Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
romek.romek 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 82
Wysłany: 22-10-2020, 15:34   

ayufanpl napisał/a:
jeśli patrzeć na kompletność usługi:

- Orange: ma IPv4 i IPv6, które można mieć w dual stacku! ale beznadziejny routing
- T-Mobile: ma super routing, ale brak publicznego IPv4 lub IPv6
- UPC: ma super routing, ale Puma 6, i słaby upload, ale za to 2x IPv4 LUB IPv6

No i teraz drzewo decyzyjne:

- Jak ktoś chce sobie pograć to niech bierze UPC, no ale Puma 6, to pewnie jedynie GCB :)
- Jak ktoś chce mieć dobry upload i trochę pograć niech bierze T-Mobile (ale to też ruletka, bo to zależy gdzie...)
- Jak ktoś jest w stanie ogarnąć "sobie routing" (np. VPSem) Orange, to Orange wygrywa co do kompletności usługi.

Aż szkoda, że nie mam Netii...
Jeszcze jest Vectra - adres IPv4 i IPv6, są modemy bez Pumy. Ostatnio podnieśli upload.
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 22-10-2020, 16:17   

romek.romek napisał/a:
Jeszcze jest Vectra - adres IPv4 i IPv6, są modemy bez Pumy. Ostatnio podnieśli upload.


Niestety, nie mam i Vectry i Netii, mimo iż w bloku 50m dalej jest :(
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 23-10-2020, 17:21   

Dostałem odp. z BOA, niestety negatywną.
Już nawet chciałem wziąć światło w ofercie biznesowej, pal licho te rabaty na komórki,
ale poprosiłem znajomego z TM aby zapytał gdzie trzeba o możliwość dokupienia opcji stałego publicznego IP.
Taka opcja nie istnieje, biznes w światłowodzie także dostaje adresy prywatne i w najbliższej przyszłości to się nie zmieni. Tak więc wracam przeprosić się z UPC i ucałować ich w piętę za ten zawrotny upload 20Mbit...

20201023_171825.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 66,45 KB

 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 27-10-2020, 18:49   

T-Mobile było moim faworytem, jestem w szoku, że brak publicznego IP :shock: Nawet nie przyszło mi do głowy, ze może nie być przy światłowodzie.
  -Zuzia
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 27-10-2020, 19:27   

Haczyk musial byc, bo chyba nie myslicie, ze Orange pozwoli, zeby na ich infrastrukturze konkurencja rozwalila im system sprzedazy lepsza oferta. Tyle, ze T-Debile przedobrzyli i polegna na calej linii z tak niewydarzona oferta. Podobnie wylozyli sie na usludze bankowej.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-10-2020, 22:36   

Myślę, że to nie jest zależne od Orange, tylko decyzja T-Mobile, które po prostu ma mało publicznych adresów IP. Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja, bo zamykają sobie furtkę do niektórych klientów.
Jak dają publiczne IP do mobilnych netów za opłata, to nie stoi nic na przeszkodzie dawać i do FTTH. Jeszcze czekam na odpowiedź z BOA, bo nie odpisali mi, może dlatego, że nie poruszyłem tam tylko kwestii publicznego IP, ale i inne.
Mi natomiast, do moich zastosowań działa to ok i nie zrywam umowy.
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 27-10-2020, 22:46   

Mają kilkumilionową rezerwację adresów ipv4 i nic im sie nie konczy, pula prywatna do swiatelka to decyzja biznesowa. Zwroccie uwage, ze dla ich lte jest mozliwy adres publiczny.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-10-2020, 22:50   

To trochę dziwna decyzja biznesowa, tym bardziej do światłowodu.
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 27-10-2020, 22:53   

Dla detalu jeszcze jakos zrozumiala, ale polozyli oferte biznesowa, bo tu juz public zazwyczaj jest kluczowy.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-10-2020, 22:55   

Wiesz, ja jeszcze bym zrozumiał dawać prywatne IP, ale dla kogoś kto potrzebuje, czy to detal, czy biznes, udostępnić możliwość za te 15zł jak przy komórkowych publiczne stałe IP i tyle. Dużo lokalnych dostawców tak robi.
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 27-10-2020, 22:57   

T-Mobile slynie z idiotycznych decyzji wiec nie dziw sie podobnemu absurdowi.
 
 
n3lly 
light master

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 83
Skąd: KR
Wysłany: 02-11-2020, 11:09   

T-Mobile sprzedaje też dużo lepiej wycenianych symetryków dla biznesu, więc może ta decyzja była jednak podjęta świadomie.
  n3lly
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-11-2020, 11:24   

Jeżeli chcieli zapobiec braniu łączy domowych przez biznes - to wystarczy zapis w regulaminie, że faktura może być tylko na osobę fizyczną i szlus.
A tak, to wylali dziecko z kąpielą i sprzedają niepełnowartościowy internet światłowodowy. Szkoda.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19-11-2020, 22:24   

Jestem załamany :neutral:
Skończyła mnie się umowa na światłowód Orange i przeszedłem na światłowód T-Mobile, bo dostałem 5 miesięcy za darmo, ale ta oferta jest tragiczna. Brak przekierowania portów, brak DMZ i nawet jak podłączę swój router bezpośrednio do ONT, to i tak mam prywatny adres IP. Teraz nie mam dostępu do swojego serwera Samba z zewnątrz. Próbowałem wypowiedzieć umowę w ciągu 14 dni od jej podpisania poza siedzibą operatora, ale T-Mobile zaczął mnie szantażować, że albo zostaję albo będę płacił 600 zł za przyłączenie do sieci. Co za mendy. Nigdzie się nie chwalą, że w ofercie brak przekierowania portów, brak DMZ i bram publicznego adresu IP, a jak klient się zorientuje w co wdepną, to szantażują opłatą 600 zł. Czy komukolwiek udało się pozbyć tej umowy bez płacenia 600 zł? Proszę o pomoc :sad:
 
 
srepka 
Klikacz

Dołączył: 19 Lis 2020
Posty: 8
Wysłany: 19-11-2020, 22:30   

Światłowód T-Mobile jest przereklamowany. Tylko UPC ma jakość.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: