Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 08-06-2019, 16:30   

Skoki pingu byly, sa i beda na tym sprzecie. Wczesniej Compale logowaly sie na 8 kanalow, pakiety do 250 Mb/s wiec problem nie tak widoczny, CPU lepiej wyrabialo przy nizszym obciazeniu. Teraz norma jest bondowanie kilkunastu kanalow, wielu klientom sprzedali 500 Mb/s, nic dziwnego, ze problemy nasilaja sie. Tylko klakierom albo skonczonym laikom wszystko dziala, gry, voipy, vpny i inne cuda na kiju, dla ktorych niskie i stabilne latencje to podstawa. Ogladacze stronek, multimediow nie odczuwaja, bo co to jest od czasu do czasu 100, czy nawet 300 milisekund wiecej i gubienie paru pakietow po drodze, w sumie bez wiekszego znaczenia. Ale zestawcie sobie sesje ssh po vpnie i probujcie na tym pracowac, wesolo nie bedzie.
 
 
Ge3z 
light master

Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 51
Skąd: Katowice
Wysłany: 12-06-2019, 11:34   

Na razie chyba udało mi się z problemem uporać. Sformatowałem dysk systemowy i wykonałem zmiany w rejestrze wg poradnika.

https://www.youtube.com/watch?v=_YekcxhMlCw
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2019, 15:02   

Ale z którym problemem? Bo te ustawienia TCP nie mają żadnego wpływu na ping wykonywany bezpośrednio z Compala.

Mała uwaga dla postronnych. Przed wprowadzeniem zmiany w rejestrze radzę przeczytać komentarz autora filmiku:
Cytat:
READ FIRST PLEASE Only do this if you are sure you can do the steps in the opposite order as well to reverse it if it doesn't help you. From the comments I get it seems like 40% of the people this helps, 20% of the people nothing happens and 40% of the people this hurts. With that in mind if you can write down your settings before doing this and basically undo it then this video is good for you. If you are not good with computers I would suggest asking someone who is or not try this. As mentioned this is at your own risk.


U moim rejonie też była modernizacja, kanały telewizyjne lepiej wyglądają, a maks. ping 90 ms. więc szału nie ma.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2019, 12:22   

ja już np. wiem, że będę się zastanawiał nad braniem modemów z Puma 7...testuję teraz modem Arris TG3442 i nie powiem żebym był jakoś mega zadowolony choć powodów do narzekania też nie mam...będę jeszcze rozważał powrót do modemów na Broadcomie mimo że droższe...oczywiście jeśli chodzi o kompatybilność to nie mam zastrzeżeń do TG3442...Wifi po ostatnich poprawkach pracuje bardzo stabilnie i szybko ale ta ociężałość modemów na chipsecie Puma jest irytująca :(
liczyłem że modem będzie miał większy zasięg sieci Wifi ze względu na ilość anten dla 2.4 ale szału nie ma ale użytkownik może np. włączyć na modemie obsługę MU-MIMO
w Vodafone DE używają tych modemów ale jadą teraz na jakiejś starszej wersji

[ Dodano: 24-11-2019, 12:53 ]
być może jest to jeszcze kwestia softu bo do tego modemu wychodzi dużo poprawek a ja jadę na najnowszej z września
niestety wyłączyli większość testów Puma na serwerach europejskich
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 14-12-2019, 16:27   

pawelb napisał/a:
ja już np. wiem, że będę się zastanawiał nad braniem modemów z Puma 7...testuję teraz modem Arris TG3442 i nie powiem żebym był jakoś mega zadowolony choć powodów do narzekania też nie mam...będę jeszcze rozważał powrót do modemów na Broadcomie mimo że droższe...oczywiście jeśli chodzi o kompatybilność to nie mam zastrzeżeń do TG3442...Wifi po ostatnich poprawkach pracuje bardzo stabilnie i szybko ale ta ociężałość modemów na chipsecie Puma jest irytująca :(
Zmieniłeś zdanie o modemach na Pumie? Bo piszesz już jakby w innym tonie: https://forum.upc.eu/t5/connectbox/skoki-pingu-i-lagi-w-grach/m-p/36824#M6891
;)
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15-12-2019, 22:22   

pawelb napisał/a:
będę jeszcze rozważał powrót do modemów na Broadcomie mimo że droższe...
Rozsadnie kalkulujesz.

Vectra, MM, Toya, Inea, zeby wymienic najwiekszych graczy trzymaja w asortymencie drozsze konstrukcje nie na Intelu, a przeciez tez umieja liczyc pieniadze. Wykazali sie zdrowym rozsadkiem, a niestety $ przeslonil jupisi rozum i postawili na jednego konia, ktory okazal sie pokurczem.

[ Dodano: 17-12-2019, 10:48 ]
Teraz dopiero wczytalem sie i widze, ze jestes autorytetem dla GDA, niezle Cie wypunktowal na "spolecznosci". Bardzo ciekawe. Choc watpie, aby on rozumial twoje posty, hehe.

[ Dodano: 17-12-2019, 10:54 ]
pawelb napisał/a:
Nie ma znaczenia gdzie w Warszawie :P
Korzystajcie ze znam sie troche na tej technologii wiec zawsze chetnie dziele sie doswiadczeniem, kontrolery cmts mieliśmy bardzo rozne poczawszy od Nortel, Arrisa, przez Cisco do Casa. Ale nie jestem zafiksowany na tę technologie...doceniam GPON choc osobiscie uwazam ze tam gdzie jest dobrze zbudowana siec HFC co najmniej dyskusyjne jest przechodzenie na GPON u abonenta, po prostu lepiej zainwestowac w lepszą infrastrukture albo lepsze urzadzenia abonenckie niz wiercic sciany zeby przepchnac swiatlowod, ze robi to Orange czy Netia to sie nie dziwie bo oni doszli do sciany z technologia xDSL ale kablowki sa w zupelnie innej sytuacji :)
I cos mi sie zdaje, ze cie gosciu znam, przypadkiem nie nazywasz sie Pawel Ba**r*k? Gwiazdkuje, zeby nie podpasc pod RODO, hehe.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 17-12-2019, 17:22   

Sprawdzał ktoś programik Puma6Fail z Gigabox? Miałam okazję podjąć test zdalny, ale nic z tego nie wyszło, bo Ubee dławi się przy takim szalonym ruchu ;) Może nie tak jak Compal, ale do takich testów raczej się nie nadaje.
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 18-12-2019, 10:06   

No i jak tam pawelb, to ty? Zagajam, bo moze nie widziales mojego wpisu, hehe.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-12-2019, 12:58   

@antyjupisi
wydaje mi się że z kimś mnie pomyliłeś ale chyba nie masz do mnie pretensji, że GDA często zgadza się z moją opinią? ja go nie znam ale widocznie podobnie myślimy o tych problemach, które są poruszane na forach i o samym Docsisie
ja nie chyba nie mówię nic odkrywczego, mam swoje przemyślenia i doświadczenia którymi się tu z wami dzielę
odnośnie Intela i Broadcoma też :)
widzę różnicę między Intelem a Broadcomem na korzyść Broadcoma choć też widzę że poprawki w sofcie na Intela mają naprawdę duże znaczenie!
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 18-12-2019, 13:42   

Tryb supportu zalezy od umowy miedzy operatorem, a producentem i nietrudno sie domyslic, ze jupisi zdecydowalo sie na tania opcje.

[ Dodano: 18-12-2019, 13:50 ]
O nic nie mam pretensji tylko wiedz, ze gda nie ma pojecia o docsis, kiedys byla smieszna sytuacja jak mod na "spolecznosci" go zganil, zeby nie chwalil sie, ze nie wie jakie sa dopuszczalne katy zginania kabla koncetrycznego. W innych rzeczach rownie mizernie, pamietam jak pytal co to jest vpn. Wiec potakuje i lajkuje amator, zwlaszcza jak piszesz jacy ci opi biedni, bo nie maja czasu wszystkiego przetestowac i tak dalej, hehe.

[ Dodano: 18-12-2019, 13:51 ]
Sorry, cos pomieszalem z danymi w poprzednim poscie. Jeszcze jedno pytanko, korzystasz z Telewizji Kablowej Chomiczowka w Wawie? Jesli tak, jak oceniasz jakosc?
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-12-2019, 14:16   

antyjupisi napisał/a:
Tryb supportu zalezy od umowy miedzy operatorem, a producentem i nietrudno sie domyslic, ze jupisi zdecydowalo sie na tania opcje.

[ Dodano: 18-12-2019, 13:50 ]
O nic nie mam pretensji tylko wiedz, ze gda nie ma pojecia o docsis, kiedys byla smieszna sytuacja jak mod na "spolecznosci" go zganil, zeby nie chwalil sie, ze nie wie jakie sa dopuszczalne katy zginania kabla koncetrycznego. W innych rzeczach rownie mizernie, pamietam jak pytal co to jest vpn. Wiec potakuje i lajkuje amator, zwlaszcza jak piszesz jacy ci opi biedni, bo nie maja czasu wszystkiego przetestowac i tak dalej, hehe.

[ Dodano: 18-12-2019, 13:51 ]
Sorry, cos pomieszalem z danymi w poprzednim poscie. Jeszcze jedno pytanko, korzystasz z Telewizji Kablowej Chomiczowka w Wawie? Jesli tak, jak oceniasz jakosc?


Myślę że rzeczywiście UPC podpisało umowę z Compalem nie do końca zdajac sobie sprawę że ta firma chyba ma słabe zaplecze techniczne bo tempo publikacji poprawek jest zdecydowanie zbyt wolne w porównaniu np. do Arrisa

Odnośnie GDA nie mogę się wypowiadać więcej bo nie znam go, widzę że chyba się nie lubicie 😋 rzeczywiście często lajkuje moje wypowiedzi ale nie jestem z nim w żadnej zmowie, różne osoby się tam wypowiadają, jedne mają większe pojęcie inne mniejsze ale ja z zasady staram się nie hejtowac ludzi, ostatnio dołączyła Zuzia która zaskakuje mnie swoim zaangażowaniem w tych tematach jak na kobietę 😋

Nie korzystam z usług TVK Chomiczowka więc ci nie powiem, nie ta część Warszawy ale zawsze można coś wygoglowac jeśli szukasz jakiś opinii
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 18-12-2019, 14:39   

@pawelb, spokojnie, nie sugerowalem zmowy, czy nieczystych powiazan z gda. Osobiste sympatie nie maja znaczenia, po prostu zapadlo mi w pamiec, ze dwoch tytanow nie wie na ile mozna zgiac prawidlowo kabel i mod ich za to zbesztal, hehe. Troche slaby poziom jak na oficjalne forum operatora, hehe.

[ Dodano: 18-12-2019, 14:40 ]
O te kablowke spytalem, bo mi swita, ze cos o pisales o Chomiczowce i laczu na exatelu, szukam opinii.
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 18-12-2019, 14:56   

Zrobiłem sobie test pingu na compalu, u mnie skoki są do 200 ms. Chyba przeniosę się do lokalnego dostawcy jak skończy mi się umowa w upc tam bez łaski dają od ręki Cisco EPC 3925 ewentualnie czarny Arris TG2492S lub Arris TG3442 haha ;)

ping2.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 121,57 KB

_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 18-12-2019, 15:09   

Azar, a co myślałeś, że oni trupa wskrzeszą?
_________________
  ogromny
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 18-12-2019, 15:12   

ogromny, doskonale wiem że oni nic z tym nie zrobią.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: