Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przejście z umowy bezterminowej na 2-letnie zobowiązanie.
Autor Wiadomość
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27-07-2017, 00:15   Przejście z umowy bezterminowej na 2-letnie zobowiązanie.

Witam,

W związku z ostatnimi zawirowaniami w mojej ofercie rozważam przejście z umowy bezterminowej na umowę 2 letnią. Moje aktualne opcje to:

1. Aktualnie,
Internet 120 Mb/s - 59zł (bez terminowo)

2. Obecna propozycja
Internet 250 Mb/s 64,50zł (w ramach przyśpieszenia, bezterminowo)

3. Internet 250 Mb/s za 59zł (w cenie obecnej 120 Mb/s, zobowiązanie na 2 lata)

Zastanawiam się nad przejściem na ofertę: "Rewia z Internetem Mix IV (2016-1)".
Internet 120 Mb/s za 39zł na 2 lata
Internet 250 Mb/s za 49zł na 2 lata

W związku z tym mam kilka pytań:
1. Jak ciężko jest załatwić wymianę modemu na nowy (problemy z Puma 6) podczas obowiązującej umowy?
2. Czy jeżeli wezmę teraz 120 Mb/s to będę miał możliwość rozszerzenia później tego do 250 Mb/s za 10 zł więcej.
3. Aktualne 120 Mb/s mnie właściwości starcza. Nawet 60 Mb/s u poprzedniego operatora mi stykało. Jak bardzo opłacalne jest skorzystanie z 250 Mb/s? Jest to raczej przyszłościowa opcja czy nie warto się w to pchać?

Dziękuję za wszystkie porady.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27-07-2017, 06:33   Re: Przejście z umowy bezterminowej na 2-letnie zobowiązanie

Aktualne opcje.
Ad. 1. Jeżeli chcesz się związać na kolejne 2 lata, to po co przepłacać.
Ad. 2. jw. + to już w ogóle za drogo.
Ad. 3. Jeżeli chcesz się związać na kolejne 2 lata, to opcja 120 Mb/s za 39 zł jest najbardziej optymalna pod względem ceny i szybkości.
Musisz/chcesz złożyć wypowiedzenie, ewentualne odłączenie usługi będziesz miał na koniec następnego miesiąca, czasu jest dużo na negocjacje, czekaj na telefon od nich, ponarzekaj na ceny, powiedz, że konkurencja daje Ci to samo taniej, na pewno jakaś jest, a jak nie to "jest i tak". Odrzucaj pierwsze, pewno kiepskie propozycje. Wszystkie te promocje są uznaniowe, konsultant decyduje ( :mrgreen: lub pyta kierownika) czy dostaniesz czy nie.
Pewno to znasz, ale nie zaszkodzi: :arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=8626

Odpowiedzi:

Ad. 1. Jeżeli będziesz często zgłaszał problemy ze wskazaniem na opóźnienia, powołując się na testy i opisy problemu w internecie, podparte testami z Twojego komputera, to wymienią Ci na Ubee. Pytanie czy warto? Czy ten problem jest dla Ciebie w ogóle istotny?
Ad. 2. Ta teraźniejsza propozycja zwiększenia prędkości internetu jest pewno tylko przez jakiś czas. W czasie nowego zobowiązania, zwiększyć prędkość internetu na tej samej umowie, z tym samym czasem zobowiązania się nie da. Więc nie wprost. Obecnie niektórzy już po roku mieli propozycję nowych ofert, zwiększając abonament może w przyszłości też tak będzie. Za jaką cenę, to przyszłość pokaże.
Ad. 3. To jest bardzo indywidualna sprawa. Dla niektórych 10 Mb/s wystarczy, dla niektórych 250 Mb/s to za mało, bo mają/myślą o 600/900 Mb/s. Większe prędkości to tylko sprawa Uploadu, jak ktoś potrzebuje większy, to musi brać 250 Mb/s. Większość i tak nie wie co to jest upload a używa go, może i go dostrzegając, co najwyżej wysyłając pocztę. Pewno nie dla forumowiczów, ale optimum to 60 MB/s. Prędkość wystarczająca i cena atrakcyjna.
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 27-07-2017, 09:40   

..Umowa bezterminowa ma też minusy, bo kontynuując Umowę po okresie zobowiązania, musisz liczyć się z podwyżką (raz w roku do 8 zł) wynikającą z par. 2 ust.4 OWU

"Dostawca usług jest uprawniony do podniesienia łącznej wysokości uiszczanych przez Abonenta miesięcznych opłat abonamentowych, nie częściej niż jeden raz w roku kalendarzowym i każdorazowo nie więcej niż o 8 zł.Uprawnienie to nie przysługuje w przypadku Umów Abonenckich zawartych na czas określony oraz w Okresie Zobowiązania" 

Obecnie przepłacasz, na Twoim miejscu złożyłabym wypowiedzenie Umowy i negocjowała wspomnianą promocję o której pisze też Pitrek. Spokój na dwa lata :)
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 27-07-2017, 12:05   

Atlas334 napisał/a:
Jak bardzo opłacalne jest skorzystanie z 250 Mb/s?

Dla uploadu 20mb/s warto moim zdaniem.
Pitrek napisał/a:
Jeżeli będziesz często zgłaszał problemy ze wskazaniem na opóźnienia, powołując się na testy i opisy problemu w internecie, podparte testami z Twojego komputera, to wymienią Ci na Ubee.

A czy oni mają jeszcze te modemy?
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27-07-2017, 13:15   

Pitrek napisał/a:
Ad. 1. Jeżeli chcesz się związać na kolejne 2 lata, to po co przepłacać.


To nie jest tak, że jakoś specjalnie chce. Po prostu na bezterminowej umowie jestem rok i wszystko działa super także można zaryzykować i związać się na dłużej na niższą opłatą.

Pitrek napisał/a:
Musisz/chcesz złożyć wypowiedzenie, ewentualne odłączenie usługi będziesz miał na koniec następnego miesiąca, czasu jest dużo na negocjacje, czekaj na telefon od nich, ponarzekaj na ceny, powiedz, że konkurencja daje Ci to samo taniej, na pewno jakaś jest, a jak nie to "jest i tak". Odrzucaj pierwsze, pewno kiepskie propozycje. Wszystkie te promocje są uznaniowe, konsultant decyduje ( lub pyta kierownika) czy dostaniesz czy nie.
Pewno to znasz, ale nie zaszkodzi: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=8626


Wypowiedzenie już złożone. Dzisiaj dostałem e-mail z potwierdzeniem przyjęcia i informacją by spodziewać się telefonu.

Pitrek napisał/a:
Ad. 1. Jeżeli będziesz często zgłaszał problemy ze wskazaniem na opóźnienia, powołując się na testy i opisy problemu w internecie, podparte testami z Twojego komputera, to wymienią Ci na Ubee. Pytanie czy warto? Czy ten problem jest dla Ciebie w ogóle istotny?


Wymienić Compala na Ubee nie chce. W przyszłości jak wejdą nowe modemy na chipsecie Broadcoma to ten model bym chciał. Już 9 miesięcy minęło a Intel nadal nie rozwiązał problemów z Puma 6 także pewnie już tego nie zrobi. Bardziej opłacalna by była wymiana Compala na Cisco.

Pitrek napisał/a:
Ad. 3. To jest bardzo indywidualna sprawa. Dla niektórych 10 Mb/s wystarczy, dla niektórych 250 Mb/s to za mało, bo mają/myślą o 600/900 Mb/s. Większe prędkości to tylko sprawa Uploadu, jak ktoś potrzebuje większy, to musi brać 250 Mb/s. Większość i tak nie wie co to jest upload a używa go, może i go dostrzegając, co najwyżej wysyłając pocztę. Pewno nie dla forumowiczów, ale optimum to 60 MB/s. Prędkość wystarczająca i cena atrakcyjna.


Dokładnie o to chodzi. Większego downloadu nie potrzebuje bo to co mam teraz w zupełności wystarcza, jednak większy upload się na pewno by przydał. Coraz więcej usług jest w chmurze także prędkość wysyłania danych ode mnie do usługodawcy jest ważna. Za dwa lata przesyłanie dużej ilości danych do internetu może być już standardem.

Kasia napisał/a:
..Umowa bezterminowa ma też minusy, bo kontynuując Umowę po okresie zobowiązania, musisz liczyć się z podwyżką (raz w roku do 8 zł) wynikającą z par. 2 ust.4 OWU


Gdzie mogę znaleźć warunki OWU?

MrPepka napisał/a:
Atlas334 napisał/a:
Jak bardzo opłacalne jest skorzystanie z 250 Mb/s?

Dla uploadu 20mb/s warto moim zdaniem.


Korzystasz z 60 Mb/s downloadu xDDD
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 27-07-2017, 13:17   

Atlas334 napisał/a:

Gdzie mogę znaleźć warunki OWU?

w drugiej szufladzie komody
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27-07-2017, 13:33   

GDA napisał/a:
Atlas334 napisał/a:

Gdzie mogę znaleźć warunki OWU?

w drugiej szufladzie komody


Ja od UPC nie dostałem nic poza standardową umową. Żadnych dodatkowych regulaminów.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 27-07-2017, 13:44   

no to widać że jej nie czytałeś
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-07-2017, 13:45   

@Atlas334

jakieś bliźniacze modemy od Compala podostawały jakiś update, więc może i my w końcu się doczekamy :) Ale ja też bym wymienił router jakby jakiś nowy wyszedł. A kiedy on wejdzie? Pewnie nie prędzej jak robią poprawki do Compala ;>
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 27-07-2017, 13:48   

Cytat:

Korzystasz z 60 Mb/s downloadu xDDD

Pewnie, ale gdybym mógł to przeszedłbym na 250 mb/s.
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 27-07-2017, 13:59   

Ogólnie Warunki Umowy Abonenckiej (OWU) masz na Umowie o Świadczenie Usług.

...ale w tym wypadku powinien Ci wystarczyć cytowany przeze mnie paragraf :arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=188407#188407

On Cię na 100% obowiązuje, nawet jak tego zapisu nie znajdziesz w swoim OWU, GDA prawda? ;)
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27-07-2017, 14:06   

Kasia napisał/a:
Ogólnie Warunki Umowy Abonenckiej (OWU) masz na Umowie o Świadczenie Usług.

...ale w tym wypadku powinien Ci wystarczyć cytowany przeze mnie paragraf :arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=188407#188407

On Cię na 100% obowiązuje, nawet jak tego zapisu nie znajdziesz w swoim OWU, GDA prawda? ;)


Faktycznie jest tam to.
Jakoś do drugiej strony nie dotarłem xD
Jest tam również ten zapis. No nic czekam na telefon.

[ Dodano: 27-07-2017, 15:08 ]
MrPepka napisał/a:
Cytat:

Korzystasz z 60 Mb/s downloadu xDDD

Pewnie, ale gdybym mógł to przeszedłbym na 250 mb/s.


Zobaczymy czy uda mi się wywalczyć te 250 Mb/s za 49zł
20 Mb/s uploadu to jest całkiem ładna prędkość.
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 27-07-2017, 14:10   

On obowiązuje każdego na bezterminówce...
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 27-07-2017, 14:12   

Atlas334 napisał/a:
Faktycznie jest tam to.
Jakoś do drugiej strony nie dotarłem xD

to ciesz sie że tylko taki zapis tam jest

a jakby napisane było że raz na rok musisz zapłacić 1000 zł opłaty to nie byłoby ci wesoło - skoro podpisujesz coś nie zapoznając się z dokumentem
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27-07-2017, 14:13   

Atlas334 napisał/a:
Gdzie mogę znaleźć warunki OWU?
Do każdej umowy jest "OWU". Strona 2: :arrow: https://www.upc.pl/pdf/up...lutego_2017.pdf

Nie wiem z jakiego okresu jest Twoja umowa, do niej zawsze jest odpowiednie "OWU", które na pewno dostałeś.
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=177733#177733
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=185761&highlight=#185761

Chyba będziesz musiał przejrzeć i poszukać Twojego.
O "OWU", :arrow: tyle z mojej strony.

[ Dodano: 27-07-2017, 15:21 ]
Atlas334 napisał/a:
Faktycznie jest tam to.
Jakoś do drugiej strony nie dotarłem
Jest tam również ten zapis

A już znalazłeś, no to OK.

[ Dodano: 27-07-2017, 15:27 ]
Kasia napisał/a:
On obowiązuje każdego na bezterminówce...
Czy aby na pewno, a jak ktoś jest bardzo długo na bezteminówce i nie dostał zmian? W starym: "OWU" jest inna podwyżka (str. 2, § 2., pkt. 4)
:arrow: https://www.upc.pl/pdf/up...zerwca_2015.pdf

W jeszcze starszym nic nie ma:
:arrow: https://www.upc.pl/pdf/up...lutego_2015.pdf

Prehistoria :arrow: https://www.upc.pl/pdf/up...ywidualnych.pdf
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 27-07-2017, 14:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: