Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1 Gb/s w UPC w 2018 r.?
Autor Wiadomość
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 17-01-2020, 23:26   

taggan, jeśli chodzi o 300-600 Mbps - Technicolor CGA2121 oraz TC7230, Ubee EVW32C-0U. To są modemy na Broadcomie.

[ Dodano: 17-01-2020, 23:28 ]
Mają też starsze Cisco, Arrisy, Technicolory dla niższych pakietów.
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-01-2020, 05:11   

Zuzia, Jak zwykle jesteś niezastąpiona :) Dzięki!
Czy wszystkie modemoroutery Vectry można przełączyć w tryb bridge? Ta kablówka ma niestety paskudny zwyczaj blokowania dostępu do swoich routerów i wskazane jest mieć własny.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 18-01-2020, 10:35   

Wszystkie można przełączyć do bridge, samodzielnie poprzez EBOK lub prosząc montera podczas instalacji. Nam u nich jeszcze aktywne konto, EBOK działa bez porównania lepiej niż MOJE UPC. Z tego co widzę nadal można wysyłać zgłoszenia, nie to co wiecznie niedostępny czat w UPC.
 
 
p3teK 
light master


Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 120
Wysłany: 18-01-2020, 14:16   

Jak upc nie zareaguje do końca umowy (upload) to maja jednego klienta mniej. Tym razem nie będę blefował że chcę odejść. Gdyby nie pozostały okres zobowiązania już by hulała u mnie vectra 600/60. Szlag!
_________________
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-01-2020, 15:00   

No to klamka zapadła, Vectra zwiększyła upload do obecnie akceptowalnych wartości, ma modemy o półkę wyżej niż UPCowe badziewie z pumą, dobry routing, ceny takie same.
Za kilka miesięcy przeprowadzka.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 18-01-2020, 15:05   

Zapomniałam napisać, że ich support telefoniczny jakby nie istnieje tylko dział sprzedaży funkcjonuje sprawnie. Ale mają czasami oferty w cenach promocyjnych, pakiety na umowę bezterminową: https://www.vectra.pl/oferta/1790/

[ Dodano: 18-01-2020, 15:15 ]
Oferty lokalne są bardzo dobre, zwłaszcza jak jest konkurencja w danej lokalizacji.
 
 
p3teK 
light master


Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 120
Wysłany: 18-01-2020, 15:22   

Zuzia napisał/a:
support telefoniczny jakby nie istnieje
W upc support może istnieje, ale co z tego jak jest bezużyteczny - na to samo wychodzi, w najlepszym przypadku wysyłają technika który też nie zawsze jest w stanie pomóc.
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 18-01-2020, 15:49   

F1le napisał/a:
Przepraszam, ale ... LOL Jak w Północnej Korei ...

No tak, ale są ludzie o takiej mentalności, że pasuje im dziękowanie, czy obfite lajkowanie tamtejszych szyszek ;)
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 18-01-2020, 15:54   

Generalnie staram się rozdzielać usługę, z której korzystam od tego co się dzieje na Społeczności, ale jednak niesmak pozostał więc tym bardziej wolę zostawić swoje pieniądze Vectrze, czy T-Mobile.

[ Dodano: 18-01-2020, 15:55 ]
Jakoś nie widzę atutów UPC, które skłoniłby mnie do kolejnej umowy na dwa lata i wyższego rachunku. Modem Gigabox ma swoje bolączki, upload zdecydowanie za mały, nowego dekodera brak, usługa mobilna jest nieporozumieniem. MOJE UPC miewa awarie, na czat zazwyczaj nie udaje mi się wbić, sprzętu nie można zwrócić w salonie, ani składać tam pism związanych z umową. Trochę słabo jak na lidera na rynku kablówek.
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-01-2020, 20:41   

Już niedługo zostaną zdetronizowani, nie będą największą kablówką w Polsce. Vectra dostała zgodę UOKiK na przejęcie Multimedii.
Podobnie jak UPC z Asterem kilka lat temu, Vectra będzie musiała odsprzedać część dublującej się sieci, ale oczywiste jest, że najpierw zgarną klientów do siebie i odsprzedazą konkurentowi gołe kable :)
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 18-01-2020, 22:55   

A jak wygląda sprawa TV w Vectra? Mają jakieś nagrywarki w ofercie ale czy to się sprawdza?
Horizon daje radę :)
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-01-2020, 12:34   

Skoro daje radę, po co zmieniać? Na forum.satkurier.pl znajdziesz bardzo dużo informacji o TV w Vectrze.
Wracając do 1 Gb/s z UPC, ciekawe, czy jakoś zareagują, czy w ogóle są w stanie w obecnej sytuacji podnieść upload choćby do tych samych wartości co ich największy konkurent.
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 19-01-2020, 12:58   

Bez problemu mogą podnieść do 60Mb/s tak jak mają w biznesie ale nie chcą.
_________________
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 19-01-2020, 14:48   

Zuzia napisał/a:
Skoro daje radę, po co zmieniać? Na forum.satkurier.pl znajdziesz bardzo dużo informacji o TV w Vectrze.
Wracając do 1 Gb/s z UPC, ciekawe, czy jakoś zareagują, czy w ogóle są w stanie w obecnej sytuacji podnieść upload choćby do tych samych wartości co ich największy konkurent.

Ponad 12 lat z UPC to jednak chyba za długo :D
Jak już bym miał zmieniać to wszystkie usługi tv + internet. A jak sama piszesz umowa bezterminowa w Vectrze co ciekawa opcja :)
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-01-2020, 22:24   

Z czego u Ciebie wynika potrzeba zmiany? Bo ja jestem niezadowolona przede wszystkim z modemów (Compal i Gigabox ze względu na chipset) oraz zbyt małego uploadu. 1Gb/s nadal nie ma w moim mieście, a jak się pojawi to i tak 40 Mbps uploadu jest wartością mało satysfakcjonującą, zwłaszcza na tle konkurencji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: