Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pikseloza na co drugim kanale
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-01-2017, 18:12   

U mnie to:
Szanowni Państwo, w chwili obecnej w Waszym miejscu zamieszkania występuje awaria następujących usług:•Telewizja cyfrowa.
Planowany termin usunięcia awarii to: 31.01.2017 16:00. Serdecznie przepraszamy za niedogodności.

I druga:
Szanowni Państwo, w Waszym miejscu zamieszkania w najbliższym czasie dokonamy niezbędnej modernizacji sieci. Prace mogą spowodować tymczasowy brak działania następujących usług:•Telefon.•Internet.
Planowany termin rozpoczęcia modernizacji to: 01.02.2017 24:00, termin zakończenia to: 01.02.2017 04:00.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-2017, 18:21   

U mnie już jest tylko jeden komunikat (awaria tv cyfrowej a jej planowany termin usunięcia to 31.01.2017 o 16:00) coś im się wcześniej w systemie rypło.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-01-2017, 18:32   

Być może w końcu zaczynają wymieniać sprzęt (zwiększą liczbę kanałów downstream i upstream do netu i częstotliwości telewizyjne dla tv) bo zbyt dużo już ludzi im zgłasza problemy.
_________________
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-01-2017, 18:47   

KOCUREK1970, zwróć uwagę czy wyświetla ci się błąd karty klucz (telewizor kartę widzi) lecz nie działają kanały. Wyświetla się to z rana
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-01-2017, 19:12   

beny8989,
Dzięki za cynk - sprawdzę i dam znać.
Tylko wspominasz coś o tv - ja mam tylko dekoder, objawy winny być takie same?
_________________
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-01-2017, 19:22   

Na dekoderze nic nie zobaczysz najwyżej jakąś zwiechę. Inna zasada działania i brak odświeżania uprawnień. A najlepsze że to mam na 1 tv wyłącznie a 2 nawet komunikatu nie wywala. :/
_________________
 
 
mario1974 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 36
Wysłany: 03-02-2017, 20:33   

witam ma ktoś dziś problemy z UPC mam moduł i co drugi kanał pikseloza masakra n ie da się oglądać macie jakieś porady co to może być wina tv, modułu, czy problem od strony upc sygnał na tv jest ponad 90%
_________________
 
 
lukasgta 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 43
Wysłany: 05-02-2017, 00:25   

mario1974 napisał/a:
witam ma ktoś dziś problemy z UPC mam moduł i co drugi kanał pikseloza masakra
Ja mam tv w UPC od lutego i jakość obrazu w porównaniu do poprzedniego operatora dużo słabsza (tvp 1 i 2 - masakra). Mam telewizor Panasonica i on mi pokazuje 2 wartości sygnału jego moc i jakość (moc 100%; jakość waha się na kanałach od 76 do 96%). U poprzedniego operatora było 100 i 100 na wszystkich kanałach!
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-02-2017, 01:04   

lukasgta napisał/a:
Mam telewizor Panasonica i on mi pokazuje 2 wartości sygnału jego moc i jakość (moc 100%; jakość waha się na kanałach od 76 do 96%). U poprzedniego operatora było 100 i 100 na wszystkich kanałach!

Jaki wpływ na jakość obrazu ma moc sygnału i jego jakość?
_________________
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 05-02-2017, 01:16   

Śnieg mu się robi, jak niektórym w grudniu na TVP Info. :mrgreen: 8)
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 05-02-2017, 08:53   

Hehe dobre
Nie mam 100 w zakładce to znaczy że mam obraz do bani
 
 
lukasgta 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 43
Wysłany: 05-02-2017, 14:16   

KOCUREK1970 napisał/a:
Jaki wpływ na jakość obrazu ma moc sygnału i jego jakość?

Jakość sygnału (jego poziom) jest najważniejszym parametrem sygnału cyfrowego. To ona odpowiada za poprawne wyświetlenie obrazu. Systemy i operatorzy telewizji dla danego sygnału ustawiają bitową stopę błędów BER tz. ile może być fałszywych bitów na wszystkie przesłane. Jeżeli BER jest na wysokim poziomie dekoder nie ma możliwości zdekodowania sygnału (nie potrafi odczytać tego co jest nadawane) Jeżeli BER dla danego sygnału jest przy jego granicy to wówczas występuje wspomniana pixeloza. Wysoki BER to po prostu brak sygnału.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
1. Zła infrastruktura sieci
2. Zakłócenia np. dodatkowe pole elektromagnetyczne wokół przewodów
3. Inny użytkownik (operator włączył do swojej usługi np. sąsiada z klatki obok i dzieli z Panem w jakiś sposób medium)
4. Modernizacja operatora
Post użytkownika prezy z forum HDTV com pl
 
 
wazyniak
[Usunięty]

Wysłany: 05-02-2017, 14:49   

Cześć,
mam moduł CI+ i u mnie też w ostatnich dniach pikseloza na całego. Co prawda wcześniej też występowała przez ok pół godzinny dziennie ale od wczoraj tnie non stop. Na infolinii proponują wizytę serwisanta jednak wcale mnie to nie zadowala bo ten był w ciągu tygodnia dwa razy. Potwierdził, że problem występuje ale nie potrafił go rozwiązać. Zdecydowałem się na reklamację z żądaniem zwrotu opłaty za telewizyjną część abonamentu. Boję się tylko, że odrzucą bo odmówiłem kolejnej wizyty technika, ale ile można robić przemeblowanie połowy pokoju żeby pan mógł wszystko sprawdzić. Kocurek interweniowałeś jakoś u UPC? Jaka lokalizacja mieszkania?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 05-02-2017, 16:09   

lukasgta napisał/a:
KOCUREK1970 napisał/a:
Jaki wpływ na jakość obrazu ma moc sygnału i jego jakość?

Jakość sygnału (jego poziom) jest najważniejszym parametrem sygnału cyfrowego. To ona odpowiada za poprawne wyświetlenie obrazu. Systemy i operatorzy telewizji dla danego sygnału ustawiają bitową stopę błędów BER tz. ile może być fałszywych bitów na wszystkie przesłane. Jeżeli BER jest na wysokim poziomie dekoder nie ma możliwości zdekodowania sygnału (nie potrafi odczytać tego co jest nadawane) Jeżeli BER dla danego sygnału jest przy jego granicy to wówczas występuje wspomniana pixeloza. Wysoki BER to po prostu brak sygnału.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
1. Zła infrastruktura sieci
2. Zakłócenia np. dodatkowe pole elektromagnetyczne wokół przewodów
3. Inny użytkownik (operator włączył do swojej usługi np. sąsiada z klatki obok i dzieli z Panem w jakiś sposób medium)
4. Modernizacja operatora
Post użytkownika prezy z forum HDTV com pl

Bardzo ładnie skopiowałes - piątka siadają

Tylko to wciąż nie ma znaczenia - jakości obrazu nie poprawisz jakością sygnalu
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 05-02-2017, 16:32   

wazyniak napisał/a:
Cześć,
mam moduł CI+ i u mnie też w ostatnich dniach pikseloza na całego. Co prawda wcześniej też występowała przez ok pół godzinny dziennie ale od wczoraj tnie non stop. Na infolinii proponują wizytę serwisanta jednak wcale mnie to nie zadowala bo ten był w ciągu tygodnia dwa razy. Potwierdził, że problem występuje ale nie potrafił go rozwiązać. Zdecydowałem się na reklamację z żądaniem zwrotu opłaty za telewizyjną część abonamentu. Boję się tylko, że odrzucą bo odmówiłem kolejnej wizyty technika, ale ile można robić przemeblowanie połowy pokoju żeby pan mógł wszystko sprawdzić. Kocurek interweniowałeś jakoś u UPC? Jaka lokalizacja mieszkania?


Ja około 1,5 tyg. temu nagrałem pikselozę na komórce i wysłałem im na facebooka. za 10 minut telefon z działu tech. i na drugi dzień wizyta technika. Wymienił końcówki kabli oraz zwrotnicę tris-307P na taką samą. Wcześniej piksele były ok. 10 minutowe po wizycie były ale już tak z 10 sekundowe. Kilka stron wcześniej kolega GDA zalecał aby przy CI+ wpiąć filtr kanału zwrotnego. Tak też zrobiłem. Kupiłem za 12 zł taki tłumik i od 7 dni zero pikseli!!! Wcześniej myślałem że to stara instalacja elektryczna, ale od stycznia mam nową. Dzięki GDA
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: