Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet przez kabel koncentryczny to światłowód?
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-12-2020, 16:45   

Jak wysycasz upload to jest normalne, że download masz też zapchany. Wysycamy upload mocno potrafi ograniczyć łącze.
Nie mam wytłumaczenia dlaczego masz takie słabe pobieranie z np. nvidii, ale nie jest to kwestia routingu, niech ktoś kto ma łącze UPC zrobi ci test ze swojej lokalizacji - będzie miał dobrze.

W technologii DOCSIS można łatwo sobie zablokować łącze wysycajac download czy upload, w szczególności uploadujac.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 14-12-2020, 20:00   

brtk napisał/a:
Jak wysycasz upload to jest normalne, że download masz też zapchany. Wysycamy upload mocno potrafi ograniczyć łącze.
Nie mam wytłumaczenia dlaczego masz takie słabe pobieranie z np. nvidii, ale nie jest to kwestia routingu, niech ktoś kto ma łącze UPC zrobi ci test ze swojej lokalizacji - będzie miał dobrze.

W technologii DOCSIS można łatwo sobie zablokować łącze wysycajac download czy upload, w szczególności uploadujac.


Nie to nie jest normalne, bo do internetu mam wszędzie po 150Mb/s i po wyłączeniu serwera dalej mam 30Mb/s, więc racji nie masz.

Skoro inny kumpel na orange tego nie ma to... kwestia routingu.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-12-2020, 20:03   

Nie ma co porównywać z inną siecią. Niech ktoś kto ma UPC na tym forum przetestuje i da wynik.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 15-12-2020, 19:31   

brtk napisał/a:
Nie ma co porównywać z inną siecią. Niech ktoś kto ma UPC na tym forum przetestuje i da wynik.


Kolega z trójmiasta testował i mu leci full. GDA i atman to samo.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-12-2020, 19:47   

Oczywiście, że @brtk ma rację w kwestii degradacji downloadu poprzez wysycenie uploadu, to klasyczna metoda przytkania sobie łącza choć w tym przypadku problem może oczywiście leżeć gdzie indziej
Trzeba się upewnić czy problem nie jest lokalny w domu u @grzech1991, równie dobrze coś może działać w tle co wprowadza takie opóźnienia albo jakieś problemy z szeroko rozumianym sprzętem
Nie można oczywiście wykluczyć że problemem jest przeciążony węzeł ale 200ms na dugim hopie to się kwalifikuje do reklamacji po upewnieniu się że problem nie jest lokalny w domu!
Ostatnio zmieniony przez pawelb 15-12-2020, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-12-2020, 19:59   

grzech1991 napisał/a:
brtk napisał/a:
Nie ma co porównywać z inną siecią. Niech ktoś kto ma UPC na tym forum przetestuje i da wynik.


Kolega z trójmiasta testował i mu leci full. GDA i atman to samo.


No to teraz zastanów się, jeżeli u innych jest ok w tej samej sieci, a u ciebie źle, to gdzie jest problem? Bo chyba nie w routingu UPC. Gdyby był problem w routingu, to by każdy miał słabo, jak ty. Zgłoś to do UPC i niech myślą mądre głowy. Do reklamacji dołącz testy innych osób co mają UPC.
Ja 3 miesiące temu miałem UPC i też mi szło full, bo pobierałem nowe sterowniki do nvidii na bieżąco.
 
 
Pagnite 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 30
Skąd: Katowice
Wysłany: 15-12-2020, 21:40   

Dołączam się. Można wiele na UPC narzekać, ale trzeba przyznać że routing mają bezkonkurencyjny. Porównując z operatorem który korzystał z usług EPIX, to różnica jest zauważalna nawet bez patrzenia na cyferki.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-12-2020, 22:34   

Pagnite napisał/a:
Dołączam się. Można wiele na UPC narzekać, ale trzeba przyznać że routing mają bezkonkurencyjny. Porównując z operatorem który korzystał z usług EPIX, to różnica jest zauważalna nawet bez patrzenia na cyferki.

Lepszy routing ma Vectra ale jakość pozostawia do życzenia :P
Albo Netia światłowodowa....obie firmy mają lepsze peeringi w Polsce
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-12-2020, 23:01   

Vectra i Netia mają lepszy routing ale jakoś to nie jest mocno odczuwalne, jak w przypadku Orange.
W UPC trasa zawsze zostaje Ci w Polsce (no chyba, że chcesz połączyć się z Orange/TPIX/TPNET). Problemem może być trasa na wschód, gdzie w UPC w większości leci przez Niemcy/Amsterdam a potem dopiero na wschód, a w Netii trasa leci przez np. MSK-IX. Na to bym nie patrzył aż tak bardzo, więcej przydatnego kontentu jest w kraju albo na zachodzie.
Z tych większych na UPC nie ma co narzekać na routing. Pomimo, że w Polsce w IX'ach nie wymieniają się jakoś mocno, to trasy i tak potrafią iść do przeróżnych hostów własną aortą lub innymi dostawcami tier 1.
 
 
pkudlins 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 92
Wysłany: 16-12-2020, 10:43   

pawelb napisał/a:
Pagnite napisał/a:
Dołączam się. Można wiele na UPC narzekać, ale trzeba przyznać że routing mają bezkonkurencyjny. Porównując z operatorem który korzystał z usług EPIX, to różnica jest zauważalna nawet bez patrzenia na cyferki.

Lepszy routing ma Vectra ale jakość pozostawia do życzenia :P
Albo Netia światłowodowa....obie firmy mają lepsze peeringi w Polsce


dobre kon by sie usmial
moze i via IX masz lepsze opóźnienie / krotsza sciezke ale nigdy nie widzisz czy druga strona nie ma zapchanego portu do IXa
dlatego wychodzisz ruchem z IXa zeby nie placic za porty i budujesz bezposredni styk z operatorem / wowczas masz lepsza kontrole nad wysycanym laczem i rozbudowujesz styk z wyprzedzeniem

Na ispforum juz widac jek malych operatorow jak im Global poszedl pod sufit po wczorajszym update Fotnite bo sie Akamai zapchal lokalnie w PL
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-12-2020, 13:44   

pkudlins napisał/a:
pawelb napisał/a:
Pagnite napisał/a:
Dołączam się. Można wiele na UPC narzekać, ale trzeba przyznać że routing mają bezkonkurencyjny. Porównując z operatorem który korzystał z usług EPIX, to różnica jest zauważalna nawet bez patrzenia na cyferki.

Lepszy routing ma Vectra ale jakość pozostawia do życzenia :P
Albo Netia światłowodowa....obie firmy mają lepsze peeringi w Polsce


dobre kon by sie usmial
moze i via IX masz lepsze opóźnienie / krotsza sciezke ale nigdy nie widzisz czy druga strona nie ma zapchanego portu do IXa
dlatego wychodzisz ruchem z IXa zeby nie placic za porty i budujesz bezposredni styk z operatorem / wowczas masz lepsza kontrole nad wysycanym laczem i rozbudowujesz styk z wyprzedzeniem

Na ispforum juz widac jek malych operatorow jak im Global poszedl pod sufit po wczorajszym update Fotnite bo sie Akamai zapchal lokalnie w PL


tak właśnie, koń by sie uśmiał :P
każdy szanujący się IX ma lokalne content cache różnych dostawców treści i bynajmniej nie są one podłączone portami 1Gbps, a jeśli dostawca typu Epic nie ma lokalnych content cache to trudno wylewać łzy
jak ktoś ma problem z Globalem to znaczy, że nie obserwuje trendów i nie ma zabezpieczonego pasma, innymi słowy sprzedaje usługę w której niczego nie gwarantuje swoim klientom :twisted:
po to są IXy żeby zamykać ruch jak najbliżej klientów i żeby treści zbliżać do klientów, cała reszta wywalana jest na Globala....
budowa osobnych styków z operatorami nie ma sensu z powodów wielokrotnie już opisywanych, przede wszystkim z powodu polityki części operatorów którzy dają ceny zaporowe, jak ktoś przyoszczędza na Globalu no to coż...bez komentarza
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 16-12-2020, 18:14   

brtk napisał/a:
grzech1991 napisał/a:
brtk napisał/a:
Nie ma co porównywać z inną siecią. Niech ktoś kto ma UPC na tym forum przetestuje i da wynik.


Kolega z trójmiasta testował i mu leci full. GDA i atman to samo.


No to teraz zastanów się, jeżeli u innych jest ok w tej samej sieci, a u ciebie źle, to gdzie jest problem? Bo chyba nie w routingu UPC. Gdyby był problem w routingu, to by każdy miał słabo, jak ty. Zgłoś to do UPC i niech myślą mądre głowy. Do reklamacji dołącz testy innych osób co mają UPC.
Ja 3 miesiące temu miałem UPC i też mi szło full, bo pobierałem nowe sterowniki do nvidii na bieżąco.


Jeszcze raz, bo nie każdy przeczytał (wybacz za cytat, nie chodzi mi tutaj o Ciebie akurat)
- speedtest, niezależnie czy mam obciążony upload czy nie, pokazuje zawsze 150Mb/s
- po odciążeniu łącza, zrobienia testów puma6 - jest igła, prędkość jest bez zmian
- dla mnie to logiczne, że skoro na orange w tym samym mieście jest ok, to nie ma to wpłwu żadnego, do tego samego komputera na łączu mobilnym pobiera full speed
- skoro jest to wina komputera, routera to czemu osiągam bez problemu do większości serwerów 150Mb/s które mam w umowie?

Co do prędkości, zgłaszałem z 5 reklamacji, byli technicy (powiedzieli tak, potwierdzamy, ale my nie od tego), sprawa trafiła do UKE. UPC stanowisko jest takie:
- prędkość gwarantujemy do naszych serwerów (nazwijmy to intranet XD)
- osiąga Pan 150Mb/s czyli nie pada poniżej 105Mb/s

I tyle, to jest ich narracja :) Sieć mają zrobioną fatalnie, nawet nie napiszą wprost, że jest to ich wina. Ale pracowałem u konkurencji, jak były problemy z siecią to to samo, kazali twierdzić, że speedtest jest ok.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: