Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 26-01-2020, 10:28   

To uważajcie na aktualizacje telewizorów, mój jeszcze w święta nagrywał wszystko, po świętach była aktualizacja oprogramowania telewizora i pewno stąd ten problem, ten philips ma certyfikacje UPC.
_________________
 
 
clink 
light master

Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 122
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28-01-2020, 07:23   

wczoraj nagrałem fragment programu z canal + dokument. Wszystko działa, ok.

Sprzęt: sony 26ex320, moduł ci+, dysk zewnętrzny
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-01-2020, 14:23   

Dostałem odpowiedz z UPC w sprawie blokady nagrań, odpowiedzieli że nic nie blokują, już nie wiem co to może być że telewizor nie nagrywa tylko kilku kanałów a resztę nagrywa, mam w telewizorze na kanale TVN HD silę sygnału 58, a jakość 92, czy ta siła sygnału nie powinna być większa ?, gdyby ktoś mógł sprawdzić na Philipsie będę wdzięczny.
_________________
 
 
Bork 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 314
Wysłany: 30-01-2020, 15:05   

Na moim Philipsie na programie TVN HD mam natężenie sygnału 96, a jakość sygnału 100.
 
 
TęczowyMiś 
light master

Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 65
Wysłany: 30-01-2020, 18:37   

Jak nie masz pikselizacji to znaczy, ze sygnal jest wystarczajacy.
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-01-2020, 21:14   

Czasami trochę pikseli "się zgubi" telewizor jest 15 metrów od gniazdka, spróbowałem go podłączyć przy gniazdku jedno metrowym kablem, siła sygnału była 70%, ale i tak nie nagrywał kilku kanałów :cry:
_________________
 
 
TęczowyMiś 
light master

Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 65
Wysłany: 30-01-2020, 21:28   

Co masz na myśli mówiąc "trochę pikseli się zgubi"? Pikselizacja jest, albo jej nie ma. Jej objawy są na tyle charakterystyczne, że można jednoznacznie stwierdzić obecność lub brak.
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-01-2020, 21:42   

Jest, a napisałem "czasami" bo objawia się raz na kilkanaście minut.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 31-01-2020, 11:48   

mm2, a dostajesz jakiś komunikat z tym nagrywaniem? Najlepiej zrób zdjęcie i tutaj wrzuć.
_________________
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 31-01-2020, 11:52   

Mam moduł CI i telewizor w miarę nowy model LG. Nagrywam od półtora roku z różnych kanałów różne programy ale jeszcze nie spotkałem się żeby mi coś nie nagrało.
_________________
 
 
TęczowyMiś 
light master

Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 65
Wysłany: 31-01-2020, 12:05   

Jak wszystkim nagrywa, a jednej osobie nie to diagnoza zostaje jedna - telewizor.
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 31-01-2020, 13:42   

Wszystko wskazuje na telewizor, tylko jest jedna dziwna rzecz - nagrywa TVP 1 i 2, a nie nagrywa TVN, a wszystkie kanały są na jednym mux-ie, komunikatu żadnego nie mam, nagranie startuje, a przy próbie odtworzenia "kręci się kółeczko" i czarny ekran. No i jest sposób żeby nagrać, po włączeniu nagrania ręcznie na chwilę szybko wyjąć wtyk antenowy - i już nagrywa, wygląda na to że zaraz po starcie dostaje jakiś sygnał blokujący. Są dwa wytłumaczenia - telewizor, a raczej soft telewizora, lub jakiś błąd w sygnale UPC. Jak zgłoszę w Philipsie to zabiorą do ekspertyzy i oddają po miesiącu taki sam, a jak zgłoszę do UPC to zapłacę 50zł. za bezzasadne zgłoszenie, lub w najlepszym razie stracę tylko nerwy. Więc jestem w kropce. Mam nadzieje że odezwie się ktoś z takim jak mój telewizorem czyli Philipsem 50PUS7334 lub innym z serii PUS7??4 i sprawdzi u siebie.
_________________
 
 
piotyc 
light master

Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 57
Wysłany: 01-02-2020, 13:08   

mm2 napisał/a:
Wszystko wskazuje na telewizor, tylko jest jedna dziwna rzecz - nagrywa TVP 1 i 2, a nie nagrywa TVN, a wszystkie kanały są na jednym mux-ie, komunikatu żadnego nie mam, nagranie startuje, a przy próbie odtworzenia "kręci się kółeczko" i czarny ekran. No i jest sposób żeby nagrać, po włączeniu nagrania ręcznie na chwilę szybko wyjąć wtyk antenowy - i już nagrywa, wygląda na to że zaraz po starcie dostaje jakiś sygnał blokujący. Są dwa wytłumaczenia - telewizor, a raczej soft telewizora, lub jakiś błąd w sygnale UPC. Jak zgłoszę w Philipsie to zabiorą do ekspertyzy i oddają po miesiącu taki sam, a jak zgłoszę do UPC to zapłacę 50zł. za bezzasadne zgłoszenie, lub w najlepszym razie stracę tylko nerwy. Więc jestem w kropce. Mam nadzieje że odezwie się ktoś z takim jak mój telewizorem czyli Philipsem 50PUS7334 lub innym z serii PUS7??4 i sprawdzi u siebie.


Mam ten sam model tv, sort TPM191E_R.001.002.173.004 i u mnie nagrywa wszystkie kanały prawidłowo, bez względu czy to jest TVP, czy TVN. Dodam że moja lokalizacja to Nysa woj. opolskie. Jeśli w czymś mogę pomóc to pisz.
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-02-2020, 13:53   

Wielkie dzięki, mam ten sam soft, czyli czekanie na nowy nic nie da, jakbyś mógł sprawdzić jeszcze na kanale TVN HD siłę sygnału, u mnie jest tylko 58. Oraz nagrywanie z kanału AleKino+HD. Na jaki dysk nagrywasz, ja próbowałem trzech różnych - ale wszystkie bez zasilania zewnętrznego.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-02-2020, 14:44   

Siła sygnału nie ma większego znaczenia, ważna jest jakość sygnału i ona powinna wynosić 100%. Zresztą trop z parametrami sygnału raczej niewłaściwy. Sam przecież przyznałeś, że prawidłowo nagrywa ci resztę programów z MUX-a, na którym jest TVN HD.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: