Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 12-12-2016, 13:31   Re: Samsung SE55JU7000

manek33 napisał/a:
Witam, posiadam tv Samsung 55JU7000, czy przy module CI+ będę mógł poukładać listę wg siebie??
Tak, ale zewnętrznym programem, moim zdaniem najlepszy jest "Chan Sort".
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...w_results=posts

Polecam :arrow: http://forum.mediaswiat.p...ghlight=#170925

Skoro masz już ten TV, to nic prostszego jak podłączyć przewód z sygnałem UPC do TV, wyszukać programy cyfrowe, znajdziesz ok. 198 programów, ale ok. 30 to odkodowane (m.in. TVP1/2 HD i TVN HD), które możesz oglądać bez MediaModułu CI+. Sprawdź sobie już teraz jak to wygląda: lista programów, szybkość przełączania programów, układanie własnej listy, EPG itp. Jeżeli masz jakiś HDD USB lub szybszy pendrive to możesz wypróbować TimeShift, nagrywanie na żywo programów, niestety oglądanie innych w tym samym czasie jest mocno ograniczone, harmonogram nagrywania podczas wyłączonego TV itp.
_________________
 
 
manek33 
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 8
Wysłany: 12-12-2016, 14:20   

Problem w tym że nie znajduje mi żadnych kanałów z UPC, ponieważ nie płace w spółdzielni opłaty 9pln za tv.
Z naziemnej mogę nagrywać dowolny kanał i oglądać inny.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 12-12-2016, 14:54   

Chan Sorta możesz wypróbować na programach z TV naziemnej.
_________________
 
 
manek33 
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 8
Wysłany: 12-12-2016, 20:23   

A tak konkretnie?? Co to jest schan-sort??
W naziemnej mogę zmieniać kolejność.
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 12-12-2016, 21:42   

Program do edycji kanałów.
 
 
manek33 
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 8
Wysłany: 12-12-2016, 21:47   

Instaluje się go na kompie?? I jak się edytuje liste?? Proszę o linka do programu i o manual jak co się robi.
 
 
mati12 
classic master

Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 221
Wysłany: 12-12-2016, 22:37   

manek33, przecież eLBeG Ci już podał linka. "Listę kanałów z telewizora exportujemy na pamięć USB lub HDD wpięty do TV i przenosimy na komputer, tam obrabiamy. W kolejności odwrotnej poprzez USB importujemy do TV. Plik naszej obrobionej listy ma mieć taką samą nazwę jak zaciągnięty z TV." Poczytaj sobie jeszcze tutaj. Może to Ci pomoże. Ewentualne masz jeszcze Wiki na stronie podanej przez eLBeG.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 13-12-2016, 08:42   

manek33, Tu o :arrow: używaniu listy referencyjnej.
Ten sposób już dawno zarzuciłem, może być przydatny w starszych samsungach.
Teraz po otwarciu robię "Modify current list" i ręcznie robię co chcę.

W ChanSorcie, aby zrobić listę ponumerowaną w sposób nieciągły, trzeba odznaczyć "Close gap when moving/deleting a channel". Zaznaczyć program, który chce się zmienić i w okienku "Set Pr#:" wpisać nowy numer pamiętając, aby nowy numer nie konfliktował z istniejącymi, bo wtedy się przesuną. Trzeba po prostu mieć wolny obszar na nowe numery. Można to zrobić przez przesunięcie istniejących na inne miejsce, zaznaczyć można wiele programów i wpisać numer, zaznaczone programy będą miały nowe numery.

Obrazkologia:
:arrow: http://cam.digislovakia.s...anual/chansort/
Pkt. 8 - wybieram "Modify current list"
Pkt. 10 - ręcznie przestawiam, numeruję. Można operować jednym kanałem jak i wieloma i to w sposób nieciągły.
Pkt. 11. - Delete unsorted channels from the list

W przypadku Samsungów, nazwy list do importowania wcale nie muszą być zgodne z nazwą pierwotną.
Wskazane jest nawet używanie różnych nazw, aby mieć kopie poprzednich. Ważne jest tylko rozszerzenie pliku *.scm . Eksportowany z TV plik dostaje zawsze tę samą nazwę i bez pytania zastępuje istniejący plik.
Nazwy plików zawierają model TV, np.
channel_list_UE40F6500_1201.scm
channel_list_UE46D5500_1101.scm
channel_list_UE55ES8000_1201.scm
channel_list_UE40D6000_1101.scm
_________________
 
 
manek33 
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 8
Wysłany: 13-12-2016, 09:15   

1.Jak mogę zgrać listę na pendriva?, nie widzę tej opcji w tv
2.Mam jeszcze takie pytanie, mój TV jest na liście współpracujących TV z modułem CI+, czy jak TV pobierze listę od UPC będę mógł ją edytować?? Bo gdzieś tam wyczytałem że wtedy się nie da, dzięki za pomoc i rady.
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 13-12-2016, 09:32   

MENU >Nadawanie >Ustawienia kanałów >Transfer listy kanał.
Importowanie lub eksportowanie listy kanałów do urządzenia USB.
● Importuj z urządzenia USB: importowanie listy kanałów z urządzenia USB.
● Eksportuj na urządzenie USB: eksportowanie listy kanałów zapisanych w telewizorze do urządzenia USB. - masz to wszystko w instrukcji obsługi.
_________________
 
 
manek33 
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 8
Wysłany: 13-12-2016, 12:14   

Mój TV Samsung 55JU7000 ma dwa tunery, czy mogę mieć programy z UPC i z naziemnej w jednej liście kanałów??
Wtedy mógłbym nagrywać kanał np. kodowany z UPC a oglądać niekodowany z dvb-t. Czy jest taka możliwość??
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 13-12-2016, 12:32   

Twój telewizor ma jedno wejście dvb-t/c (drugie jest do satelity)więc nie podłączysz dwóch anten, ale dzięki dwóm tunerom możesz równocześnie oglądać kanał kodowany i nagrywać nie kodowany, lub na odwrót, no i oczywiście oglądać i nagrywać nie kodowane.Jak nie masz to ściągnij sobie pełną instrukcje z netu.
_________________
 
 
manek33 
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 8
Wysłany: 13-12-2016, 12:43   

No raczej oba tunery są dvb-t,c,s, w tej chwili włączając pip mogę z naziemnej oglądać różne programy, inny w głównym oknie i inny w okienku pip, mam podpięty sygnał do dwóch wejść.
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 13-12-2016, 13:14   

No tak o ile pamiętam tam były chyba w sumie cztery gniazda, miałem ten telewizor krótko (poszedł do zwrotu) w takim razie rozdzielisz sobie sygnał UPC i podłączysz pod oba gniazda (UPC podstawowe kanały nadaje odkodowane w tym TVN w HD) reszta mojego poprzedniego wpisu jest aktualna, pip również będzie działał.
_________________
 
 
manek33 
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 8
Wysłany: 13-12-2016, 13:18   

Jaki powód zwrotu??
Gniazda są 3, czyli wracając do mojego pytania w jednej liście mogę mieć programy z dvb-t oraz dvb-c??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: