Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
viktorvektor 
easy master

Dołączył: 16 Gru 2016
Posty: 34
Wysłany: 24-06-2019, 09:56   

Hejka, mam ten sam problem co pawlos brak Polsatu, TV 4, TVN 7, TV Puls po zmianach w UPC mimo pełnego wyszukania. Wygląda jakby je pomijał przy wyszukiwaniu. Jak wyszukać te kanały dla Warszawy?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 24-06-2019, 11:12   

viktorvektor, Te kanały sa na częstotliwości 210mhz w Warszawie. Musisz przeszukać ją ręcznie,
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-06-2019, 11:25   

viktorvektor: Polsat HD, TV 4 HD, TVN 7 HD znajdziesz na 210 MHz (tak jak wskazał zylx), natomiast TV Puls HD na 162 MHz.
 
 
viktorvektor 
easy master

Dołączył: 16 Gru 2016
Posty: 34
Wysłany: 24-06-2019, 17:14   

Dzięki zylx, Robin a jeszcze zapytam bo przy szukaniu ręcznym mam jeszcze opcje "Modulacja" i "Przepływność" czy to trzeba zostawić na domyślnych ustawieniach?
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 24-06-2019, 18:06   

Modulacja 256, przepływność 6900 jak dobrze pamiętam :)

Na auto niby powinno być dobrze, ale nie zaszkodzi jak ręcznie wpiszesz
 
 
Jacekser 
easy master

Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-07-2019, 21:56   

Czy mi się zdaje ,ale po tych ostatnich zmianach w moim Samsungu na kanale DTX ,jak chcę oglądać to za każdym wybraniem tego kanału startuje z angielską ścieżką dźwiękową.Można to zmienić ,ale tylko do następnego wyboru tego kanału.Support na linii UPC poradził by ustawić przy inicjacji strojenia na Polskę(a to znaczy utratę polskich znaków w menu,bo ok jest jak wybrany jest Czechy).Ustawiłem więc na Polskę i teraz DTX jest OK.Tylko co z tymi znakami?Wcześniej,przed zmianami chyba było ok.A jak u Was?
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 03-07-2019, 23:45   

Sprawdziłem teraz ( Kraksa TV ) są polskie znaki. Wszystkie języki ustawione na "polski" tylko lokalizacja na "Czechy".
_________________
 
 
Jacekser 
easy master

Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-07-2019, 11:48   

Niestety-albo polskie znaki w menu albo zmiana za każdym razem w zakładce "Dźwięk","Opcja nadawanego dźwięku" na "Polski"po wyjściu i powrocie z innego na ten kanał.
Zaczęło się robić to samo nawet na TVNHD

Poszperałem w necie i znalazłem coś takiego(może już kiedyś tu było-?)

"Miałem podobny problem i udało mi się go rozwiązać.
Bynajmniej nie z pomocą serwisu Samsunga ani pomocy technicznej UPC, z których to operatorzy odsyłali mnie jedni do drugich.
Klu sprawy tkwi w sposobie wyszukania kanałów.
Mi zależało dodatkowo na tym, aby posortować kanały wg swojej listy i włączyć również kanały ze stacjami radiowymi.
Efekt miałem taki, że
1. albo miałem polskie litery i PIP w guide'ie, ale po wczytaniu posortowanej listy kanałów, przełączenie kanału powodowało przywrócenie kolejności UPC (jak na dekoderze) a stacje radiowe były ukryte
2. albo kanały były posortowane, ale bez polskich liter i podglądu PIP (efekt jak u kolegi).

Aby uzyskać, to co chciełm:
1. Wyszukałem kanały (automatyczne strojenie) wybierając opcję operator: pozostałe, i wpisując ustawienia sieci z instrukcji instalacji modułu UPC CI+.
W moim przypadku dla mazowieckiego:
Częstotliwość: 554000kHz
Modulacja: 256QM
Szybkość transmisji symboli: 6900kS/s
2. Wyeksportowałem listę kanałów na USB
3. Posortowałem zewnętrzną aplikacją
4. Włączyłem automatyczne strojenie i wybrałem Operator: UPC, wpisując parametry:
ID Sieci:0 (ważne, aby nie wpisać ID:43152, tak jak w instrukcji instalacji modułu UPC CI+, bo wtedy kolejność, kanałów będzie taka jak na dekoderze MediaBox UPC, stacje radiowe ukryte)
Częstotliwość: 554000kHz
Modulacja: 256QM
Szybkość transmisji symboli: 6900kS/s
Zapuściłem wyszukiwanie (nie trzeba wyszukiwać do końca, można po uruchomieniu od razu przerwać, bo i tak zaimportujemy listę w następnym kroku)
5. Zaimportowałem posortowaną listę kanałów z USB
6. No i jest, to co chciałem:
Kanały posortowane.
Guide działa z PIP'em i polskimi literami.
Mam dostępne kanały radiowe."

https://www.elektroda.pl/...pic2883841.html

Nie uzyskałem polskich znaków w menu TV ale idzie z tym życ.Za to "ożył "
podgląd w rogu Guide menu.Wywaliłem wszystkie nieoglądane i dublujace się kanały i radia.Użyłem "ChannelListPCEditor".
I jeszcze jedno-nigdy więcej TV Samsung !
 
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-07-2019, 14:24   

Jacekser napisz jaką serie TV masz, bo ja na serii NU7442 nie mogę tego dokonać, gdyż jak tylko wybiorę operator UPC to mam zablokowany export/import kanałów.
 
 
Jacekser 
easy master

Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-07-2019, 15:44   

Samsung UE40ES5500WXXH
Przy automatycznym strojeniu ,w zakładce "Tryb wyszukiwania" musiałem zaznaczyć "Szybkie" by mieć dostęp do wpisu "Sieć","ID sieci",itd.
Wszystko w dziale "Kanał"
W każdym razie nigdzie nie miałem tak że wpisywałem jako UPC.

Zaczynam oczywiście od tryb wyszukania kanałów jako "sieć".Tak jest w tym moim Samsungu.
 
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-07-2019, 21:25   

Ale w punkcie 4 wybrałeś operatora UPC. W serii NU jak wybierze się UPC blokowane jest import/export jak i sama edycja w menu kanał. Jednym słowem nic nie można zrobić wybierając operatora UPC.
Z braku laku wybrałem polskie znaki (wybierając karaj PL) i mieć swoją kolejność niż mieć podgląd i UPC kolejność.

Ps. Pytanie do znawców tego zagadnienia, czemu wybierając operatora UPC jest podgląd i polskie znaki, a w przypadku innego operatora nie ma polskich znaków jak i podglądu w przewodniku.
 
 
Jacekser 
easy master

Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-07-2019, 21:47   

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007443
i Mediamoduł CI+

Może te dane i informacje coś pomogą?Piszą o nawet 2-godzinnym oczekiwaniu na odświeżenie akwizycji danych uprawnień.
 
 
staryozim 
easy master


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-07-2019, 21:11   

Do Jacekser. Kilka lat walczyłem ze swoim tv samsung UE40ES6100 żeby miał podgląd obrazu podczas używania funkcji guide.Tv jest z 2012r. , i chyba rok później po przetasowaniu kanałów przez UPC wystąpił problem z podglądem. Można było go przywrócić kasując wszystkie kanały z częstotliwości 554 Mhz ( w tym czasie jedynym kanałem na tej częstotliwości godnym uwagi był TVP Seriale). Żeby nie było za dobrze rok temu , no może dwa UPC znów pomieszało kanały na MUX-ach i ta przypadłość dotyczy teraz częstotliwości 210 MHz ( i tu jest problem nie do przejścia bo na tej częstotliwości są kanały takie jak: TVP 1, TVP2, TVN). Dzięki Tobie i instrukcji dotyczącej wyszukiwania programów i tego nieszczęsnego podglądu w guide wszystko gra i "bucy" :lol:


PS Mam ustawiony kraj na Czechy.
W drugim Tv samsung F 5400 przeprowadziłem ten sam myk i skutkuje to tym, że Tv nie nadpisuje niektórych kanałów jak to było do tej pory.
W obydwóch Tv kanały są edytowane i wgrywane poprzez łącze USB
Jeszcze raz dzięki
 
 
Jacekser 
easy master

Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-07-2019, 07:00   

Też bym chciał ustawić na Czechy by mieć polski znaki ale jak pisałem po zmianie programu film wywoływał się z oryginalną wersją językową(np.DTX,TVNHD).Przed tymi ostatnimi zmianami UPC było OK-z wersją polską.Ale jeszcze poeksperymentuję.Mój tv ma jakieś 7-8 lat.
Zmieniłem program do edycji na ChanSort bo przy usuwaniu automatycznie uaktualnia kolejność
kanałów.
 
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-07-2019, 07:19   

To w serii NU7442 po wybraniu kraju na Czechy nie ma problemu z ścieżka dźwiękowa, po ustawieniu jako domyślnej ścieżki język Polski.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: