Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany w umowie, a wypowiedzenie umowy
Autor Wiadomość
kubus8077 
light master

Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 58
Wysłany: 14-11-2018, 13:02   Zmiany w umowie, a wypowiedzenie umowy

Dostałem pismo od Orange, że wprowadzili zmiany w umowach dotyczących usług stacjonarnych i mobilnych, czyli jak rozumiem także w mojej (umowa na neostradę na rok, zawarta w maju b.r.). Jak również mogę przeczytać w tym piśmie:

"Informujemy, że do dnia 12 grudnia 2018 r. mogą Państwo skorzystać z prawa do wypowiedzenia umowy w związku z brakiem akceptacji powyższych zmian. W przypadku wypowiedzenia umowy na czas określony będziemy mogli dochodzić od Państwa zwrotu udzielonych ulg, z których Państwo korzystają"

A teraz moje wątpliwości i pytania:
Jakie ulgi ma na myśli Orange? Nie wyczytałem w swojej umowie o żadnych ulgach (tylko rabaty z tytułu e-faktury i zgody marketingowej), ale boję się, że Orange może interpretować jakoś inaczej pojęcie "ulg", więc przy wypowiedzeniu umowy z mojej strony, będę musiał im coś oddać? Ktoś dostał podobne pismo? Wypowiedział w niedawnym czasie lub planuje wypowiedzieć umowę na tej podstawie?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi i rady...
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 14-11-2018, 13:07   

Jeżeli masz umowę promocyjną to na pewno placisz mniej niż wynika z cennika usług
sprawdź jaka wartość mają wszystkie twoje usługi wg cennika odejmij od tej kwoty swój abonament i to będzie kwota do zwrotu za każdy miesiąc jaki pozostał Ci do końca zobowiązania
 
 
kubus8077 
light master

Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 58
Wysłany: 14-11-2018, 13:12   

W mojej umowie raczej nigdzie nie ma słowa "promocja".... czy diabeł jest pogrzebany gdzie indziej?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 14-11-2018, 13:24   

ciężko mi odpowiedzieć nie widząc warunków umowy
A nie znam umów Orange

jeżeli nie masz zapisów że przez jakiś okres placisz cene promocyjna to możesz spokojnie wypowiadać umowę
najwyżej jak dostaniesz odpowiedź że grozi ci kara to wycofasz wypowiedzenie
 
 
Neo10 
ultra master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 707
Skąd: wawa
Wysłany: 14-11-2018, 14:42   

na ogół jak masz oferte terminowa płacisz mniej niż np ceny na stronie

zrezygnujesz w trakcie umowy to po prostu mogą ci naliczyć karę czyli będziesz musiał oddać im różnice w cenie gotówką

wydaje mi się że różnicę względem pozostałych na umowie miesięcy nie za te które już były opłacone :) ogólnie teraz wszyscy to dostaja z tmobile dostałem identyczne ale już się pozabezpieczali widać odpowiednio no ale jak nie masz w umowie nic o zniżkach itp to faktycznie można by spróbować rezygnację wysłać zawsze można się z niej wycofać

no i jak masz jakieś raty za sprzęt itp one oczywiście nadal zostają aktywne nawet jak zrezygnujesz :)
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 14-11-2018, 14:59   

Cytat:
ale już się pozabezpieczali widać odpowiednio

nic się nie musieli zabezpieczać

jeżeli zmiany w umowach są spowodowane zmianami prawnymi to nigdy nie można było zrywać umów bez konsekwencjj
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: