Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC - Giga Connect Box
Autor Wiadomość
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 17-09-2019, 10:17   

Wygląda na to, że dla zachowania zdrowych zmysłów należy wydać kilkaset złotych na własny router :)
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-09-2019, 12:42   

A ja myślę, że większości osób ta prędkość zostaje wciśnięta do przeglądania FB i YT niż ktoś sam taką ofertę wybierze, więc do tego ten router przy tej prędkości wystarczy.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 18-09-2019, 21:06   

ralf napisał/a:
Problem softwarowy to nie problem. Zawsze można go poprawić.
Tylko teoretycznie. Użytkuję modem Ubee, który już nie ma wsparcia i nie doczekał się prawidłowej obsługi NAT Loopback. Podobnie może być z Compalem i Giga BOX. Nawet taka drobna rzecz jak obsługa 12 i 13 kanału WiFi jest nierozwiązywana przez lata.
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 19-09-2019, 11:44   

Zuzia napisał/a:
ralf napisał/a:
Problem softwarowy to nie problem. Zawsze można go poprawić.
Tylko teoretycznie. Użytkuję modem Ubee, który już nie ma wsparcia i nie doczekał się prawidłowej obsługi NAT Loopback. Podobnie może być z Compalem i Giga BOX. Nawet taka drobna rzecz jak obsługa 12 i 13 kanału WiFi jest nierozwiązywana przez lata.


Generalnie 2.4 dziala w miarę jak wszyscy używaja 1/6/11. Zablokowanie 12-13 jest najprawdopodobniej decyzją biznesowa. Dużo urządzeń ma zle ustawienia kraju (pewnie US). 1-11 jest zakresem, który jest obsługiwany przez wszystkie urządzania. Teraz wykorzystanie 12/13 było by problematyczne, bo nie wszystkie urządzenia je wspierają, i prawdopodobnie by generowało to wymierne koszty obsługi technicznej "osób, którym wydaje się, że coś wiedzą". Osoby te ustawią 13y kanał i będą mówić, że to złe UPC, bo nie działa z moim super Xiaomi Redmi 4.

A co istotniejsze korzystanie z 12 i 13 kompletnie nie ma sensu w 2.4.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-09-2019, 12:24   

Na 2,4 GHz tylko 13 kanał - cisza i spokój, kiedy w około gąszcz innych sieci
Dlatego NIE zgadzam się, że nie mają sensu :)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 19-09-2019, 12:41   

hsurim, Kanał 13 i tak dzieli pasmo z kanałem 11. Sama ilość sieci na danym kanale też jeszcze nic nie znaczy. Lepiej byc na kanale gdzie są 3 inne sieci, ale nie ma w nich transmisji poza beaconami, niż współdzielić pasmo z siecią w której jest ciągła transmisja np z kamer IP.
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-09-2019, 12:47   

U mnie od dość dawna, sprawdza się kanał 13 - na wykresie nie mam nikogo :) - tak więc bym ubolewał przy braku 13.
A po drugie. wifi używam tylko do urządzeń peryferyjnych - najistotniejsza reszta na kabelku.
 
 
marian_wierzbic 
light master

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 91
Wysłany: 19-09-2019, 13:00   

[quote="hsurim"]
U mnie od dość dawna, sprawdza się kanał 13.[/quote

Ja na Ubee włączyłem 13 kanał i na łączu 120 Mb/s mam 80 - 100Mb/s
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-09-2019, 14:09   

ayufanpl napisał/a:
Zablokowanie 12-13 jest najprawdopodobniej decyzją biznesowa.
To zwykły bug w sofcie, czekający na poprawkę co oficjalnie przyznało UPC ustami swojego pracownika :)

ayufanpl napisał/a:
A co istotniejsze korzystanie z 12 i 13 kompletnie nie ma sensu w 2.4.
Zależy od lokalizacji.
 
 
adamus31 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2019
Posty: 32
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22-02-2020, 15:50   

Witam.
Przez przypadek znalazłem sposób na tryb bridge w Giga Connect Box jeśli ma włączoną wersję ipv6.
Wystarczy jeśli w wersji ipv4 włączy się tryb modem a potem pozostawiając w tym trybie Giga Box, poprosić o uruchomienie wersji ipv6. Giga Box pozostaje w trybie modem. Po podłączeniu własnego routera z pełną obsługą ipv6 ustawić natywne ipv6 i dostaje adres ipv6 jako główny adres publiczny a ipv4 jest wtedy przez tunel DS Lite realizowany przez nasz router. Na obu adresach mam pełną prędkość i ping na poziomie 10 ms. U mnie to działa bardzo dobrze. Nie mam żadnych problemów. Dostęp do menu Giga Boxa uzyskujemy podpinając pod niego bezpośrednio komputer. Nie testowałem w grach, bo nie gram. Mam router FritzBox 7530.
Może się komuś przyda?
Pozdrawiam.
  adamus31
 
Maruś 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2020
Posty: 1
Wysłany: 08-03-2020, 22:57   

Cześć,

Mam problem ze stabilnością WiFi w Giga Connect Box. Od czasu do czasu wszystkie urządzenia tracą sieć.
Włączone jest tylko WiFi 5Ghz z 802.11ac, kanały na auto lub manual (nie ma znaczenia), szerokość kanału 20/40/80MHz, SW 01.02.048.08.EURO.SIP. Kratka na górze jest ciepła, ale GCB sie zdecydowanie nie przegrzewa.
Najprostsza procedura aby boxa wywalić to speed test od UPC. Powtarzalne prawie w 100%. przypadków. Odpalam test, sieć pada na teście downlink i nie dochodzi do uplinku. Jednocześnie połączenie gubi Chromecast - jest stale w sieci przy włączonym TV.
Wiecie co to może być?

I mam pytanie o konfigurację GCB w trybie bridge - nie mam takiej opcji. Na stronie piszą, że konfiguracja tylko z IP4. ip6.me pokazuje tylko IP4. Jak to skonfigurować?

Pozdrawiam,
Marek
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-03-2020, 16:40   

Maruś napisał/a:
mam pytanie o konfigurację GCB w trybie bridge - nie mam takiej opcji. Na stronie piszą, że konfiguracja tylko z IP4. ip6.me pokazuje tylko IP4. Jak to skonfigurować?

Strony jak IP6.me za bardzo niemiarodajne.
By zmienić konfiguracje na czyste ipv4 możesz skorzystać z asystenta pomocy w moim UPC lub skontaktować się z infolinią.
_________________
 
 
Jurek A. 
easy master

Dołączył: 28 Mar 2020
Posty: 28
Wysłany: 28-03-2020, 11:40   

Witam. Poszukuję opinii zaawansowanych użytkowników na temat Giga Connect Box z aktualnym softem. Moja ostatnia styczność z tym urządzeniem była dość dawno, jak raczkował na rynku warszawskim. Będę wdzięczny za wszelkie opinie. Najbardziej zależy mi na informacji, czy działa stabilnie w obydwu trybach (bridge, router).
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-04-2020, 23:16   

Jurek A. napisał/a:
Witam. Poszukuję opinii zaawansowanych użytkowników na temat Giga Connect Box z aktualnym softem. Moja ostatnia styczność z tym urządzeniem była dość dawno, jak raczkował na rynku warszawskim. Będę wdzięczny za wszelkie opinie. Najbardziej zależy mi na informacji, czy działa stabilnie w obydwu trybach (bridge, router).


Mi nie działa stabilnie ... w trybie bridge. Spięte w router RB4011 Mikrotika co jakiś czas gubi dostęp do neta na 10-15min w tym czasie działają strony tylko google, facebook, youtube, po 10-15min samo się odlokowuje, chyba, że nie chcesz czekać tak jak ja to pstrykam on/off i trwa to 3min i jest OK na następny czas. Oczywiście W-wa.

Compal na 500Mbit/s działał bez zarzutu...
  F1le
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 913
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 27-04-2020, 14:31   

Mi w trybie bridge giga connect box działa bezbłędnie od prawie roku. Gigabox i twój router najwyraźniej się nie lubią..
_________________
  ralf
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: