Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wypowiedzenie umowy
Autor Wiadomość
kotto 
Klikacz

Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 6
Wysłany: 18-02-2019, 08:27   wypowiedzenie umowy

Czołem,
3 lata temu dzięki wypowiedzeniu umowy wywalczyłem bardzo dobrą promocje tj. 50 zł miesięcznie z bezterminówką za internet 250mbit, na tamte czasy to naprawdę było coś bo z tego co pamiętam w regularnej ofercie to był koszt 89,99zł. Dalej mam te 50 zł/msc, chciałbym jednak przejść na 500mbit na korzystnych warunkach. W tym celu złożyłem wypowiedzenie jakoś rok temu no i nawet nie raczyli zadzwonić z DUK nawet ostatniego dnia, no i przedłużyłem dalej tę umowę za 50zł/msc. Myślicie że jest sens składać wypowiedzenie? Orientacyjnie na czacie sprawdziłem i regularna cena 500mbit dla mojego adresu dla obecnych klientów to 69,99zł, dam radę coś taniej wywalczyć przez wypowiedzenie czy mnie oleją? Chodzi oczywiście o sam internet bez żadnych telewizji itd.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 18-02-2019, 18:10   

Nie ma sensu, bo nie jesteś w okresie utrzymaniowym, to jest logiczne...
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 19-02-2019, 23:52   

Tylko inaczej nie dostanie oferty utrzymaniowej... sam byłem w salonie, dzwoniłem po okresie zobowiazania i bez wypowiedzenia jedyne co mi proponowali to oferta z www(150 za 49)... po wypowiedzeniu zeszli 10zł(d 39) od tej oficjalnej... tez miałem tylko internet i mimo że swiadczenie usług kończy się za jakieś 1,5 miesiaca miałem telefon z działu utrzymania klienta pare dni po złożeniu wypowiedzenia... I własnie mam dośc takiego podejscia ze traktują klientów jak smieci...

EDIT: Chociaz jak teraz widze to oferta na stronie dla nowych i oferta utrzymaniowa to to samo:P wiec 69 to raczej "najlepsza oferta" :P UPC przechodzi samo siebie... Az człowiek chce przedłużyć umowe! Najwiekszy plus że nie musisz wysyłac glupiego wypowiedzenia, bo ja przed tą "promocją" nie mogłem uzyskac tej kwtoy z utrzymaniowej bez wypowiedzenia... a swoja droga upc juz nie uznaje elektronicznych wypowiedzen, tylko papier albo bok. Postęp az mowe odbiera....
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2019, 14:21   

marioking napisał/a:
Najwiekszy plus że nie musisz wysyłac glupiego wypowiedzenia, bo ja przed tą "promocją" nie mogłem uzyskac tej kwtoy z utrzymaniowej bez wypowiedzenia... a swoja droga upc juz nie uznaje elektronicznych wypowiedzen, tylko papier albo bok. Postęp az mowe odbiera....
Co w tym dziwnego, pewnie wiele osób wysyłało tylko po to, żeby dostać lepszą ofertę więc usprawnili procedury...
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 24-02-2019, 15:37   

marioking napisał/a:
a swoja droga upc juz nie uznaje elektronicznych wypowiedzen,

Uznaje, tylko musisz poprosić o odblokowanie stosownego formularza w Moim UPC.
_________________
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 24-02-2019, 18:10   

Zuzia napisał/a:
Co w tym dziwnego, pewnie wiele osób wysyłało tylko po to, żeby dostać lepszą ofertę więc usprawnili procedury...


Powiem Ci że nie bardzo rozumiem Twojego punktu widzenia... Jeszcze nazwanie tego usprawnieniem zakrawa na ironie i jest kuriozalne... Bo sorry jeśli operator tylko tak jest w stanie zaproponować cokolwiek lepszego od oferty dla nowych to czyja to wina, tych wielu osób czy operatora? Według przyziemnego punktu widzenia najprościej ujmujać, to utrudnienie dla klienta i konsumenta...szczególnie jeśli się trzeba prosić o umożliwienie wypowiedzenia usługi w ten sposób. Szczególnie że jak pytałem na infolini nie usłyszałem o tej możliwości! Bo to sposób by uprzykrzyć i utrudnić odejście... jakkolwiek mimo że oferty utrzymaniowe są śmieszne, upc dalej bez wypowiedzenia nawet nie chce ich przedstawić... To jest dopiero kabaret!

Ciekawe czy osoba która nie wypowie usłyszałaby np. 49 za 150mbs, bo teoretycznie 39 jest oferta promocyjną dla nowych :P Jak obserwuje takie postępowanie to aż mnie mierzi, a fakt że jeszcze ktoś jest gotów to uzasadniać i bronić jako usprawnienie przyznam się że zastanawiam się na jakim stanowisku pracujesz w upc? PR? Promocja? Bo to jedyne racjonalne wyjaśnienie :P Żaden uzytkownik czy klient nie wymyśliłby takiego farmazonu :)
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2019, 20:44   

@marioking
Nie wiem, gdzie w mojej wypowiedzi dopatrzyłeś się poparcia dla takich praktyk UPC, ich usprawiedliwienia. O zgrozo nawet powiązania zawodowego :) Po prostu stwierdziłam fakt, że jest akcja i reakcja. Dużo ludzi korzystało z tego kanału więc postanowili utrudnić. Tak jak kiedyś usunęli mail.
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 25-02-2019, 16:19   

Sam fakt zrozumienia i usprawiedliwienia takiego podejścia z twojej wypowiedzi był daleki od racjonalności... Więc nie obraź, ale dla mnie bez dobrej pensji i interesu ciężko było uzasadnić taką wypowiedź....

Nie oszukujmy się, TO NIE MY to wymyśliśmy, tylko jako użytkownicy zaadaptowaliśmy się do działania GIGANTA... To ONI wprowadzili taki mechanizm. Była droga oferta konsumencka, trochę tansza dla osób przedłużających niezorientowanych i dobra oferta dla znających reguły gry... Teraz pozostałą bardzo droga oferta, równie kiepsa oferta dla stałych klientów, i nieco tansza dla tych którzy się dostosowuja do reguł gry... Ale to UPC takie reguły wprowadziło! I bezmyślnie się ich trzyma mimo że ewidetnie przestała proponowac dobre warunki, a utrzymywanie tej absurdalnej polityki że bez wypowiedzenia nie proponują nic nizszego od oferty oficjalnej jest smieszne i glupie... jednoczesnie gdy utrudniaja wypowiadanie! Narażajac na straty kasy i czasu!
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 25-02-2019, 16:50   

Cytat:
Narażajac na straty kasy i czasu!

czasu twojego i owszem
ale nie kasy gdyż dzieki temu (drozsze oferty) ARPU rosnie
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 25-02-2019, 20:39   

Miałem na myśli naszą kasę na dojazd lub wysyłanie poleconych...

Przerabiałem podobną sytuacje n i po połączeniu w nc też ceny skoczyły i mimo że cześć odeszła reszta im to zrekompensowała wzrostem wpływu.... niestety upc idzie podobną drogą a ludzie sa z reguły zbyt leniwy i mimo że cześć odejdzie to ogólnie większość to przełyka...

Sami sobie fundujemy poprzez bierność takie warunki i traktowanie.... smutne...
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 25-02-2019, 21:07   

Cytat:
Sami sobie fundujemy poprzez bierność

ale jaka biermosc?
bierz sprawy w swoje rece i jak masz tańsza oferte to zmieniaj opa
na szczescie UPC nie ma monopolu jeszcze
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 25-02-2019, 22:02   

Prawda jest taka że konkurencja jest mało konkurencyjna.... gdy chodzi o te 5-10zł to wielu woli machnąć ręką z lenistwa... więc w efekcie tylko upc zyskuje i o taką bierność mi chodzi... bo według wielu niewielka podwyzka a upc zgarnia kokosy i jak nawet ktoś odejdzie w efekcie tego matematycznie ARPU jak wspomniao tylko zwyżkuje.... Mnie wkurzyli więc dla zasady zmienie jakkolwiek to taki pusty gest...
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-02-2019, 22:03   

marioking napisał/a:
utrzymywanie tej absurdalnej polityki że bez wypowiedzenia nie proponują nic nizszego od oferty oficjalnej jest smieszne i glupie...

W Twoich oczach - im słupki Worda pokazały co innego :D , a kwartalne wyniki utwierdzają ich w takim postępowaniu.
marioking napisał/a:
Miałem na myśli naszą kasę na dojazd lub wysyłanie poleconych...

Proszę Cię - co 2 lata nie stać Cie na taki wydatek, zwłaszcza, że oferta może być lepsza niż poprzednia?
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 25-02-2019, 22:05   

Cytat:
Prawda jest taka że konkurencja jest mało konkurencyjna

no to o czym to biadolenie jest

prawda jest ze UPC ma od wielu lat najlepszy stosunek ceny do jakosci i nawet roczna podwyzka o max 8 zl zgodnie z OWU nie jest w stanie tego stosunku zburzyc
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 26-02-2019, 00:33   

marioking napisał/a:
Sam fakt zrozumienia i usprawiedliwienia takiego podejścia z twojej wypowiedzi był daleki od racjonalności... Więc nie obraź, ale dla mnie bez dobrej pensji i interesu ciężko było uzasadnić taką wypowiedź....

Nie oszukujmy się, TO NIE MY to wymyśliśmy, tylko jako użytkownicy zaadaptowaliśmy się do działania GIGANTA... To ONI wprowadzili taki mechanizm. Była droga oferta konsumencka, trochę tansza dla osób przedłużających niezorientowanych i dobra oferta dla znających reguły gry... Teraz pozostałą bardzo droga oferta, równie kiepsa oferta dla stałych klientów, i nieco tansza dla tych którzy się dostosowuja do reguł gry... Ale to UPC takie reguły wprowadziło! I bezmyślnie się ich trzyma mimo że ewidetnie przestała proponowac dobre warunki, a utrzymywanie tej absurdalnej polityki że bez wypowiedzenia nie proponują nic nizszego od oferty oficjalnej jest smieszne i glupie... jednoczesnie gdy utrudniaja wypowiadanie! Narażajac na straty kasy i czasu!


Oj, mało widziałeś skoro się dziwisz tak pospolitym praktykom anty-klienckim, ale ja znam procedury konkurencji. Vectra każe sobie zanieść lub wysłać poleconym wypowiedzenie. Ale najlepsze, że nie da się go cofnąć telefonicznie, czy przez zgłoszenie w EBOK, trzeba napisać pismo i zanieść do salonu lub wysłać. Serio, ja to przerabiałam :) Myślałam, że śnię, ale nie, nie da się i już. Zawrzeć nowy aneks owszem proponowali, ale nie chcieli cofnąć wypowiedzenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: