Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ingress.
Autor Wiadomość
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 30-03-2019, 17:13   Ingress.

Zaintrygowała mnie wypowiedź z oficjalnego forum UPC, cytuję:
GMateusz napisał/a:
Przypadki takie jak Twój zdarzają się bardzo często i w żaden sposób wina nie leży po naszej stronie. Ingress w sieci w 99% przypadków jest powodowany przez użytkowników.
https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/awaria-internetu-w-gdansku/m-p/26864#M2650

Szukałam informacji na ten temat, ale znalazłam jedynie wzmiankę, że w sieciach kablowych użytkownicy wprowadzają ingress w około 80% przypadków. Skąd zatem tak wysoka wartość w sieci UPC i z czego może to wynikać?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 30-03-2019, 17:37   

Pewnie z tego że GMateusz pisał z głowy i jego 99% nie ma znaczenia stricte matematycznego czy statystycznego, a znaczy jedynie "prawie zawsze".
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 30-03-2019, 17:48   

Tak tylko to pojęcie prawie zawsze jest bardzo szerokie i jak to się ma do abonentów nie grzebiących w sieci(instalacji)?
_________________
  ogromny
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-03-2019, 20:06   

Powinieneś odróżnić osoby grzebiące w instalacji od wprowadzających ingres, jedno może być zależne od drugiego ale jednej statystyki z tego nie zrobisz.

Stwierdzenie że jakiś % osób grzebiących w instalacji nie jest tożsame ze stwierdzeniem że jakiś % spraw z ingresem jest spowodowane przez użytkowników.

A dlaczego nie? Bo osoba grzebiące w instalacji nie musi wprowadzić ingresu, natomiast ilość spraw z ingresem w sieci może być spowodowana przez samego użytkownika, a nie musi być zależne od operatora.

Prosty przykład wymyślony na poczekaniu.

100 osób grzebie w instalacji, 8 z nich wprowadziło ingres. Czyli 8% osób grzebiących w instalacji wprowadziło ingres.

Teraz UPC ma 10 spraw z ingresem, z czego te 8 spraw to osoby co wprowadziły ingres przez grzebanie w instalacji, a 2 są spowodowane z innej winy, nie użytkownika. A więc masz tutaj, że 80% spraw z ingresem to użytkownicy grzebiący w instalacji, a 20% to inna sprawa niezależna od klienta.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 30-03-2019, 20:39   

Ja to wszystko rozumiem, tak samo rozumiem że problem może być z lokalizacją źródła jak jest duża sieć. Ale w małej sieci szukanie prawie dwa lata 🤣. Brak słów i komentarza
_________________
  ogromny
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 30-03-2019, 22:33   

zylx napisał/a:
Pewnie z tego że GMateusz pisał z głowy i jego 99% nie ma znaczenia stricte matematycznego czy statystycznego, a znaczy jedynie "prawie zawsze".
Nie zakładam braku precyzji, bo ta wypowiedź była tam cytowana również w innych miejscach i nikt nie prostował tych 99%.

[ Dodano: 31-03-2019, 21:02 ]
Przy okazji:
zylx napisał/a:
Jeśli mam teleste i przełączę na kanał analogowy to wprowadzam ingres, ale jak oglądam cyfrowy to jest ok?
Widziałam Twoje pytanie w innym wątku i też mnie to nurtuje ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: