Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
mmarti 
light master

Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 114
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-12-2020, 22:31   

Pagnite napisał/a:
Ktoś na tym forum pisał że dostał GCB do mniejszego pakietu niż 1Gb/s, ogarniał ktoś jak ugryźć sprawę? Posiadam 750Mb/s. Zgaduję że zwykły konsultant nie będzie miał takiej możliwości.


Przy przedłużaniu umowy poprosiłem o internet 1 Gb/s i potem w ciągu 14 dni rezygnacja i nowa umowa na mniejszy intentet. Zwykle jest tak, że do następnej umowy już nie wysyłają technika by zamienił GCB na CB. Tak było u mnie. Czy jest szansa na inny modem w trakcie trwania umowy, tego nie wiem.
  mmarti
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 17-12-2020, 23:23   

W dziale technicznym po wielu bojach dostałem.
_________________
 
 
xprzybylx 
easy master

Dołączył: 11 Wrz 2020
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Wysłany: 18-12-2020, 10:41   

Mi nie chcą dać GCB bo mam umowę na czas nieokreślony... jedynie zabawa w rezygnację mi pozostaje.
  xPrzybyLx
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 18-12-2020, 15:13   

GCB na Puma 7 jest w stanie przejść test https://puma6.ayufan.dev/ z domyślnymi ustawieniami, ale spróbujcie zmniejszyć interwał ze 100 ms do 20 ms, ciekawe, czy sobie poradzi jak modem na Broadcomie ;)
Na Compalu nawet nie warto próbować z takimi parametrami, bo zawsze wyjdzie źle.

test7.jpg
Technicolor CGA2121 w trybie bridge.
Plik ściągnięto 276 raz(y) 229,93 KB

_________________
  -Zuzia
 
xprzybylx 
easy master

Dołączył: 11 Wrz 2020
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Wysłany: 18-12-2020, 15:40   

Tak to wygląda dla starego Connect Boxa: 120s, 20ms - koszmar.

PS: Właśnie dzisiaj wywalczyłem Gigaboxa na czas nieokreślony. Po wtorku dam znać jak to będzie u mnie wyglądało (pewnie już w innym temacie, bo ten jest pod puma6).

puma6.ayufan.dev_.png
Plik ściągnięto 200 raz(y) 232,08 KB

  xPrzybyLx
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 19-12-2020, 18:36   

Porównawczy test, protokół UDP, adres google.pl, na Compalu z Puma 6 skoki do ponad 120 ms, a modemie Vectry na Broadcomie najgorszy wynik to 20 ms.
Lokalizacja ta sama, kable w lokalu również ;) To nie wina samej sieci UPC, bo na modemie Ubee nie odnotowałam tak fatalnych wyników tylko Compal odstawał.

Vectra-Technicolor-bridge-UDP-google.pl.jpg
Plik ściągnięto 111 raz(y) 71,7 KB

UPC-Compal-bridge-UDP-google.pl.jpg
Plik ściągnięto 162 raz(y) 168,02 KB

_________________
  -Zuzia
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 31-12-2021, 19:15   

Wpadł mi w ręce Compal z najnowszym softem, wykonałam krótkie testy pod kątem przypadłości Puma 6 i nadal niezałatane. I pewnie nigdy nie będzie, skończy się cykl życia produktu, a Compala z czasem zastąpi inny modem.
_________________
  -Zuzia
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-05-2022, 11:23   

Czy dotarł ktoś w końcu do rzetelnego technicznego opisu problemu z chipsetem PUMA? Napotkałem jakieś wzmianki o problemie czysto technicznym , związanym z niewystarczającą przestrzenia adresową w jakiejś tabeli, ale nie do końca potrafię to odnieść do rzeczywistośći (za mało pamięci "podręcznej" dla chipu fizycznie? Inaczej widzę rozwiązania w firmware.)

Pytam, bo niektóre żródła zalecają przestawienie w bridge i tym samym niejako "zluzowanie" chipu z m.in. NATowania, co ma niby polepszać sytuację (nie naprawiać).

@Zuzia weryfikowałaś może powyższe?
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 30-05-2022, 15:56   

Bento napisał/a:
@Zuzia weryfikowałaś może powyższe?
Oczywiście. Tryb bridge nie rozwiązuje problemu i poprawa jest marginalna. W różnych wątkach zamieszczałam wyniki testów, np. tu: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=10479&start=0
I do dziś nic się nie zmieniło. Ostatni test wykonałam na sofcie CH7465LG-NCIP-6.15.31p1-NOSH.
Nie chcą albo nie mogą tego naprawić. Wkrótce modem osiągnie status EOL, powoli zostanie zastępowany i tak problem z Puma 6 zostanie rozwiązany ostatecznie.
_________________
  -Zuzia
 
kranu 
light master

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 62
Wysłany: 11-11-2022, 12:05   

Hej, używam UPC Connect Box do łącza 300 Mb/s.
Mam czasami potrzebę korzystać z p2p i wtedy łącze mi się regularnie "przytyka" do kilkudziesięciu Kb/s na jakiś czas, samo wraca do max i powtórka. Skacze wtedy max-min wydajność całego łącza dla wszystkich urządzeń w sieci.
Niezależnie od tego czy na kablu, czy WiFi czy w trybie bridge + wydajny router.
Czy tak się może objawiać nierozwiązalny problem z Puma 6 czy to coś innego i warto zgłosić do UPC?
Mogę minimalizować problem zmniejszając nawet nie prędkość tylko ilość połączeń na sekundę, tylko to dla mnie problem bo nie mogę wtedy pobierać wielu rzeczy jednocześnie, a chodzi o synchronizację drobnych, a licznych danych.
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 911
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 11-11-2022, 16:12   

Napisz do UPC że Ci przycina torrenta jak piracisz.
_________________
  ralf
 
kranu 
light master

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 62
Wysłany: 11-11-2022, 16:15   

ralf napisał/a:
Napisz do UPC że Ci przycina torrenta jak piracisz.

Jeśli p2p kojarzy Ci się tylko z piractwem tzn. masz z nim najwięcej wspólnego.
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 11-11-2022, 21:00   

kranu napisał/a:
Hej, używam UPC Connect Box do łącza 300 Mb/s.
Mam czasami potrzebę korzystać z p2p i wtedy łącze mi się regularnie "przytyka" do kilkudziesięciu Kb/s na jakiś czas, samo wraca do max i powtórka. Skacze wtedy max-min wydajność całego łącza dla wszystkich urządzeń w sieci.


Ciekawy przypadek. Gdybyś nie napisał o wszystkich urządzeniach w sieci, to założyłbym, że pewnie ci dysk nie wyrabia (co nie jest aż takim scifi jeżeli to nie SSD i jest wiele tego typu plików pobieranych) - możesz się dla pewności upewnić monitorując zasoby jak to się dzieje.
Dodatkowo możesz np. zmienić DNSy z tych UPC na te go Google / Cloudflare, ale to też pewnie nic nie da.

To brzmi jak nie tyle problem z modemem co z lokalizacją, ale jak to sprawdzić to nie mam pojęcia poza spojrzeniem w parametry tłumienia itd., czy nie odbiegają od normy.
 
 
kranu 
light master

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 62
Wysłany: 11-11-2022, 21:20   

DNS od Google, na laptopie dysk SSD i zatrzymuje się nawet wtedy Netflix na telewizorze.
Parametrów na modemie nie potrafię ocenić, ale w logach nie ma nic podejrzanego, nie wyświetla się też żadne info typu "degradacja usług".
 
 
biorek 
light master

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 138
Wysłany: 12-11-2022, 17:45   

Panowie naprowadzę Was: Puma 6.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: