Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CI+ niski poziom sygnału i wysoki BER na niektórych kanałach
Autor Wiadomość
foxter11 
light master

Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 51
Wysłany: 15-10-2019, 10:01   CI+ niski poziom sygnału i wysoki BER na niektórych kanałach

Zanim wezwę technika chciałem zapytać na forum czy może spotkaliście się z następującą sytuacją:
-mam kartę CI+ i jakiś starszy TV Samsung
-na niektórych kanałach po kilkunastu sekundach oglądania wyskakuje mi komunikat, że nie mam dostępu do kanału lub że jest brak sygnału
-najbardziej widoczne jest to na kanałach Canal+ Film, Canal+Family, natomiast na HBO wszystko działa świetnie
-większość kanałów działa bez zarzutów i bez jakiejkolwiek "pikselozy"
-odpaliłem diagnostykę w TV i pokazuje mi na wszystkich kanałach poziom sygnału ok 50-55 - trochę mało. Natomiast na kanałach, które się psują po kilkunastu sekundach BER skacze do maksa a poziom sygnału do 0.
Pierwszym podejrzanym jest kabel bo robiłem remont kilka miesięcy temu i doszły 2 złączki i do tego jeden kabel jest mocno zagięty, ale jak nim ruszam to nie widzę jakichś wielkich zmian. Natomiast dziwne, że nie zauważyłem tego przez kilka miesięcy na innych kanałach tylko na Canal+ tak się rzuca od razu w oczy.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1655
Wysłany: 15-10-2019, 10:22   

Doszły dwie złączki powiadasz? Samo kompresyjne czy zwykłe, podejrzewam że tu może być problem. Powinny być takie https://warsztatowski.com/pl/p/wtyk-samozaciskowy-F-56-4.9-Self-Install-Cabelcon/25041?gclid=Cj0KCQjw3JXtBRC8ARIsAEBHg4n5_JjBY84TRCVOxgPeevzFfbFtZQJfZzEvN9HiGx46FnX3tIJMBx8aAsTeEALw_wcB
_________________
  ogromny
 
foxter11 
light master

Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 51
Wysłany: 15-10-2019, 18:55   

Na zewnątrz mam takie jak wyżej, ale nie pamiętam już co jest w ścianie i to jest najgorsze bo nawet tego nie mam jak sprawdzić. Muszę sprawdzić jak to zadziała z horizonem z drugiego pokoju bo może to wejście antenowe TV bo trochę jest luźne.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1655
Wysłany: 15-10-2019, 19:46   

Nie powinno być luzu
_________________
  ogromny
 
Daniel84 
light master

Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 139
Wysłany: 25-10-2019, 12:33   

Podepnę się pod temat i zapytam o wartość BER który u mnie na Ale Kino,, skacze ,, między 9-14 a przykładowo na kanale AXN 10 - 20 i tak zastanawiam się jaka jest prawidłowa wartość BER .
Na kanałach wskażnik jakość 100 , siła 100.
  Daniel84
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: