Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 19-05-2019, 10:25   

Ipv4 jest przypisywane do konta klienta, a nie do modemu, więc zmiana modemu na to nie wpływa, obecnie już nawet nowe umowy nie zmieniają ipv4 na ipv6 jeśli ktoś prosił o takie przełączenie wcześniej :)

A przynajmniej tak było ~miesiąc temu jak zmieniałem umowę dla znajomych
 
 
hotspot 
Klikacz

Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-05-2019, 09:36   

Dla pożytku Forum małe podsumowanie Compala z punktu widzenia kogoś, kto od zawsze miał idealnie chodzący modem Cisco EPC3212 i obawiał się Compala

* najnowszy firmware CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p4-NOSH
* w chwili zero sprzętu miałem firmware CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH
* czas aktualizowania się firmware jaki zauważyłem to około dwie minuty i nastąpiło to samoistnie tydzień po postawieniu Compala, po tym gdy go sobie wyłączyłem z prądu na 5 minut
* usługę UPC Wi-Free wyłącza się w profilu klienta UPC na mojeupc . pl i jest to trwała sprawa po aktualizacji firmware
* aktualizacja firmware nie demoluje ustawień, czyli gdy tryb modemu to nadal zostaje i nie włącza wifi
* działa na profilu z pliku o nazwie CH7465LG_fiberpower003_nowifi4all_v4-sip.cfg - fiberpower 300, z telefonem, IP V4 tryb modemu, wyłączone Wi-Free
* brak emisji wifi 2,4 GHz w trybie modemu potwierdziłem miernikiem mocy promieniowania elektromagnetycznego wysokiej częstotliwości (Tenmars TM190 - mierzy w.cz. do 3,5 GHz)
* ciekawostka: mimo braku wifi w logu w fazie inicjalizacji modemu widać taką informację jak wykrycie sygnału radaru i że zmiana kanału wifi
* w trybie modemu dioda świeci trwale na zielono i jest to jedyna lampka, która świeci - daje się żyć bez zaklejania :)
* z powodu pracy w trybie modemu i dalej na swoim routerze Ubiquiti AmpliFi HD oraz niekorzystania z gier nie oceniam stabilności compalowego wifi
* stabilność modemu i Internetu oraz osiągane szybkości na kablu lan bez uwag
* nie interesują mnie zbytnio testy "PUMA 6 problem"
* takie sprawy jak wyłączenie próbnego pakietu bezpieczeństwa, włączenie trybu modemu - w trzy minuty do załatwienia czatem tekstowym na stronie UPC
* ocena czy warto było z Cisco 120 megabitów na Compala 300 megabitów - Tak, choć głównym motywem wyższy upload
Ostatnio zmieniony przez hotspot 25-05-2019, 10:46, w całości zmieniany 5 razy  
  hotspot
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 25-05-2019, 09:49   

@hotspot
dzieki za takie opinie, sa szalenie potrzebne w potoku tego scieku jaki jest zostawiany na forum
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-05-2019, 09:50   

hotspot napisał/a:
(...)
* nie interesują mnie zbytnio testy "PUMA 6 problem"
(...)

Dla kogoś, kto ma małe wymagania, to Puma widać wystarcza. :/
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 25-05-2019, 10:00   

A do czego Ty używasz neta, że w czymś puma 6 przeszkadza ? Pomijam oczywiście testy pumy.

Bo ja też mam connectboxa i poza tym, że co jakiś czas zanika wifi to nie mam problemów, właściwie ostatnio przestało nawet zanikać, przywróciłem ustawienia fabryczne i zanikanie powróciło :| Ale ja tam i tak przez większość czasu jadę tylko na kablu :)
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-05-2019, 10:02   

Nieznajomy napisał/a:
(...)
Bo ja też mam connectboxa i poza tym, że co jakiś czas zanika wifi to nie mam problemów, właściwie ostatnio przestało nawet zanikać, przywróciłem ustawienia fabryczne i zanikanie powróciło :| (...)

To także nie jest do zaakceptowania przeze mnie.
Jak komuś nie przeszkadza, to ... ;)

Dla @GDA zanikanie wifi także widać nie przeszkadza :D
Ostatnio zmieniony przez hsurim 25-05-2019, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 25-05-2019, 10:05   

Wiekszosc abonentow uzywa internetu do przegladania www, w telefonie ma dziac fejs a w telewizorze netflix i to wszystko zapewnia CB
nikt oprocz pasjonatow nie zawraca sobie glowy jakas tam puma bo nawet nie wie o jej istnieniu
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 25-05-2019, 10:16   

Wifi akurat powinni poprawić w connectbox, zresztą w horizonie jest podobnie - często zanika 5 Ghz.

Jak upc nowym softem poprawi to wifi to na prawdę ciężko się będzie do czegoś przyczepić przy connectboxie.
Już zdecydowanie więcej rzeczy jest w horizonie które działają nieprawidłowo.
Na ipv4 wszystko poza tym wifi działa prawidłowo, zwykły, prosty router, bez żadnych zaawansowanych opcji w ustawieniach.

Ale jak ktoś potrzebuje porządnego sprzętu to i tak sam kupi, a dla większości osób connectbox jest w sam raz i tak zdecydowana większość osób nawet nie wie jak się zalogować do panelu administracyjnego żeby cokolwiek zmienić.

Sporo osób ma problem z określeniem czy łączą się przez wifi czy kablowo. A gdzie tam mają wiedzieć co to jakaś tam puma
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 25-05-2019, 10:16   

GDA, Większość ludzi nie potrzebuje przeszczepu serca, bo co więc w kraju ośrodki, które się w tym specjalizują?

Bardzo dużo osób gra w gry online, korzysta z VPN. To że nie wiedzą co powoduje ich problemu, oraz jak z tym walczyć, nie znaczy, ze tego nie odczuwają.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 25-05-2019, 10:18   

hsurim napisał/a:
Dla @GDA zanikanie wifi także widać nie przeszkadza

a gdzie ja napisalem o zanikaniu internetu?
mi nic nie zanika, telewizor jest na kablu, a wifi ma ustawione na sztywno kanaly i nic nie ma prawa zanikac
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 25-05-2019, 10:31   

Też mam kanały na sztywno i zanika ;)

A co do vpn, używam go cały czas do pracy, poza tym że musi być ipv4 to żadnych innych problemów nie widzę.
Gry online również są w domu używane i nie widzę żadnych skoków pingów czy coś takiego, ale zaznaczam, że każdy komputer mam połączony kablowo.
Wifi traktuje jako zabawkę dlatego jakoś strasznie mega nie przeszkadza to zanikanie, zwłaszcza że prawie nigdy nie zanika w momencie aktywnego korzystania - zanika mi w momencie jak sprzęt dłuższy czas leży nie używany (przez co powiadomienia nie przychodzą jak nie ma włączonych danych).
I nie jest to wina mojego sprzętu, jakiś tryb oszczędzania energii itd, bo wifi cały czas jest włączone, tylko traci połączenie z siecią (zwykle 2.4 Ghz, bo tej zwykle używam w fonie - do powiadomień w sam raz, a mniej baterii żre, na 5 Ghz przełączam się ewentualnie jak jakieś aktualizacje systemu do pobrania, albo jakoś więcej chce pokorzystać z neta )
Ale z tego co wiem jupisi ma już testowy soft który ma naprawić to zanikanie wifi, więc nic tylko czekać
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-05-2019, 10:35   

Nieznajomy napisał/a:
(...)
Ale jak ktoś potrzebuje porządnego sprzętu to i tak sam kupi, a dla większości osób connectbox jest w sam raz
(...)

Mając ten nieszczęsny wynalazek, jak proponujesz uniknąć problemów z Pumą, dokupując "porządny sprzęt" - swój modem chcesz kupić ?
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 25-05-2019, 10:39   

Chodziło mi o bardziej zaawansowane ustawienia w samym modemie, jako, że nie widzę u siebie żadnych problemów z puma to nie muszę niczego unikać :)
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-05-2019, 10:43   

Ale jak ktoś by chciał porządnego sprzętu, to CO miałby sobie kupić - zainteresowało mnie to i dlatego pytam ?
Jakie ustawienia chciałbyś mieć w modemie ?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 25-05-2019, 10:45   

Cytat:
I nie jest to wina mojego sprzętu, jakiś tryb oszczędzania energii itd, bo wifi cały czas jest włączone,

to jest oszczędzanie energii w CB
wifi sie wylacza jak sie nie korzysta z niego
poszukaj na forum juz to przerabialismy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: