Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wi-Free i Samsung Smart TV
Autor Wiadomość
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 19-12-2019, 15:01   Wi-Free i Samsung Smart TV

Jest jakieś rozwiązanie aby można było się połączyć po Wi-Free bezpośrednio do Samsung Smart TV?
Wi-Free wymaga podania loginu i hasła, ale na TV jest tylko pole na wpisanie hasła...
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-12-2019, 15:10   

TV Smart musi wspierać WPA2-Enterprise, żebyś mógł korzystać z Wi-Free. Sprawdź w instrukcji albo podaj model tego telewizora.
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 19-12-2019, 15:27   

q70r, z tego co widzę Tizen powinien wspierać WPA-Enterprise :|
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-12-2019, 17:31   

Wrzuć zdjęcia dostępnej konfiguracji. Może jest tam jakieś pole wyboru dla WPA2-Enterprise.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 19-12-2019, 18:00   

Jak jakiś czas temu logowałem się na SmartTv Samsunga z 2018r to po wybraniu sieci WPA-Enterprise wyskakiwało okienko by wybrać plik certyfikatu z dysku usb. Dopiero dalej podawało się dane.

Edit: A próbowałeś się skontaktować z Samsungiem? Mają całkiem sprawnie działający support.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-12-2019, 19:29   

Linki do certyfikatu są w wątku obok: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=10290
Tylko w telewizorze musi być zaimplementowana pełna obsługa WPA2-Enterprise.
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 20-12-2019, 15:06   

Nigdzie nie mam opcji do wyboru jaka to sieć, po kliknięciu w konkretną sieć od razu mnie wysyła do podania hasła, mam certyfikat na pendrive podłączony do tv, ale to nic nie daje...

No chyba że pobrałem zły certyfikat, pobrałem ten z mediafire który miał w opisie że jest kompatybilny z linuxem...
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 20-12-2019, 15:58   

Nie ustawiałam nigdy Wi-Free na Smart TV, ale jeśli to ma być podobnie jak wspomniał zylx, to formatujesz pendrive na Fat32 i wrzucasz wszyskie pliki z tej paczki do katalogu głównego.
Kilka plików, bo certyfikat w różnych formatach: http://www.mediafire.com/...global.zip/file

Wykryje ten format, który obsługuje.
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 20-12-2019, 18:12   

Niestety, nic nie wykrywa, z supportem też próbowałem się skontaktować, ale zero odpowiedzi.
Jeśli się nie będzie dało tego bezpośrednio podłączyć, to może jest jakiś tani router którym mógłbym się podłączyć do tego wifree i potem już po kablu do tv?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 20-12-2019, 20:02   

Kebap12, Wystarczy jakiś tani TP link, z tego co wiem Zuzia na forum eko.one.pl przygotowywała nawet specjalne obrazy OpenWRT które są w stanie łączyć się z WiFree.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 20-12-2019, 20:57   

Kebap12 napisał/a:
Niestety, nic nie wykrywa, z supportem też próbowałem się skontaktować, ale zero odpowiedzi.
Widocznie brak obsługi, może potrzebna jakaś aktualizacja. Niewykluczone, że support jeszcze odezwie się.

Kebap12 napisał/a:
Jeśli się nie będzie dało tego bezpośrednio podłączyć, to może jest jakiś tani router którym mógłbym się podłączyć do tego wifree i potem już po kablu do tv?
Tanie routery nie obsługują WPA2-Enterprise na sofcie producenta, więc musi to być model obsługujący OpenWrt z min. 8MB Flash. Kiedyś były popularne TP-Link TL-WR740N, jeśli masz taki router w wersji 1, 2 lub 4 możesz wgrać soft ode mnie. Kupować takich staruszków nie ma sensu, jeśli już coś nowszego, niedrogiego z listy wspieranej przez OpenWrt.
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 20-12-2019, 21:23   

Zuzia, właśnie wyciągnąłem z szafy TL-WR740N ver 4.23 to chyba będzie działać z tym twoim openwrt co na chomika wrzuciłaś?

dokładnie to: http://chomikuj.pl/Zuzann...pasupplicant)v2

potestuje na tym, jak będzie jakoś w miarę się dało odtwarzać yt w dobrej jakości czy coś z netflixa, to nie potrzebuję nic więcej, a jeśli nie, to wtedy się zastanowię nad zakupem czegoś lepszego
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 20-12-2019, 21:35   

Kebap12 napisał/a:
Zuzia, właśnie wyciągnąłem z szafy TL-WR740N ver 4.23 to chyba będzie działać z tym twoim openwrt co na chomika wrzuciłaś?

dokładnie to: http://chomikuj.pl/Zuzann...pasupplicant)v2
Tak ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: