Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaduchy o ofercie/promocjach w PLAY (UPC) - część 6
Autor Wiadomość
swordfish 
classic master

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 209
Wysłany: 13-12-2020, 13:55   

Jak jesteś w zasięgu Vectry, możesz zainteresować się internetem stacjonarnym z Play (oferują usługi stacjonarne po kablu Vectry). Ceny za 300 Mb/s i 600 Mb/s mają takie same jak w Vectrze, ale dodają opłatę za instalację 50 zł. Jeśli wybierzesz zobowiązanie na 2 lata, to masz abonament w promocji za 0 zł przez 3 pierwsze miesiące.
Play jeszcze dodaje za 10 zł miesięcznie swojego boxa telewizyjnego z Android TV, gdzie masz Eleven 4K i pakiet National Geographic w 4K. Do tego HBO GO bez zobowiązania za 20 zł, które możesz w dowolnym momencie włączać i wyłączać.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 13-12-2020, 14:59   

Internet stacjonarny Play nie posiada publicznego adresu IP.
Vectra z kolei daje dwa publiczne IP, ale blokuje dostęp do panelu modemu.
Obydwie firmy dają Technicolor CGA2121, modem lepszy niż Compal i umowę bezterminową.

Natomiast UPC daje publiczny IP i dostęp do GUI modemu, ale ma biedny upload i Compala z niezałataną podatnością Puma 6. Ale jest bonus - darmowe programy DVB-C nawet przy samym internecie, wystarczy odpowiedni splitter ;)
_________________
  -Zuzia
 
vito.dc 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 44
Wysłany: 13-12-2020, 16:00   

-Zuzia napisał/a:
Vectra z kolei daje dwa publiczne IP, ale blokuje dostęp do panelu modemu.
Obydwie firmy dają Technicolor CGA2121, modem lepszy niż Compal i umowę bezterminową.

Wiem,że niedawno wróciłaś z UPC do Vectry i dobrze siedzisz w tematach technicznych, dlatego mam kilka pytań:
1. Jak oceniasz Vectrę 600 w porównaniu do UPC 500? Nie jestem graczem, więc same pingi nie robią większej różnicy.
2. Czy instalacja Vectry może być zrealizowana na koncentrykach UPC? Jeśli tak, jak to załatwić?
3. Czy modem Technicolora wystarcza jeśli chodzi o zasięg - mieszkanie ok.80m2 czy konieczny tryb bridge i swój router? Compal daje mi radę, ale mam rozdzielone 2 sieci 2,4 i 5 GHz i wszystkie nowsze urządzenia chodzą na 5 GHz.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 13-12-2020, 17:51   

1. Vectra ma mało stabilny download w mojej lokalizacji, skacze od 350 do 600 Mb/s nawet jak pliki pobierane są z ich serwera. U Ciebie może być inaczej, sam musisz sprawdzić.
2. Instalacja w mieszkaniu może być po UPC, u mnie tak jest.
3. WiFi w CGA2121 jest wydane, problem w braku dostępu do GUI i możliwości konfiguracji zaawansowanych opcji. Poprzez EBOK można zmienić SSID, kanał i hasło. WiFi również musisz sam przetestować w swojej lokalizacji.

W Vectrze jest też gratis, ale skromniejszy niż w UPC - kilkanaście stacji radiowych po użyciu odpowiedniego splittera :)
_________________
  -Zuzia
 
martinc 
easy master

Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 26
Wysłany: 14-12-2020, 06:15   

Witam

Kończy mi się w grudniu termin umowy na usługi podstawowe: TV, Internet, telefon oraz dodatkowe: multiroom, Polsat Sport Premium i Canal+ Prestige. Ale pozostanie mi pakiet Mega Sport Eleven do marca 2022r.

Czy mogę zostawić sam pakiet Mega Sport Eleven do marca 2022r., a z pozostałych usług zrezygnować, żeby nie płacić kwoty w wysokości łącznej wartości przyznanej ulgi za okres, który pozostał mi do końca umowy?
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14-12-2020, 10:06   

Aby kontynuować umowę pakietów premium musisz zachować podstawowe usługi telewizyjne (pakiet Select / Max). Oczywiście w tym czasie możesz modyfikować/usuwać inne usługi.
_________________
 
 
wicked 
Klikacz

Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 3
Wysłany: 15-12-2020, 08:25   

wypowiedzenie złożone w listopadzie - umowa do końca grudnia.

Obecnie mam max HD + multiroom + internet 300 + telefon stacjonarny na start - cena ~125zł

Oferty z DUK jak wyżej tylko internet 500 za 95zł a w przypadku dekodera 4k to aż 135zł. Na infolinii twierdzą że lepszej oferty na 4K nie mogą zrobić. Zastanawiam się czy ewentualne przeniesienie numeru komórkowego (starsza osoba mało korzystająca z telefonu komórkowego, stad tez stacjonarny) do nich spowoduje zmniejszenie ceny za cały pakiet?
 
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 15-12-2020, 10:21   

wicked napisał/a:
wypowiedzenie złożone w listopadzie - umowa do końca grudnia.

Obecnie mam max HD + multiroom + internet 300 + telefon stacjonarny na start - cena ~125zł

Oferty z DUK jak wyżej tylko internet 500 za 95zł a w przypadku dekodera 4k to aż 135zł. Na infolinii twierdzą że lepszej oferty na 4K nie mogą zrobić. Zastanawiam się czy ewentualne przeniesienie numeru komórkowego (starsza osoba mało korzystająca z telefonu komórkowego, stad tez stacjonarny) do nich spowoduje zmniejszenie ceny za cały pakiet?


Ja mam podobną sytuację... i też przeniosłam właśnie dwa numery licząc na jakieś względy. Nie pomogło. Zyskałam tylko tyle, że mam nieco niższy abonament za komórkę, bo u poprzedniego operatora płaciłam za to samo ciut więcej.
 
 
isaac1906 
light master

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 95
Wysłany: 16-12-2020, 06:18   

wicked napisał/a:
wypowiedzenie złożone w listopadzie - umowa do końca grudnia.

Obecnie mam max HD + multiroom + internet 300 + telefon stacjonarny na start - cena ~125zł

Oferty z DUK jak wyżej tylko internet 500 za 95zł a w przypadku dekodera 4k to aż 135zł. Na infolinii twierdzą że lepszej oferty na 4K nie mogą zrobić. Zastanawiam się czy ewentualne przeniesienie numeru komórkowego (starsza osoba mało korzystająca z telefonu komórkowego, stad tez stacjonarny) do nich spowoduje zmniejszenie ceny za cały pakiet?


Kurde, dziwne to wszystko...ja jestem na bezterminòwce,mam to co Ty tylko z modułem zamiast dekodera i bez multi i telefonu i płace 60zł miesięcznie
 
 
Fartek 
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 5
Wysłany: 16-12-2020, 10:11   

Kończy mi się oferta 'Kosmiczne Święta z Happy Home 500 (2018-2)'.
Czy mogę wypowiedzieć tylko telewizję+pakiety dodatkowe (eleven, PSP) a zostawić internet ? I czy wtedy cena za internet pozostanie bez zmian ?
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 16-12-2020, 11:11   

Możesz zrezygnować z usług TV i zostawić sobie internet, ale wiąże się to z podpisanie nowej umowy z operatorem na sam internet.
_________________
 
 
weesmu 
Klikacz

Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 11
Wysłany: 16-12-2020, 15:20   

ktoś wie czy wchodzące od 21 grudnia zmiany prawa telekom dot. między innymi koniecznosci umozliwienia zdalnego wypowiadania umowy dotyczą upc?

Niestety nie moge dac linka do opisu zmian.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 16-12-2020, 18:06   

weesmu napisał/a:
ktoś wie czy wchodzące od 21 grudnia zmiany prawa telekom dot. między innymi koniecznosci umozliwienia zdalnego wypowiadania umowy dotyczą upc?

Niestety nie moge dac linka do opisu zmian.

Dzisiaj miałem trochę czasu i przeczytałem jakiś tam artykuł i wychodziło z niego że to dotyczy operatorów mobilnych???
_________________
  ogromny
 
JANINAWRO 
light master

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lip 2019
Posty: 102
Wysłany: 16-12-2020, 18:50   

https://www.telko.in/21-g...ekomunikacyjnym
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 16-12-2020, 19:23   

Najlepsze jest to że będą musieli poinformować 30 dni przed końcem umowy że np. Umowa 2 letnia dobiega końca i można ją zakończyć albo otrzymać nową promocje może dzięki temu więcej ludzi skorzysta z rezygnacji i częściej będą zmieniać operatora widząc lepsze promocję.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,74 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: