Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2017, 14:31   

dlatego wcześniej pisałem, że sprawa w końcu obróci się przeciwko UPC..oczywiście 99% użytkowników dalej będzie korzystało z UPC i będzie się zastanawiało dlaczego dostaje baty w grach online ale wymagający użytkownicy zaczną się rozglądać po konkurencji...z tego co wiem to nawet Vectra ma w swojej ofercie zwykłe modemy a nie tylko modemoroutery
 
 
emes 
easy master

Dołączył: 29 Sie 2017
Posty: 24
Wysłany: 19-10-2017, 14:48   

Uważam, że problem trzeba zgłaszać także indywidualnie do UPC, żeby widzieli te reklamacje i że klienci nie są zadowoleni. Być może specjalnie się nie przejmą, ale ja będę próbował.
Wysłałem im zgłoszenie z podaniem szczegółów technicznych.
Zobaczę co odpiszą i będę ich męczył. Łącznie z reklamacjami, że usługa nie działa jak należy.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-10-2017, 15:02   

Dziś sprawdziłem - Netia u mnie daje światełko 900 Mb..., do tego jakaś tv i fon i mi też wyjdzie podobnie co w UPC - czyżby po 10 latach nadszedł czas zmienić firmę... :twisted:

EDYCJA
U drugiej osoby te same objawy padu neta jak u mnie - jemu padło chyba 3 razy u mnie z 6 - dział IT nie ma pojęcia co to powoduje (wisiałem na fonie z nimi 105 minut).
Poprosiłem o wgranie poprzedniego softu i mam to obserwować - podejrzenie padło na coś na linii modem->CMTS, czyli problem ZA modemem w kanałach US (bardzo wysoki skok w momencie resetu modemu).
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 19-10-2017, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2017, 15:30   

KOCUREK1970 napisał/a:
Dziś sprawdziłem - Netia u mnie daje światełko 900 Mb..., do tego jakaś tv i fon i mi też wyjdzie podobnie co w UPC - czyżby po 10 latach nadszedł czas zmienić firmę... :twisted:


Nie jest wykluczone że nie będziesz miał innego wyjścia...i polubisz się z technologią GPON :twisted:
zawsze możesz spróbować wziąć usługę na okres testowy..jeśli jest taka możliwość w Netii
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-10-2017, 15:32   

U drugiej osoby te same objawy padu neta jak u mnie - jemu padło chyba 3 razy u mnie z 6 a to wszystko od piątku - dział IT nie ma pojęcia co to powoduje (wisiałem na fonie z nimi 105 minut).
Poprosiłem o wgranie poprzedniego softu i mam to obserwować - podejrzenie padło na coś na linii modem->CMTS, czyli problem ZA modemem w kanałach US (bardzo wysoki skok w momencie resetu modemu).
Co ciekawe do piątku przez prawie 2 lata u mnie ZERO resetu czy czegokolwiek - a sygnał wręcz wzorcowy (na starym sofcie 5 kanałów z wartością 0 i 3 kanały z wartością -1, na nowym sofcie taki rozpizdziaj, że sygnał oscyluje między 0 a -4 i co chwila jest inny, poprzedni był jak skała przez 2 lata).
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2017, 16:10   

U mnie padów neta nie ma, testy zielone, ale najlepszy będzie test w grach, wrócę z roboty to coś potestuje. Możliwe jest, że jakoś to programowo maskuja, najgorszy jest ten podatek na dosa i restart routera.. nie wiem jak oni to chcą zrobić programowo jeżeli chip jest wadliwy.

I jeszcze zauważyłem, że w trybie modemu jest mniejszy ping i mniej skacze, choć test puma wychodzi tak samo, jest zielony ale czasami sa i czerwone kropki co któryś test.

Interesujące jest też to, że grając w CSa GO, wprowadzili serwery ulokowane w Warszawie, raz mam ping do nich 5ms a raz 40-50ms. Tylko nie jest to tak, że mam 5ms i nagle skok do tych 50ms, jest tak, że jedna gra cała 5ms stałe prawie caly czas, a nastepna gierke sie lacze i jest cały czas te 40-50ms, jakby do tamtego serwera był inny routing, w tym czasie co ja mam 50ms, znajomi co nie mają UPC mają tam 5-10ms..
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-10-2017, 19:37   

brtk napisał/a:
Możliwe jest, że jakoś to programowo maskuja,

I zamaskowali to tylko u Ciebie :P
brtk napisał/a:
najgorszy jest ten podatek na dosa i restart routera.. nie wiem jak oni to chcą zrobić programowo jeżeli chip jest wadliwy.

Za 2 lata Intel powie, że jednak to prawda i nie dadzą rady, a przez ten czas... klienci są w czarnej rozpaczy.
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2017, 19:48   

Jak dochodzi problem sieci to i test puma zle wychodzi. Ja mam nową instalację u siebie w bloku, może to ma jakiś wpływ na ten wynik też. Nie wiemy dokładnie jak ten test puma jest zaimplementowany.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-10-2017, 23:42   

Zostawiłem takie info na oficjalnym forum UPC Polska.

Do konca roku 2017 czekam za poprawionym i usuwającym tego babola softem - jeśli do 01.01.2018 UPC Polska tego nie NAPRAWI, wysyłam reklamacje i żądam zaprzestania pobierania ode mnie abonamentu za niedziałający prawidłowo internet - nic im za taki net nie zapłacę.

Jesli mi odmówią mojego żadania, to idę do Rzecznika Konsumentów z pozwem przeciwko UPC Polska do Sądu Konsumenckiego.

Jeśli do 31.12.2018 UPC Polska nie naprawi tego w ogóle - jest u mnie Netia z giganagrywarką i netem 900 Mb, bez sentymentów zmienię operatora.
Jest też Orange z ofertą gorszą, ale i tak zmienie operatora nawet na takiego.

Jako KLIENT nie dam się robić w balona - zapłacę za net kiedy usługa w UPC Polska zacznie działać w pełni, albo pożegnam sie z UPC Polska.

Takie jest moje oficjalne stanowisko w tej sprawie.
_________________
 
 
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 20-10-2017, 02:00   

rasz_pl napisał/a:
c#Hunter napisał/a:
Co do tego co może zrobić UPC... Kupili klika milionów sztuk tego wynalazku po dwadzieścia kilka $ sztuka to nie miejcie złudzeń. Najmarniej założone mają dwa lata amortyzacji. Niczego wcześniej nie wymienią. Przecierz tego nie wywalą. A UPC dla Intela to płoteczka, nie fiknie im (zwłaszcza jakby Intel "lobbował" jak zawsze).

kupili kilkadziesiat milionow connectboxow, firma matka UPC ma 56 milionow userow kablowych i obecnie zmieniaja wszystkim sprzet na pume6 zeby oferowac jednolite 500Mbit.

Obstawiam, że te 56 mln obejmuje również użytkowników wyłącznie TV. W naszym kraju z internetu UPC korzysta 1,1 mln abonentów, z czego 243 tys. z ConnectBoxa - po roku od wprowadzenia go (dane na koniec II kwartału). Jeśli ten trend utrzyma się, to miną jeszcze 3 lata zanim ConnectBox zagości u wszystkich. Więc patrząc z perspektywy dzisiaj, to nie jest chyba jeszcze czas, o którym można powiedzieć, że UPC jest w czarnej dupie. Wystarczy podziękować Compalowi/Intelowi za współpracę i kupić modemoroutery od innego producenta, stopniowo wprowadzając je na rynek. Ach, jakie to jest proste... :D
 
 
mediaswiatuser8 
easy master

Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Mokotów
Wysłany: 20-10-2017, 08:19   

KOCUREK1970 napisał/a:
Zostawiłem takie info na oficjalnym forum UPC Polska.
...


Tak sobie myślę - skoro UPC potwierdził/przyjął do wiadomości istnienie tego problemu to chyba faktycznie możnaby podciągnąć to pod niedotrzymanie warunków umowy (sprzęt działa wadliwie)?

Nie jestem biegły w prawie konsumenta, może ktoś inny się wypowie?

edit: spróbuję skontaktować się z UPC w sprawie wymiany modemu Compal na Cisco, które miałem do tej pory. Wiem, że Cisco nie wyciągnie tych 500 Mb (max. to chyba 400?) ale dla mnie nawet jeśli miałbym mieć te 400 Mb przy pingach i innych parametrach takich, jakie miałem na Cisco to byłbym całkowicie usatysfakcjonowany. Pytanie, czy będą chcieli to zrobić... :roll:
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1652
Wysłany: 20-10-2017, 09:29   

Mediaswiat ZAPOMNIJ o tym jak już ci zabrali to nie oddadzą. Co nie zmienia faktu że mają tyle wiem od serwisanta. Maja tylko nikt im nie wystawi zlecenia na taka wymianę
_________________
  ogromny
 
mediaswiatuser8 
easy master

Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Mokotów
Wysłany: 20-10-2017, 09:59   

ogromny napisał/a:
Mediaswiat ZAPOMNIJ o tym jak już ci zabrali to nie oddadzą. Co nie zmienia faktu że mają tyle wiem od serwisanta. Maja tylko nikt im nie wystawi zlecenia na taka wymianę


Nic mi nie zabrali, modem mam w szufladzie :)
 
 
rasz_pl 
easy master

Dołączył: 01 Wrz 2017
Posty: 36
Wysłany: 20-10-2017, 11:53   

mediaswiatuser8 napisał/a:
ogromny napisał/a:
Mediaswiat ZAPOMNIJ o tym jak już ci zabrali to nie oddadzą. Co nie zmienia faktu że mają tyle wiem od serwisanta. Maja tylko nikt im nie wystawi zlecenia na taka wymianę


Nic mi nie zabrali, modem mam w szufladzie :)


teoretycznie mozesz sam sobie zamienic modem rejestrujac cisco na provisioning.upc.pl
 
 
mediaswiatuser8 
easy master

Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Mokotów
Wysłany: 20-10-2017, 12:46   

rasz_pl napisał/a:
teoretycznie mozesz sam sobie zamienic modem rejestrujac cisco na provisioning.upc.pl


Ktoś (chyba KOCUREK) pisał, żeby lepiej tak nie kombinować... Ale może spróbuję, w końcu co się może stać? Zastanawiam się tylko - bo przecież modem będzie musiał ściągnąć konfig... skąd będzie wiedział jaki? Niestety nie znam tego procesu od podszewki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: