Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 12-04-2017, 16:57   

enzoo1986 napisał/a:
jeśli nie chce sie wam zaaktualizować moduł ci+ to zróbcie aktualizacje na kanale TVP seriale.

ooo Panie, dzięki wielkie! Tłukłem się z tym od kilku dni, bo nie chciało się zaktualizować. W końcu udało się na TVP Seriale :shock: Skąd na to wpadłeś? Przypadek?

Kasia napisał/a:
ale nie klikam :)

Jeśli nie wyskoczył Ci automatycznie komunikat o aktualizacji, to pewnie szukając ręcznie, jeszcze jej nie dostaniesz.
 
 
enzoo1986 
easy master

Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 45
Skąd: Olkusz
Wysłany: 12-04-2017, 17:34   

Pitrek napisał/a:
enzoo1986 napisał/a:
A pierwsza instalacje robił technik z Upc .

Aktualizacja oprogramowania modułu jest dostępna od ~2 miesięcy, tyle, że do wczoraj u mnie jej nie było. Ale nie o nią tu chodzi.

Bardziej mnie ciekawi Twój KS7000. Mam pytanie co do Twojego sposobu szukania. Jeżeli po techniku z UPC zmieniłeś Kraj nadawania kanałów z "Polska" na "Czechy", to powinieneś stracić wszystkie programy i powinieneś je wyszukiwać na nowo.
To jakie było u Ciebie, szukanie, "Pełne", czy :arrow: wg UPC?
Jeżeli nie sortowałeś programów po swojemu, to masz je ułożone alfabetycznie, czy :arrow: wg kolejności z UPC ?
Czy z poziomu menu TV możesz zmieniać numery programów?
Czy masz duble SD: Polsat , TVN7, TV Puls, Tele 5, i inne?
Czy masz programy radiowe?


O gościu ile pytań :)
Od początku.
Najpierw zmieniłem na Czechy pózniej wyszukałem. Szukanie pełne. Programy ułożone losowo ale nie tak jak na mediaboxie, sa duble i nie tylko sd ale zdarzają sie tez 2 takie same kanały pod rząd np FOX HD i następny tez FOX HD. Mogę zmienić numery programów. Mam kanały radiowe.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 12-04-2017, 18:54   

Dzięki za informację. Teraz już jest dla mnie wszystko jasne. Mając Samsunga UE**KS7000, certyfikowanego przez UPC, wybrałeś sposób szukania programów inny niż ja bym wybrał.

Jeżeli chcesz poeksperymentować, to wyeksportuj sobie Twoją aktualną listę programów na pendrive'a, zmień jej nazwę, abyś ją przypadkiem nie nadpisał.
Ustawienia > Nadawanie > Ustawienia eksperckie > Transfer listy kanał > Eksportuj na urządzenie USB

Jeżeli masz na to ochotę, to ustaw sobie kraj nadawania programów: Polska, wybierz szukanie: Szybkie, operator: UPC, podając parametry dla Twojej lokalizacji.
W Twoim TV będzie :arrow: trochę inaczej niż w tym poście.
Ustawienia > Nadawanie > Ustawienia eksperckie Kraj (obszar) > Kanał cyfrowy
Ustawienia > Nadawanie > Automatyczne strojenie


TV znajdzie Ci ok. 207 programów, bez wszystkich śmieci i dubli. Programy będą ponumerowane wg listy z UPC. Zaletą takiego wyszukania będzie automatyczna aktualizacja programów w przypadku jakiś zmian na MUXach. Nie zginą Ci żadne programy i żadnych Ci nie będzie brakować. Będziesz miał polskie litery w EPG i opisach programów. Niestety nie będziesz miał Radia.

Jak Ci się to nie spodoba, to zaimportujesz sobie do TV z powrotem Twoją listę z przeszukania PEŁNEGO.
Ustawienia > Nadawanie > Ustawienia eksperckie > Transfer listy kanał > Importuj z urządzenia USB

Co do aktualizacji oprogramowania MediaModułu CI+, to jestem ciekaw w jaki sposób TV ją pobiera. Przez internet, czy przez kabel UPC (OTA)? Raczej przez OTA, bo nie wszystkie TV sa podłączone do internetu.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 12-04-2017, 22:38   

Pitrek napisał/a:
Co do aktualizacji oprogramowania MediaModułu CI+, to jestem ciekaw w jaki sposób TV ją pobiera. Przez internet, czy przez kabel UPC (OTA)? Raczej przez OTA, bo nie wszystkie TV sa podłączone do internetu.

No a myślisz, że przez co? Skoro żeby pobrać aktualizację trzeba przełączyć na taki, a nie inny kanał.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 13-04-2017, 05:46   

Akurat u mnie, komunikat o dostępności aktualizacji oprogramowania modułu, pojawił się podczas włączemia TV bezpośrednio na program TVN24 i bez zmiany programu, oprogramowanie się ściągnęło i zaktualizowało. Nie przełączałem na "TVP Seriale". Ciekawi mnie od czego zależy dostępność tej aktualizacji. Sprawdzałem kilka razy od ~2 m-cy, także na " TVP Seriale" (wcześniej już ktoś podawał ten program) i nic, aż tu wczoraj jest.
Oczywiście zgadzam się z Tobą, że to przez OTA, w końcu sam to też stwierdziłem (chociaż użyłem sformułowania "raczej".
W strumieniu SI jest dużo częstotliwości z kanałami typu " Dane", o nazwie "Download" czy "Upgrade", ale bez wglądu do aktualnego SI nie wiem na jakiej częstotliwości jest nadawana aktualizacja modułu. Z tym "TVP Seriale" to chyba nie u wszystkich działa, bo pewno u innych aktualizacja poszła na jakimś innym dowolnym programie.
_________________
 
 
enzoo1986 
easy master

Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 45
Skąd: Olkusz
Wysłany: 13-04-2017, 06:23   

Okno z aktualizacja wyskakiwało na każdym programie. Niestety tylko na TVP seriale aktualizacja przechodziła 5% i szła do końca bo na reszcie kanałów sie przy 5 wysypywala.
Piter dzięki za pomoc, myśle ze skorzystam jak będę miał chwile.
 
 
tomeko 
light master

Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 95
Skąd: 3miasto
Wysłany: 13-04-2017, 11:06   

Pitrek napisał/a:
Co do aktualizacji oprogramowania MediaModułu CI+, to jestem ciekaw w jaki sposób TV ją pobiera. Przez internet, czy przez kabel UPC (OTA)? Raczej przez OTA, bo nie wszystkie TV sa podłączone do internetu.

W tablicy NIT jest przesyłana informacja, na jakim MUX-ie i w którym strumieniu przesyłana jest aktualizacja softu (która przesyłana jest tam w sposób ciągły).
Po przełączeniu TV na kanał z tego MUX-a, jeżeli dane modułu pokrywają się z właściwościami firmware, jest ono pobierane i instalowane.
W przypadku TV dwugłowicowych, może to się zadziać bez przełączania programu.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 13-04-2017, 12:09   

Przydałby się nowy zrzut strumienia SI.
W starym na częstotliwości 554 MHz (Home Frequency), w tablicy NIT, jest jakiś ServiceID o nazwie "Code Download", "System Software Update Service (TS 102 006 [20])"

Ja wczoraj włączyłem TV na TVN24 i wyszło. Moim zdaniem (może się mylę) to TV, w których wyszukano programy wg UPC, czyli te które mają wpisaną Częstotliwość wyszukają aktualizację na dowolnym programie. Może w TV w których jest szukanie "Pełne" wymagają przełączenia na program z 554 MHz, np: "TVP Seriale", "Polsat News 2", "Disney XD', "Polsat Romans" lub "Polsat Viasat Nature".

Definicja strumienia SI jest taka sama w całej Polsce i w nim definicja aktualizacji modułu jest od ~2 m-cy, ale sygnał
już w każdej lokalizacji jest inny, być może w Zielonej Górze wcześniej nie było w nim przesyłana aktualizacja.

Ciekaw jestem czy u kogoś z Zielonej Góry, aktualizacja modułu zrobiła się (lub była dostępna) już wcześniej, czy może pojawiła się od wczoraj.
_________________
 
 
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 13-04-2017, 12:28   

Mam szukanie według UPC, ale nie mogłem zaktualizować na losowym programie, udało się tylko na TVP seriale. Samsung H.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 13-04-2017, 13:04   

Ciekawe czy także na "Polsat News 2", "Disney XD", "Polsat Romans" lub "Polsat Viasat Nature" by u Ciebie poszło.

O aktualizacji modułu na TVP Seriale, było już dawno:
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...+Seriale#180291

No i na jakim programie zaktualizowało się u innych, sądzę, ze nie tylko na tym jednym.
_________________
 
 
isaac1906 
light master

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 95
Wysłany: 13-04-2017, 18:19   

Witam...miałem Mtv Polska na kanale 110 i nagle kanał zniknął...słyszałem,że Mtv zaczeło nadawać w HD,ale czy to oznacza,że muszę całą listę na nowo robić ? czy jest jakiś sposób na dodanie Mtv hd do mojej listy którą mam zapisaną na komputerze,a później znowu wrzucić ją przez ChanSorta ?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 13-04-2017, 19:56   

Zaktualizuj sobie ten MUX z MTV. Tylko programy z tego MUXa zmienią numery, ale to szybko w ChanSorcie zmienisz tak jak miałeś.
_________________
 
 
isaac1906 
light master

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 95
Wysłany: 13-04-2017, 22:42   

Pitrek napisał/a:
Zaktualizuj sobie ten MUX z MTV. Tylko programy z tego MUXa zmienią numery, ale to szybko w ChanSorcie zmienisz tak jak miałeś.


okazało się,że mam kanały których nie ustawiałem np.345,532,754 itp. i na jednych z nich było Mtv hd więc po problemie :) ale i tak dzięki :)
 
 
jacek90 
Klikacz

Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 14
Wysłany: 18-04-2017, 15:12   

Czy ktoś z Was posiada telewizor Samsung LExxC650, wykonał aktualizację modułu i może potwierdzić, że wszystko działa poprawnie? Ten monit o aktualizacji jest strasznie denerwujący. Jeszcze gdyby ta informacja wyskakiwała raz po włączeniu TV, a nie po każdej zmianie kanału... Pytam, bo nie chcę mieć takiej sytuacji, że po aktualizacji TV nie będzie wspierany (pierwotnie też nie było go na oficjalnej liście, ale wszystko działa poprawnie).

Ewentualnie, czy istnieje możliwość blokady pobierania informacji o nowym sofcie?

Dzięki!
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-04-2017, 18:42   

Myślę, że to nie sprawa TV, a konkretnych modułów. Opisywane przypadki blokady modułu były na różnych modelach TV, także na certyfikowanych. Prawdopodobnie są moduły, którym ewidentnie szkodzi aktualizacja software'u. U mnie też wyskakiwał ten komunikat, ale tylko przy włączeniu TV, a nie przy przełączaniu programów. W końcu zrobiłem to i u mnie poszło OK. Obawiam się, że nie da się wyłączyć powiadomienia o nowym sofcie. W TV miałem wyłączoną automatyczną aktualizację softu TV, ale to nie ma nic ze sobą wspólnego, komunikat o sofcie modułu i tak musiał wychodzić.

Może odezwij się do posiadaczy LE**C650, może ktoś już ma soft modułu 07.00.01.02.08.00:
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...w_results=posts
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: