Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa umowa na internet
Autor Wiadomość
przemo. 
light master

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 51
Skąd: W-wa Bielany
Wysłany: 30-08-2019, 09:03   Nowa umowa na internet

Witam,
słuchajcie podjąłem decyzję, że wracam do UPC bo jak widzę mają teraz fajną promocję.
https://www.upc.pl/intern...erta-specjalna/

Najlepsze jest to, że umowa jest na czas nieokreślony i tu się zastanawiam jak większość mam wrażenie ludzi, czy tu jest jakiś haczyk?
Czytałem regulamin usługi, lecz nie znalazłem jakichś dziwnych rzeczy, sam konkret bez kruczków czyli mam na ile chcę internet.
  przemo.
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 30-08-2019, 09:16   

Jakiś większych kruczków nie ma, nie ma zobowiązania, masz miesięczny okres wypowiedzenia, raz do roku mogą podnieść kwotę abonamentu do 10
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 30-08-2019, 09:20   

Widziałam coś lepszego, Vectra, 150/15 Mbps za 39,99 zł, instalacja 1 zł, umowa bezterminowa :)

[ Dodano: 30-08-2019, 10:22 ]
Promo lokalne, ale pewnie dostępne tam, gdzie mają konkurencję w postaci UPC.
 
 
przemo. 
light master

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 51
Skąd: W-wa Bielany
Wysłany: 30-08-2019, 09:28   

Nieznajomy napisał/a:
Jakiś większych kruczków nie ma, nie ma zobowiązania, masz miesięczny okres wypowiedzenia, raz do roku mogą podnieść kwotę abonamentu do 10

czyli mogą sobie legalnie tak o 10 zl. podnieść?
Bo tak to słabo cenowo by wyszło ...

[ Dodano: 30-08-2019, 10:29 ]
Zuzia napisał/a:
Widziałam coś lepszego, Vectra, 150/15 Mbps za 39,99 zł, instalacja 1 zł, umowa bezterminowa :)

[ Dodano: 30-08-2019, 10:22 ]
Promo lokalne, ale pewnie dostępne tam, gdzie mają konkurencję w postaci UPC.


U mnie Vectra ma tylko internet mobilny, więc kicha
  przemo.
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 30-08-2019, 09:38   

Nieznajomy napisał/a:
raz do roku mogą podnieść kwotę abonamentu do 10

Skąd takie info?
_________________
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 30-08-2019, 09:43   

zylx, ten program więcej korzyści dla ciebie czy coś takiego i niby ci coś zwiększają prędkość neta itd i rośnie abonament, wiadomo niby można się nie zgodzić, ale tak czy inaczej mogą sobie umowę zmienić i jak ktoś nie patrzy na meile to może się zdziwić
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 30-08-2019, 09:47   

To jak wracasz to weź na czas nieokreślony a po tygodniu wyślij rezygnację i negocjuj cenę ;)
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 30-08-2019, 10:00   

Nieznajomy, Zgodnie z OWU mogą podnieść cenę o max 8zł, nie 10. Biorąc pod uwagę, że ta klauzula w umowie została uznana przez UOKiK za niedozwoloną, raczej nie spodziewał bym się, by została przez UPC wykorzystana do czasu prawomocnego wyroku sądu.
_________________
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 30-08-2019, 10:04   

A to sorki, właśnie myślałem teraz czy to było 8 zł czy 10, właśnie szukałem pkt regulaminu w którym to było

Sorki, za wprowadzenie w błąd.

PS: 10 zł to mi dźwigają po skończeniu się zobowiązania, stąd mi się pomyliło

[ Dodano: 30-08-2019, 11:09 ]
Dostawca usług jest uprawniony do zmiany cen usług określonych w Umowie, Regulaminie lub Cenniku lub określenia lub
zmiany opłat za wprowadzane produkty, usługi lub aplikacje, zarówno w Okresie Zobowiązania jak i poza Okresem Zobowiązania, w przypadkach wskazanych w ust. 1 i 2 powyżej, a także w związku ze wzrostem kosztów prowadzenia działalności
Dostawcy usług, spowodowanym zwiększeniem obciążeń publicznoprawnych lub kosztem produktów lub usług niezbędnych
do wykonywania działalności. W przypadku miesięcznych opłat abonamentowych, zmiana taka może nastąpić nie częściej niż
jeden raz w roku kalendarzowym i każdorazowo nie więcej niż łącznie o 10 zł

zylx, poprawka, miałem racje, 10 zł
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 30-08-2019, 10:24   

Nieznajomy, Skąd to masz? Jest jakaś nowa wersja? Ja mam:


Swoją drogą, jeśli faktycznie zmienili to jest to poniekąd śmieszne. Bo nie zgadzają się z decyzją UOKiK i odwołują się do sądu, jednocześnie zmieniając dokumenty by się jej podporządkować.
_________________
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 30-08-2019, 10:30   

zylx, mam niedawno co przedłużoną umowę, więc dokument świeżutki sprzed około miesiąca i tak jest jak widzisz kwota 10 zł.


Chyba, że są różne warunki w zależności od oferty ?
Ale bardziej obstawiam nową wersje, z kiedy masz umowę ?

No i teraz co jak Ty masz taki zapis w umowie to Tobie będzie rosło o max 8 zł a mi max o 10 zł ?

Ale tam bajzel mają. Oczywiście na potwierdzeniu tego wprost nie ma, owszem na potwierdzeniu załączyli warunki umowy, ale trzeba je całe przeczytać, żeby się tego dowiedzieć.

Także raz, że od razu 10 zł mi podskoczy rachunek po 24 miesiącach jak przejdzie na bezterminową umowę to 2 że później co roku będą mogli dźwignąć max do 10 zł jeszcze, więc w ogóle się nie opłaca siedzieć na bezterminowej.

Wiadomo jest to, że SA UPRAWNIENI to nie znaczy, że muszą dźwignąć, ale mogą.

Może zapytasz na mało popularnym forum, bo ja tam mam jeszcze bana
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 30-08-2019, 10:37   

Tam jest napisane że nawet w trakcie zobowiązania mogą podnieść opłatę za usługi ale cyrk.
_________________
 
 
przemo. 
light master

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 51
Skąd: W-wa Bielany
Wysłany: 30-08-2019, 10:39   

Czyli jeśli podpiszę teraz bezterminówkę to będą chcieli ją podwyższyć dopiero za rok, tak to rozumieć ?
  przemo.
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 30-08-2019, 10:43   

przemo., tak, ale jako że jesteś na bezterminowej to możesz wtedy zrezygnować i dział utrzymania pewnie będzie miał dla Ciebie lepszą ofertę / ofertę bez podwyżki.

Więc rok masz na 100% spokoju, do tego czasu może nie co więcej będzie wiadomo o karze i może zrezygnują z tego zapisu ? Kto wie co to będzie :|
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 30-08-2019, 13:49   

przemo. napisał/a:
U mnie Vectra ma tylko internet mobilny, więc kicha
Trochę pech, bo właśnie oferta jest na stronie: https://www.vectra.pl/oferta/1139/
Choć Vectra też ma zapisy o podwyżce, bardziej niejasne i po stokroć zasługujące na interwencję UOKiK :)

UPC droższe, gorszy modem, słabszy upload, ale TV w pakiecie. Skoro nie masz wyboru, będziesz kolejnym użytkownikiem Compala ;)
W gratisie możliwość należenia do ekskluzywnej Społeczności, gdzie można sobie poczytać o wszystkich wspaniałościach tego operatora :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: