Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaduchy o ofercie/promocjach w PLAY (UPC) - część 6
Autor Wiadomość
piotmac 
easy master

Dołączył: 20 Paź 2020
Posty: 49
Wysłany: 26-11-2020, 09:04   

jazzzy napisał/a:
potrzebuje Horizona z nagrywarką i do tego internet, z tego co napisałeś piotmac to rozumiem że najtaniej na utrzymaniową ofertę wychodzi Happy Home K-I bo wtedy koszt po rabatach 5+5 wychodzi razem 60,01 PLN ?


Wg regulaminu Twój Happy Home K-I (2020-3) zamieszczonego przez Studentka2 wynika, że PAKIET HORIZON SELECT Z NAGRYWARKĄ (48,99 zł) + INTERNET ŚWIATŁOWODOWY DO 300 MB/S (21,02 zł)=70,01 zł -10,02 zł (marketing i faktura elektroniczna) daje kwotę 59,99 zł.
Jeżeli Horizon Max z nagrywarką, to 10 zł więcej.
_________________
 
 
jazzzy 
light master

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 83
Wysłany: 26-11-2020, 09:56   

wg. tego regulaminu

https://forum.mediaswiat.pl/download.php?id=3304

jest o 10zł taniej
 
 
piotmac 
easy master

Dołączył: 20 Paź 2020
Posty: 49
Wysłany: 26-11-2020, 10:12   

jazzzy napisał/a:
wg. tego regulaminu

https://forum.mediaswiat.pl/download.php?id=3304

jest o 10zł taniej


Wg regulaminu, który pokazujesz musisz dokupić opcję HBO za 14.99 zł.
Nie skorzystasz z promocji Twój Happy Home K-I z HBO (2020-2) bez HBO.
_________________
 
 
jazzzy 
light master

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 83
Wysłany: 26-11-2020, 10:17   

to trochę nie rozumiem



usługa dodatkowa to usługa obowiązkowa ?

dla mnie zrozumiałe jest że dodatkowa to taka którą mogę dobrać lub nie w zależności czy mam taką potrzebę

Cytat:
musisz dokupić opcję HBO


który punkt regulaminu/promocji zmusza do zakupu HBO ?
 
 
piotmac 
easy master

Dołączył: 20 Paź 2020
Posty: 49
Wysłany: 26-11-2020, 10:57   

jazzzy jeżeli nie chcesz skorzystać z usługi z HBO, to otrzymasz Twój Happy Home K-I (2020-3)

Na samej górze promocji jest napisane:
I. W Promocji otrzymujesz
1. Ulgę na wybrane w Promocji Usługi w trakcie całego Okresu Zobowiązania,
2. Ulgę na Usługę dodatkową Horizon GO oraz Pakiet Premium HBO wraz z opcją HBO OD/GO
3. W przypadku wyboru Usługi Internetowej —dodatkową ulgę za Zgodę na Rachunek Elektroniczny oraz Zgodę Marketingową,
4. Pakiet Bezpieczeństwa UPC -0 zł przez 1 miesiąc w opcji na próbę

Idąc Twoim tokiem rozumowania pkt3 też nie zobowiązuje do wykupu internetu bo przecież napisali "w przypadku" czyli możesz wykupić tylko Horizon Max z nagrywarką za 48,99 zł.

Nie robiliby tylu regulaminów skoro połowa jest zawarta w jednym.

Zawsze możesz przedzwonić do DUK i tam Ci rozwieją wszelkie wątpliwości.
_________________
 
 
jazzzy 
light master

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 83
Wysłany: 26-11-2020, 11:42   

jak dla mnie to regulamin i oferta powinna być jasna i czytelna, gdyby skasowali słowo dodatkowa wtedy byłoby jak należy a tak to jest umyślne wprowadzanie w błąd

lepiej wyślę do ten regulamin do rzecznika konsumentów i zobaczymy czy można traktować dodatkowe jako obowiązkowe a w razie nie skorzystania z dodatkowych podwyższać podstawowe
 
 
piotmac 
easy master

Dołączył: 20 Paź 2020
Posty: 49
Wysłany: 26-11-2020, 11:55   

jazzzy napisał/a:
jak dla mnie to regulamin i oferta powinna być jasna i czytelna, gdyby skasowali słowo dodatkowa wtedy byłoby jak należy a tak to jest umyślne wprowadzanie w błąd

lepiej wyślę do ten regulamin do rzecznika konsumentów i zobaczymy czy można traktować dodatkowe jako obowiązkowe a w razie nie skorzystania z dodatkowych podwyższać podstawowe


Tylko pamiętaj, że jak nie korzystasz z dodatkowego, to masz wtedy inny regulamin.
Jak coś ustalisz, to daj znać.
_________________
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 26-11-2020, 12:24   

Jazzzy, za bardzo skupiasz się na pierdołach. Termin "usługa dodatkowa" to jedynie wewnętrzne nazewnictwo dla UPC. Nawet w tabeli widać, że to "Kategoria". HBO należy do kategorii usług dodatkowych, ale jeśli coś jest dodatkowe to nie oznacza, że masz wybór, gdy chcesz skorzystać z PAKIETU promocyjnego.

Dodatkowo, jeśli dobrze pamiętam, w regulaminie jest zapis, że abonent zobowiązuje się do korzystania z pakietu usług objętych promocją przez okres 24 miesięcy. Na tym polegają promocje, że w pakietach i z zobowiązaniem masz lepsze ceny = zyskuje klient (cenowo łącząc różne usługi) + operator (przez dwa lata ma klienta płacącego abonament).

Tabelka to nie cały regulamin oferty promocji.

Po drugie, promocja określa jasno jakie usługi otrzymujesz i za jakie płacisz "przy wyborze dwóch usług telewizji cyfrowej i internetu". W określonej promocji. Jeśli Tobie nie odpowiada taki pakiet promocyjny, zawsze możesz skorzystać z innego.

I nie kombinuj. I nikt nikogo do niczego nie zmusza, a operator ma prawo do tworzyć oferty promocyjna na bazie swoich różnych usług, gdzie zasady są jasno opisane (czytaj pełny regulamin, nie tylko tabelki).
_________________
 
 
jazzzy 
light master

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 83
Wysłany: 26-11-2020, 13:36   

atomix napisał/a:
Termin "usługa dodatkowa" to jedynie wewnętrzne nazewnictwo dla UPC.


może i tak ale dla konsumenta powinno być wyjaśnienie żeby nie rozumiał tego w sposób powszechnie przyjęty a taki jak chce firma, od tego jest tabelka Definicje a tam definicji usługi dodatkowej nie ma więc to jest kwestia nieuregulowana


Cytat:
coś jest dodatkowe to nie oznacza, że masz wybór, gdy chcesz skorzystać z PAKIETU promocyjnego


czyli jak pizza jest w promocji to znaczy że nie mam wpływu na wyszególnione dodatki a jak będzie nie na promocji to wtedy mogę dobrać lub nie ? tak mam to rozumieć ?

Cytat:

Dodatkowo, jeśli dobrze pamiętam, w regulaminie jest zapis, że abonent zobowiązuje się do korzystania z pakietu usług objętych promocją przez okres 24 miesięcy.


nie widzę tego zapisu ale nawet jeśli to nie mówi to wprost o tym że jako pakiet rozumie się wszystkie usługi dodatkowe

Cytat:

Po drugie, promocja określa jasno jakie usługi otrzymujesz i za jakie płacisz "przy wyborze dwóch usług telewizji cyfrowej i internetu". W określonej promocji. Jeśli Tobie nie odpowiada taki pakiet promocyjny, zawsze możesz skorzystać z innego.


dokładnie, dwie usługi : usługa 1. telewizja usługa 2. internet a dodatki to jest dodatek bo inaczej by napisali 'Usługi telewizji cyfrowej z usługami dodatkowymi wraz z usługą internetową'

Cytat:

I nie kombinuj. I nikt nikogo do niczego nie zmusza, a operator ma prawo do tworzyć oferty promocyjna na bazie swoich różnych usług, gdzie zasady są jasno opisane (czytaj pełny regulamin, nie tylko tabelki).


zasady nie są jasno opisane a wprowadzanie klienta w błąd nie jest praktyką dozwoloną prawnie (choć chętnie używaną przez różne firmy)
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 26-11-2020, 16:14   

Ja nie wiem, gdzie regulamin wprowadza w błąd, ale jak chcesz - idź do UOKiK.

Na razie czepiasz się zapisu "usługa dodatkowa". Tak! W promocji "Twój Happy Home K-I z HBO (2020-2)" klient podpisuje umowę na PAKIET USŁUG (telewizja + net + HBO) bez względu na ich nazwę/kategorię i zobowiązuje się do korzystania z usług objętych pakietem przez okres 24 miesięcy. Korzystając z TEJ oferty, zawsze możesz zrezygnować z HBO w czasie zobowiązania, ale wtedy ponosisz karę. Nie wiem czego tu nie rozumiesz.

Jak nie chcesz HBO zawsze możesz skorzystać z pakietu usług bez HBO.
_________________
 
 
jazzzy 
light master

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 83
Wysłany: 26-11-2020, 16:46   

atomix napisał/a:
klient podpisuje umowę na PAKIET USŁUG (telewizja + net + HBO) bez względu na ich nazwę/kategorię i zobowiązuje się do korzystania z usług objętych pakietem przez okres 24 miesięcy.


i wystarczyłoby wsadzić to zdanie do regulaminu oferty i byłoby wszystko jasne, oczywiste i uczciwe

ty mi o tym czym jest oferta (co ja doskonale wiem) a ja tobie że brak informacji, błędna informacja i niejasne definiowanie pojęć jest nie fair wobec klienta więc się nie porozumiemy

ja rozumiem że subiektywnie można mieć gdzieś co pisze w regulaminie bo wiadomo że UPC nie da mniej mimo że może tak sugerować ale obiektywnie rzecz biorąc nie powinno się przedstawiać oferty w której rzeczy zostawia się na domysł

EOT
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 26-11-2020, 16:52   

Dlatego czytaj uważnie regulamin:
"Warunkiem przyznania korzyści określonych w pkt II Twoje opłaty abonamentowe jest zobowiązanie się Uczestnika Promocji do pozostania Abonentem Organizatora Promocji w zakresie wybranych usług przez 24 miesiące (...)"

Dla mnie wszystko jasne.
Wybranych usług = wybranego pakietu usług objętego promocją, z której korzystasz
_________________
 
 
migawka 
easy master

Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 33
Wysłany: 26-11-2020, 21:26   

cześć,
ktoś się orientuje jakie teraz ciekawe pakiety na utrzymanie oferuje UPC? - minimum Max, 500 MB, 4K?
 
 
musk19 
Klikacz

Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 3
Wysłany: 26-11-2020, 21:42   

Po chwili zastanowienia uważam że w argumentacji jazzzy może być trochę racji...
Usługa dodatkowa to nie usługa podstawowa, skoro jazzzy wprowadziła w błąd to może faktycznie nie jest to zbyt szczęśliwe określenie.

Fajnie że pojawiło się nowe, inne spojrzenie na ten temat i trochę nie rozumiem czemu jest ono tak pacyfikowane :)
 
 
Owczasty 
Klikacz

Dołączył: 23 Lis 2020
Posty: 4
Wysłany: 27-11-2020, 09:39   

Dzisiaj wjechała promocja na black friday na telewizje+internet i jest -50% przez 2 miesiące przy umowie na 12 miesięcy tylko zamiast nowego dekodera 4k jest horizon. Czytałem sporo negatywnych opinni na temat tego nowego dekodera. Warto skozystać z promocji i zaoszczedzić opłate za 1 miesiac czy lepiej brac bez promocji i miec nowy dekoder?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,83 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: