Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
elika77 
Klikacz


Dołączyła: 29 Lis 2015
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29-11-2015, 19:26   

Szczecin - data 25.11 chyba ma jakieś znaczenie. U mnie to samo. Zniknął podgląd w EPG. Męczę się od kilku dni - ponownie zeskanowałam kanały i ciągle to samo. Chyba coś zrobili w UPC. Paranoja. :twisted:

[ Dodano: 29-11-2015, 20:04 ]
Inna prawa.
Ściągnęłam ChanSort_2015-11-28 v15.1 i nie działa(Windows XP)! Parę chwil coś tam mruga i gaśnie. Ale przedtem musiałam zainstalować NET Framework 4. Może to wszystko jest niekompatybilne. inna wersja? :sad:
_________________
 
 
bartm 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 43
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-11-2015, 14:40   

Kraków/UE65ES8000 - brak 554 na liście, niestety od paru dni podglądu w EPG też brak.
Co ciekawe, podgląd działa w SmartHubie, czy w edycji kanałów...
 
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-11-2015, 14:53   

W LG nie ma problemu a wręcz przeciwnie szybciej się ono wczytuje.
_________________
 
 
Bork 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 314
Wysłany: 30-11-2015, 15:03   

Jak współpracuje moduł CI z telewizorami LG seria LF652 z roku 2015? Oficjalnie nie ma go na liście certyfikowanych na stronie www, ale w sklepie rtv widziałem z tym modelem logo UPC. Może ktoś ma ten tv i moduł i może coś napisać jak się "sprawuje".
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-11-2015, 18:59   EPG w UPC

Aramis58 napisał/a:
Zadzwoniłem do działu technicznego gdzie powiedziano mi, że dla modułów CI+ skrócono EPG do 24 godzin.

Nie ma czegoś takiego jak EPG dla Mediamodułu CI+ i nie można skrócić EPG do 24h tylko dla modułu CI+.
Treść EPG jest zawarta w 4 tabelach zawartych w strumieniu SI (Service Information):
1. EIT="Actual TS, Present/Following"
2. EIT="Actual TS, Schedule"
3. EIT="Other TS, Present/Following"
4. EIT="Other TS, Schedule"
Lektura do poczytania: :arrow: http://forum.mediaswiat.p...w_results=post]
Strumień SI jest jeden w sygnale UPC, ale może być inaczej interpretowany przez soft dekoderów i TV z DVB-C. UPC na szczęście jeszcze nie potrafi nam zmieniać softu w TV, a moduł CI+ nie ma wpływu na EPG.
Żeby dowiedzieć jakie teraz jest EPG to potrzebny jest zrzut strumienia SI od tomeko .

dregin napisał/a:
... Samsung 46F6500...Usunąłem cały MUX 554MHz aby cieszyć się podglądem kanałów w EPG. Wszystko pięknie działało i wyświetlało się do 25.11. Po tym czasie Samsung zrobił jakąś aktualizację SmartHub i podgląd przestał działać poprawnie. Myślę sobie no ok, zaktualizuje TV do wersji 2113.0. . może jakimś dziwnym sposobem dodał się ten MUX 554MHz. Jednak wszystko było po staremu a podgląd kanałów w EPG nie działa poprawnie (kręcące się kółeczko).

Widzę, że mając TV serii "F" używasz kraju "Czechy" i szukania "PEŁNEGO". Jedynym usprawiedliwieniem może być tylko chęć posiadania "Radia", reszta takiego rozwiązania ma same wady. U mnie przy operatorze UPC i dwóch programów z MUXa 554 MHz (TVP Seriale, Polsat Cafe) nie ma problemów z podglądem w EPG. Zachowaj swoją aktualną listę i sprawdź czy przy szukaniu wg UPC też nie ma podglądu w EPG. Przy szukaniu "PEŁNYM" obojętnie czy w starych czy nowych samsungach przy obecności MUXa 554 MHz, był brak podglądu w EPG. Teraz prawdopodobnie jakiś inny MUX robi problem. Jak ktoś chce go znaleźć to musi usunąć wszystkie programy (w TV robi się to jednym rzutem) i ręcznie dokładać po kolei MUXy i sprawdzać który robi problem, MUXów jest ok. 30.

kruszon3k napisał/a:
Pitrek, mogę Cię prosić o częstotliwości dla Nsport HD ? Chodzi o Małopolskę.

nSport+ HD = MUX 674 MHz. (Małopolska)

Majk napisał/a:
Czy mógłby ktoś podrzucić aktualną liste kanałów pakietu SelectExtraHD z Katowic ? Chodzi oczywiscie o Samsunga - seria F lub H - ale to chyba mało ważne :)
:arrow: Zajrzyj tu.

elika77 napisał/a:
ChanSort_2015-11-28 v15.1 i nie działa(Windows XP)! Parę chwil coś tam mruga i gaśnie. Ale przedtem musiałam zainstalować NET Framework 4. Może to wszystko jest niekompatybilne. inna wersja? :sad:

Pojawiła się nowa wersja 2015-11-29, sprawdzałem na Windows XP, chodzi OK, jeżeli masz problemy sprawdzaj wszystkie starsze. Z treści wynika, że masz starszego samsunga, więc ChanSort może być nawet z 2014 roku.

O rany, na polskim UPC pojawiły się Samsungi z literką "H" na końcu, czyli polskie, ale niestety tylko serii "J". Z tego wynika, że wg UPC seria "F" i "H" jest niekompatybilna z ich MediaModułem CI+
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 30-11-2015, 20:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dregin 
Klikacz

Dołączył: 28 Lis 2015
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-11-2015, 20:29   

bartm napisał/a:
Kraków/UE65ES8000 - brak 554 na liście, niestety od paru dni podglądu w EPG też brak.
Co ciekawe, podgląd działa w SmartHubie, czy w edycji kanałów...


Podobnie jest u mnie. Czyli zaczyna robić się problem u wszystkich na to wygląda, tylko pytanie kto winny - UPC czy Samsung?

Pitrek napisał/a:
... Widzę, że mając TV serii "F" używasz kraju "Czechy" i szukania "PEŁNEGO". Jedynym usprawiedliwieniem może być tylko chęć posiadania "Radia", reszta takiego rozwiązania ma same wady. U mnie przy operatorze UPC i dwóch programów z MUXa 554 MHz (TVP Seriale, Polsat Cafe) nie ma problemów z podglądem w EPG. Zachowaj swoją aktualną listę i sprawdź czy przy szukaniu wg UPC też nie ma podglądu w EPG. Przy szukaniu "PEŁNYM" obojętnie czy w starych czy nowych samsungach przy obecności MUXa 554 MHz, był brak podglądu w EPG. Teraz prawdopodobnie jakiś inny MUX robi problem. Jak ktoś chce go znaleźć to musi usunąć wszystkie programy (w TV robi się to jednym rzutem) i ręcznie dokładać po kolei MUXy i sprawdzać który robi problem, MUXów jest ok. 30.


Ustawiłem kraj szukania na Czechy z uwagi na polskie znaki w EPG (zasugerowany sposób tu na forum, szukanie po kraju Polska nie dawało rezultatu).
Zastosowałem skanowanie PEŁNE, ponieważ chciałem żeby TV wyszukał wszystko co jest możliwe celem dalszej obróbki w ChanSorcie. Przy skanowaniu UPC zdarzały się przypadki pomijania niektórych kanałów, no i jak wchodził jakiś nowy kanał to od razu się dodawał automatycznie i rozwalała się lista (tutaj niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę, praktycznie tylko raz użyłem tej opcji) a ja lubię sobie sortować po swojemu listę.


EPG u mnie występuje tylko na dwa dni w przód, ale z tym dałem sobie już spokój. Wydaje mi się, że wina leży po stronie Samsunga, po ostatniej aktualizacji SmartHuba musiał przy okazji coś namieszać w wyświetlaniu podglądu.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-11-2015, 20:36   

dregin napisał/a:
Ustawiłem kraj szukania na Czechy z uwagi na polskie znaki w EPG (zasugerowany sposób tu na forum, szukanie po kraju Polska nie dawało rezultatu).

Przy Samsungach serii "F" i nowszych polecam szukanie po UPC, sprawdź i zobacz, że będziesz miał polskie litery i podgląd programu w EPG. Aktualizacja programów dla mnie jest zaletą.

dregin, sprawdź także to co napisałem poniżej.

Na chwilę obecną EPG zachowuje się dziwnie, po włączeniu TV na program z pierwszego MUXa (u mnie TVP1 HD, TVP2 HD, TVN HD, Fox Comedy HD, Sundance HD...) i nie zmieniając programu, EPG wyświetla się na 7 dni i po kilku minutach napełniania się treścią skraca się do 4-5 dni (dla ok. 80 programów). :arrow: http://forum.mediaswiat.p...w_results=posts Czyli zachowuje się jak kiedyś i to jest wina samsunga.

Co dziwniejsze jeżeli włączymy TV na inny program niż z 1-go MUXa (np. TVN24 HD) i nie zmieniając programu, EPG jest wyświetlane tylko na 24h dla wszystkich programów. Można sobie czekać i tak na więcej dni się nie pojawi. Jeżeli teraz przełączę program na TVP1/2 HD lub TVN HD, to szybko przesunę się na 7 dzień, to EPG pojawia się po kolei dla innych programów, ale w miarę zapełniania znowu skraca się do ok. 4 dni. (dla 80 programów), dla wszystkich programów (ok. 170) na pewno EPG by było tylko na 2 dni.

Wynika z tego, że tabele EIT="Actual TS, Present/Following" i EIT="Other TS, Present/Following" wyświetlana jest zawsze, obojętnie dla jakiego programu. Ale już tabele EIT="Actual TS, Schedule" są inne dla pierwszego MUXa i inne dla pozostałych MUXów. Za to Tabela EIT="Other TS, Schedule" chyba w ogóle nie istnieje.

To są tylko moje dywagacje na ten temat. Bez wglądu do zrzutu strumienia SI i tak nic mądrego się nie wymyśli.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 30-11-2015, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dregin 
Klikacz

Dołączył: 28 Lis 2015
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-11-2015, 20:40   

Pitrek napisał/a:
Na chwilę obecną EPG zachowuje się dziwnie, po włączeniu TV na program z pierwszego MUXa (u mnie TVP1 HD, TVP2 HD, TVN HD, Fox Comedy HD, Sundance HD...) i nie zmieniając programu, EPG wyświetla się na 7 dni i po kilku minutach napełniania się treścią skraca się do 4-5 dni (dla ok. 80 programów). Czyli zachowuje się jak kiedyś i to jest wina samsunga.

Co dziwniejsze jeżeli włączymy TV na inny program niż z 1-go MUXa (np. TVN24 HD) i nie zmieniając programu, EPG jest wyświetlane tylko na 24h dla wszystkich programów. Można sobie czekać i tak na więcej dni się nie pojawi. Jeżeli teraz przełączę program na TVP1/2 HD lub TVN HD, to szybko przesunę się na 7 dzień, to EPG pojawia się po kolei dla innych programów, ale w miarę zapełniania znowu skraca się do ok. 4 dni. (dla 80 programów), dla wszystkich programów (ok. 170) na pewno EPG by było tylko na 2 dni.

Wynika z tego, że tabele EIT="Actual TS, Present/Following" i EIT="Other TS, Present/Following" wyświetlana jest zawsze, obojętnie dla jakiego programu. Ale już tabele EIT="Actual TS, Schedule" są inne dla pierwszego MUXa i inne dla pozostałych MUXów. Za to Tabela EIT="Other TS, Schedule" chyba w ogóle nie istnieje.

To są tylko moje dywagacje na ten temat. Bez wglądu do zrzutu strumienia SI i tak nic mądrego się nie wymyśli.



Na szybkiego u mnie sprawdzając mam EPG na 2 dni do przodu bez względu jaki to MUX (opcja szukania PEŁNA, kraj CZECHY) - więc co różne ustawienia to inne dane odbiera TV. Ciężko oj ciężko, znów trzeba się "doktoryzować" z tematu...
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-11-2015, 20:47   

dregin napisał/a:
Na szybkiego u mnie sprawdzając mam EPG na 2 dni do przodu bez względu jaki to MUX (opcja szukania PEŁNA, kraj CZECHY) - więc co różne ustawienia to inne dane odbiera TV.

Wyłącz TV i włącz nie przez "Power", ale naciskając numer dla Twojego TVP1 HD, włącz szybko EPG, przesuń się na 5-ty dzień, poczekaj i zobacz czy EPG się pojawi. Sprawdź też podgląd EPG przy szukaniu po operator UPC.

elika77 napisał/a:
Szczecin - Zniknął podgląd w EPG. Męczę się od kilku dni - ponownie zeskanowałam kanały i ciągle to samo.

Widzę, że masz UE40H5500, sprawdź podgląd EPG przy szukaniu wg operatora: UPC
_________________
 
 
bartm 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 43
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-11-2015, 22:02   

Pitrek napisał/a:

Widzę, że masz UE40H5500, sprawdź podgląd EPG przy szukaniu wg operatora: UPC


A jest jakiś sposób na ES8000? :( (nie mam operatora UPC)
 
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-11-2015, 22:38   

bartm napisał/a:
A jest jakiś sposób na ES8000? :( (nie mam operatora UPC)

Nie. Teraz prawdopodobnie jakiś inny MUX robi problem. Jak ktoś chce go znaleźć to musi usunąć wszystkie programy (w TV robi się to jednym rzutem) i ręcznie dokładać po kolei MUXy i sprawdzać który robi problem, MUXów jest ok. 30.
_________________
 
 
djdark 
easy master

Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 37
Skąd: Szczecin
Wysłany: 01-12-2015, 09:15   

Bork napisał/a:
Jak współpracuje moduł CI z telewizorami LG seria LF652 z roku 2015? Oficjalnie nie ma go na liście certyfikowanych na stronie www, ale w sklepie rtv widziałem z tym modelem logo UPC. Może ktoś ma ten tv i moduł i może coś napisać jak się "sprawuje".


Dobrze współpracuje. Przy konfiguracji jest wybór UPC Digital, później wpisałem jeszcze tylko częstotliwość i ID sieci i wszystko znalazło bez problemów.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 02-12-2015, 18:09   EPG w DVB-C

Próbowałem rozgryźć problem EPG.
Ma początku usunąłem prawie wszystkie programy, aby wyeliminować błąd Samsunga związany z dużą ilością programów (problem znany i wiele razy opisywany). Zostawiłem 5 programów, z różnych MUXów, bo na nich mam ustawione dużo harmonogramów nagrań na HDD. Nie było wśród nich MUXów odkodowanych, a więc także tego MUXa z TVP1 HD, TVP2 HD, TVN HD, Fox Comedy HD, Sundance Channel HD. Nawet przy tej ilości programów EPG jest na 24 godziny, czekanie nic nie daje i tak nic więcej się nie pokazuje. O godz. 17.00 (środa) w EPG "brak informacji" pojawia się dokładnie od godz. 19.00 w czwartek 3 grudnia.
Jeżeli Samsungi nie mają problemu ze zrozumieniem tabel EIT w aktualnym strumieniu SI, to wynika, że UPC nadaje tabele EIT="Actual TS, Present/Following" i EIT="Other TS, Present/Following" prawidłowo, bo info o aktualnym programie (Present) i następnym (Following) wyświetlana jest prawidłowo dla bieżącego MUXa (Actual TS) i pozostałych (Other TS). Ktoś wspominał, że jakieś TV od LG wyświetla właśnie tylko aktualny i następny program, to ma nieciekawie.
Za wyświetlanie w EPG dalszych informacji niż aktualny/następny odpowiadają tabele EIT: "Actual TS, Schedule" i "Other TS, Schedule". W tych MUXach co mi pozostały obie tabele mają zawartość tylko na 24 godziny. Dodałem po kolei kilka MUXów i nic się nie zmieniało, info o programach z bieżącego MUXa (Actual TS, Schedule) i pozostałych (Other TS, Schedule) ciągle było tylko na 24 godziny. W końcu dodałem ten MUX z TVP1 HD, TVP2 HD, TVN HD, Fox Comedy HD, Sundance Channel HD. O dziwo EPG jest na pełne 7 dni bez jakichkolwiek dziur, oczywiście przy tak małej ilości programów (ok. 30).
Sprawdziłem jeszcze raz to co pisywałem wcześniej. Jeżeli włączymy TV na inny program niż z tego MUXa z TVP1/2 HD, np. Eurosport HD i nie zmienię programu to EPG jest wyświetlane tylko na 24h dla wszystkich programów. Jeżeli teraz przełączę program na TVP1/2 HD lub TVN HD to EPG pojawia się na 7 dni dla wszystkich programów. O godz. 17.00 (środa) w EPG "brak informacji" pojawia się dokładnie od godz. 01.00 w czwartek 10 grudnia.
Wynika z tego, że tabele EIT na 7 dni nadawane są tylko w tym MUXie z TVP1 HD.
Jeżeli ktoś coś więcej wie na ten temat, to niech coś tu skrobnie.
_________________
 
 
Markus 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 42
Skąd: Skawina
Wysłany: 04-12-2015, 22:00   

No więc koledzy rozgryzłem, który mux powoduje teraz problemy z wyświetlaniem epg w menu Guide na starszych samsungach. Nie ukrywam trochę czasu mi to zajęło. Przedtem był to 554 (o dziwo teraz już jest ok). Niestety jest to teraz mux 210. Kto chce mieć ekran w menu guide straci: TVN HD, FOX Comedy HD, TVP 1 HD, Sundance Channel HD i TVP 2 HD. Przynajmniej tak jest w Małopolsce. Lipa :cry:
_________________
  markus
 
goryczka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-12-2015, 23:18   

Markus ale sie zgraliśmy (albo nie) - ja tez dzisiaj stracilem troche zabawy na szukanie winnego muxa no i wynik ten sam :) 210MHz
  goryczka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: