Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaduchy o ofercie/promocjach w PLAY (UPC) - część 6
Autor Wiadomość
artfro 
Klikacz

Dołączył: 12 Sty 2021
Posty: 1
Wysłany: 13-01-2021, 22:44   

Witajcie
To mój pierwszy post na tym forum, jestem natomiast po lekturze kilkudziesięciu stron w tym temacie. Zapoznałem się także z arkuszem Morthena.
Z uwagi na planowaną w przyszłym roku przeprowadzkę mogę przedłużyć umowę tylko na 12 miesięcy. W nowej lokalizacji UPC nie świadczy na tę chwilę usług i nie ma 100% pewności, że będzie świadczyć w przyszłości, pomimo tego że w sąsiednich budynkach jak najbardziej są dostępni. Także nie mam wyjścia, a kary płacić nie chcę.
Obecnie jestem na umowie bezterminowej na sam Internet 300 Mb/s za 59,99.
Aktualnie chcę
Horizon Max z Nagrywarką i Internet 300 Mb/s
Poradźcie mi proszę czy powoływać się na którąś promocyjną ofertę 24-miesięczną np. THH K-I (2020-3) i próbować negocjować na 12 miesięcy?
Na tę chwilę nie znalazłem ofert utrzymaniowych typowo na 12 miesięcy, ani ich regulaminów.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 13-01-2021, 23:52   

artfro napisał/a:
Poradźcie mi proszę czy powoływać się na którąś promocyjną ofertę 24-miesięczną np. THH K-I (2020-3) i próbować negocjować na 12 miesięcy?

To se ne da. Nie ma ofert utrzymaniowych typowo na 12 miesięcy.
_________________
 
 
Madri90 
easy master

Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 46
Wysłany: 14-01-2021, 08:37   

Witajcie.
W połowie lutego kończy mi się umowa (24m) i czas już coś myśleć.
Obecne warunki to:
Telewizja Select Extra HD - 38,99zl
Internet 150mb/s - 11zl
Łącznie - 49,99zl
Na kolejne dwa lata chciałbym troszkę rozszerzyć swój pakiet, mianowicie zależy mi na pakiecie sportowym, najbardziej kanały eleven sport. Dodatkowo chciałbym mieć HBO GO, są tam fajne bajki, a akurat córka już zaczyna się interesować bajkami. Co do internetu nie przeszkadza mi taką prędkość oczywiście jeśli jakiś pakiet nie wymagałby dużo większej dopłaty to chętnie wskoczę na szybsze łącze 😉
Jaka cena będzie odpowiednia?? 🤔
 
 
wujaszekcarlos 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 109
Wysłany: 14-01-2021, 09:37   

Madri90 napisał/a:
Witajcie.


Powinno się ograniczyć pisanie postów przez osoby, które są "ignorantami". Wszystko jest opisane, w przypiętym poście regulaminy. Na ten moment widzę, że jako społeczeństwo zmierzamy w bardzo złym kierunku. Kierunku bycia wygodnym, oraz braku własnego - logicznego myślenia. Wybacz kolego, ale zadajesz pytanie z serii " co powie szklana kula". Poczytaj regulaminy, poczekaj miesiąc. Zacznij od podstawy i walcz o swoje ...
_________________
 
 
rr 
Klikacz

Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 1
Wysłany: 14-01-2021, 10:33   

Cześć, to mój pierwszy post tutaj, więc chciałbym podziękować innym użytkownikom za wszystkie informacje, dzięki którym mogłem podejść przygotowany do tematu umowy z UPC ;-)

Kilka dni temu wypowiedziałem umowę w formularzu internetowym. Dzisiaj przedzwoniłem na infolinię i przełączono mnie do DUK. Ostatecznie dostałem z automatu ofertę Twój Happy Home K-I (2020-3) (Horizon Select + Go + Internet 300 za 49,99 zł). Proponowano mi również sam internet za 44,99 zł.

Zdecydowanie lepsza i łatwiejsza rozmowa niż wcześniej (przed wypowiedzeniem umowy), gdy nic się nie dało zrobić z moją aktualną ofertą (miałem gorzej i drożej). Może to też kwestia pory dnia, po 9 rano konsultanci z infolinii są pewnie jeszcze mniej zirytowani dzwoniącymi klientami :shock:
 
 
Madri90 
easy master

Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 46
Wysłany: 14-01-2021, 10:40   

wujaszekcarlos napisał/a:
Madri90 napisał/a:
Witajcie.


Powinno się ograniczyć pisanie postów przez osoby, które są "ignorantami". Wszystko jest opisane, w przypiętym poście regulaminy. Na ten moment widzę, że jako społeczeństwo zmierzamy w bardzo złym kierunku. Kierunku bycia wygodnym, oraz braku własnego - logicznego myślenia. Wybacz kolego, ale zadajesz pytanie z serii " co powie szklana kula". Poczytaj regulaminy, poczekaj miesiąc. Zacznij od podstawy i walcz o swoje ...

Nie znasz człowieka, a twierdzisz że jest ignorantem? Już po jednym poście potrafisz komuś przybić łatkę? Może czas zastanowić się nad sobą?
Nie interesuje mnie co myślisz o społeczeństwie nie o tym jest te forum, aczkolwiek osobiście uważam że idąc w kierunku wygody to nic złego, wręcz przeciwnie cały świat do tego dąży.
Nie uważam że moje pytanie jest z serii zadzwoń do wróżbity Macieja, twierdzę jednak że jeśli kogoś nie interesuje dany temat to zwyczajnie się w nim nie wypowiada, no chyba że jesteś kolego osobą która zawsze musi coś dołożyć od siebie no to luz.
Jestem na forum już parę lat wiem jakie są zasady "walki" krok po kroku, nie wypowiadam się ale proszę mi uwierzyć potrafię czytać. Temat pogaduchy o ofercie (promocjach), myślę że służy do tego aby o niej rozmawiać, wymieniać się wiedzą z innymi użytkownikami. Czy może polecasz usiąść zaparzyć kawę i przebrnąć przez parę tysięcy stron, aby dowiedzieć się kto i w jakim czasie ugrał?
Nie jestem ignorantem i wiem że jest regulamin który może Cię zaskoczę czytam. Jest tutaj też może uda mi się Ciebie zaskoczyc arkusz morthena i też w nim "grzebię" chociaż z nim przyznam się bez bicia idzie mi ciężej.
Moje pytanie jest po to aby z kimś porozmawiać o ofertach może warto coś dobrać ktoś coś poleci, itd.
Jeśli mogę Ci zająć jeszcze 2 minuty to powiem Ci że jestem aktywnym użytkownikiem pewnego forum akwarystycznego i tam często spotykam się z mniej lub bardziej irytującymi pytaniami. Wiesz jak sobie z nimi poradziłem? Jak mnie interesuje i mi się chcę to odpisuję, gdy jest odwrotnie to zostawiam i nic nie pisze. Naprawdę polecam, zdecydowanie lepiej funkcjonuje się w życiu forum. Oczywiście dziękuję Ci za twoją odpowiedź bądź co bądź zmarnowałeś troszkę swojego czasu na mnie, tak więc chylę czapkę i miłego czwartku, hej.
 
 
Mcjs 
Klikacz

Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 13
Wysłany: 14-01-2021, 12:37   

Madri90, wujaszekcarlos ma trochę racji. Na wszystkie swoje pytania odpowiedzi znajdziesz w arkuszu Morthena. W moim przypadku w styczniu skończyła się umowa, więc pod koniec grudnia złożyłem wypowiedzenie. Poczytałem kilkanaście stron do tyłu, sporządziłem własny arkusz, gdzie rozpisałem co mam i co mogę dostać w obecnych promocjach. Zainteresowałem się ofertą konkurencji, więc do rozmowy jestem przygotowany i czekam na telefon. Myślę, że mógłbyś zrobić podobnie, samodzielnie wyliczyć kwotę za usługi, które chciałbyś posiadać i wtedy, przy ewentualnych wątpliwościach, konkretnie pytać. A jeszcze dodam, że niektóre promocje trwają tylko do końca stycznia, w lutym mogą być zupełnie inne regulaminy, a dopiero wtedy będziesz negocjował. Trochę ciężko wróżyć, co będzie za miesiąc. Powodzenia.
 
 
gennell 
Klikacz

Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 1
Wysłany: 14-01-2021, 19:34   

jak to jest z tym przeliczaniem kosztu miesięcznego zobowiązania.

Dla przykładu Twój Happy Home K-I (2020-3)
HORIZON SELECT 38,99
500MB/S 36,01
razem wychodzi 75zl

czy to jest wartość przed czy po odliczeniu rabatu za zgody marketingowe?
Bo dziś miałem pierwszą rozmowę z konsultantem po złożeniu wypowiedzenia i on twierdził że to już jest po odjęciu, oczywiście Pani na siłę wciskała mi tel stacjonarny.

obecnie posiadam
SELECT CI+ i 300MB/S w cenie 70zl
wiec poprosiłem o wycenie na tej samej konfiguracji, wtedy Pani konsultant wyliczyła ze dla karty ci+ to będzie 74,99,
była nie wzruszona jak jej powiedziałem że po raz pierwszy spotykam sie z sytuacją żeby mnie ktoś zachęcał do przedłużenia umowy zwiększeniem rachunku za to samo.:)

Jak sie spytałem czy są jakieś promocje na HBO lub MR CI+ to Pani się zarzekała że niestety nie ma.
Odłożyłem rozmowę na poniedziałek, trzeba się lepiej przygotować, ale pewnie w pon zadzwoni ten sam konsultant i raczej nić nowego się nie dowiem.
Chyba trzeba byłoby samemu zadzwonić na infolinie to przekierują na kogoś innego.
 
 
bgalka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-01-2021, 19:50   

Umowę mam do 6.03.2021.
mam internet 300mbit, pakiet select extra HD z mediaboxem, multiroom CI+. Obecnie za 79,98zł.

Już teraz mogę składać wypowiedzenie czy czekać do lutego? Może do marca coś jeszcze rozwinie z regulaminami?
Multiroom za 5zł mogą mi dać?

Twój Happy Home XVII nadal obowiązuje?
Z tym THH XVII wychodzi z tego co liczyłem z arkusza to 55zł + 5zł multiroom.
Zejdą tyle z ceny?
 
 
vito.dc 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 44
Wysłany: 14-01-2021, 19:50   

Madri90 napisał/a:
Obecne warunki to:
Telewizja Select Extra HD - 38,99zl
Internet 150mb/s - 11zl
Łącznie - 49,99zl
Na kolejne dwa lata chciałbym troszkę rozszerzyć swój pakiet, mianowicie zależy mi na pakiecie sportowym, najbardziej kanały eleven sport. Dodatkowo chciałbym mieć HBO GO, są tam fajne bajki, a akurat córka już zaczyna się interesować bajkami.

Nie jestem wyrocznią i nie wiem co będzie w lutym, ale zakładając, że masz złożone wypowiedzenie już teraz i silną konkurencję innych operatorów pod Twoim adresem na dzień dzisiejszy możesz walczyć za tę samą cenę 49,99 zł o Horizon Select + 300 Mb/s czyli najlepszą aktualną ofertę z promocji THH K-I.
Pakiet Eleven czyli Mega Sport można przy przedłużaniu tej opcji dostać za 5zł, możesz spróbować o to powalczyć. Gdyby się nie udało, to zawsze można było dostać za 9,90, więc pewnie teraz też.
Samego HBO GO nie dostaniesz, bo jest zarezerwowane dla abonentów internetowych ew. z tv na start lub telefonem. Generalnie pakiet Select lub Max wykluczają same HBO GO.
Pełny pakiet HBO plus HBO OD/GO w zależności od promocji występuje od 20 do 30zł, ale bywało dużo taniej (sam miałem jeszcze do końca grudnia za 5zł).
Musisz od razu powiedzieć czego oczekujesz, a ponieważ chcesz zwiększyć sumę zobowiązania, to jest szansa na dobre warunki.
Sprawdzaj też jakie są aktualne regulaminy opcji dodatkowych i zajrzyj do oddzielnych tematów na forum dot. Eleven i HBO i ew. zadaj pytania.
 
 
vito.dc 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 44
Wysłany: 14-01-2021, 21:06   

gennell napisał/a:
jak to jest z tym przeliczaniem kosztu miesięcznego zobowiązania.

Dla przykładu Twój Happy Home K-I (2020-3)
HORIZON SELECT 38,99
500MB/S 36,01
razem wychodzi 75zl

czy to jest wartość przed czy po odliczeniu rabatu za zgody marketingowe?

Od wyniku jeszcze odejmujesz ulgę za zgody czyli 10,02zł co daje 64,98zł. Czy to dostaniesz zależy też od tego jaką UPC ma konkurencję w bloku i jakie są tam aktualne promocje. Musisz znać ofertę konkurencji, bo UPC zna doskonale ;)
Proponuję szukać do skutku odpowiedniego konsultanta samemu.
Oferty z CI+ są droższe niż Horizon.
 
 
krys121 
classic master

Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 242
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14-01-2021, 21:16   

Oferta konkurencji nie ma nic do znaczenia. U mnie nie ma nikogo i od wielu lat mam najniższą ofertę jaka jest w momencie wypowiedzenia. Trzeba po prostu iść w zaparte, a jak się nie da to pytać od razu jak oddać sprzęt. Prędzej czy później trafi sie kumatego konsultanta który idąc w zaparte powie żę nie ma oferty, ale poradzi się z "kierownikiem" i w drodze wyjątku dadzą :) 10 stycznia wypowiedzenie, dziś pierwszy telefon i niestety K-I od początku roku już nie ma :) Poprosiłem o instruktaż jak oddać sprzęt i jak by nagle się oferta znalazła to o telefon i się pożegnaliśmy. Znając ich za kilka dni będzie kolejny telefon.
_________________
 
 
Madri90 
easy master

Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 46
Wysłany: 15-01-2021, 07:29   

vito.dc napisał/a:
Madri90 napisał/a:
Obecne warunki to:
.

Nie jestem wyrocznią .

No właśnie jak liczyłem sobie to coś mi się nie zgadzało, ale chyba nie odliczałem za zgody marketingowe. Horizon Select i 300 net w tej samej cenie myślę że będzie ciężko wywalczyć, ale przygotowałem dość dużo dla nich argumentów a w dodatku mam ich usługi w dwóch mieszkaniach i tam też złożone jest wypowiedzenie. Eleven kiedyś miałem później niepotrzebnie zrezygnowałem (na brata nc+go oglądałem) i teraz chce znowu więc raczej 10 zł. Myślę że skuszę się na te HBO w cenie 30zl, teraz mam netflixa , ale jakoś mało on atrakcyjny jak dla mnie. Pod względem bajek dla córki to już całkowicie. Na stronie można kupić samo HBO go za 25zl to lepiej tutaj dopłacić te 5zl. Zastanawia mnie tylko jego działanie, bo miałem przez moment (tydzień) dostęp do konta i strasznie myliło, ale o tym napiszę w odpowiednim temacie. Dzięki za odzew, narazie szykuje się na walkę o Horizon Select + 300mb/s plus eleven +HBO za 90zl, zobaczymy jak to będzie. Pozdrawiam
 
 
michuer 
Klikacz

Dołączył: 18 Sty 2019
Posty: 16
Wysłany: 15-01-2021, 10:29   

Witajcie przyszedł czas na przedłużenie umowy i negocjacje i tak
Wczoraj trafiłem na normalnego konsultanta z którym sobie trochę pogadałem
Oferta k1 z HBO skończyła się 04.01 i nie był mi zaproponować tej oferty w cenie 75 zł z HBO
Horizon prv Max 300 Mb :( MR za 5 zł podobno także już nie ma
Z uwagi na to ze posiadam kartę ci i nie miałem ochoty na pakiety z horozon skorzystałem z oferty w zasadzie podobnej co miałem tzn
Pakiet Max , net 150, HBO 19.99 , eleven 5 suma 84.99
Nic lepszego nie było umowa na 24 miesiące.
 
 
Kamil-bak 
Klikacz

Dołączył: 15 Sty 2021
Posty: 2
Wysłany: 15-01-2021, 15:39   

Hej, ja dziś po rozmowie dostałem to co w załączniku czyli

Max extra HD 48,99, karta CI + internet 300 MB 20 zł, suma 68,99 +1 zł za telefon, czy to dobra oferta czy walczyć jeszcze?

Screenshot_20210115-151431_Gmail.jpg
Plik ściągnięto 27 raz(y) 167,77 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,66 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: