Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Likwidacja kas do zapłaty za rachunki???
Autor Wiadomość
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 21-06-2006, 13:44   Likwidacja kas do zapłaty za rachunki???

Dzisiaj będąć w boku usłyszałem że likwidują kase od 1 sierpnia już jej nie będzie.Cieakwe czy w innych miastach będzie tak samo.Może ktoś coś wie na ten temat??.Jeśli zlikwidują w całej Polsce to znowu będzie trzeba prowizje płacić jakieś 2 pln na poczcie.Może to mała suma ale dla takich emerytów czy rencistów którzy liczą każdy grosz będzie to jakieś tam obciążenie
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 21-06-2006, 13:59   

istnieja jeszcze takie magiczne rzeczy jak przelewy bankowe
_________________
 
 
ikk 
Klikacz

Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 15
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-06-2006, 14:18   

Czy nie było kiedyś tak, że płacąc poleceniem zapłaty rachunek UPC był chyba o 2,5 zł mniejszy?
/nie wiem, jak jest teraz, bo nie mam chello :P /
_________________
 
 
 
marc1804 
Klikacz

Dołączył: 29 Lip 2005
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-06-2006, 16:42   Re: Likwidacja kas do zapłaty za rachunki???

dizel napisał/a:
Dzisiaj będąć w boku usłyszałem że likwidują kase od 1 sierpnia już jej nie będzie.Cieakwe czy w innych miastach będzie tak samo.Może ktoś coś wie na ten temat??.Jeśli zlikwidują w całej Polsce to znowu będzie trzeba prowizje płacić jakieś 2 pln na poczcie.Może to mała suma ale dla takich emerytów czy rencistów którzy liczą każdy grosz będzie to jakieś tam obciążenie


W Krakowie też likwidują :sad: , myślę że podobnie jest w innych miastach
_________________
 
 
gadzecik 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 107
Wysłany: 21-06-2006, 18:15   

Tak, za polecenie zaplaty jest ulga a i ochodzic i ostac sie nie trzeba :D
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 21-06-2006, 18:49   

polecenia zaplaty bym sie bal zlozyc, bo w UPC ksiegowi lubia sie pomylic .... ja place przelewem przez internet (50 gr w mbanku) i tez nie trace czasu w kolejce ...
 
 
Wulfgar 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 192
Wysłany: 21-06-2006, 20:46   

uuuu polecenie zaplaty + chello
ja tez bym sie bal. w ciagu roku conajniej 5 razy musze dzwonic i wyjasniac jakies dziwne rachunki
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21-06-2006, 22:05   

Wulfgar napisał/a:
uuuu polecenie zaplaty + chello
ja tez bym sie bal.


Klient ma prawo do reklamowania płatności i ewentualnego odwołania Polecenia Zapłaty (tej cechy nie posiada żadna inna forma płatności).

Zgodnie z przepisami Ustawy o prawie bankowym odwołanie może nastąpić w terminie:

* 30 dni kalendarzowych od dnia obciążenia rachunku w przypadku osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej.

http://www.poleceniezapla...ieczenstwo.html
_________________
 
  budry
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-06-2006, 23:25   

budry, a widziałeś ten ich formularz co tam na dole jest małymi literkami dopisane ?
Mi to wygląda jak (częściowe) zrzeczenie się prawa do rezygnacji ze swoich praw odnośnie polecenia zapłaty.

Normalnie jest tak, że udzielam komuś pozwolenia na obciążanie mojego rachunku jednocześnie potwierdzam to w banku i ok. Zmieniam zdanie (przestaje mi się to podobać) loguje się na konto w banku i sobie mogę takie coś w każdej chwili odwołać. Jednak upc wymaga aby zrzec się tego prawa (ciekawe dlaczego ?).
Dodatkowo bezprzerwy upc myli się co do terminów zapłaty, zdarzały się też próby wyłudzeń (wystawianie rachunków na wyższą kwotę niż była im należna).
Dlatego mam stałe zlecenie 10 każdego miesiąca jest przelewana im stała kwota i mogę to w każdej chwili odwołać jeśli np. nie przyjdzie faktura albo były w danym miesiącu jakieś awarie. Nie ma też możliwości aby pobrali pieniądze za szybko zawsze dostają równo ostatniego dnia z danego okresu.
  marekd@jabberpl.org
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-06-2006, 15:44   

Marek napisał/a:
budry, a widziałeś ten ich formularz co tam na dole jest małymi literkami dopisane ?
Mi to wygląda jak (częściowe) zrzeczenie się prawa do rezygnacji ze swoich praw odnośnie polecenia zapłaty.

Ten zapis we wniosku jest tylko po to że jeżeli chcesz zrezygnować z formy opłacania rachunków Poleceniem zapłaty to powiadom o tym UPC żeby w systemie taką wolę klienta odnotować i pozostałe rachunki przysyłać mu tradycyjnie.

W banku zawsze możesz zrezygnować z polecenia, zapłaty tylko skąd o takiej twojej decyzji dowie sią UPC? (system nadal będzie wysyłał faktury do banku)

Polecenie zapłaty (pojedyńcze) jeżeli się nie zgadza z moimi wyliczeniami mogę cofnąć w okresie miesiąca(np mbank daje na to nawet 60dni)i pieniążki spowrotem są na moim kącie.
W każdej innej formie nie cofnę już wysłanych pieniędzy.
Dlatego moim zdaniem forma opłat Poleceniem zapłaty jest super formą!

Jeszcze jedna informacja,
W UPC jak w dniu przesłania Polecenia zapłaty nie ma środków na końcie to jest ponawiane polecenie zapłaty 5 krotnie.
_________________
 
  budry
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-06-2006, 15:57   

Cytat:
W banku zawsze możesz zrezygnować z polecenia, zapłaty tylko skąd o takiej twojej decyzji dowie sią UPC?
z banku oczywiście, nie ma z tym najmniejszego problemu jeśli spróbują pobrać pieniądze po cofnięciu zgody bank zwyczajnie na to nie pozwoli.
Cytat:
powiadom o tym UPC żeby w systemie taką wolę klienta odnotować i pozostałe rachunki przysyłać mu tradycyjnie.
tylko że wycieczka do boku oraz stanie 2 godziny w kolejce oznacza koszt mniej więcej 100zł
Pozatym czy jest zezwolenie na obciążanie rachunku czy go nie ma i tak wymagam aby rachunek był mi przysłany we właściwym czasie, spóźnienie się z przysłaniem rachunku jest między innymi jednym z powodów dla którego anuluje się takie zgody na obciążanie konta.
  marekd@jabberpl.org
 
kubakj 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 46
Wysłany: 28-06-2006, 11:24   

Ja mam polecenie zaplaty, ale tak UPC ode nie kasy nie dostaje. Zawsze dzwonie do nich i zlecam pobranie kasy z karty kredytowej, a za to, ze mam te martwe polecenie zpalaty mam rabat 2,5zl :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: