Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka telewizja do 50zl
Autor Wiadomość
krisr77 
easy master

Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 27
Wysłany: 05-09-2016, 18:15   Jaka telewizja do 50zl

Witam
Niedługo (w końcu) będę przeprowadzał się do nowego mieszkania i stoję przed wyborem dostawcy netu i TV. Wybór mam duży bo jest UPC,Vectra, Mutimedia,Orange i lokalny JMDI.
Wcześniej brałem w zasadzie pod uwagę tylko tandem od UPC (120Mb i Select HD z Mutliboxem za 90 PLNow) ale odkąd JMDi wprowadził na to osiedle FTH postanowiłem ze wezmę od nich 300Mb za 50PLN (jednak co światło to światło, poza tym stały IP, i net po skrętce, no i ponad 2 razy większa prędkość za ta samo cenę - w stosunku np. do UPC)

Pozostaje TV.
Tutaj mógłbym wziąć tez pakiet od JMDi ale:
po 1. TV jest po skrętce a mam tylko jeden kabel w peszlu a nie wiem czy jest on drożny żeby doprowadzić następny do salonu
po 2. słyszałem trochę złego na temat dekoderów które dają (np. ze nie da się nagrywać innego programu niż się ogląda)
po 3. multiroom w przyszłości wymaga znowu użycia drugiej skrętki do innych pomieszczeń.

Dlatego tez chciałbym wykorzystać drugie medium które jest już doprowadzone do wszystkich pokojów czyli koncentryk.
Zasadniczo jestem dogadany na Select HD z UPC za standardowe 50zl
Ma to te zalety się idzie po koncetryku, jest telewizja analogowa a i multiroom wymaga tylko wymiany gniazdek.
Jedyne co mnie powstrzymuje to dekoder Mutlibox (trochę już starawy i multimedialnie przestarzały) - gdyby się dało wyrwać Horizona do samego SelectHD to bym się nie zastanawiał.
Teraz zasadnicze pytanie : da się bez składania wypowiedzenie przed upływem 14 dni wyrwać cos lepszego z UPC a jeśli nie to czy w cenie do 50zl możecie zaproponować cos innego spełniające moje wymagania ? :)
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 05-09-2016, 18:37   

Horizon nie jest nic więcej multimedialny od Mediaboxa
tak więc jeżeli pod tym kątem wybierasz to nic nie tracisz biorąc Mediaboxa
 
 
krisr77 
easy master

Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 27
Wysłany: 05-09-2016, 18:43   

hej - nie widzialem co prawda ani jednego ani drugiego na zywo - opieram sie na zeznaniach znajomego ktory tak twierdzi. ale poronujac grafike ekranowa ktora dostepna jest w googlu (tak wiem ze to nie jest do konca wyznacznik mozliwosci sprzetu) to wyraznie widaz ze Mediabox to era pre-HD natomiast Horizon to juz wspolczesne standardy
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 05-09-2016, 19:10   

zgadza się ale to tylko grafika ekranowa
o aplikacjach smart zapomnij - jest jedynie koślawy YouTube w którym wyszukiwarka działa jak chce a klipy oficjalnych kanałów np VEVO nie odtwarzają sie
 
 
krisr77 
easy master

Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 27
Wysłany: 05-09-2016, 20:39   

Zrobilem male zestawienie ofert (pomaranczowch wykluczyem)

UPC VECTRA MUTLIMEDIA
Pakiet Select HD Pakiet Złoty z HD SuperBox
cena 50 49,9 49
liczba kan 102 134 112
liczba hd 49 33 25

Jesli chodzi o HD wygrywa UPC jesli chodzi o liczbe kanalow VECTRA. Natomiast MULTIMEDIA ma E! na ktorym zalezy zonie
Jak to wyglada od strony sprzetu. Ktory operator w tych pakietach daje najlepszy dekoder?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 05-09-2016, 20:46   

policz kanały UPC jak podaje Vectra to będziesz miał więcej w UPC
stary trick marketingowy - podawać w liście TVP1 i TVP1 HD jako 2 różne kanały itd itp
 
 
krisr77 
easy master

Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 27
Wysłany: 05-09-2016, 20:56   

Zrobilem tez zestawienie samych kanalow HD.
Tu niestety UPC deklasuje rywali szczegolnie Multimedie.
Jak z tymi dekoderami ? Jakas szczegolna roznica miedzy Vetra np a UPC ? czy raczej porownywalny sprzet ?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 06-09-2016, 01:44   

Cytat:
po 1. TV jest po skrętce a mam tylko jeden kabel w peszlu a nie wiem czy jest on drożny żeby doprowadzić następny do salonu

Cytat:
po 3. multiroom w przyszłości wymaga znowu użycia drugiej skrętki do innych pomieszczeń.

Proszę przeczytać o PLC - w wielu sprawach załatwia sprawę.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 06-09-2016, 06:00   

Vectra stosuje boxy od ADB takie jak dawna "n" i jest porównywalny z Horizon jeżeli chodzi o grafikę
Horizon przebija wszystkich operatorów możliwością nagrywanie 4 programów na raz
ale ty w cenie 50 zł musisz się skupić na Mediaboxie i wybrać - sprzęt starej generacji i mniejszy abo albo sprzęt nowszy za większe pieniadze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,7 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: