Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon w UPC Polska
Autor Wiadomość
zwirooo 
Klikacz

Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 13
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-10-2016, 13:56   

@GDA

a jak sprawuje Ci się funkcja nagrywania w tv z Cl+? (o ile korzystasz)
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 09-10-2016, 14:02   

nagrywanie odbywa się z EPG lub czasowe jak w starych magnetowidach
wada oczywiście jest to ze nie można nagrywać a w tym czasie oglądać czegoś innego
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 09-10-2016, 15:45   

Muszę to uściślić (pewno przez wielu będzie to traktowane jako oczywista oczywistość), bo wygląda na to, że w tym czasie już z telewizorem nic innego się nie da zrobić.
Dawno, dawno temu, w zamierzchłych czasach Pitrek napisał/a:
Można nagrywać, ale przy jednej głowicy i przy jednym module, podczas nagrywania programu niezakodowanego można oglądać inne programy zakodowane i odkodowane, ale oczywiście tylko z tego samego MUXa, nagrywając program zakodowany oczywiście nie mogę oglądać innego programu zakodowanego, bo jest komunikat 'sygnał zakodowany' (mediamoduł zajęty odkodowaniem nagrywanego programu), ale można oglądać inny program niekodowany, oczywiście w ramach tego samego MUXa.
Jak widać, niestety jednoczesne nagrywanie innego programu podczas oglądania danego jest bardzo ograniczone.
I co z tego wynika :?:
Na przykład to, że można któryś z TVP1 HD, TVP2 HD i TVN HD nagrywać i inny z tej trójki oglądać.
Nagrywając program mogę oglądać inny nagrany już wcześniej przez TV lub nawet ten sam co się już nagrywa, ale z przesunięciem czasowym (dobre do przewijania reklam lub jak byliśmy zajęci i nie mogliśmy zdążyć na początek), coś jak TimeShift, ale nagranie zostaje.
Jeżeli TV nagrywa dowolny program to zawsze mogę oglądać materiały z innego źródła: np. po HDMI film z DVD/Blu-ray (oczywiście jak ktoś ma :P ).
Podczas nagrywania dowolnego programu mogę także obejrzeć materiał z drugiej partycji mojego dysku, np. film mkv, avi lub inny.
Mogę także w czasie nagrywania, w przeglądarce internetowej TV, pełnoekranowo obejrzeć film z wiadomo jakich serwisów.

Nie piszę tego, żeby wywołać niepotrzebną dyskusję, która już była wiele razy w innych tematach.
Chciałem tylko uściślić to co napisał GDA.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 09-10-2016, 16:08   

podczas nagrywania przy probie przełączenie kanału mam komunikat że nagrywam i przełączenie kanału przerwie nagrywanie
także wciaz nie ma możliwości oglądania nawet kanałów z tego samego MUX-a
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 09-10-2016, 19:38   

A to ciekawe. :cry:
W moim Samsungu podczas nagrywania mogę przełączyć na innym program z tego samego MUXa. Nawet jeżeli oglądam np. TVP1 HD i zacznie się nagrywanie z zaplanowanego harmonogramu programu TVN HD, to TV nie zmieni kanału, dostanę tylko w ramce, w lewym dolnym rogu komunikat: "Rozpoczęto nagrywanie TVN HD...."
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 09-10-2016, 19:44   

Dlatego też warto dodać "w samsungu" bo to nie jest jednoznaczne u innych producentów

btw zaraz wyskoczy właściciel Panasonica i objawi nam prawdę ze on nagrywa niezależnie bo ma dwa tunery
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 09-10-2016, 19:52   

Oczywiście masz rację.
Ale przy okazji tej offtopicowej dyskusji w temacie "Horizon w UPC Polska" dowiedziałem się jak to jest w Twoim Sony KDL-50W755C, a nie zdawałem sobie z tego sprawy.
_________________
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-10-2016, 21:04   

Jakby ktoś miał wątpliwości że UPC grzebalo przy hirizonach to u mnie od dzis nie nagrywają się zaplanowane odcinki niektórych seriali .poza tym żadnej poprawy nie ma ....
  stivi
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 10-10-2016, 21:07   

Nie wiesz co zrobić?
to ci podpowiem - reset prądowy jest najlepszym lekarstwem
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 10-10-2016, 21:10   

GDA napisał/a:
reset prądowy jest najlepszym lekarstwem

Widzę, że to remedium na wszystko przy tym sprzęcie :twisted: - w lutym 2017 zamontuję sobie takie gniazdko prądowe na pilota, co by z fotela nie trzeba było wstawać :mrgreen: - i piszę to całkiem poważnie.
_________________
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-10-2016, 21:31   

Przywróce fabryczne ... dla świętego spokoju .dziwne ze jedne seriale nagrywa a inne nie chociaż widnieją w kalendarzu jako zaplanowane .
  stivi
 
jarul777 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-10-2016, 10:14   

A masz nową wersję oprogramowania?
_________________
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-10-2016, 12:21   

nie ... wersja opr zostala stara koncowka jak sie nie myle 319
  stivi
 
BeeJay 
light master

Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 114
Skąd: Praga ;)
Wysłany: 15-10-2016, 13:52   

Piszę w tym wątku głównie dlatego, że chciałbym wskazówek od osób, które na co dzień użytkują Horizon. A właściwie potwierdzenia czy jest to dekoder stabilny i niezawodny (lokalizacja Warszawa). Akurat dla mnie jest to argument ważny może i decydujący. Bo z UPC jestem m.in. dlatego zadowolony, że zarówno tv jak i internet są dość pewne i stabilne. Nie mam mega nowoczesnego sprzętu więc i wymagania stonowane. Przeczytałem wszystkie za i przeciw w tym wątku, kwestie cenowe w wątku o promocjach i po niedzieli pewnie stanę przed wyborem nowej umowy, cenowo Horizon może wyjść chyba taniej niż MAX PVR ... pozostaje kwestia stabilnej bezawaryjnej pracy. Dzięki za ew. sugestie.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-10-2016, 14:03   

Telewizja może zaskoczyć cie zawsze , może nie często ale zwieche możesz złapać w każdej chwili. Ja ostatnio oglądam Belfra na c+ dałem pauza wyszedłem do WC wracam wszystko zawieszone .reset prądowy .Wszystkie niedorobki o których mowa nadal są .może coś zmieni nowe opr. podobno ma być niedługo .
  stivi
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: