Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
Dziku 
light master

Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 77
Wysłany: 24-09-2020, 12:22   

zylx napisał/a:
Dziku, Skoro obraz jest przechwytywany przez grabber zanim trafi do telewizora, to chyba żaden video processing w TV nie ma znaczenia, prawda?

No właśnie nie prawda , ma znaczenie MediaBox i Horizon też przechwytują , a jednak to działa TV jest odbiornikiem końcowym i jeśli posiadasz taką opcję to ona działa i możesz się pobawić , u mnie na Panasie to działa i to bardzo dobrze.
 
 
kementos 
Klikacz

Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-09-2020, 12:26   

Witam W Poniedziałek Przychodzi Do Mnie Instalator Upc W Godz 15 Do 17.00 I Podlaczy Mi Ten Nowy Dekoder Od Upc Dekoder 4 K TV Box :lol:
_________________
 
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 24-09-2020, 12:42   

kementos, miejmy nadzieję, że będziesz zadowolony i pochwalisz się wrażeniami
_________________
  ogromny
 
Studentka2 
light master

Dołączyła: 19 Gru 2017
Posty: 95
Wysłany: 24-09-2020, 12:53   

Dziku napisał/a:
Czy przypadkiem ten kiepski dynamiczny obraz tzn. brak dynamicznego obrazu tylko te klatki nie są spowodowane ustawieniem w TV funkcji inteligentnych klatek do dynamicznego obrazu ? U mnie nazywa się to "Intelligent Frame Creation" ? u różnych producentów są różne nazwy tej funkcji , proponuję poszukać i się pobawić , może będzie lepiej .
Zgrany materiał oglądany na monitorze komputerowym pokazuje te same niedociągnięcia w scenach dynamicznych, obejrzałam dokładnie, a na 1/2 prędkości widać jak na dłoni niedoskonałość obrazu. Nie chodzi o możliwość poprawiania braków przez funkcje w telewizorze tylko, żeby obraz źródłowy nie raził na lepszym, większym telewizorze.
chmiel2k napisał/a:
Niestety ja zakończyłem testy i grabber wrócił do sprzedawcy.
Szkoda :sad:
 
 
LUU 
Klikacz

Dołączył: 26 Sie 2020
Posty: 19
Wysłany: 24-09-2020, 14:50   

Będziesz bardzo zadowolony tak jak ja już posiadam ten dekoder 4k jest super tylko więcej kanałow 4 k by się przydalo
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 24-09-2020, 18:33   

Dziku napisał/a:
zylx napisał/a:
Dziku, Skoro obraz jest przechwytywany przez grabber zanim trafi do telewizora, to chyba żaden video processing w TV nie ma znaczenia, prawda?

No właśnie nie prawda , ma znaczenie MediaBox i Horizon też przechwytują , a jednak to działa TV jest odbiornikiem końcowym i jeśli posiadasz taką opcję to ona działa i możesz się pobawić , u mnie na Panasie to działa i to bardzo dobrze.

Kolega chyba nie zrozumiał.... :)
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-09-2020, 18:37   

A ma ktoś 2 te boxy 4K i zobaczy jak na niesamowitej infrastrukturze UPC, a właściwie to na ich modemach z Pumą zachowuje się ping podczas obciążania łączą telewizją?
 
 
Dziku 
light master

Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 77
Wysłany: 24-09-2020, 20:09   

@zylx
Spoko ;)
 
 
Nafu 
Klikacz

Dołączył: 17 Wrz 2020
Posty: 2
Wysłany: 24-09-2020, 22:30   

Wiecie może jak ustawić aby TV 4k box sterował głośnością jak to robił mediabox HD.
Boxa mam podłączonego do monitora z iiyama z budowanymi głośnikami.
 
 
Dziku 
light master

Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 77
Wysłany: 25-09-2020, 19:05   

Jak myślicie Jupisi wprowadzi jeszcze jakiś dekoder 4k ale z wbudowanym HDD jak MediaBox czy Horizon , czy ten rodzaj dekodera poszedł już na zawsze do lamusa i będzie tylko to co jest obecnie z dyskiem w chmurze i z ograniczeniami ?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 25-09-2020, 22:21   

Dziku, podejrzewam, że jak to się dobrze sprzeda to można zapomnieć o innym dekoderze na parę lat
_________________
  ogromny
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 26-09-2020, 11:24   

Dziku napisał/a:
Jak myślicie Jupisi wprowadzi jeszcze jakiś dekoder 4k ale z wbudowanym HDD jak MediaBox czy Horizon , czy ten rodzaj dekodera poszedł już na zawsze do lamusa i będzie tylko to co jest obecnie z dyskiem w chmurze i z ograniczeniami ?


firma kupuje powiedzmy 100 tys. dekoderów i teraz ma kupować drugie 100 tys. bo 10 osób chce hdd? zapomnij.
 
 
wittka 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 60
Skąd: Skądinąd
Wysłany: 26-09-2020, 12:45   

Firma może też tych "dekoderów" nie upłynnić, ponieważ istnieje też jakaś szansa że ludzie będą woleli zostać ze starym szitem, do którego błędów się już przyzwyczaili, jednak który to szit oferuje większe możliwości niż nowe, cudmjutmalyna, urządzenie.

No chyba że nagle menedżery oświadczą, że przestają wspierać stare boxy, i czy się to komuś podoba czy nie, możesz wziąć to, lub kartę CI.
 
 
wujaszekcarlos 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 109
Wysłany: 26-09-2020, 13:46   

Dziku napisał/a:
Jak myślicie Jupisi wprowadzi jeszcze jakiś dekoder 4k ale z wbudowanym HDD jak MediaBox czy Horizon , czy ten rodzaj dekodera poszedł już na zawsze do lamusa i będzie tylko to co jest obecnie z dyskiem w chmurze i z ograniczeniami ?


Taka usługa byłaby droższa, przypuszczam, iż 70% użytkowników UPC to pakiet select bez nagrywarki z abonamentem max. 75 zł. W przypadku dekodera 4k z wbudowanym "dobrym" dyskiem taka usługa kosztowała by 99 zł. Oferta mija się z grupą docelową. Dla wyjadaczy nikt nie będzie wprowadzał produktu, tracąc na nim. Pomijając fakt iż IPTV z nagrywaniem w chmurze to przyszłość
_________________
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-09-2020, 14:55   

Niektórzy twierdzą, że to IPTV, inni, że streaming adaptacyjny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,62 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: