Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-02-2020, 20:00   

pawelb napisał/a:
(...)
Informacje w necie są już mało precyzyjne odnośnie pewnych błędów z Puma 6, o Hitronie też już dawno pisałem bo go miałem i testowałem więc też mogę coś na jego temat powiedzieć ale już go nie mam więc nie będę się teraz mądralował
(...)
Co chcesz (co miałbym) przetestować w Hitronie ?
Zapraszam do wątku o tym wynalazku i tam go pomęczę (po raz kolejny) - https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=10284
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 13-02-2020, 21:43   

hsurim, zrób test Puma6fail: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=213305&highlight=#213305
Dopisałam się do Twojego wątku.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-02-2020, 23:26   

Zuzia napisał/a:

Co z tym bugiem "Packet of death" powodującym restarty modemu?

Cytat:
Is there a fix ?

Possibly. For some people. There is a firmware that addresses the latency spikes and detects and mitigates the DoS. This firmware has only been rolled out to a small number of devcies on a limited number of ISPs. There is however a new "Packet of death" bug that causes the modem to reboot. This is unaddressed and new firmware will again be needed.
There have been 2 firmware releases. The last one is still being rolled out to some customers. The newest firmware update is also being rolled out to some customers.
First firmware update made the 300ms spike in latencey every 2 second disappear from ICMP and Ping testing. The spike still was present in TCP/UDP. Many feel this was a attempt to hide the issue
The second firmware update DID improve things. It fixed DNS lookups. Previous to this the Puma caused a 7-15% total loss of DNS lookups. So this update did help performance but did not address the spike or high jitter at all.
The third firmware update addressed the 200ms latency spikes ever 2 seconds and had a detection and blocking of the DoS attack but did not fix the underlying issue.
:arrow: http://www.badmodems.com/Fix.htm

Zuzia, Puma6fail nie działa na modem Arris TG2492 o czym juz dawno pisałem na forum bo testowałem soft z poprawką którą Arris wypuścił, trudno precyzyjnie odnieść się do tego co dalej pisze Xymox o kolejnych podatnościach bo było tyle poprawek security Arrisa od czasu ogłoszenia tej pierwszej podatności na ddos ze trudno się zorientować które wersje oprogramowania testował do tej pory....trochę za mało detali jest w tych jego informacjach a on wszystkie modemy z Puma6 traktuje jednakowo nie podając jednak żadnych szczegółów, jakoś nie słychać o masowych atakach ddos na modemy Puma6, być może są modele modemów do których nie wyszły te poprawki ale ja daleki jestem od takiego uogólniania, myśle ze swoim działaniem po prostu zmobilizował cześć producentów do wypuszczenia poprawek
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14-02-2020, 05:04   

Zuzia napisał/a:
Co z tym bugiem "Packet of death" powodującym restarty modemu?

Cytat:
Is there a fix ?

Possibly. For some people. There is a firmware that addresses the latency spikes and detects and mitigates the DoS. This firmware has only been rolled out to a small number of devcies on a limited number of ISPs. There is however a new "Packet of death" bug that causes the modem to reboot. This is unaddressed and new firmware will again be needed.
There have been 2 firmware releases. The last one is still being rolled out to some customers. The newest firmware update is also being rolled out to some customers.
First firmware update made the 300ms spike in latencey every 2 second disappear from ICMP and Ping testing. The spike still was present in TCP/UDP. Many feel this was a attempt to hide the issue
The second firmware update DID improve things. It fixed DNS lookups. Previous to this the Puma caused a 7-15% total loss of DNS lookups. So this update did help performance but did not address the spike or high jitter at all.
The third firmware update addressed the 200ms latency spikes ever 2 seconds and had a detection and blocking of the DoS attack but did not fix the underlying issue.
:arrow: http://www.badmodems.com/Fix.htm


Znana podatnosc na DoS to cos innego niz bug "packet of death", on nie jest nawet dobrze udokumentowany (choc znany w wiadomych kregach) wiec jak moze byc zalatany. Co do reszty jest tak jak pisze xymox, a o szegoly tez pytaj go bezposrednio, to jest autorytet przez duze A. W jupisi macie glownie Compala, wiesz jak dziala chocby ze swoich testow z poprzednich stron, padaka. Hitron to nisza, nawet nie wszystkim biznesowym daja wiec o czym deliberowac. Co najwyzej mozna zajac sie obnazaniem slabosci GCB, ale nikt sie nie wyrywa do gruntownych testow choc niektorzy juz przejrzeli na oczy. Problemy z ddosowaniem oczywiscie sa istotne, nie trzeba wydumanych masowych atakow, wystarcza pojedyncze jak hirurgiczne ciecia, ktos cos streamuje albo robi cokolwiek z widocznym ip, wtedy zli ludzie moga go blokowac.
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 14-02-2020, 12:24   

antyjupisi napisał/a:
Azar napisał/a:
Szkoda że T-mobile nie ma lepszej oferty w Katowicach tylko jest 300Mb/s za 59 zł =/

Jakosc kosztuje, za swiatelko i dobry routing trzeba wiecej zaplacic. Tyle walczyles o GCB, dokonales prawie niemozliwego, ale sam widzisz, ze dopiero polowa sukcesu. Trzeba smarowac kolejne reklamacje, a oni nie w ciemie bici cos juz znajda, zeby wyslac cie w kosmos. I tak do znudzenia, statystycznie po trzech reklamacjach normalnym ludziom sie odechciewa, oni o tym tez wiedza wiec biora na przeczekanie. Uwazaj, zebys w malej kablowce nie wdepnal, bo ze mala nie zawsze znaczy, ze dobra.

Tak wiem że kosztuje chyba że mają jakieś ukryte oferty.Jeśli chodzi o upc to już nie chcę się z nimi kopać zakończę umowę i odchodzę ;) Dlatego wezmę na początek u lokalnego operatora umowę na rok.
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15-02-2020, 17:06   

Jak juz przejdziesz zrob testy, zobaczymy ile warta ta kablowka. Wracajac do Pumy. Zablokowac neta komus z Compalem jest dziecinnie proste. Posiadaczom Ubee i Horizona takze. Poziom trudnosci wzrasta dopiero przy GCB, ale tez jest to mozliwe. Jupisi wypycha masowo z magazynow Horizona, jego userzy maja gorzej, bo nie ma bridge i nie da sie latwo zmienic ip publicznego.
 
 
romek.romek 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 82
Wysłany: 26-03-2020, 11:05   

Na forum UPC jest informacja o nowym sofcie. Może ktoś sprawdzić, czy poprawili coś z Pumą 6?
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 26-03-2020, 13:32   

Sprawdzałam w jednej z lokalizacji, ale nowego softu jeszcze modem nie dostał, pewnie trzeba trochę poczekać. Oczywiście sprawdzę, czy jest poprawa, choć to sztuka dla sztuki, bo doskonale wiem, że szanse na naprawę są minimalne.
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26-03-2020, 14:32   

CH7465LG-NCIP-6.12.18.26-3p6-GA-NOSH najnowszy soft lecz poprawy nadal nie zobaczymy
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-03-2020, 17:06   

I raczej w tym modelu żadnej poprawki na opóźnienia Puma 6 już nie będzie, raczej rozwiązywanie doraźnych problemów typu poprawna obsługa różnych chipsetów Wifi, z którymi jest problem albo poprawki security
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 05-05-2020, 20:07   

Puma 6 bez zmian na nowym sofcie, z WiFi są również jakieś problemy, chyba tylko doszły łatki security :)
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 09-05-2020, 00:38   

Jeśli ktoś jest ciekaw naszego wspaniałego testu. Zrobiłem jego "dokładny klon": https://puma6.ayufan.dev/

nginx+html+nazwa.pl+cloudflare ;)

nazwa.pl+CF dlatego, że zarówno test z UPC i z Orange widzę, że ma dobry ping do serwera.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 09-05-2020, 00:57   

Test na Puma 5, czyli Ubee. Wykonany pod Chrome, bo na FF są gorsze wyniki.

ayufanpl, widzisz moje IP? ;)
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 09-05-2020, 01:17   

Zuzia napisał/a:
ayufanpl, widzisz moje IP? ;)


Nie. Nie mam włączonego True-IP na CF. A z tego co widzę nginx loguje IP CF jedynie, może gdzieś to jest w `X-Forwarded-For`, ale nie chce mi się konfigurować nic więcej ;)

Kod:

162.158.103.61 - - [09/May/2020:01:20:08 +0200] "GET /puma.txt?0.47165260343817894 HTTP/1.1" 200 0 "https://puma6.ayufan.dev/" "Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_14_6) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/75.0.3770.142 Safari/537.36"


Sprawdziłem nagłówki. Da radę wyłuskać IP z requestów:

Kod:

CF-IPCountry: PL
X-Forwarded-For: 2a01:110f:4901:XX:XX:XX:XX:XX
CF-Connecting-IP: 2a01:110f:4901:XX:XX:XX:XX:XX


Powyższe jest moje, bo łączę się po IPv6.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 09-05-2020, 01:27   

Tak tylko pytam :) A pomysł z testem dobry. Wrzucam też Ubee w trybie router, komputer podpięty bezpośrednio. Będzie można porównać z wynikami z Compala.

Idąc za ciosem zamieszczam wyniki z Compala, soft CH7465LG-NCIP-6.12.18.26-3p6-GA-NOSH.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: