Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 17-11-2019, 12:49   

Wychodzi na to że jak napisał kriss: ustawiasz listę ulubionych, a potem je segregujesz jak tam chcesz..
:arrow: https://www.philips.pl/c-...-philips-tpm171
:arrow: https://www.philips.pl/c-...w-telewizyjnych
_________________
 
 
lucano 
Klikacz

Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 5
Wysłany: 21-12-2019, 20:41   

Mam dziwną sytuację z moim TV. Cały czas korzystałem z dekodera ale chciałem sobie podpiąć przewód antenowy bezpośrednio pod tv żeby sprawdzić jak to działa bez dekodera. W konfiguracji telewizji cyfrowej mam do wpisania częstotliwość i identyfikator sieci. O ile identyfikator wpisuję odpowiedni do mojego miejsca zamieszkania tj. małopolska to częstotliwość małopolski nie wyszukuje mi kanałów. Po wpisaniu 210 (mazowieckiego) dopiero wyszukuje. Z czym to może być związane?

Pozdrawiam
 
 
Daniel84 
light master

Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 139
Wysłany: 21-12-2019, 21:07   

Masz usługę abonamentowa tak? Jeżeli tak to po odłączeniu dekodera tv nie zdekoduje kanałów cyfrowych , a jedynie kanały analogowe jeżeli są w Twoim regionie . Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę .
  Daniel84
 
lucano 
Klikacz

Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 5
Wysłany: 21-12-2019, 21:58   

Mam abonament, po odłączeniu dekodera znalazło mi kanały cyfrowe ale dopiero po wpisaniu częstotliwości mazowieckiej zamiast małopolskiej. Jeszcze nie szukałem czy znalazło wszystkie które są ofercie ale sam fakt mnie zastanawia.
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 21-12-2019, 22:31   

Daniel84 napisał/a:
Masz usługę abonamentowa tak? Jeżeli tak to po odłączeniu dekodera tv nie zdekoduje kanałów cyfrowych , a jedynie kanały analogowe jeżeli są w Twoim regionie . Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę .

Zdekoduje. Mam usługę tv w ci+, a na drugim tv bez MR dostępne "darmowe" cyfrowe programy.
_________________
 
 
saintluc 
classic master


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 284
Skąd: KR
Wysłany: 02-01-2020, 10:37   

przez kilka lat nie pisałem na tym Forum, bo nie miałem UPC i generalnie telewizji.
Teraz czas wrócić...

Wyszedłem trochę z tematu - możecie podpowiedzieć, który model telewizora 4k ma złącze CI+ kompatybilne z wymaganiami UPC (czyli pewnie DVB-S2) oraz jednocześnie pozwala na własne sortowanie kanałów przez eksport do pliku i łatwą edycję na komputerze (chansort czy inne) a następnie import do telewizora?
Ostatnio zmieniony przez saintluc 02-01-2020, 10:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piowor 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 252
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-01-2020, 10:43   

jak z UPC (kablówką) to DVB-C a nie DVB-S2...
_________________
 
 
saintluc 
classic master


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 284
Skąd: KR
Wysłany: 02-01-2020, 10:45   

piowor napisał/a:
jak z UPC (kablówką) to DVB-C a nie DVB-S2...

a tak - DVB-S2 to do dawnej NC+.
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 02-01-2020, 16:45   

Każdy telewizor nawet certyfikowany przez UPC ma możliwość ustawienia własnej listy kanałów tylko trzeba wyszukać kanały nie przez sieć czy operataora tylko poprzez wyszukiwanie Pełne, Dokładne lub o podobnej nazwie. Ja mam LG 4K certyfikowany i układam sobie własną listę. Mogę ją też zgrać na komputer i za pomocą ChanSort edytować według swoich preferencji.
_________________
 
 
TęczowyMiś 
light master

Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 65
Wysłany: 02-01-2020, 19:33   

A przy wyszukiwaniu pełnym nie masz czasem tak, że jak UPC zmienia częstotliwości kanału to wtedy samo się nie aktualizuje i musisz ręcznie to robić?
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 02-01-2020, 19:39   

Oczywiście że tak jest w niektórych przypadkach. Są plusy i minusy takiego rozwiązania. Pocieszenie że ostatnio coraz rzadziej UPC zmienia częstotliwości. Chociaż jak zmieniali to u mnie pojawiały się one automatycznie na końcu listy.
_________________
 
 
saintluc 
classic master


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 284
Skąd: KR
Wysłany: 02-01-2020, 20:08   

MAVERIC napisał/a:
Każdy telewizor nawet certyfikowany przez UPC ma możliwość ustawienia własnej listy kanałów .

no właśnie nie jestem pewien, czy każdy ma opcję eksportu do pliku i potem z powrotem inportu. Kilka lat temu na tym forum opisywałem zdaje się jak się trzeba nakombinować, żeby wejść do menu serwisowego i zrobić eksport. Które LG ma teraz taką funkcję w standardzie?
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 02-01-2020, 20:13   

Większość nowych telewizorów LG i Samsung ma taką funkcję. Np. mój LG UK6300 czy Samsung sprzed lat D6500 czy D6750 czy H5300. Bez wchodzenia do menu serwisowego. Przecież to można łatwo sprawdzić wchodząc do menu lub zajrzeć do instrukcji danego modelu dostępnej na stronie producenta lub w necie na różnych stronach więc nie wiem w czym problem.
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-01-2020, 12:06   

Chciałem się poradzić ...
Zrobiłem próbę na pożyczonym module "conax" i pomimo wprowadzenia danych sieci, jedynie odnajduje wszystkie kanały i to nawet z tą samą numeracją co na PACE, ale odtwarza jedynie kilka początkowych.
Na pozostałych zaś, pojawia się informacja, że są zakodowane.

Czyżby to oznaczało, że moduł nie może być dowolny, czy też wymagana jest jego (nie wiem) zdalna akceptacja przez UPC ?

conax.jpeg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 47,15 KB

 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 17-01-2020, 13:01   

hsurim, lapiessz tylko niekodowane programy, gdybyś miał możliwość pożyczyć kartę od abonenta aktywnego to byś jego programy miał. Karta jest przypisana do abonenta programów
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: