Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki dostawca ma najniższe pingi w grach?
Autor Wiadomość
Lewy99PL 
Klikacz

Dołączył: 20 Sie 2020
Posty: 1
Wysłany: 20-08-2020, 09:47   Jaki dostawca ma najniższe pingi w grach?

Cześć wszystkim,

rozglądam się za nowym dostawcą internetu, który da mi możliwie najniższe pingi w grach takich jak FIFA 20, Cod Warzone, NBA2K20 czy Rocket League. Obecnie korzystam z dostawcy lokalnego z którego nie jestem zadowolony. Mam pod swoim adresem możliwość skorzystania z światłowodu od Orange,T-Mobile(oczywiście na światełku od Orange) Netia, UPC i Vectre(w przypadkach dwóch ostatnich firm światłowód do budynku, a do mieszkania kablem koncentrycznym). Chciałbym Was prosić o sprawdzenie pingów w programie WinMTR do adresów wymienionych poniżej, oraz o podzielenie się opinią o danym dostawcy internetu. Dodam że gram na PS4 i mieszkam Wałbrzychu na Dolnym Śląsku. Wiem że nie tylko klienci UPC korzystają z tego forum, dlatego liczę na jak najwięcej odpowiedzi. Z góry dziękuję za pomoc w dokonaniu wyboru.

52.57.221.190
159.153.76.33
159.153.72.252
134.213.37.197
31.204.146.12
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 20-08-2020, 10:22   

Mam nadzieję, że dostaniesz jakieś pomiary.
Ja mogę dać tylko "ogólną" radę, która się zazwyczaj sprawdza.
Bierz światłowód T-Mobile. Oni mają z reguły dobre trasy. To, że są na kablu Orange nie ma dużego znaczenia, bo to TM kieruje ruch swojego klienta.
Nie rozważaj światłowodu Orange. Gracze na nich narzekają i generalnie nadal sporo ruchu do serwera w Polsce jest pchane przez Niemcy itd. Możesz sobie sprawdzić przez looking glass operatora, np. tu http://lg.tpnet.pl/

Co do pozostałych, to jeżeli (a pewnie tak jest) są to sieci kablowe, a nie światłowód do domu, to bym ich nie rozważał. UPC miało dobre trasy. Nadal nie ma złych (choć mam wrażenie, ze pogorszyli), ale przez technologię jest nieco większy narzut startowy. Netia miała dobre, czy ma nadal po przejęciu przez Plusa - nie wiem.

No ale poczekajmy na pomiary.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 20-08-2020, 17:03   

Orange - brak bridge, zmiana ip co 24h, restart routera co 7 dni
t-mobile - ma generalnie świetnie sieć zrobioną

Reszta to docsis, który ma fatalne pingi, u mnie jest 17ms i mam więcej niż kumpel ma na radiówce.
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 20-08-2020, 18:20   

grzech1991 napisał/a:
Orange - brak bridge, zmiana ip co 24h, restart routera co 7 dni
t-mobile - ma generalnie świetnie sieć zrobioną

Reszta to docsis, który ma fatalne pingi, u mnie jest 17ms i mam więcej niż kumpel ma na radiówce.


Trochę głupoty gadasz:

- Orange możesz dostać ONT i możesz mięć bridge wtedy
- Orange zmiana IP jest co 11 dni
- DOCSIS ma narzut około 6ms z racji użytej technologii, ale generalnie UPC ma bardzo dobre pingi
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-08-2020, 19:12   

ayufanpl napisał/a:


- Orange możesz dostać ONT i możesz mięć bridge wtedy
- Orange zmiana IP jest co 11 dni
- DOCSIS ma narzut około 6ms z racji użytej technologii, ale generalnie UPC ma bardzo dobre pingi


DOCSIS nie dość że ma narzut pingu to podczas obciążenia łącza ping drastycznie wzrasta, czego prawie w ogóle nie ma przy FTTH.

T-Mobile ma dobre trasy ale miewają problemy jak trasa idzie przez AMS-IX.
Tutaj UPC Warszawa:




 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 21-08-2020, 09:01   

Sigmund napisał/a:
Bierz światłowód T-Mobile. Oni mają z reguły dobre trasy. To, że są na kablu Orange nie ma dużego znaczenia, bo to TM kieruje ruch swojego klienta.


Czy podobnie jest po kablu? Np. Play będzie kierował ruchem swoich klientów po podłączeniu kabla przez Vectrę?
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 22-08-2020, 16:29   

ayufanpl napisał/a:
grzech1991 napisał/a:
Orange - brak bridge, zmiana ip co 24h, restart routera co 7 dni
t-mobile - ma generalnie świetnie sieć zrobioną

Reszta to docsis, który ma fatalne pingi, u mnie jest 17ms i mam więcej niż kumpel ma na radiówce.


Trochę głupoty gadasz:

- Orange możesz dostać ONT i możesz mięć bridge wtedy
- Orange zmiana IP jest co 11 dni
- DOCSIS ma narzut około 6ms z racji użytej technologii, ale generalnie UPC ma bardzo dobre pingi


- Oczywiście, że możesz. O ile nie chcesz mieć TV albo wolisz stawiać VLANy. Zostaje Ci wtedy jeszcze zbędny ich routera
- zmiana jest co jeden dzień
- jak dla Ciebie 17ms do pierwszych hopów, i 55ms w warzone (radiówka ma 45ms) to dobry to spoko :D Ja jednak wolę mieć mniejsze pingi niż radiówka (FTTH), a nie większe.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-08-2020, 09:15   

aster napisał/a:
Sigmund napisał/a:
Bierz światłowód T-Mobile. Oni mają z reguły dobre trasy. To, że są na kablu Orange nie ma dużego znaczenia, bo to TM kieruje ruch swojego klienta.


Czy podobnie jest po kablu? Np. Play będzie kierował ruchem swoich klientów po podłączeniu kabla przez Vectrę?

To już musisz się dowiedzieć w Playu.
@grzech1991 Orange teraz ma zmianę co ~11 dni lub po restarcie routra, chyba, że zostały jeszcze niektóre lokalizację bez wydłużenia sesji.
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 195
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 26-08-2020, 17:11   

Tutaj masz wątek o pingach w grach różnych dostawców
https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/inne/thread-id/1658/page/133

Dzisiaj byłem w Netii, Wałbrzych Podzamcze tylko 100Mb/s. Po modernizacji powinno być 1Gb/s, ale modernizacja jest planowana w nieokreślonej przyszłości.
Vectra 600Mb/s i możliwość podpisania umowy bezterminowej. Tylko nagrywarka PVR 4K pozwala nagrywać 4 kanały jednocześnie, jest droższa od podstawowej nagrywarki ale ma dysk 1TB. No i lepsze modemy/routery niż UPC.
Zastanawiałem się nad zmianą na FTTH ale Netia 100Mb/s trochę bez sensu. Zostaje Orange FTTH lub T-mobile.
Na razie chyba zostanie UPC, na bezterminówce bo nie widzę nic sensownego.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: