Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to rozumieć, czyli nowe opłaty za usługi sieci UPC
Autor Wiadomość
Majkel_rs4 
light master


Dołączył: 11 Gru 2004
Posty: 67
Skąd: Kraków, PBW
Wysłany: 05-02-2005, 00:39   Jak to rozumieć, czyli nowe opłaty za usługi sieci UPC

Dostałem pismo wraz z rachunkiem, w którym jest takie oto zdanie : "Regulamin promocji, z której Państwo aktualnie korzystają, przewiduje gwarancję ceny za Pakiet Pełny telewizji kablowej. Nowa cena za Pakiet Pełny będzie Państwa obowiązywała po zakończeniu promocji. Nowa opłata za usługę dostępu do Internetu zacznie obowiązywać od 25 lutego 2005 roku.
Państwa łączna miesięczna opłata wynosić będzie - 153,99 zł, w tym:
* za Pakiet pełny telewizji kablowej - 49,99 zł
* za usługę dostępu do internetu - 104,00 zł
Teraz tak : Po pierwsze, "Nowa cena za Pakiet Pełny będzie Państwa obowiązywała po zakończeniu promocji". To znaczy kiedy? Po zakończeniu promocji (paczka świąteczna, chyba o to chodzi) to znaczy po upływie 15 miesięcy trwania umowy czy wcześniej?
Po drugie, płacę teraz 69 złotych za usługę chello Light, wprowadzają podatek VAT 22%, cena powinna wzrosnąć 0 15,18 zł co daje 84,18 zł, skąd 104,00 zł (!) Koszty utrzymania sieci i podniesienie przepustowości, tak? Hmmm....
Po trzecie, płacę 24,64 zł za Pakiet Pełny, a po zakończeniu promocji (moje wcześniejsze pytanie) będę płacił aż o 25,35 zł więcej czyli 49,99 zł. Mam rozumieć, że podyktowane jest to wzrostem kosztów utrzymania sieci oraz oferty programowej no i oczywiście uniwersalną inflacją (bo przecież nie VAT-em, który jest wprowadzany za usługi dostępu do internetu), jeśli tak to sam nie wiem co o tym myśleć...
Jeśli moje obawy się potwierdzą to moja przygoda z UPC nie potrwa zbyt długo :(
153,99 zł z 99 zł na które podpisywałem przerasta moje możliwości...Dobrze, że przynajmniej jest opcja wypowiedzenia umowy, chociaż zdanie : "(...) UPC nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze z tytułu rozwiązania umowy, z wyjątkiem umów zawartych na warunkach promocyjnych" nie napawa mnie optymizmem :(
Pozdrawiam
edit:literówka
 
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-02-2005, 01:41   

Tu nic nie trza rozumieć, po prostu doje..li nowe stawki a limit cąły czas taki sam :x
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-02-2005, 03:20   

Majkel_rs4 napisał/a:
to znaczy po upływie 15 miesięcy

tak dopiero po zakończeniu tamtej umowy (o ile nie miałeś w niej zapisu, że cena może się zmienić, ale jeśli podpisywałeś umowę tak jak ja w 2003 lub na początku 2004 to bądź spokojny takiego zapisu nie ma)
Majkel_rs4 napisał/a:
Po drugie, płacę teraz 69 złotych za usługę chello Light, wprowadzają podatek VAT 22%, cena

się nie zmieni, nowa cena obowiązywać będzie dopiero później a jej wysokość wynikać będzie z tego, że:
1 skończą się warunki promocyjne wynikające z umowy na czas określony
2 upc chce zarobić więcej
3 vat
co możesz zrobić:
1 znowu podpisać umowę na czas określony
2 przenieść się do niższej taryfy
3 odliczyć sobie ten vat za rok

Jedyne z czym nie wiem co zrobić to podwyżka opłaty za telewizję, gdyby nie to że mieszkam w dolinie w której nie odbiera normalna telewizja dawno bym zrezygnował, cóż na razie mam nadzieję że zrekompensuje mi ją to oszczędzę na internecie.

Aby nie było wątpliwości wyjaśnie jeszcze raz na przykładzie
Podpisałeś umowę przykładowo 1 grudnia 2003 na okres 18 miesięcy z gwarancją ceny brutto za całość więc do 1 czerwca 2005 nie obchodzi Cię ile wynosi vat ile wynosi opłata za telewizję a ile za internt. 1 czerwca 2005 możesz podpisać nową umowę ta takich warunkach jak Ci się podoba lub płacić tyle ile zaproponowali w tym piśmie

Przypadek 2 podpisałeś umowę 15 listopada 2004 na okres 12 miesięcy w umowie masz zapis, że cena internetu może się zmienić o vat więc w momencie wprowadzenia vatu na internet płacisz za internet maksymalnie o 22% więcej za telewizję płacisz tyle ile płaciłeś 15 listopada 2005 możesz podpisać nową umowę na nowych warunkach lub zacząć płacić tyle ile jest w piśmie które dostałeś.

Jakikolwiek mniej korzystny przypadek niż te które wymieniłem jest absolutnie nie do przyjęcia i raczej nie nie zostanie przez nich zaproponowany ponieważ oznaczał by zerwanie umowy z ich winy co wiązało by się ze sporym odszkodowaniem (w wysokości nawet wszystkich wpłaconych im pieniędzy przez czas obowiązywania umowy) dlatego należy ich pilnować bo jak na razie to robią straszne zamieszanie zupełnie tak jak by chcieli wyciągnąć coś od osób które się w tym nie połapią (a może to tylko takie wrażenie spowodowane tym, że prawie każdy podpisywał umowę na trochę innych zasadach bo przykładowo mi przysłali pismo które jest w 100% zgodne z umową którą popisywałem szkoda tylko, że ta umowa kończy mi się już za niecałe 2 miesiące więc wiele na tym nie skorzystam)
  marekd@jabberpl.org
 
Majkel_rs4 
light master


Dołączył: 11 Gru 2004
Posty: 67
Skąd: Kraków, PBW
Wysłany: 05-02-2005, 14:03   

Umowę podpisywałem w grudniu 2004. Z tego co jest napisane w tym liście od UPC "(...)Regulamin promocji, z której Państwo aktualnie korzystają, przewiduje gwarancję ceny za Pakiet Pełny telewizji kablowej" wynika, że nie mam gwarancji ceny na internet tylko na kablówkę. Jestem w stanie zapłacić o 22% więcej i potem część odliczyć (bo nie całość, ponieważ kwota odliczenia jest proporcjonalna do zarobków i w moim przypadku wynosi coś koło 200 zł), ale nie to 104,00 zł, które nie wiem skąd się wzięło...Nowa cena za internet obowiązuje mnie od "25 lutego 2005 roku". Przynajmniej wg. wyjaśnień Marka za kablówkę więcej miałbym płacić dopiero po wygaśnieciu umowy (15 miesięcy)...
 
 
PIO 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-02-2005, 16:12   mam podobnie

Dostalem dokladnie takie samo pismo-dzis dzwonilem do BOK i dowiedzialem sie ze takie listy informacyjne dla osob korzystajacych z promocji "świąteczna paczka" zostaly wyslane w wiekszosci przypadkow z bledami i nie ma sie co przejmowac ich trescia-podobno maja wyslac nastepne nie zawierajace bledow:).
A konkretnie:
-umowa gwarantuje cene za pakiet pelny tv 30pln przez 15 miesiecy,w moim przypadku po zakonczeniu promocji bede placil za tv 46,99pln-z tego co wiem rozne ceny w zaleznosci od miasta.
-umowa gwarantuje cene za dostep do internetu w wysokosci 69pln przez 15 miesiecy,z tym ze wysokosc moze wzrosnac o stawke vat-w tym wypadku bedzie to 15pln czyli razem za dostep do internetu 84pln.
Podsumowujac nie ma sie co przejmowac cena 104pln-jest bledna.Oplata wzrosnie tylko o podatek vat co jest dokladnie opisane w umowie promocyjnej.Z drugiej strony i tak mozna sobie to pozniej odliczyc i wyjdzie prawie jak przed podwyzka.
W upc zapewnili ze nowe rachunki beda przychodzic w formie faktur vat.
Ładny burdel maja tam w papierach-chyba ze to celowe dzialanie aby wiecej kasy zgarnac.
Wszystko wygladalo by pieknie jak ze zwiekszeniem predkosci lacza zwiekszyli tez limit a tak to kiszka.
Moze by tak slac petycje w tej sprawie.

Pozdrawiam
 
 
Majkel_rs4 
light master


Dołączył: 11 Gru 2004
Posty: 67
Skąd: Kraków, PBW
Wysłany: 05-02-2005, 16:42   

PIO wielkie dzięki za odpowiedź. Też miałem dzwonić do BOK-u ale mnie uprzedziłeś ;)
OK, czyli cena za internet wzrasta jednynie o kwotę VAT, o to mi chodziło. Rzeczywiście burdel tam mają niemiłosierny, ludzi tylko stresują...Z drugiej jednak strony jeśli nie daj Boże ta kwota 104,00 zł okaże się prawdziwa, a 30-sto dniowy okres na wypowiedzenie umowy minie to chyba się załamię...Ale miejmy nadzieję, że będzie tak jak powiedzieli Ci w BOK-u, wtedy odliczy się VAT i będzie gitara. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: