Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet Stacjonarny PLAY
Autor Wiadomość
Studentka2 
light master

Dołączyła: 19 Gru 2017
Posty: 95
Wysłany: 07-11-2020, 14:10   Internet Stacjonarny PLAY

Właśnie znalazłam się w zasięgu oferty: https://www.play.pl/ofert...nternet-domowy/
Czy ktoś ma i może podzielić się opinią? Warto brać pod uwagę? Ciekawostką jest PLAY NOW TV BOX za 10 zł.
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2020, 15:20   

To jest usługa Vectry, Play daje tylko swój brand i przysyła faktury. Zapytaj Zuzi, ponoć ma Vectrę :)
 
 
Studentka2 
light master

Dołączyła: 19 Gru 2017
Posty: 95
Wysłany: 07-11-2020, 19:24   

Usługa Vectry tylko w 50%, bo telewizja Play :)
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 07-11-2020, 20:02   

taggan, nie mam jeszcze Vectry, dopiero przymierzam się do testów.

O ofercie Play w zasadzie nic nie wiadomo, jaki routing, czy dają publiczne IP itd. Wcale nie musi być tak samo jak w Vectrze, przykład T-Mobile na infrastrukturze Orange lub Inei dowodzi, że należy spodziewać się przykrych niespodzianek.
_________________
  -Zuzia
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-11-2020, 22:53   

Na razie w Vectrze siadają styki w Polsce po przejęciu Multimedii i przeniesieniu ich użytkowników na adresację Vectry.. ;) Najlepiej zapytajcie u źródła, czyli w Playu czy posiadają własny routing i jakie IP dają.
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 08-11-2020, 23:04   

Wsparcie Play to dno wiec nie ma sensu pytac, ani tym bardziej brac ich net, skoro mozna miec to samo z Vectry bez oplaty 50 zeta na starcie i bez opcji super szpiegowania w postaci profilowania za co daja ulge 5 zeta. Czym jest owo profilowanie mozna poczytac w tym arcie https://jakaoferta.pl/abonament-zgody-marketingowe-profilowanie/
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 02-12-2020, 09:10   

Co tam profilowanie, oni żądają zgody na skan dowodu do zawarcia umowy. Przez chwilę myślałam, że warto zamienić Vectrę na Play, bo Play daje publiczne IP i dostęp do panelu modemu, ale skreślam ich definitywnie. Lista zgód obligatoryjnych:
Cytat:
1. Zgadzam się, aby Play utrwalił obraz mojego dokumentu tożsamości oraz przetwarzał dane na nim zawarte – także mój wizerunek i rysopis – w związku z zawartą Umową – w szczególności w celach dowodowych i archiwizacyjnych.
Moja zgoda jest ważna przez cały czas - również, gdy rozwiążę Umowę z Play. Wiem, że zawsze mogę ją wycofać. Jeśli wycofam zgodę, to moja dyspozycja nie działa wstecz i nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, które wcześniej odbyło się na podstawie wyrażonej zgody.

2. Upoważniam Play do występowania do biur informacji gospodarczych z wnioskiem o przekazanie informacji, które dotyczą mojej osoby – w tym o moich zobowiązaniach sprzed wejścia ustawy w życie. Przez 60 dni od złożenia tego upoważnienia Play może wiele razy występować do biur informacji gospodarczych, np. przy podpisywaniu kolejnych umów ze mną.

3. Zgadzam się, aby Play przekazał moje dane osobowe (imię / imiona i nazwiska, PESEL, seria i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość):
• innym operatorom telekomunikacyjnym. Play może to zrobić, aby sprawdzić, czy opłacam regularnie faktury u tych operatorów, lub czy była zgłoszona utrata dokumentów potwierdzających moją tożsamość
• do biur informacji gospodarczych i finansowych (Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A., Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A., ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A., Biuro Informacji Kredytowej S.A. i Związek Banków Polskich). Play może to zrobić, aby pozyskać informacje gospodarcze na mój temat.
Zgadzam się, aby informacje w ustalonym w tej zgodzie zakresie były przekazane Play przez wskazane instytucje.

4. Zgadzam się, aby:
• Play przekazał moje dane osobowe (imię / imiona i nazwiska, PESEL, seria i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość) do biur informacji gospodarczych i finansowych (Krajowy Rejestr Długów, ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A., Biuro Informacji Kredytowej S.A. w Warszawie, Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.). Play może to zrobić, aby Biuro Informacji Kredytowej S.A. (BIK) sporządziło punktową ocenę (scoring). Ocena obejmuje moje dane identyfikacyjne oraz informacje o moich zobowiązaniach wobec instytucji współpracujących z BIK (banków, instytucji ustawowo upoważnionych do udzielania kredytów, instytucji kredytowych lub instytucji finansowych).
• BIK przekazał scoring Play za pośrednictwem Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Na podstawie scoringu Play przedstawi mi oferty, z których mogę skorzystać w czasie trwania Umowy oraz po jej rozwiązaniu.

5. Zgadzam się, aby Play przekazał pozytywne informacje, np. że jestem dobrym płatnikiem w Play do instytucji gospodarczych i finansowych (Krajowy Rejestr Długów, ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A., Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.). Informacje te obejmują numery faktur, kwoty należności, termin płatności oraz daty wpłat.
_________________
  -Zuzia
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-12-2020, 20:18   

Najlepsze jest, że po zerwaniu umowy, dalej mogą przetwarzać Twoje dane jeśli zapomnisz wycofać zgody.. :D
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 03-12-2020, 08:28   

Większość ludzi nie czyta umów, nie wycofuje zgód więc Playowi wpadnie trochę tych skanów dowodów :)
_________________
  -Zuzia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: