Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC wymusza zmianę Ubee na Compal lub Horizon :/ Co robić?
Autor Wiadomość
sool 
easy master

Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 28
Wysłany: 15-10-2019, 10:57   UPC wymusza zmianę Ubee na Compal lub Horizon :/ Co robić?

Cześć,
Posiadam obecnie modem Ubee z internetem 250 oraz dekoder Cisco z nagrywarką.
Skończyła mi się umowa i chciałbym ją przedłużyć ale mam dylemat:
Jeśli chciałbym zmienić dekoder z Cisco na Horizon to jak zostanę przy internecie 250 lub 300 wtedy UPC chce mi zabrać Ubee i zostawić jedynie Horizona, nie zgadzają się na oba urządzenia - twierdzą że Ubee juz jest wycofany, nie wspierany i nie ma zgody by u mnie został razem z Horizonem i mam go sobie zutylizować i tyle.
Mogę mieć dwa osobne urządzenia ale wtedy muszę przejśc na internet 500 mbit i wtedy też mi musza zabrać Ubee i dac za to Compala z ktorym jak wiadomo nie jest za różowo.
Internet 1gbps jest u mnie niedostępny więc inne modemy typu Giga ConnectBox nie wchodzą w grę.

Czy jest jakaś szansa by pozwolili mi zostawić Ubee z internetem 300 wraz z Horizonem? Ktoś ma może praktykę? Co radzicie?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 15-10-2019, 11:29   

Jak najbardziej możesz sobie zostawić, w razie w rObisz aktywację modemu Uber i latasz
_________________
  ogromny
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-10-2019, 12:14   

W tej sytuacji nie jest tak prosto, jak zwykła podmiana Compala na coś innego, gdyż bez dekonsolidacji może wywalić całe konto w systemie. Najlepiej wziąć samodzielną instalację i nigdy nie podpiąć Horizona jako modemu.
_________________
 
 
sool 
easy master

Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 28
Wysłany: 15-10-2019, 14:04   

zylx napisał/a:
W tej sytuacji nie jest tak prosto, jak zwykła podmiana Compala na coś innego, gdyż bez dekonsolidacji może wywalić całe konto w systemie. Najlepiej wziąć samodzielną instalację i nigdy nie podpiąć Horizona jako modemu.


Niestety nie da się wziąć samodzielnej instalacji przy zmiane z Cisco na Horizon.
 
 
Liberator 
classic master

Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 152
Skąd: Żory
Wysłany: 15-10-2019, 14:31   

Mam taką samą sytuację, czyli 250 Mbps na Ubee i Cisco z nagrywarką, i z zamianą dekodera na Horizon czekam, aż będzie u mnie dostępny 1 Gbit/s, bo muszę mieć modem osobno (komputer jest po drugiej stronie mieszkania), a chcę przeskoczyć Compala.
 
 
p3teK 
light master


Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 120
Wysłany: 15-10-2019, 17:11   

Blisko 2 miesiące temu przy przedłużeniu umowy przy zmianie z 250 na 300 zostałem z ubee.
Na samym początku zastrzegłem, że muszę mieć oddzielny modem bo horizon nie ma możliwości przekierowania portów etc a compala nie chcę bo to szrot. Konsultant też mi mówił że nie ma takiej opcji, ale pod moim naciskiem powiedział że sprawę skonsultuje z kierownikiem i po 2 min czekania na linii dostałem zgodę. Także trzeba mocno stawiać na swoim i będzie ok.
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 15-10-2019, 18:16   

p3teK, czyli jak zwykle -trzeba trafić na odpowiedniego konsultanta i...kierownika ;)
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 16-10-2019, 15:27   

Kasia napisał/a:
p3teK, czyli jak zwykle -trzeba trafić na odpowiedniego konsultanta i...kierownika ;)

Każdy na to pójdzie tylko trzeba być zdecydowanym
_________________
  ogromny
 
sool 
easy master

Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 28
Wysłany: 28-10-2019, 08:47   

Po rozmowie z kierownikiem konsultant zgodził się bym zatrzymał Ubee. Co ciekawe monter przyniósł Compala do zamiany mimo ze do 300 mbit nie miało być zadnego modemu, tylko sam Horizon. I nie miał nigdzie napisane że mam zachować Ubee ale powiedział że jak chcę Ubeka i nie chce zmienić na Compala to jemu to rybka.
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 28-10-2019, 09:00   

sool, czyli jak napisałam -trzeba trafić na odpowiedniego konsultanta i...kierownika ;)
Super że się udało :)
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 28-10-2019, 12:37   

Czasem wystarczy też odpowiedni monter.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: