Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
kecyrf 
light master

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 105
Skąd: Kalisz
Wysłany: 05-06-2017, 22:33   

Dzięki za pomoc odnośnie aktualizacji, powiodła się.

Co do drugiego problemu:
Pitrek napisał/a:
Poszukałeś programów po "PEŁNY" i na dodatek TV pominął dolny MUX. Dlatego masz listę alfabetyczną. Powinieneś szukać programów wg instrukcji UPC, z podaniem operatora: UPC i parametrów dla Twojej lokalizacji. Wtedy lista programów byłaby taka jak w :arrow: Mediaboxie.

Zapoznaj się z tym:
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=138939&highlight=samsungi#138939
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=146840&highlight=#146840[/quote]
Dzięki Pitrek za radę ale robiąc wg instrukcji UPC właśnie znalazło mi tyle programów co pisałem. Dziś spróbowałem wg instrukcji z Twojego linka:

"3. Przy szukaniu wybierając operatora: Pozostałe, szukanie: Szybkie, Auto gdzie nie podaje się NetworkID znajduje 301 programów i 19 radiowych, poukładanych alfabetycznie."

i znalazło mi cyfrowe 322 programy (co prawda są i duble), ale są programy których wcześniej pisałem że nie ma. Więc nie wiem jak znaleźć według listy dla mediaboxa.

Jeszcze mam pytanko odnośnie chansorta. Jak załaduję liste do tego programu to zmieniając nr w kolumnie new pos przerzuca mi na lewą stronę programu. Rozumiem że dalej zapisuję to, na pendrive i import kanałów? Co wtedy z kanałami których nie ująłem na nowej liście, przesuwają się na koniec czy znikają całkiem?

P.S. czy jest instrukcja instalacji Ci+ na tv Samsung? Mam taką jak instalować na LG, nie pamiętam skąd ją pobrałem, ale na stronie UPC nie mogę znaleźć pod konkretną markę.
Ostatnio zmieniony przez kecyrf 05-06-2017, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 05-06-2017, 22:39   

kecyrf napisał/a:
Dzięki Pitrek za radę ale robiąc wg instrukcji UPC właśnie znalazło mi tyle programów co pisałem. Dziś spróbowałem wg instrukcji z Twojego linka:

"3. Przy szukaniu wybierając operatora: Pozostałe, szukanie: Szybkie, Auto gdzie nie podaje się NetworkID znajduje 301 programów i 19 radiowych, poukładanych alfabetycznie."

i znalazło mi cyfrowe 322 programy (co prawda są i duble), ale są programy których wcześniej pisałem że nie ma. Więc nie wiem jak znaleźć według listy dla mediaboxa.

A może to błąd w oprogramowaniu tv? Lub czarny scenariusz czyli problemy z głowicą w tv (uszkodzona lub po prostu nie obsługuje niskich częstotliwości).
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-06-2017, 08:07   

Mówiąc szczerze, to za bardzo nie wiem jaki tryb szukania stosowałeś.

kecyrf napisał/a:
tv Samsungu ES6800 (który jest na liście UPC telewizorów współpracujących z CI+)...tym Samsungu to zdziwiła mnie lista wyszukanych kanałów. Zaczynają się od 1 - 4fun gold, 2- animal planet hd, 3 - antyradio, 4 - axn black, 5 - axn white

kecyrf napisał/a:
Dzięki Pitrek za radę ale robiąc wg instrukcji UPC właśnie znalazło mi tyle programów co pisałem. Dziś spróbowałem wg instrukcji z Twojego linka:
"3. Przy szukaniu wybierając operatora: Pozostałe, szukanie: Szybkie, Auto gdzie nie podaje się NetworkID znajduje 301 programów i 19 radiowych, poukładanych alfabetycznie." i znalazło mi cyfrowe 322 programy

Czy aby na pewno seria "ES" jest zgodna z UPC. Widzę, że jest na liście, wcześniej jej nie było, pierwsze zgodne były "F", później zniknęły.

O zgodności będzie świadczyło, czy przy szukaniu jest wybór operatora: UPC.



Czyli powinieneś szukać :arrow: zgodnie z pkt. 1.
i tej :arrow: instrukcji, podając parametry Twojej lokalizacji i nie stosując pkt. 2: Uwaga: Wybierz wyszukiwanie pełne, aby wyszukać wszystkie kanały. tylko pkt. 3: W zależności od modelu telewizora, może pojawić się ekran z listą operatorów. Wybierz „UPC” a następnie wprowadź odpowiednie parametry zgodnie z poniższą tabelką. W samsungach tylko w tym trybie (UPC) działa automatyczna aktualizacja programów, polskie znaku przy kraju: Polska i lista programów wg UPC.

A z innej beczki: :arrow: instrukcja do LG.

Jeżeli w Twoim Samsungu "ES" nie ma operatora UPC lub :arrow: wg pkt. 2 nie znajduje żadnego programu, to jesteś skazany na szukanie "PEŁNE". Wtedy polskie znaki zapewnia kraj: Czechy. Może być pomijany dolny lub jakieś inne MUXy. Pomóc może: opcjach dodatkowych "Opcje wyszukiwania kablowego", podać minimalną i maksymalną częstotliwość zakresu przeszukania, najlepiej wpisać min: 111 MHz, a max: 899 MHz.
_________________
 
 
szczepaniu 
light master

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 78
Wysłany: 06-06-2017, 10:07   

To prawda jak chciałbym 3 dekoder jako moduł ci+ to mam na niego zobowiązanie na 24 mc-ce ?
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-06-2017, 10:09   

Trzecie urządzenie to nadal multiroom.
Multiroom to multiroom, pytanie tylko z jakiej promocji, czy z zobowiązaniem czy bez?
_________________
 
 
szczepaniu 
light master

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 78
Wysłany: 06-06-2017, 10:26   

Pitrek napisał/a:
Trzecie urządzenie to nadal multiroom.
Multiroom to multiroom, pytanie tylko z jakiej promocji, czy z zobowiązaniem czy bez?

Napisałem na fanpage że jestem zainteresowany modułem ci+ i dostałem telefon że jest taka możliwość z samodzielną instalacją na 1zł ale jest na niego zobowiązanie 24 mc-ce oczywiiście nie ma oczywiście jestem na umowie bez terminowej nie chciałbym być na zobowiązaniu tego modułu .
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 06-06-2017, 10:33   

To weź za 26 zł na miesiąc bez zobowiązania
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-06-2017, 11:00   

szczepaniu, spróbuj :arrow: z tej promocji za 10 zł bez zobowiązania.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-06-2017, 13:19   

Szkoda, że nie napisał jaki proponowali mu miesięczny abonament za ten moduł CI+. Niebawem będzie redukcja analogu w Trójmieście, więc może UPC przygotowało jakieś nowe promocje na multiroom.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 06-06-2017, 13:31   

Robin napisał/a:
akieś nowe promocje na multiroom.

nie sądzę - od dłuższego czasu MR jest w cenie 10,00 zł za zobowiązaniem 24 m-c i jest to bardzo dobra oferta
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 06-06-2017, 18:16   

mm2 napisał/a:
Na jednym z forum na temat samsunga jest info że w tegorocznej serii QE przy wybraniu opcji szukania "po UPC" znika z menu możliwość eksportu listy kanałów na USB


Potwierdzam. Mam Samsunga 49mu8002 i to samo, brak możliwości wyeksportowania listy kanałów przy wybraniu opcji "po UPC".
Spróbowałem wyszukać normalnie (wyszukiwanie pełne) kanały bez wybierania operatora i pojawiło się dużo kanałów, ale wyeksportowane pliki (było ich cztery) nie można było otworzyć w Chansorcie i dałem sobie spokój.
Będę musiał przyzwyczaić się do numeracji kanałów wg UPC, ale nie ukrywam, że denerwujące jest takie tvn24, którego nie oglądam, na początku listy lub reklamy z vod.
  misiek122
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-06-2017, 21:11   

misiek122 napisał/a:
Potwierdzam. Mam Samsunga 49mu8002 i to samo, brak możliwości wyeksportowania listy kanałów przy wybraniu opcji "po UPC".
No to kiepsko ze strony Samsunga, znowu utrudniają nam życie.

misiek122 napisał/a:
ale wyeksportowane pliki (było ich cztery) nie można było otworzyć w Chansorcie i dałem sobie spokój.
Trzeba mieć nowego ChanSorta z obsługą plików ZIP, które pojawiły się od serii "JU".
Najnowszy "ChanSort 2017-01-26 (v2)" obsługuje listy w formacie ZIP.
:arrow: https://github.com/PredatH0r/ChanSort/releases/download/v2017-01-26/ChanSort_2017-01-26.zip

Nie rozpakowuj pliku ZIP, w ChanSorcie właśnie otwórz ten plik.
Tu :arrow: masz przykładowy plik ZIP z serii "KU". Możesz sprawdzić czy Twój ChanSort to otwiera.

misiek122, czy przy szukaniu "PEŁNY" były polskie litery w EPG?

misiek122 napisał/a:
Będę musiał przyzwyczaić się do numeracji kanałów wg UPC

Może zrób sobie listę "ulubionych", nie zmieni to numeracji programów, ale przełączając programy CH+, CH- (góra/dół) będziesz poruszał się tylko pomiędzy Twoimi programami.

Jeżeli masz ochotę to przedstaw jak najwięcej faktów o serii "MU".
Czy jeżeli szukasz :arrow: wg pktu 2, operator: Pozostałe, szukanie: Szybkie, Ręczne to znajduje programy, czy nie? Jeżeli tak, to czy jest możliwy eksport listy?

Jeżeli masz ochotę to może sprawdź wszystkie sposoby szukania.

Z Twojej informacji wiemy, że dla szukania "PEŁNY" da się eksportować programy. Czy jeżeli szukasz po operator: UPC, a typ kanału: "Cyfrowe i Analogowe", to jeżeli jest na liście obecność kanałów Analogowych, to czy eksport też jest zablokowany?
_________________
 
 
kecyrf 
light master

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 105
Skąd: Kalisz
Wysłany: 06-06-2017, 22:39   

Pitrek napisał/a:
Mówiąc szczerze, to za bardzo nie wiem jaki tryb szukania stosowałeś.

O zgodności będzie świadczyło, czy przy szukaniu jest wybór operatora: UPC.
Obrazek
Obrazek

A z innej beczki: :arrow: instrukcja do LG.

Jeżeli w Twoim Samsungu "ES" nie ma operatora UPC


No właśnie chyba nie ma, poniżej zdjęcia jak to idzie po kolei i nigdzie tu nie widzę wyboru UPC.

Co do instrukcji do LG to taką mam, chodziło mi czy jest coś takiego do Samsunga.

I na koniec najgorsze dziś mój Samsung nie widzi w ogóle karty CI+. Jak ruszałem (poprawiałem kartę to znalazło, ale jak puściłem kartę to znikło. Nie wiem czy coś z portem, ale był ostatnio świeżo co montowany (wcześniej nie używany). W LG działa bez zarzutu. Czy to wina TV coś kolego pisałeś że tych tv nie było wcześniej na liście UPC?

7.jpg
tu tylko wybierając tryb szybkie mogę zmieniać parametry w pozostałych jest opcja nie dostepna
Plik ściągnięto 67 raz(y) 121,59 KB

5.jpg
Plik ściągnięto 82 raz(y) 248,65 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 69 raz(y) 131,99 KB

2.jpg
to nie wiem czy też wypełniać? to tu wpisuję:
opcjach dodatkowych "Opcje wyszukiwania kablowego", podać minimalną i maksymalną częstotliwość zakresu przeszukania, najlepiej wpisać min: 111 MHz, a max: 899 MHz ???
Plik ściągnięto 71 raz(y) 173,78 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 68 raz(y) 182,08 KB

 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 06-06-2017, 22:55   

kecyrf napisał/a:
I na koniec najgorsze dziś mój Samsung nie widzi w ogóle karty CI+. Jak ruszałem (poprawiałem kartę to znalazło, ale jak puściłem kartę to znikło. Nie wiem czy coś z portem, ale był ostatnio świeżo co montowany (wcześniej nie używany). W LG działa bez zarzutu. Czy to wina TV coś kolego pisałeś że tych tv nie było wcześniej na liście UPC?

Może samo gniazdo ci+ padło? Spróbuj zaktualizować oprogramowanie do tv.
 
 
szczepaniu 
light master

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 78
Wysłany: 06-06-2017, 23:00   

Robin napisał/a:
Szkoda, że nie napisał jaki proponowali mu miesięczny abonament za ten moduł CI+. Niebawem będzie redukcja analogu w Trójmieście, więc może UPC przygotowało jakieś nowe promocje na multiroom.

10 zł na 24 mc-ce samodzielna instalacja za 1zł. Kiedy się spytałem na czas nieokreślony to mi powiedziano że nie ma takiej możliwości.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: