Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z tv upc brak sygnału
Autor Wiadomość
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 26-12-2020, 11:27   Problem z tv upc brak sygnału

Witam
Sytuacja wygląda tak że wziąłem dziadkom tv w upc ten najtańszy pakiet za 39zł żeby mogli sobie oglądać tv. Dali do tego nie jestem pewien dekoder chyba Philips dcr 7111 albo dcr 8111 po kablu hdmi.
Oglądają tylko 2 programy praktycznie, problem polega na tym że co jakiś czas po włączeniu tv jest brak sygnału, dekoder niby działa, obrazu nie ma i nic się zrobić nie da. Jako że mieszkają daleko nie jest w stanie na bieżąco im tego naprawiać, ostatnio byłem w połowie grudnia, pokombinowałem z kablami i z dekoderem dłuższy czas i zaczęło to działać ale nie wiem czy to dzięki mojej ingerencji czy samo się naprawiło. Jak się zrobi brak sygnału to już samo się nie naprawi w sensie że za jakiś czas samo zacznie działać bez ingerencji.
Wczoraj tv włączyli i ponownie brak sygnału. Nic nie działa.
Do tego jak ostatnio byłem ten dekoder się dziwnie zachowywał, bo nie reagował na pilota praktycznie wcale, dopiero po jakimś czasie niby zaczęło działać.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to zmiana kabla hdmi może on jest przyczyną albo podłączenie po starym euro. Bo jak nie to zostaje technik.
Nie wiem dokładnie ale niby tam ktoś u nich był posprawdzał i powiedział im żeby nie wciskać na pilocie przycisku upc taki podświetlany na różowo bo to przez to, jest to możliwe że coś innego z pilota wciskają i są takie objawy? Dla mnie wątpliwe, ale z upc już dawno nie mam do czynienia.
Miał ktoś do czynienia z czymś takim bo jest to uciążliwe strasznie, płaci się za nic bo nie da się normalnie korzystać z tv, gorzej to działa niż darmowa naziemna tv. Jakieś rady?
 
 
wolvier 
light master

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 71
Wysłany: 26-12-2020, 16:14   

tak samo na starej plaźmie u teścia z dekoderem apollo dvb; najpierw trzeba włączyć tv potem dekoder, jak się zrobi na odwrót to tv nie widzi dekodera przez hdmi (może to samo - ew. spróbować z hdmi cec i opcjami aby się samo włączało razem)
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26-12-2020, 16:53   

Tak ma UPC. Problem leży pewnie na lączu dekoder - tv. Można poprosić o sprawdzenie linii/dekodera,ale najszybciej pomoże reset prądowy dekodera w takich sytuacjach. U mnie obecnie na horizonie na tvp1 i tvp2 mam co chwilę cegły na ekranie - cały urok upc.
_________________
  nordof
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 26-12-2020, 19:01   

wolvier Możesz mieć rację, sam o tym myślałem że właśnie z jakiegoś powodu tv nie wyłapuje sygnału z dekodera i taka jest przyczyna, wcześniej jak kombinowałem ze źródłami w tv to zaczęło to działać ale już myślałem że się poddam bo niby wszystkie źródła sprawdziłem, nic nie działało, a za jakiś czas zaczęło. Nie pamiętam jaki to tv w tym momencie ale jakiś lcd nie najnowszy.
To dziwne bo na starym tv podłączonym po euro przy uruchomieniu dekodera dvbt sam dobiera odpowiedni program żeby to w tv działało. Tu tej synchronizacji brakuje.
Spróbuje jeszcze im to podłączyć po euro i zobaczę czy nie będzie problemu. Nie chodzi o jakość tylko o to żeby to działało bezawaryjnie bo to starsze osoby które same sobie z tym nie poradzą.
Telewizora zmieniać nie ma sensu bo nikt mi nie zagwarantuje że w nowym nie będzie tak samo.
A jeśli nic nie poskutkuje to trzeba będzie rozwiązać umowę bo to jest żenada.
Narobili jakichś dekoderów/nagrywarek, kart do tego i co z tego jak to wszystko razem raz działa raz nie działa. Taki to postęp obecnie.
Za moich czasów gdy upc używałem to miałem tylko modem do netu Arris i tv z gniazdka i wszystko działało, a teraz cuda wianki, a jak wiadomo starsze osoby sobie same z tym nie poradzą.
Raczej się tego nie da zrobić bo jest karta i dekoder ale spytam, może można kabel od upc bezpośrednio wpiąć do tv omijając dekoder?
Dawno temu tak się dało.
nordof Tu jest o tyle inaczej że jeśli jest ok to wszystko działa i nic nie cegli obrazu ani nie zamula, problem tylko taki że przy włączaniu tv nie ma sygnału więc trochę inna sytuacja chyba.
Generalnie miałem dylemat czy wziąć dziadkom darmową tv dvbt i antenę czy upc, stwierdziłem że mniej problemów będzie z upc, aby tylko rachunki płacić, no i się przejechałem.
Sam od kilku lat mam dvbt u siebie i żadnych problemów nie miałem w porównaniu do tego co się z tym upc dzieje. Może mam pecha albo tak to upc na psy zeszło w ostatnich latach. Tragedia.
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26-12-2020, 20:01   

U mnie to tylko napisałem jako ciekawostkę, co ostatnio zaobserwowałem. U Ciebie moim zdaniem gryza się urządzenia na linii hdmi. Można zmienić kabel, gniazda w TV, ale generalnie masz małe pole manewru.
_________________
  nordof
 
maraf 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 54
Wysłany: 26-12-2020, 23:49   Re: Problem z tv upc brak sygnału

Skoro nie wiesz, co szwankuje na linii dekoder-kabel-telewizor to uprość to maksymalnie i zamień dekoder na moduł CI.
 
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-12-2020, 13:43   

Po próbuje jeszcze z wymianą kabla hdmi i ewentualne podpięcie po euro, bo więcej się raczej nie da samemu zrobić.
A ten moduł CI to nie wiem czy to nie z deszczu pod rynnę, znajoma miała to tylko z tym problemy były.
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 27-12-2020, 14:20   

Mam dwa moduły Ci od UPC na dwóch telewizorach. Praktycznie zero problemów. Dla mnie same plusy. A wracając do tematu to raczej UPC powinno sie tym zająć. Tym bardziej jak piszesz że "dekoder się dziwnie zachowywał, bo nie reagował na pilota praktycznie wcale" więc prosi sie o wymianę dekodera. To że działa jak oni są to Ciebie nie zadowala. Żądasz wymiany sprzętu na taki sam.
_________________
 
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-12-2020, 17:11   

No tak, tylko to jest odległość, ja zamówię technika ale jak nie będę przy tym to przyjdzie zobaczy że starsze osoby, podłubie żeby działało i sobie pójdzie, a za jakiś czas to samo się zrobi, nawet nie wiadomo czy coś wymieni, tak to niestety działa. Dramat po prostu żeby takie cyrki były z głupią telewizją, nie potrafię sobie tego wytłumaczyć.
Prościej chyba będzie zrezygnować z tego i tyle.
 
 
maraf 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 54
Wysłany: 28-12-2020, 18:45   Re: Problem z tv upc brak sygnału

dizel napisał/a:

Nie wiem dokładnie ale niby tam ktoś u nich był posprawdzał i powiedział im żeby nie wciskać na pilocie przycisku upc taki podświetlany na różowo bo to przez to, jest to możliwe że coś innego z pilota wciskają i są takie objawy?


To musiało być inaczej powiedzane: nie wciskać przycisku TV, a UPC właśnie wciskać. Oba są podświetlane tak samo.
 
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 29-12-2020, 13:02   

maraf Tak, dokładnie.
Byłem wczoraj i zamieniłem hdmi na euro, wychodzi na to że po włączeniu dekodera przy euro automatycznie tv przełącza się tak żeby działała telewizja, przy hdmi to nie jorgało. Co prawda przy euro jest trochę cisze dźwięk ale znośnie.
Co do tego pilota to doszedłem do tego że jak się wciśnie tv to pilot nie reaguje, trzeba wcisnąć przycisk upc i pilot działa z dekoderem, niby to logiczne ale nie jest to takie oczywiste.
Także no generalnie to nie ma w tym winy upc choć uważam że dla starszych osób jest to zbyt skomplikowane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: