Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiększenie uploadu przez upc
Autor Wiadomość
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-06-2019, 20:48   

ayufanpl napisał/a:
pawelb napisał/a:
ayufanpl napisał/a:
Wow. Orange w Warszawie w mojej lokalizacji przy 24m-cach: 1000/300 za 69,99PLN z VAT. Pozamiatali, aż ciekawe jak T-Mobile :)


prędkość to nie wszystko :P
ale bardzo dobrze że takie oferty się pojawiają..najwyższa pora żeby ludzie sami przekonali się że sam światłowód to trochę za mało :lol:


Jasne. Zmieniłem z UPC na Orange, miałem potem jeszcze przez chwilę UPC 1Gbps/60Mbps (biznes). Jednak stosunek ceny do jakości w mojej lokalizacji wygrało Orange. Nigdy nie narzekałem na stabilność. Faktycznie trasy są niekiedy gorsze, ale jak to mówią "trasy to nie wszystko :P ". Generalnie, warto samemu to sprawdzić i ocenić.

z UPC: Wcześniej przez wiele lat miałem EPC3208. Potem miałem z UPC ichniego GCB (1Gbps).


Dlatego najważniejsza jest możliwość wyboru :)
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-06-2019, 21:53   

@ayufanpl wszystko zależy od lokalizacji, u mnie wszystko bardzo dobrze działa. Ale UPC bardzo odstaje z tym uploadem. Ciekawe jakie oferty da T-Mobile, a jeszcze inaczej wszystko się potoczy jak INEA wyjdzie z Wielkopolski.
 
 
przewaks 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 148
Wysłany: 20-06-2019, 07:44   

Trzeba też wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię jeśli o Orange chodzi - problem z Funboxem. O ile się orientowałem, Funbox 3 nie ma trybu bridge. Jeśli więc ktoś ma już zbudowaną własną infrastrukturę (np. UniFi czy cokolwiek innego) jest skazany na podwójne NAT-owanie, co w wielu sytuacjach nie jest fajne. Zgoda - zwykłemu Kowalskiemu to nie przeszkadza, ale to jak z Compalem w UPC :) Tak więc dopóki Orange coś z tym nie zrobi, i tak świadomi i wymagający będą to brali jako ostateczność. Chyba, że to ja o czymś nie wiem?
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-06-2019, 08:42   

Można mieć ONT + własny router. Wtedy Funbox do szafy. Tylko trzeba poprosić o oddzielne ONT, najlepiej przy instalacji usługi a nie w trakcie.
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 20-06-2019, 09:02   

przewaks napisał/a:
Trzeba też wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię jeśli o Orange chodzi - problem z Funboxem. O ile się orientowałem, Funbox 3 nie ma trybu bridge. Jeśli więc ktoś ma już zbudowaną własną infrastrukturę (np. UniFi czy cokolwiek innego) jest skazany na podwójne NAT-owanie, co w wielu sytuacjach nie jest fajne. Zgoda - zwykłemu Kowalskiemu to nie przeszkadza, ale to jak z Compalem w UPC :) Tak więc dopóki Orange coś z tym nie zrobi, i tak świadomi i wymagający będą to brali jako ostateczność. Chyba, że to ja o czymś nie wiem?


Generalnie tak jak mówi brtk. A oddzielny ONT >>>> CB czy GCB jako bridge :)
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 21-06-2019, 15:07   

Moi drodzy to jest temat o zwiększeniu uploadu w UPC .
 
 
grzesio1985 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2019
Posty: 1
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 21-10-2019, 20:06   

Zuzia napisał/a:
Największym konkurentem jest Vectra, jeśli oni podniosą wtedy UPC zareaguje. Ja też czekam na zwiększenie uploadu, ale nie robię sobie zbyt wielkich nadziei.


aktualne VECTRA warszawie ma 2gb\s/ 120 Mb/s wysyłaniu a UPC ma 1gb\s 40mb/s warszawie gdy by vectra była największym konkurentem już by UPC musiało dać 3gb\s / musieli by dać jakieś zajebiste szybkie wysyłanie a nie takie jak teraz aż zgoda gadać :)
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 06-11-2019, 20:16   

przewaks napisał/a:
Trzeba też wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię jeśli o Orange chodzi - problem z Funboxem. O ile się orientowałem, Funbox 3 nie ma trybu bridge. Jeśli więc ktoś ma już zbudowaną własną infrastrukturę (np. UniFi czy cokolwiek innego) jest skazany na podwójne NAT-owanie, co w wielu sytuacjach nie jest fajne. Zgoda - zwykłemu Kowalskiemu to nie przeszkadza, ale to jak z Compalem w UPC :) Tak więc dopóki Orange coś z tym nie zrobi, i tak świadomi i wymagający będą to brali jako ostateczność. Chyba, że to ja o czymś nie wiem?


i nie da się ustawić dmz?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 06-11-2019, 23:03   

DMZ nie ma nic do tego. DMZ to nie Bridge.
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-04-2020, 10:01   

Chyba się szykuje zwiększenie uploadu w UPC, bo u niektórych klientów jest już 6 kanałów UP.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-04-2020, 10:18   

U mnie - jak do dzisiaj - są zaledwie 4.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 03-04-2020, 13:00   

Pozwolę sobie wkleić
_________________
  ogromny
 
mmarti 
light master

Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 114
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-06-2020, 13:19   

ogromny napisał/a:
Pozwolę sobie wkleić
[url=https://naforum.zapodaj.net/thumbs/846965aaa0f3.jpg]Obrazek[/url]


U mnie, w ostatnim miesiącu były 2 nocne przerwy serwisowe, jednak nadal 4 kanały upstream na GCB.
Oby te 6 u niektórych było zapowiedzią zwiększenia upload, który w obecnej sytuacji pracy z domu niestety kuleje i jest coraz bardziej zauważalny.
  mmarti
 
Alex147 
easy master


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: 3-city
Wysłany: 14-07-2020, 10:20   

Oby coś ruszyło bo przez ten cały covid-19 sporo z domu pracuje i większy upload byłby znaczącym udogodnieniem.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 14-07-2020, 14:02   

Alex147 napisał/a:
Oby coś ruszyło bo przez ten cały covid-19 sporo z domu pracuje i większy upload byłby znaczącym udogodnieniem.

Marzenie ściętej głowy
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,44 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: