Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiepskie "wyjście" na swiat Orange 300
Autor Wiadomość
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 18-02-2017, 21:18   

Ostatnio, to jest od kilku dni youtube zaczął szwankowac. Coraz wiecej problemów z tym chłamem orange
https://www.youtube.com/w...xEQY6UHw&t=894s
Nawet taki filmik nie wczytuje sie. Co ułamek sekundy buforowanie....
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19-02-2017, 21:43   Odpowiedź ...

na Twojego posta dotyczące problemu z oglądaniem filmów na youtube.
Więc ściągnąłem sobie ten filmik co dałeś linka o konkursie na "pupy" ze średnim transferem 20mega bajtów na sekundę.Nie miałem problemu z buforowaniem więc podejrzewam ,że po prostu chciałeś zareklamować ten filmik:D
Pozdro.
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-02-2017, 17:26   

Były problemy, od czwartkowego wieczora praktycznie YouTube nie działał... a jak już zadziałał to z tragiczną jakością...

Dziś u mnie jest juz OK.
  kiniecki
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24-05-2017, 02:06   

Mam dylemat. Teraz posiadam 120 Mb/s w UPC i chciałem podłączyć 300 Mb/s w Orange, bo za kilka dni zamontują u mnie światłowód, ale po przeczytaniu tego tematu nie wiem co mam robić. Znalazłem też w Internecie dwa tematy:

https://nasz.orange.pl/t5/Światłowód-i-Neostrada/Swiatlowod-i-Netflix-PSN/td-p/17472

oraz

https://www.wykop.pl/link...-ma-to-w-nosie/

Z tego co czytam, to ludzie mają olbrzymie problemy z Youtube, Netflixem, Apple, chmurą Amazon itp. U innych operatorów jest maksymalna prędkość łącza, a w Orange po kilka Mb/s. Pytam się więc: po co komu taki Internet, że w speed teście jest maksymalna prędkość, a w użyciu tylko kilka Mb/s? Dlaczego media milczą na ten temat? Przecież to oszukiwanie klientów. Czy coś się zmieniło w tym temacie? Bo jeżeli nie, to zostaję przy UPC.
 
 
Peteiro 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 15
Wysłany: 24-05-2017, 12:50   

Korzystam z Orange Światłowód od grudnia i żadnych problemów z YT nie miałem. Raz była jakaś awaria i wtedy wszystkie usługi przestały działać. Wszystko pobiera się szybko, tyle na ile pozwala pakiet usługi. Do zachodniej części Europy pingi 35-40 (Holandia i GB), czasem mnie nawet wrzuca w grach na wschodnie US ze względu na małe opóźnienia. Wpisy na Wykopie są z przed czterech miesięcy ;)
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 24-05-2017, 15:58   

no tez slyszalem ze cos sie polepszylo, ale wciaz sa problemy. winforGD, niby nie masz w umowie zapisane ze gwarantuja ci peering z innymi operatorami w okreslonej predkosci, jedynie gwarantuja jakas tam predkosc wewnatrz sieci
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24-05-2017, 17:51   

winforGD napisał/a:
Mam dylemat. Teraz posiadam 120 Mb/s w UPC i chciałem podłączyć 300 Mb/s w Orange, bo za kilka dni zamontują u mnie światłowód, ale po przeczytaniu tego tematu nie wiem co mam robić. Znalazłem też w Internecie dwa tematy:

https://nasz.orange.pl/t5/Światłowód-i-Neostrada/Swiatlowod-i-Netflix-PSN/td-p/17472

oraz

https://www.wykop.pl/link...-ma-to-w-nosie/

Z tego co czytam, to ludzie mają olbrzymie problemy z Youtube, Netflixem, Apple, chmurą Amazon itp. U innych operatorów jest maksymalna prędkość łącza, a w Orange po kilka Mb/s. Pytam się więc: po co komu taki Internet, że w speed teście jest maksymalna prędkość, a w użyciu tylko kilka Mb/s? Dlaczego media milczą na ten temat? Przecież to oszukiwanie klientów. Czy coś się zmieniło w tym temacie? Bo jeżeli nie, to zostaję przy UPC.


Nie wiem jak czytasz informacje od użytkowników ale powinieneś pamiętać ,że na temat ORANGE FIBER często wypowiadają się ludzie ,którzy nie mają u Siebie takiego łącza.
Każdy z usługodawców ma coś za uchem (jeden mniej drugi więcej) więc w zależności do jakich zadań będziesz używał tego łącza musisz patrzeć po tym kątem.
W tej chwili używam ORANGE 600 i realnie wyciągam czasami 800Mbits/70Mbits a tak przy stronach testujących jest to 630/62 oraz niski ping w grach online.
Często korzystam z TWITCH , Youtube oraz plays.tv oraz tym podobnych i udaje mi się nadawać rozgrywkę w rozdzielczości 4k bez problemu.
Minus jest taki ,że jestem z nimi prawie rok i na serwery HOLANDIA , FRANCJA , NIEMCY mam wyższy ping tak od 10-20ms od tego co miałem jeszcze pół roku temu ale i tak niebo lepiej niż u wielu innych firm.Pamiętaj ,że jak będą doprowadzać do twojego mieszkania światłowód to bądź przy tym bo przy spawaniu światełka możesz trochę stracić gdy zrobią to na ochłap.Ja mam u Siebie 19.8 na 20 ale zdarzają się sytuacje ,że ludzie mają poniżej 18 tu a w takim przypadku masz te 2ms gorsze połączenie (oczywiście wartość do przyjęcia i nie zauważalna ale zawsze coś).Tak po za tym do zadań ,które ja używam łącze UPC u Mnie całkowicie się nie nadaje na chwilę obecną.
_________________
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 25-05-2017, 03:04   

MariuszHL napisał/a:
W tej chwili używam ORANGE 600 i realnie wyciągam czasami 800Mbits/70Mbits a tak przy stronach testujących jest to 630/62 oraz niski ping w grach online.


800mbps? XDDDD
pokaż dowód xD
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 25-05-2017, 18:01   

Czyli każdy pisze co innego. Martwią mnie jednak te głosy, że Orange ma problem z wyjście ma na świat.

Jest jeszcze inny problem. Najnowszy Funbox 3.0 nie ma funkcji bridge :neutral: Mam też prośbę do posiadaczy Supernovy. Czy moglibyście wykonać test na stronie https://fast.com Test ten pokazuje prędkość na serwerach Netflixa. Zależy mi także na tym, aby test wykonać w godzinach wieczornych (20-21), gdy najwięcej ludzi korzysta z Internetu. Dziękuję.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-05-2017, 18:19   

winforGD napisał/a:
test na stronie https://fast.com Test ten pokazuje prędkość na serwerach Netflixa.
Nie wiem jak się ten test ma do rzeczywistego Netflixa:
Wykonaj:
tracert fast.com
i
tracert www.netflix.com

Ja jako laik, no i nie robię tego z Supernovy, mało widzę w tym coś wspólnego.

Chociaż tam jest taka informacja:
Jak mierzona jest prędkość pobierania?
W celu zmierzenia prędkość pobierania Fast.com pobiera kilka pakietów danych z serwerów Netflix.

Dlaczego Netflix oferuje test szybkości Fast.com?
Chcemy, aby użytkownicy naszego serwisu dysponowali prostym, szybkim i wolnym od reklam sposobem mierzenia szybkości łącza, które zapewnia ich dostawca internetowy.
_________________
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-05-2017, 20:54   

winforGD napisał/a:
Czyli każdy pisze co innego. Martwią mnie jednak te głosy, że Orange ma problem z wyjście ma na świat.

Jest jeszcze inny problem. Najnowszy Funbox 3.0 nie ma funkcji bridge :neutral: Mam też prośbę do posiadaczy Supernovy. Czy moglibyście wykonać test na stronie https://fast.com Test ten pokazuje prędkość na serwerach Netflixa. Zależy mi także na tym, aby test wykonać w godzinach wieczornych (20-21), gdy najwięcej ludzi korzysta z Internetu. Dziękuję.

Na wstępie uprzedzę, że mam UPC 250Mb/s.

Nie znałem tej stronki, nie wiem jak testuje prędkość. Z ciekawości przed chwilą zrobiłem 3 szybkie testy. Dwa razy pokazało 210Mb/s, raz 220Mb/s. W tle pracuje lekko obciążony NAS i 2 streamy (Twitch + Youtube). Dla mnie to kolejny argument, że nie warto ulegać magii liczb i przechodzić do Orange. Rozłączanie co 24h, brak trybu bridge (dowiaduje się o tym od Ciebie), wątpliwy routing z niektórymi serwerami (a to tylko niektóre niedogodności). Ale co kto lubi...

Swoją drogą też jestem ciekaw weryfikacji tego "800Mb/s w praktyce". Żeby się czasem nie okazało, że taką wartość pokazuje raptem jeden czy drugi randomowy, niedokładny i zawyżający prędkość test, w codziennych warunkach mamy np. 10-200Mb/s, a 600 jest do osiągnięcia od wielkiego dzwonu i na niewielkiej liczbie serwerów, z którymi Orange ma akurat dobre połączenie. Poza tym co komu po takich wartościach (nawet jeśli czasem są do osiągnięcia), jeśli ze względu na wcześniej wymienione (niektóre tylko) wady łącze nadaje się w zasadzie wyłącznie do prostych zastosowań (np. serwera na nim nie postawimy, albo będzie to utrudnione)?
 
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-05-2017, 23:23   

MariuszHL napisał/a:
Każdy z usługodawców ma coś za uchem (jeden mniej drugi więcej) więc w zależności do jakich zadań będziesz używał tego łącza musisz patrzeć po tym kątem.

Poważnie 8) - to co, to Orange jest tak samo do niczego jak UPC?
MariuszHL napisał/a:
Tak po za tym do zadań ,które ja używam łącze UPC u Mnie całkowicie się nie nadaje na chwilę obecną.

Jednak nie - Orange jest cudowne, tylko UPC jest do niczego... :twisted:
_________________
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26-05-2017, 19:19   

Moja odpowiedź na zaczepki ze strony powyższego postu.
Jeżeli bierzemy pod uwagę wiele czynników takich jak potrzeba wysokiej przepustowości łącza d/u oraz niskich pingów w tej chwili UPC nie jest w stanie przebić oferty ORANGE bo niby czym po za promocjami dla stałych abonentów ,którym wystarczy takie łącze.
Moi znajomi z bloku korzystają z UPC i mają po 60Mbits a do nie dawna mieli 30Mbits bo do szczęścia nic im więcej nie potrzeba było bo jedyne co robią z tym netem to pogrywają w gry przeglądarkowe typu sadzenie warzyw i owoców czy zbijanie takich po trzy lub więcej w rzędzie.

PS: Jeden z nich z głupiej przeglądarkowej gry złapał "POLICYJNEGO SZYFRA" dwa lata temu ,który zaszyfrował mu dysk więc jak widać nie trudno teraz o infekcję.
Odkąd używają z mojego polecenia Total Security mają spokój a nawet koszty roczne takiego klucza nie są duże.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-05-2017, 19:26   

MariuszHL napisał/a:
Moja odpowiedź na zaczepki ze strony powyższego postu.

Gdzie Ty tam widzisz zaczepki?
Ot punktuję tylko wiarygodność Twoich wynurzeń pod adresem UPC.
MariuszHL napisał/a:
Moi znajomi z bloku korzystają z UPC i mają po 60Mbits a do nie dawna mieli 30Mbits bo do szczęścia nic im więcej nie potrzeba było bo jedyne co robią z tym netem to pogrywają w gry przeglądarkowe typu sadzenie warzyw i owoców czy zbijanie takich po trzy lub więcej w rzędzie.

No i jak, też narzekają na UPC tak jak Ty?
Skoro Twoje Orange takie cudowne, to dlaczego nadal oni mają UPC? - czyżby Orange tam nie oferowało adekwatnych do UPC tych samych prędkości?
MariuszHL napisał/a:
Jeden z nich z głupiej przeglądarkowej gry złapał "POLICYJNEGO SZYFRA" dwa lata temu ,który zaszyfrował mu dysk więc jak widać nie trudno teraz o infekcję.

Jak się nie używa mózgownicy, to są tego efekty.
MariuszHL napisał/a:
Odkąd używają z mojego polecenia Total Security mają spokój a nawet koszty roczne takiego klucza nie są duże.

I pewnie nadal nie używa mózgownicy.
_________________
 
 
iTemplar 
easy master

Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 23
Wysłany: 02-06-2017, 00:30   

Pitrek napisał/a:
Nie wiem jak się ten test ma do rzeczywistego Netflixa:
Wykonaj:
tracert fast
i
tracert netflix

Ja jako laik, no i nie robię tego z Supernovy, mało widzę w tym coś wspólnego.


Nie bardzo rozumiem czemu porównujesz drogę do serwerów, na których są umieszczone te strony, test na Fast. com nie mierzy szybkości do tego serwera, tylko do serwerów CDN Netfliksa, na których są umieszczone te główne treści (filmy i seriale), główna strona Netfliksa też nie jest umieszczona na tych serwerach, dopiero po uruchomieniu testu na Fast. com lub wybraniu filmu na Netfliksie łączy Cię z tymi serwerami. W przypadku Fast. com możesz sprawdzić jakie to są dokładnie serwery poprzez narzędzia dla programistów w przeglądarce, w Chromie będzie to zakładka "Network", nie wiem jak to wygląda w innych przeglądarkach. No i przykładowo w moim przypadku szybkość jest mierzona z tych 3 serwerów:

ipv4_1-mce0-c010.1.waw001.ix.nflxvideo. net
ipv4_1-cxl0-c080.1.lhr004.ix.nflxvideo. net
ipv4_1-cxl0-c065.1.lhr004.ix.nflxvideo. net

natomiast, żeby sprawdzić z jakiego serwera korzystamy podczas oglądania czegoś na Netfliksie to trzeba skorzystać z kombinacji "Ctrl+Shift+Alt+D", pojawi się nam nakładka ze statystykami i tam będzie "Current CDN", u mnie są różne w zależności od wybranego tytułu, ale najczęściej pojawiają się te:

c010.waw001.ix.nflxvideo. net
c008.waw001.ix.nflxvideo. net
c010.lhr004.ix.nflxvideo. net

czyli jak widać serwery z tych samych grup, które są wykorzystywane przy teście na Fast. com.

Swoją drogą Netflix był powodem, dla którego tydzień temu zrezygnowałem po wielu latach z Orange i przesiadłem się na UPC, Speedtest. net zawsze pokazywał mi piękne wyniki, a mimo tego miałem od dłuższego czasu problemy z różnymi usługami jak YouTube, Twitch, no i właśnie też Netflix, z którego od roku korzystam nałogowo. Netflix automatycznie dostosowuje jakość materiału do szybkości łącza i czasem trzeba było czekać kilka minut zanim załadowało się Full HD, jakiś czas temu jeszcze sprawiłem sobie ekran 4K i okazało się, że na łączu Orange w ogóle nie mogę uzyskać takiej jakości, no i zacząłem testować łącze poprzez te Fast. com i okazało się, że szybkość jest tu kilka razy mniejsza i średnio wynosi zaledwie 15 Mb/s, a Netflix do 4K wymaga min. 25 Mb/s. Teraz po przesiadce na UPC problemy się skończyły, każdy film/serial ładuje się natychmiastowo w najwyższej jakości, a na Fast. com mam zawsze ponad 200 Mb/s, teraz dokładnie 240 Mb/s:

fast.png
Plik ściągnięto 26886 raz(y) 23,48 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: