Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta Orange vs. UPC
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-09-2019, 19:29   

Nieznajomy napisał/a:
Raczej wiedzą dopiero w momencie jak jest już możliwe podłączenie


Dostają informację wcześniej jak pisałem wyżej, tylko nie każdy kanał infolinii ma do tego wgląd. Potwierdzone info od pracownika Orange.
 
 
porkbone 
Klikacz

Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 5
Skąd: Piastów
Wysłany: 01-10-2019, 19:02   

Nieznajomy napisał/a:



Co do światłowodu w domu to zdarzają się wyjątki, ale tak czy inaczej nawet jak światłowód w domu to i tak ostatni odcinek jest na kablu koncentrycznym.


Mam 1,5 m koncentryka ? Po prostu zgroza jak to mi parametry linii zrypało.
  porkbone
 
Otniel 
easy master

Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 32
Wysłany: 04-10-2019, 14:17   

Ja miałem ostatni odcinek na kablu telefonicznym. Ale chodziło ładnie.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 04-10-2019, 14:28   

porkbone, Niestety, ale nawet półtorametra koncentryka ma wpływ, ponieważ pingi w HFC są znacznie wyższe (+~10ms) niż na gołym światłowodzie.
_________________
 
 
piooch 
Klikacz

Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 8
Wysłany: 25-11-2019, 20:10   

Witam.
Szukam informacji na temat Orange światłowód. Czytałem dużo opinii, ale zazwyczaj z przed dwóch lat. Jest ktoś może z Krakowa kto posiada internet od Orange?
Nadaje się do gier online? Jak ze stabilnością połączenia?
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-11-2019, 20:31   

Jak chcesz internet do gier, to zainteresuj się światłowodem od T-Mobile. Idzie po świetle Orange, ale ma własny, lepszy routing.
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25-11-2019, 22:14   Każdy ofertę zbiera pod siebie.

Przedłużyłem nową umowę z Orange i warto odmawiać mając dobre propozycje od konkurencji.Jedynie o co mnie konsultant poprosił bym się za zbytnio tym nie chwalił więc cenowo dla mnie atrakcyjna.Przedstawiłem ofertę jaką mogę dostać od konkurencji a Orange to co jest mi w stanie dać.
Netia chciała mi dać 6 miesięcy za 1 złotówkę w promocji z dnia singla tylko ja w tej chwili mam Internet + Telewizja z Super Promo HBO + 5numerów telefonów + internet mobilny.
Oprócz zniżek za łączenie usług w wysokości 20 złotych można dostać o 5 do 15 złotych za każdą usługę przy czym internet mobilny u mnie nie zaliczał się do tej promocji.
Nigdy nie chodź do punktu obsługi klienta bo tam nie są ci w stanie dać lepszej oferty.
_________________
 
 
piooch 
Klikacz

Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 8
Wysłany: 26-11-2019, 05:18   

brtk napisał/a:
Jak chcesz internet do gier, to zainteresuj się światłowodem od T-Mobile. Idzie po świetle Orange, ale ma własny, lepszy routing.


Dziękuję za odpowiedź. Nie ukrywam, że najwygodniej dla mnie by było albo pozostać z UPC(tyle że mam problem z łączem, ping potrafisz skakac do 280 ms, a dział techniczny twierdzi że nie ma problemu) albo podpisać umowę z Orange tyle że właśnie nie znam nikogo w pobliżu i nie wiem czy nie trafię z deszczu pod rynnę.. T-Mobile w ogóle nie brałem pod uwagę, ale jeżeli była by znacząco lepsza jakość to bym się zastanowił.

MariuszHL napisał/a:

Przedłużyłem nową umowę z Orange i warto odmawiać mając dobre propozycje od konkurencji.Jedynie o co mnie konsultant poprosił bym się za zbytnio tym nie chwalił więc cenowo dla mnie atrakcyjna.Przedstawiłem ofertę jaką mogę dostać od konkurencji a Orange to co jest mi w stanie dać.
Netia chciała mi dać 6 miesięcy za 1 złotówkę w promocji z dnia singla tylko ja w tej chwili mam Internet + Telewizja z Super Promo HBO + 5numerów telefonów + internet mobilny.
Oprócz zniżek za łączenie usług w wysokości 20 złotych można dostać o 5 do 15 złotych za każdą usługę przy czym internet mobilny u mnie nie zaliczał się do tej promocji.
Nigdy nie chodź do punktu obsługi klienta bo tam nie są ci w stanie dać lepszej oferty.

Można więcej szczegółów apropo połączenia? Jak ze stabilnością?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-11-2019, 12:05   

piooch, T-Mobile wychodzi zazwyczaj drożej niż Orange, ale jeśli chodzi o jakość routingu to niebo a ziemia. Jeśli zależy Ci na niskich pingach to w ogóle nie brał bym Orange pod uwagę/
_________________
 
 
piooch 
Klikacz

Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 8
Wysłany: 26-11-2019, 13:13   

Zylx, dzięki za konkretną odpowiedź, czytałem właśnie podobne opinie o Orange ale myślałem że może coś się zmieniło..Orange w takim razie odpada.
W UPC mam możliwość przejścia na gigaconnect boxa, pytanie zatem czy T-Mobile czy gigaconnect od UPC?
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 26-11-2019, 15:05   

Tutaj masz więcej informacji o T-mobile

https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/inne/page/45/thread-id/1658
_________________
 
 
piooch 
Klikacz

Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 8
Wysłany: 26-11-2019, 16:31   

Ładnie to wygląda :)
Jakby T-Mobile miał jeszcze telewizje w ofercie to dzisiaj już bym podpisywał umowę, niestety jest jeszcze żona i muszę brać też jej zachcianki pod uwagę :?
Czy gigaconnect box będzie miał dużo gorsze pingi? Szukałem na forum jakiś testów podobnych do tych z linka, ale niestety nie nie znalazłem.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-11-2019, 19:59   

Możesz sobie wziąć telewizję IPtv od Cyfrowego Polsatu. Działa na każdym necie z tego co wiem. Wtedy z T-Mobile bajka :)

GCB dosyć dobrze sobie radzi w kwestii pingu.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 27-11-2019, 00:48   

piooch, Możesz też wziąć net od T-Mobile, a tv od UPC :P Albo z satelity jeśli masz odpowiednią instalację.
_________________
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 02-04-2022, 19:13   

orange, na razie w Katowicach obniżyło ceny do 90 zł za pakiet love. Czyli o 20 zł.

https://oferty.orange.pl/katowice/?utm_campaign=b2c_internet_marzec_kwiecien_b2c_swiatlowod_fbb_performace_07032022&utm_source=600_vm_sarigato&utm_medium=mailing_external&utm_term=akwizycja&utm_content=_cpc_new__ruch_pn_o1_mail__katowice_html_swiatlowod-fbb_katowice-fbb_2022-03-07&Partner_ID=&dclid=CO3mrbWq7fYCFUdNwgodjKsBsg

Przecież nikt tych usług za 110 zł o zdrowych zmysłach nie weźmie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: