Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet Kraków Kazimierza Wielkiego- jaki?
Autor Wiadomość
QQrydza 
Klikacz

Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 1
Wysłany: 09-07-2015, 18:41   Internet Kraków Kazimierza Wielkiego- jaki?

Witam, właśnie wprowadziłem się do mieszkania przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Krakowie, na krowodrzach. Jako nowy lokator, przychodzi mi zmierzyć się z wyborem dostawcy usług typu internet/telewizja.

Jacy dostawcy świadczą usługi w podanej lokalizacji, oraz jakich dostawców możecie polecić?
 
 
Afer 
light master

Dołączył: 14 Sty 2015
Posty: 59
Skąd: Kraków NH
Wysłany: 09-07-2015, 21:26   

Takie małe sprostowanie. Pewnie nie jesteś z Krakowa.
Ul.Kazimierza Wielkiego jest na Krowodrzy.
Pozdrawiam. :)
_________________
 
 
bati 
Klikacz

Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 2
Wysłany: 27-10-2016, 08:09   

Też mieszkam na Kazimierza Wielkiego :) mam neta z InternetKraków. Wcześniej miałam z neostrady, ale strasznie mi ścinał i były problemy z zasięgiem. Teraz działa mi to na zasadzie, że każde, każde 1 MBPS/s kosztuje 3 zł brutto. Podobno jeszcze orange dobrze działa, ale nie wiem, bo nie testowałam.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 27-10-2016, 09:06   

na kazimierza wielkiego dobrym operatorem jest intrino, http://www.intrino.pl/internet-standard.html
 
 
bati 
Klikacz

Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 2
Wysłany: 16-11-2016, 09:08   

To tak jakby na każdej ulicy trzeba było innego neta mieć :P
 
 
majjdaan2 
Klikacz

Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 5
Wysłany: 18-11-2016, 08:10   

Dokładnie, bardzo dobre porównanie :D internet z plusa jest nawet dobry.
 
 
Moran 
Klikacz


Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd: Żnin
Wysłany: 12-09-2017, 10:09   

Jeśli o mnie chodzi i moje doświadczenia z dostawcami internetu to polecam korzystać z usług lokalnych firm (u mnie np. Elbonet). Świadczone przez nich usługi są często na o wiele wyższym poziomie, niż ma to miejsce w przypadku krajowych gigantów. Cena jest niska, ping też, prędkość internetu spora, a w razie jakichkolwiek problemów można się łatwo i szybko dodzwonić.
 
 
Opiu 
plus master


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 342
Wysłany: 13-09-2017, 10:00   

Moran napisał/a:
Jeśli o mnie chodzi i moje doświadczenia z dostawcami internetu to polecam korzystać z usług lokalnych firm (u mnie np. Elbonet). Świadczone przez nich usługi są często na o wiele wyższym poziomie, niż ma to miejsce w przypadku krajowych gigantów. Cena jest niska, ping też, prędkość internetu spora, a w razie jakichkolwiek problemów można się łatwo i szybko dodzwonić.

Nie zgodzę się z tobą bo nie zawsze tak jest ale to zależy od firm itd ;)
  Opiu
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-09-2017, 21:01   To samo uważam co Moran...

Opiu napisał/a:
Moran napisał/a:
Jeśli o mnie chodzi i moje doświadczenia z dostawcami internetu to polecam korzystać z usług lokalnych firm (u mnie np. Elbonet). Świadczone przez nich usługi są często na o wiele wyższym poziomie, niż ma to miejsce w przypadku krajowych gigantów. Cena jest niska, ping też, prędkość internetu spora, a w razie jakichkolwiek problemów można się łatwo i szybko dodzwonić.

Nie zgodzę się z tobą bo nie zawsze tak jest ale to zależy od firm itd ;)


a miałem usługodawców INTERNETU trochę za sobą i najbardziej/najlepiej zapamiętałem tych osiedlowych.
Tak prawdziwie szybki internet dla nie których nawet teraz często osiągalny i maksymalny możliwy miałem już w 1994roku.
Pewna firma kładła kable do piwnicy i jak chciałeś przyłączyć się do "ŚWIATA INTERNETU" to musiałeś zapłacić 415złotych ,a że miałem ciętego ojca więc ledwo udało mi się z tej usługi skorzystać mimo ,iż sam za wszystko płaciłem bo chodziło o wiercenie dziur w ścianach ,żeby kable przeprowadzić.Transfery rzędu 500kilobajtów na sekundę gdzie korzystało się jeszcze z modemów czasami to było coś niesamowitego a sam internet kosztował miesięcznie tylko 29złotych.
Polecam wiedzę fachową brać także z netu gdzie porównywane są technologie dostępu do internetu oraz ich możliwości dlatego światłowodu na chwilę obecną nic nie jest w stanie przebić jako przekaźnika informacji z najmniejszymi opóźnieniami i najwyższymi prędkościami zależnymi od Twoje lokalizacji.

PS: Mój kolega wziął kredyt na mieszkanie i ma cztery pokoje w 70m2 przy czym jeden ma idealne 16m2 właśnie dla rozrywki oraz przyszłą wirtualną rzeczywistość.
Już od tamtego roku we Wrocławiu możesz deweloperowi dać plan rozkładu mieszkania(więc pewnie i w Krakowie dostępne) i on zmiany do swojego projektu wprowadza ,a że jest młodym po 30 tce żonatym już to mógł skorzystać z MDM i dostał 45tys. złotych na spłacenie LTV.
Teraz jak sam bym kupował mieszkanie we Wrocławiu to tylko w lokalizacji gdzie MOICO ,NETIA , UPC , ORANGE doprowadził światłowody do tego budynku.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-09-2017, 21:37   

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka :P
 
 
apogeum 
easy master

Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 49
Wysłany: 08-01-2018, 12:53   

Z tego co wiem to jest wiele światłowodów.Chociaż warto jest zastanowić się również nad internetem kablowym. Jest zwykle tańszy od światłowodu.Oferuje mniejszą prędkość, ale dla przeciętnego Kowalskiego, który korzysta z internetu jedynie dla rozrywki. I raz na jakiś czas ściągnie sobie jakis filmik to będzie to wystarczające.
Najkorzystniejsze są pakiety typu internet i telewizja. Szczególnie dla nowych klientów bo firmy biją się o nich zaciekle i ciagle wypuszczają jakieś nowe promocyjne oferty. https://panwybierak.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: