Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Connect Box i sieć typu Mesh
Autor Wiadomość
Tommy23 
light master

Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 132
Wysłany: 21-06-2019, 09:53   Connect Box i sieć typu Mesh

Witajcie,

Mam pytanie, nie wiecie czy connect box jest kompatybilny z siecią mesh? Mieszkam akurat w takim budynku, że connect box musi być umiejscowiony na strychu i na parterze jest już problem z siecią wifi.

Dlatego też chciałem kupić router działający w technologi mesh, podobno to się najlepiej sprawdzi niż osobny repeater lub jakieś urządzenie PCL które jak wiadomo mają swoje wady.

I teraz nie wiem czy jest kompatybilny czy nie. Podejrzewam, że nie jest dlatego też chyba najlepszą opcją będzie wyłączyć wifi w connect box-ie i podłączyć do niego router mesh, a satelity mesh na parterze / piętrze. Co o tym myślicie?
_________________
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 21-06-2019, 11:41   

Jedyne wyjście to przełączyć connectbox w tryb bridge i podłączyć swój router wspierający tą technologie :)

Router na strychu ? Podejrzewam, że większość przeciętnego sprzętu miałaby problem z zasięgiem
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 21-06-2019, 11:45   

Tommy23, Najlepszą opcja będą dodatkowe AccessPointy podpięte kablowo. CB oczywiście nie obsługuje Mesh. Samo Mesh rozwiązuje kilka problemów, które miały reapetery, ale to ciągle łączność radiowa z wszystkimi tego wadami.
_________________
 
 
Tommy23 
light master

Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 132
Wysłany: 21-06-2019, 19:19   

Zylx, nigdy mój router nie pracował w trybie AP. Gniazdka internetowe mam w ścianach więc podłączyć drugi router to nie problem. Pytanie jest czy w trybie AP, będzie on miał tą samąsieć wifi jak Connect Box?
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 21-06-2019, 21:12   

Tommy23, Twój router, jeśli nadaje sieć WiFi to na pewno pracuje w trybie AP :P ConnectBox to modem, router, switch i AccesPoint w jednym.
Jeśli masz gniazdka internetowe w całym domu, to najlepszym (i najtańszym) rozwiązaniem będzie właśnie dołożenie jednego lub więcej dobrych AP, by dobrze pokryć sygnałem cały dom. Możesz oczywiście ustawić tak, by dodatkowe AP nadawała sieć o takim samym SSID i haśle jak CB, wtedy urządzenia końcowe powinny łączyć się z tym punktem o najmocniejszym zasięgu. Jednak CB nie wspiera kilku fajnych protokołów, które ułatwiają urządzeniom roamning pomiędzy różnymi AP, przede wszystkim IEEE 802.11r, także może zdarzyć się sytuacja, ze któreś z urządzeń utknie i nie będzie się chciało przełączyć do innego AP. Dlatego ja, dokładając AP, wyłączył bym całkowicie WiFi na CB.
_________________
 
 
Tommy23 
light master

Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 132
Wysłany: 21-06-2019, 21:36   

OK, rozumiem. Dobrze wiedzieć :) . Czyli reasumując musiałbym wyłączyć Wifi na CB i podpiąć jeden AP na strychu, a drugi np. w salonie na parterze i myślę, że dwa by spokojnie wystarczyły. Pytanie jakie AP polecasz z tym protokołem, aby urządzenia się przełączały automatycznie do najbliższego AP?
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 21-06-2019, 21:45   

Tommy23, A jaki masz budżet? Polecam i sam korzystam z AP firmy Ubiquity. Niedawno zmieniłem UAP-AC-LR na nano-HD, aczkolwiek była to zmiana z zbytku niż jakiejkolwiek realnej potrzeby.
_________________
 
 
Tommy23 
light master

Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 132
Wysłany: 21-06-2019, 22:09   

Tak myślałem żeby wydać około 400 zł. Patrzę na specyfikację UBIQUITI UNIFI UAP-AC-LR ale nie ma on protokołu o którym wspominałeś.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 21-06-2019, 22:41   

Ma jak najbardziej, Ubiquity nazywa to Fast Roamning. Jest też kilka innych protokołów do roamingu, głównie K i V choć działanie tego ostatniego mogło by być bardziej konfigurowalne.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: