Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto zmienić Compala w tryb modemu?
Autor Wiadomość
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 20-11-2020, 13:20   Czy warto zmienić Compala w tryb modemu?

Ten router doprowadza mnie do wściekłości. Mam podpiętych sporo urządzeń. Dwa komputery, TV, Xbox One X do tego 3 Xiaomi Mi Box 4K i jeszcze smartfony.... Na kablu nie ma problemów ale Wi-Fi zrywa połączenie. Są problemy z prędkością. Po restarcie jest nawet...nawet.. Ale po kilku godzinach spada dramatycznie transfer tak do 150 mega. Czasami nawet do 40-50 mega. Jak podłączę komputer przez kabel jest max transfer. Po restarcie jest lepiej, ale to tylko na kilka godzin. Myślicie, że własny router poprawi działanie usługi? Myślę o kupnie TP-LINK Archer A8. Chyba, że polecacie coś innego w cenie do 200 zł. Myślałem też o Huawei AX3. Tylko w wielu miejscach piszą o dramatycznie słabym zasięgu. A do łącza 300 czy nawet 500 mega nic ponad Wifi 3x3 nie będzie mi potrzebne.
 
 
Pielgrzym 
light master


Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 77
Skąd: Lublin
Wysłany: 20-11-2020, 13:30   

A co wymagać od tego sprzętu.
Zareklamuj może Ci wymienią, może to akurat problem tego egzemplarza.
Jednakże przestaw go w tryb Bridge i podłącz swój router. Będziesz wtedy wolnym człowiekiem ;) I na pewno poprawisz działanie i wydajność sieci.

Polecam HUAWEI AX3. W cenie max 199zł. W cenie do 350 zł AX3 PRO. Jak zechce Ci się kiedyś zmienić na ORANGE to też bedziesz mógł bo jeden i drugi obsługuje VLAN.
ten TP-Link to szajs. Miałem to co chwilę trzeba go było resetować bo się zawieszał.

PS. Tyle tylko że ten router nadaje się do średniego mieszkania. Jak musi pokonać 3 ściany to mocno spada zasięg.
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 20-11-2020, 13:45   

Te 200 zł to nie majątek. Kupię sobie nowy router, bo teraz to dramat. A z tego co tu czytam odnośnie tego złomu od UPC, to ten typ tak ma. A co do routera, to właśnie przeczytałem kilka testów , opinii w Internecie... Dlatego myślałem o tym modelu TP Link.

Odnośnie Huawei to wersja chińska ma podobno znacznie lepszy zasięg, ale nie bardzo mam ochotę czekać miesiąc czy dłużej na paczkę z chin. Jeszcze jak mi wpadnie vat...

Długo korzystałeś z tego tp-link ? Może to była usterka tego konkretnego egzemplarza.
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 23-11-2020, 13:19   

Zaryzykowałem i kupiłem tego TP-LINK Archer A8. Jakby było coś nie tak to jest zawsze opcja zwrotu do 14 dni. Pierwsze wrażenia są ok. Zasięg jest naprawdę dobry. W pokoju córki za ścianą bez problemu osiąga się 280-290 megabitów. W pokoju gdzie jest router 305. Mam łącze 300 więc więcej nie da rady. Zobaczę czy nie będzie jakiś problemów, nie używam żadnych zaawansowanych funkcji. Po prostu Internet ma działać, być po prostu stabilny i szybki. Pingi też są niskie ok 12-15 ms do serwerów ok 150 kilometrów od domu. Mniejsze niż na Compalu w trybie routera.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: