Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 14-04-2017, 18:32   

No to wszystko jasne. Chcesz żebym wrzucił tego linka z dokładnym opisem co i jak i z podziękowaniami dla ciebie w temacie o TC7200?
 
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 14-04-2017, 18:36   

MrPepka napisał/a:
No to wszystko jasne. Chcesz żebym wrzucił tego linka z dokładnym opisem co i jak i z podziękowaniami dla ciebie w temacie o TC7200?


Nie jestem na 100% pewien że to u wszystkich zadziała (TC7200 był w dwóch wersjach hardware), ale jak możesz to jasne! W tej sytuacji z Compalem szkoda złomować technicolory skoro mają dobry modem i tryb bridge...
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 14-04-2017, 19:00   

Już jest! :mrgreen:
http://forum.mediaswiat.p...=7991&start=825
 
 
wid3l3c 
easy master

Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 27
Wysłany: 14-04-2017, 20:41   

jeszcze jedna rzecz odnośnie stabilności usług UPC (w załączeniu)

To jest prawdziwy test stabilności łącza - ciągły tracert do wskazanego adresu.

Już pierwszy przeskok z Horizona na węzeł UPC (89-75-160-1.dynamic.chello.pl) i skoki nawet na 35 ms (test dalej leciał, już po zrobieniu zrzutu), ale zaraz za nim kolejny też miewający zadyszki.

I jak tutaj ma być dobrze?
Był technik, mówił, że miejsca w puszce nie ma na nic, że ktoś dał ciała jak to projektował - ponoć w trakcie remontu kamienicy nie wzięto pod uwagę tego faktu...

Ponadto, stwierdził (po jakichś badaniach) niejaki "ingres" w kamienicy lub nawet całej ulicy.
Coś tam mówił o starych telewizorach, zakłóceniach przez jakieś urządzenia w sieci - nieprawidłowo podłączone.

Czy mam wierzyć w takie tłumaczenie? Jak majtał się 2 piętra niżej słyszałem jak z kimś tam nawijał przez telefon.

Suma summarum mają szukać, ale coś mówił że to bardziej szukanie po omacku, ale zgłosi dalej.

Drugie problematyczne miejsce, jakieś pl-waw26b-rc1-ae20-2152.aorta.net i druga aorta.
Co to są za ustrojstwa? Chyba nie od UPC tylko jakieś ogólne?
https://who.is/whois-ip/ip-address/84.116.137.25
tu wychodzi jakaś Holandia.....


Teraz... o co mi chodzi... czy ktoś zna odpowiedź na takie pytanie.
Czy pierwszy węzeł (89.75.160.1) on jest przydzielane na stałe i jak sądzę nie ma możliwości ingerencji w punkt "przekaźnikowy" np. po zmianie prędkości internetu?

Czy jakbym zadzwonił na infolinię i zażądał informacji, czy moje "łącze" było przy zmianie umowy przestawiane na "inny" tor, jest szansa, że uzyskam odpowiedź na to pytanie?
Bo nie wiem, czy to wina Horizona (Compal dawał takie same objawy) czy coś się ostatnio spierdaczyło i tak gruchnęło.

W CSa gram regularnie od jakiegoś czasu i skoki pinga zauważyłem bezpośrednio po zmianie umowy i neta na szybszy...

Dlatego zastanawiam się nad odstąpieniem od umowy, bo mam jeszcze na to czas... coś na kształt szantażu, i przejscie na bezterminówkę + wypowiedzenie.

Bo ja tego nie kupuję, że było dobrze przez 3 lata i nagle się spierniczyło.

Nie wiem co o tym myśleć, macie jakieś pomysły?
Jak widzicie badanie wykonałem programem ping plotter pro w wersji trial - polecam do testowania, badanie zrobiłem łącznie już na 1300 pakietach.

pukawka cs go.png
300 przeskoków (5 minut)
Plik ściągnięto 93 raz(y) 73,92 KB

pukawka cs go 1300 pakietów.png
1300 przeskoków (20 minut)
Plik ściągnięto 63 raz(y) 77,12 KB

 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 14-04-2017, 21:23   

Byś zobaczył moje testy to byś widział zadyszkę ty masz super

[ Dodano: 14-04-2017, 21:26 ]
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/fr/cp0/e15/q65/17820459_964749710329282_1532939447_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=63d44dac3da50d509619fe7786eb74a1&oe=58F2DB6D
_________________
  ogromny
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-04-2017, 21:29   

Jak wprowadzą poprawkę softu do Compala, to mam (cichą) nadzieję, że trybu bridge nie zlikwidują...
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-04-2017, 21:39   

"Ciekawy" ten nowy soft na Arrisa TG2492S, na teście Puma 6 bez zmian czyli nie najgorzej ale już na WinMTR pakiet losy są już przy pingowaniu samego modemu...słabo to wygląda, mam wrażenie że ta poprawka to jakaś sztuczka w sofcie...poprzedni firmware lepiej wygląda...dziwna sprawa...poprzedni jest bardziej stabilny jak dla mnie ale jeszcze patrzę..może mi zmuliło kompa bo chyba zaciągnął Windows 10 Creator Update :evil:
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 14-04-2017, 22:36   

pawelb napisał/a:
"Ciekawy" ten nowy soft na Arrisa TG2492S, na teście Puma 6 bez zmian czyli nie najgorzej ale już na WinMTR pakiet losy są już przy pingowaniu samego modemu...słabo to wygląda, mam wrażenie że ta poprawka to jakaś sztuczka w sofcie...poprzedni firmware lepiej wygląda...dziwna sprawa...poprzedni jest bardziej stabilny jak dla mnie ale jeszcze patrzę


To się mocno rozczarowałem.
pawelb napisał/a:
może mi zmuliło kompa bo chyba zaciągnął Windows 10 Creator Update


Sam fakt, że posiadasz Windows 10 to kompletną kompromitacją. Nawet się nie przyznawaj.
Swoją drogą to świetny przykład geniuszu wymuszonych aktualizacji automatycznych. Miejmy nadzieję, że po aktualizacji Ci kompa w powietrze nie wysadzi.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 14-04-2017, 22:45   

KOCUREK1970 napisał/a:
Jak wprowadzą poprawkę softu do Compala, to mam (cichą) nadzieję, że trybu bridge nie zlikwidują...

A po co mieli by go likwidować? No zastanów się. Thomson i technicolor go nie mieli bo te modemoroutery pochodzą jeszcze z czasów kiedy w regulaminie był zapis o maksymalnej ilości podłączonych urządzeń, a za złamanie tego zapisu groziła spora kara sankcyjna (5500zł chyba). A potem jak wprowadzili to wi-free to ten zapis zniknął, a w międzyczasie skończyła im się umowa z technicolorem.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-04-2017, 22:50   

MrPepka napisał/a:
A po co mieli by go likwidować?

Bo nie jest on nigdzie, żadnym przepisem w regulaminie gwarantowany i operator ma mniejsze możliwości "widzenia" co robisz.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-04-2017, 22:52   

Atlas334 napisał/a:
pawelb napisał/a:
"Ciekawy" ten nowy soft na Arrisa TG2492S, na teście Puma 6 bez zmian czyli nie najgorzej ale już na WinMTR pakiet losy są już przy pingowaniu samego modemu...słabo to wygląda, mam wrażenie że ta poprawka to jakaś sztuczka w sofcie...poprzedni firmware lepiej wygląda...dziwna sprawa...poprzedni jest bardziej stabilny jak dla mnie ale jeszcze patrzę


To się mocno rozczarowałem.
pawelb napisał/a:
może mi zmuliło kompa bo chyba zaciągnął Windows 10 Creator Update


Sam fakt, że posiadasz Windows 10 to kompletną kompromitacją. Nawet się nie przyznawaj.
Swoją drogą to świetny przykład geniuszu wymuszonych aktualizacji automatycznych. Miejmy nadzieję, że po aktualizacji Ci kompa w powietrze nie wysadzi.


Na czym opierasz swoją opinię odnośnie Windows 10? Na swoim doświadczeniu? Na zasłyszanych opiniach? Jestem informatykiem z zawodu i wykształcenia ( a nie amatorem entuzjastą) i korzystam z różnych systemów, używam tego czego używają abonenci, do niedawna miałem na drugim kompie Windows 7 ale nie widzę uzasadnienia żeby go trzymać skoro większość gier chodzi bez problemu na Win 10, a jeśli boli cię ochrona prywatności na 10-tace to wierz mi że można sobie z tym poradzić...najważniejsze to nie czytać debilnych artykułów w necie na temat Windows :P
Być może ta aktualizacja zmuliła system...napiszę potem jak to wygląda...jeszcze pare minut komp zajęty aktualizacją
Ostatnio zmieniony przez pawelb 14-04-2017, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 14-04-2017, 22:56   

KOCUREK1970 napisał/a:
Bo nie jest on nigdzie, żadnym przepisem w regulaminie gwarantowany

To jeszcze nie oznacza, że ten tryb wywalą. Idąc twoim tokiem rozumowania to mogą nawet narzucić nam wifi wyłącznie w paśmie 2,4 GHz i w ogóle wywalą sieć gościnną. Po co?
KOCUREK1970 napisał/a:
operator ma mniejsze możliwości "widzenia" co robisz.

:lol: I co? Może jeszcze wywalą ten tryb z Ubee? Ludzie tryb bridge zostanie i już. Wtedy go wywalali bo mieli ten swój zapis mówiący o tym, że może być wpięte tylko 5 urządzeń (za więcej była kara). I wtedy wywalali tryb bridge żeby sprawdzić czy któryś z abonentów nie łamie tego zapisu. A od tamtego momentu zwiększyła się na rynku ilość urządzeń z wifi, a oni sami wprowadzili wi-free więc ten zapis zniknął z ich regulaminu. Niestety po ostatniej wpadce z TC7200 zakończyli współpracę z firmą Technicolor i dlatego tryb bridge stamtąd zniknął (znaczy się jest, ale można go włączyć w sposób nieoficjalny, że tak powiem). Dlatego nie ma się co obawiać.
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 14-04-2017, 23:05   

pawelb napisał/a:
Na czym opierasz swoją opinię odnośnie Windows 10? Na swoim doświadczeniu?


Właśnie na doświadczeniu. Na laptopie co większą aktualizację wywalało mi sterowniki do grafiki. Najgorsze było to, że zainstalować ponownie ich się nie dało... bo już były zainstalowane (według instalatora). Na kompie było tak, że co większy update nie było dźwięku. Trzeba było czekać po 3-4 miesiące na nowe sterowniki od producenta układu. Jeszcze bardziej wkurzające było to, że nawet, gdy przywracałem system do poprzedniej kompilacji to po jakimś czasie i tak się zaktualizował i sterowników dalej nie było.

Miałem też różne mniejsze usterki jak sypanie się animacji ładowania, resetujące się menu start, cyrki w eksploratorze itd. Największy problem miałem ze sterownikami do peryferyjnych urządzeń. Pod Windows 10 po prostu nie działały. W szczególności były to sterowniki do Androidowych smartphonów. Czarę goryczy przelały reklamy. Dla mnie to już było za dużo i tyle Windows 10 widziałem.

Po miesiącach męczarni na laptopie wróciłem do Windows 8.1 a na komputerze do Windows 7. Nie mówię, że Windows 10 to jakiś kompletny szajs (mimo, że jest). Po prostu w moim przypadku się nie sprawdził. Jeżeli innym działa poprawnie to dobrze. Nikogo na siłę nie będę namawiał ani do aktualizacji ani do rezygnacji. Wychodzę z założenie, że każdy użytkownik musi się przekonać na własnej skórze co u niego się sprawdza najlepiej.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 14-04-2017, 23:06   

pawelb napisał/a:
używam tego czego używają abonenci

A ci abonenci mają ten system z własnej nieprzymuszonej woli czy też aktualizują jak leci? I żeby nie było nie jestem tu złośliwy i nie żartuję.

[ Dodano: 14-04-2017, 23:08 ]
Atlas334 napisał/a:
Właśnie na doświadczeniu. Na laptopie co większą aktualizację wywalało mi sterowniki do grafiki. Najgorsze było to, że zainstalować ponownie ich się nie dało... bo już były zainstalowane (według instalatora). Na kompie było tak, że co większy update nie było dźwięku. Trzeba było czekać po 3-4 miesiące na nowe sterowniki od producenta układu. Jeszcze bardziej wkurzające było to, że nawet, gdy przywracałem system do poprzedniej kompilacji to po jakimś czasie i tak się zaktualizował i sterowników dalej nie było.

Miałem też różne mniejsze usterki jak sypanie się animacji ładowania, resetujące się menu start, cyrki w eksploratorze itd. Największy problem miałem ze sterownikami do peryferyjnych urządzeń. Pod Windows 10 po prostu nie działały. W szczególności były to sterowniki do Androidowych smartphonów. Czarę goryczy przelały reklamy. Dla mnie to już było za dużo i tyle Windows 10 widziałem.

U mojej mamy na laptopie od momentu aktualizacji do 10-tki co chwila wywala jej blue screena. Najpierw problemem był sterownik do serwera wydruku w routerze potem problemem były sterowniki do grafiki. Teraz znowu wywala jej blue screena i nie wiadomo co jest przyczyną. Masakra
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-04-2017, 23:12   

Nie wiem jakiego sprzętu używasz, mam stacjonarny komputer w całości na podzespołach Asusa a laptop Della i mimo ze sprzęt jest sprzed dwóch lat obce mi są takie problemy jak opisujesz, problemy z driverami? Może źle szukałeś driverów, nie pamiętam kiedy miałem tego typu problemy ale nie wszystko instaluje się przez Windows Update, trzeba czasem trochę poszukać, problemów nie ma chyba że się ma jakiś bardzo egzotyczny sprzęt,
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: