Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aplikacja przypominająca o programach do obejrzenia
Autor Wiadomość
matandked 
Klikacz

Dołączył: 28 Sie 2017
Posty: 2
Wysłany: 31-08-2017, 13:18   Aplikacja przypominająca o programach do obejrzenia

Bardzo długo broniłem się przed wykupieniem telewizji, ale uczyniłem to, gdy został mi podarowany telewizor.

No i cóż pojawił się problem z upolowaniem tego co mnie interesuje. Nie chcę i nie mogę spędzać za dużo czasu przy telewizorze.

Wyobrażam sobie, że nawet jeśli nie istnieje aplikacja od UPC (mam najtańszy pakiet telewizji), która pozwala wygodnie przejrzeć program telewizyjny (tylko tych stacji, które mam wykupione) to istnieje jakaś zewnętrzna aplikacja, która:


    * zapyta mnie o to jakie kanały mam dostępne,
    * zapyta w jakich godzinach mogę oglądać telewizję,
    * (opcja idealna) zapyta o moje preferencje, o ulubione filmy i na tej podstawie będzie proponować * konkretne filmy/seriale/transmisje,
    * pokaże propozycje w danym tygodniu i pozwoli mi zaznaczyć co chcę obejrzeć. Gdy będzie zbliżać * się pora emisji, aplikacja wyświetli mi stosowne powiadomienie

[/list]
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 31-08-2017, 13:59   

Dobre :mrgreen:

matandked napisał/a:
mam najtańszy pakiet telewizji

I do 33 programów chcesz aplikację?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 31-08-2017, 14:09   

ja bym dodał jeszcze opcje:

* zapyta mnie czy jestem głodny
* jeżeli odpowiem twierdząco to zaproponuje kilka wariantów menu
 
 
Gosc123 
classic master

Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 156
Wysłany: 31-08-2017, 20:28   

kolega faktycznie przesadził, ale tak szczerze mówiąc, dobrej polskiej aplikacji z programem TV w Google Play nie ma. Onet cienki jak sik pająka, stara i nowa Kropka TV to dno, a Telemagazyn był fajny, ale jakoś lagować zaczął i ogólnie nie wiem czemu też mi nie pasuje. O WP z litości nawet nie wspomnę
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 31-08-2017, 20:39   

A Horizon GO nie wystarcza?
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 01-09-2017, 00:05   

:lol:

Polecam "Kalendarz google" - dostępny w sklepie Google Play :) :D :P

przypomni Ci nie tylko o tym co masz obejrzeć hehe
 
 
matandked 
Klikacz

Dołączył: 28 Sie 2017
Posty: 2
Wysłany: 03-09-2017, 07:27   

Widzę, że wylała się na mnie fala "hejtu"...


  • Nie widzę w mojej propozycji absolutnie niczego, co nie dałoby się pod względem technicznym zrealizować (ani dziś ani 10 lat temu). Co więcej uważam, że taka aplikacja nie byłaby strasznie skomplikowana - pod warunkiem, że istnieje jakaś baza, którą mogłaby odpytać, a przechowuje informacje o programach - reszta to już nie są miliony linii kodu...
  • choćbym miał tylko 10 kanałów, czy to jest przeszkoda? Czy naprawdę to, że chcę ograniczyć przebywanie przy TV do absolutnego minimum jest tak dziwne? A formułując inaczej, że nie chcę spędzać nad studiowaniem programu długiego czasu?
  • niekoniecznie musi być po polsku, angielskiej też nie znam,
  • Horizon GO pozwala tylko podejrzeć, co aktualnie jest w TV i mozolnie przeglądać programy poszczególnych stacji,
  • tak, integracja z kalendarzem Google'a byłaby przydatna ("dodaj do kalendarza"), ale sam kalendarz nie pozwoli na zaplanowanie oglądania,


Nie jest dla mnie zrozumiałe, czemu szanowni użytkownicy tego forum, mogą wymagać od operatorów telewizji miliardów kanałów, a względnie prostej aplikacji już nie i samo zapytanie o taką apkę jest powodem do takiej reakcji.

Przekonuje mnie to tylko do pozbycia się telewizji :D
 
 
aandin 
plus master

Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 329
Wysłany: 03-09-2017, 10:04   

matandked napisał/a:
Widzę, że wylała się na mnie fala "hejtu"...

Bo to jest właśnie forum o UPC :mrgreen: Sami przemądrzali.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-09-2017, 12:30   

matandked napisał/a:
a względnie prostej aplikacji już nie i samo zapytanie o taką apkę jest powodem do takiej reakcji.

Dostałeś odpowiedź, że takiej aplikacji nie ma więc czego oczekujesz? Mamy kłamać, żebyś się lepiej poczuł czy jak?
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 03-09-2017, 17:03   

matandked

To grawitacja, nie hejt ;)
Telewizji możesz się pozbyć, ale abonament i tak trzeba będzie płacić...ot życie.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-09-2017, 19:08   

matandked napisał/a:
Nie jest dla mnie zrozumiałe, czemu szanowni użytkownicy tego forum, mogą wymagać od operatorów telewizji miliardów kanałów, a względnie prostej aplikacji już nie i samo zapytanie o taką apkę jest powodem do takiej reakcji.

Bo operatorów nie interesują tacy jak Ty, którzy mają takie wymagania (i to wcale nie małe) w liczbie 0,1%.
I zrobienie takiej aplikacji jak widać proste nie jest, bo już by to ktoś zrobił - ale na Boga nie w takim zakresie wymagań jak Twoje.
Taka aplikacja musiała by być jak Windows (ciągłe aktualizacje by sprostać zmianom ofertowym i programowym, że o zmieniających się na bieżąco sprawom nie wspomnę) - a kto miałby to robić, utrzymywać to i utrzymywać za friko (ja wiem, że Ty byłbyś gotów za to zapłacić, ale ile kopii aplikacji by sprzedali, by im się zwrócił sam koszt inwestycji a gdzie zysk i utrzymanie zespołu?).
UPC do dziś dnia nie potrafi zrobić działającej aplikacji zdalnego nagrywania - a Ty tu z takimi wymaganiami wylatujesz.
aandin napisał/a:
Bo to jest właśnie forum o UPC Sami przemądrzali.

To siadasz i robisz taką aplikację dla kolegi?
_________________
 
 
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 06-09-2017, 08:54   

To nie jest jakaś kosmiczna technologia i nie wiadomo jak wysokie wymagania autora tematu. Dla serwisu, który dysponuje bazą filmów i bazą programów tv, stworzenie takiej funkcjonalności to jest raptem "kilka" linijek kodu. Wystarczy odpowiednie odpytanie bazy, aby wyświetlała tylko takie filmy, które zawierają, np. ulubionych aktorów czy są skatalogowane jako podobne do uprzednio zdefiniowanych filmów jako lubiane itd.

Sprawdzałeś aplikację (lub stronę) Filmwebu? Ja nie korzystam, ale może częściowo zaspokoi Twoje wymagania. W opisie aplikacji jest coś takiego: "Przeglądaj kanały na osi czasu. Ustawiaj przypomnienia dla filmów, seriali lub innych audycji. Dzięki Gustomierzowi nie będziesz musiał oglądać złych filmów. Zmierz swój gust filmowy i sprawdź w rekomendacjach, na co warto dzisiaj pójść do kina lub zobaczyć wieczorem w TV.".
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 06-09-2017, 09:39   

edek napisał/a:
To nie jest jakaś kosmiczna technologia i nie wiadomo jak wysokie wymagania autora tematu.

ale nie to jest przedmiotem dyskusji
tylko to że:

MrPepka napisał/a:
Dostałeś odpowiedź, że takiej aplikacji nie ma więc czego oczekujesz?
 
 
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 06-09-2017, 10:08   

GDA, a jednak po Twoim (i nie tylko) pierwszym prześmiewczym wpisie odniosłem wrażenie, że traktujecie wymagania autora jako coś absurdalnego, mimo że jak napisałem, takimi wymaganiami nie są.

Poza tym, to że ktoś nie zna takiej aplikacji, to nie znaczy, że nie istnieje. Proponowałbym więcej powściągliwości w stwierdzaniu faktów...
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 06-09-2017, 11:57   

edek napisał/a:
Poza tym, to że ktoś nie zna takiej aplikacji, to nie znaczy, że nie istnieje

Proszę więc wskazać taką aplikację.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: