Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Vectra 3.1
Autor Wiadomość
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-07-2019, 21:38   

Zuzia napisał/a:
Vectra pilotażowo startuje od Warszawy, tak było przy poprzednim pakiecie 600 Mbps. Potem kolejne miasta, podobnie jak UPC. Ciekawe, czy planują pośredni pakiet, coś między 600 Mbps, a 2 Gb/s. Na plus, że modem na Broadcomie. W zeszłym roku handlowiec namawiał mnie na 600 Mb/s, podobno mój blok spięli światłowodem.


budynki obsługiwane przez kablówki w większych miastach zazwyczaj są podpięte pod światłowody, na pewno może zainteresować to że mają modemy na Broadcomie ale to już wcześniej mieli, ta usługa to przede wszystkim walka z Orange i pokazanie tego o czym dawno mówiliśmy że technologia Docsis bez problemu może mierzyć się z GPON :)
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 24-07-2019, 21:54   

Walka z Orange? Z pewnością. Ale największym konkurentem dla Vectry jest UPC.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-07-2019, 22:08   

Zuzia napisał/a:
Walka z Orange? Z pewnością. Ale największym konkurentem dla Vectry jest UPC.


mylisz się Zuzia, największym konkurentem czy też zagrożeniem dla Vectry jest teraz Orange a nie UPC
jeśli już to dla UPC konkurentem jest Vectra czy Orange ale głównie ze względu na ceny :P
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 24-07-2019, 23:00   

pawelb napisał/a:
Vectra daje do tej usługi ten samo modem co Multimedia czyli Technicolor CGA4233 na Broadcomie
modem obsługuje do 8US więc obsłuży i 120mbps w US ale być może Vectra chce uruchomić pełne D3.1


O to właśnie pytałem. Słyszałeś już o jakimkolwiek wdrożeniu w Europie kanałów OFDMA dla US?
Może i UPC się szarpnie i wdroży 8 kanałów US, nawet CB mógłby to obsłużyć, a więc i dla 500mbs można by zwiększyć upload.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 24-07-2019, 23:05   

pawelb napisał/a:

mylisz się Zuzia, największym konkurentem czy też zagrożeniem dla Vectry jest teraz Orange a nie UPC


Jak wygląda sytuacja z dostępnością i sprzedażą światłowodu Orange? Bo nie mam danych.
U mnie jest cała trójka, UPC, Vectra, Orange. Wykrywam około 40 sieci WiFi, widzę, że modemów UPC jest najwięcej, potem Vectry. Dopatrzyłam się... dwóch Funboxów. Dlatego zastanawiam się jak to się sprzedaje w większej skali.

Z raportu wynika, że mamy trzech dużych graczy jeśli chodzi o kablówki i jakby nie patrzeć to dla Vectry UPC jest największym rywalem.

Raport.Liderzy.rynku.kablowego.w.Polsce.02.2019.jpg
Dane z Telekabel.
Plik ściągnięto 23 raz(y) 126,85 KB

 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-07-2019, 00:16   

@zylx
Ja nie slyszalem czy ktos wdrozył OFDMA w US ale tak na spokojnie oceniając to powiem szczerze ze ta cena w Vectrze do najniższych nie należy...zobaczymy jak bedzie z zainteresowaniem...troche to są takie uslugi niszowe bo wiele osob sie zastanowi czy chce placic takie pieniadze za taką usluge...chyba zeby hostowac jakies serwisy z domu

@zuzia
Dalej sie mylisz, Orange dociera do coraz wiekszej liczby lokali i to on jest zagrozeniem dla Vectry i UPC, UPC jest postrzegane jako najdrozszy operator z tych trzech
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 25-07-2019, 01:38   

pawelb napisał/a:

@zuzia
Dalej sie mylisz, Orange dociera do coraz wiekszej liczby lokali i to on jest zagrozeniem dla Vectry i UPC
Jakieś dane masz? Choćby ilość klientów internetu Orange w miejscach, gdzie jest dostępne UPC, Vectra, bo tylko w takim przypadku można mówić o potencjalnym zagrożeniu dla kablówek. Ja nie znalazłam szczegółowych statystyk.

Z własnego doświadczenia mogę dorzucić, że odkąd Orange zainstalowało skrzynki w bloku swoje ulotki wrzucają rzadko, ale co ciekawe warunki są takie same jak na ich stronie, żadnych promocji lokalnych. Kiedyś zadzwoniłam na numer ze świeżej ulotki, żeby się dopytać o 1 Gb/s, nikt nie odbierał. Próbowałam jeszcze kilka razy i głucho. Myślałam, że oddzwonią, ale zero kontaktu. Za to przedstawiciel Vectry odbiera zawsze albo oddzwania i nieźle spamują ulotkami więc z pewnością nie przeoczę wejścia 2 Gb/s w mojej lokalizacji :)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 25-07-2019, 01:55   

Zuzia, Z moich obserwacji wynika, że jest podobnie jak pisał pawelb, W nowych budynkach gdzie jest Orange, najwiecej widać modemów Orange. UPC to tak Max 10%.

PS: Opiekunowie budynku w UPC to tylko zwykli sprzedawcy z prowizja.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 25-07-2019, 02:03   

zylx napisał/a:
Zuzia, Z moich obserwacji wynika, że jest podobnie jak pisał pawelb, W nowych budynkach gdzie jest Orange, najwiecej widać modemów Orange. UPC to tak Max 10%.
To już zależy od lokalizacji, dlatego właśnie pytałam o dane.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-07-2019, 12:31   

U mnie jest najwięcej UPC, ale to pewnie przez to, że UPC przejęło klientów Orange VDSL, bo weszło rok wcześniej do budynku ze swoimi usługami niż Orange ze światłowodem. UPC poprzejmowało 3/4 budynku swoimi usługami, pozostawali tylko Ci, którym przez prawie rok umowa się nie skończyła na VDSL'a, potem przedłużali na światłowód chyba.

Na razie zaczęta jest druga wojna na cyferki. Mam nadzieję, że Vectra wprowadzi te 8 kanałów US albo jakiś OFDM na upload i zrobi konkurencje UPC, może coś się ruszy w tej kwestii w UPC wtedy, wszystko dla dobra użytkowników. Bo na razie w UPC upload jest beznadziejny.
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 25-07-2019, 20:20   

zylx napisał/a:
Zuzia, Z moich obserwacji wynika, że jest podobnie jak pisał pawelb, W nowych budynkach gdzie jest Orange, najwiecej widać modemów Orange. UPC to tak Max 10%.

PS: Opiekunowie budynku w UPC to tylko zwykli sprzedawcy z prowizja.


U mnie statystyki są takie (nowe budownictwo):
UPC=około 300 klientów,
Orange=około 120 klientów.

Większość na WiFi jest UPC.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 05-08-2019, 23:05   

brtk, chcesz wiekszego uploadu? To prosze https://www.vectra.pl/oferta/1222/
Cos sie zaczyna dziac w tym kierunku, tylko szkoda ze nie w upc
_________________
  ogromny
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 06-08-2019, 09:26   

Vectra pozamiatala. Co prawda oferta troche glupkowata, bo 2 Gb/s, a porty Eth 1 Gb/s, ale modem na solidnym chipsecie i upload choc bez rewelacji deklasuje konkurencje kablowkowa. Jak tylko Vectra wejdzie z promocja do wiekszosci lokalizacji i obnizy cene (zawsze tak robia po debiucie warszawskim) to troche klientow jupisi odplynie.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 06-08-2019, 12:06   

Wlasnie chodzi o modem i o upload i dobrze , ze sie cos ruszylo
_________________
  ogromny
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-08-2019, 13:31   

Pisałem o tym uploadzie wyżej (na 1 str) przecież.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: