wzrok pozwala. :D
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: