Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
SOBER1Z 
easy master


Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 34
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-02-2015, 14:44   

Mnie w trakcie umowy nie udało się wymienić dekodera na moduł. Konsultant stwierdził, że mogę otrzymać moduł tylko i wyłącznie podpisując nową umowę. Inna sprawa, że nie wysilałem się jakoś zbytnio wtedy, dwa miesiące do końca zobowiązania, przeczekałem i podczas negocjacji poprosiłem o wymianę.
_________________
 
 
saintluc 
classic master


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 284
Skąd: KR
Wysłany: 04-02-2015, 14:59   

Mnie się kiedyś prawie udało. Ale umowa nie doszła do skutku, ponieważ jako ex-Aster nie było możliwości technicznych i zamowienie zostało anulowane.
Wszystko zależy od tego, ile masz do końca umowy. U mnie było tak, że dwuletnie zobowiązanie miało zacząć biec od początku w cenie, którą wynegocjowałem wcześniej. Więc z jednej strony dobrze, że sie nie udało...
Ale to porwierdza, o czym piszecie powyżej. Teoretycznie da się, ale z nową umową w tej samej cenie.
 
 
Wplaster 
light master


Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 57
Skąd: Lublin
Wysłany: 05-02-2015, 13:13   

Witam

Da się wymienić dekoder na CI+ UPC życzy sobie za wymianę 50 zł :evil: .
musisz zadzwonić na infolinie i to zgłosić porostu.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-02-2015, 17:41   

saintluc napisał/a:
zauważyłem pewną słabość tego modułu, przynajmniej na telewizorze LG (42LM765S).
Gdy odtwarzane są napisy i zmienię głośność - napisy znikają, powracają kilka sekund po zniknięciu wskaźnika głośności.
Telewizor nie jest w stanie wyświetlić jednocześnie napisów i wskaźnika głośności :)

A co będzie jak wyciągniesz MediaModuł CI+, nie będzie używał "jego słabości", będziesz mógł oglądać 35 odkodowanych programów. Czy wtedy też napisy znikają? Co jest za to winne, czyżby TV?
matifcb napisał/a:
witam mma program chansort jak mam na niego wrzucic plik z kanalami z tv ? nie mam pojecia jak sobie zapisac jakos te konfiguracji kanalow

Dla Panasoniców znalazłem taką informację.
saintluc napisał/a:
wg dokumentacji, którą gdzieś czytałem - do tego jest potrzebny jakiś extra pilot do LG, aby uaktywnić te menu? Coś jak Logitech Harmony?

Faktycznie dla modeli z 2012 potrzebny jest Logitech Harmony, ale dla modeli już z 2013 i 2014 jest inne rozwiązanie.
misiek122 napisał/a:
1. Formatowany do RAW. Żeby ta partycja była do użytku na Windowsie musisz ponownie sformatować do np. NTFS.
Można podzielić dysk na dwie partycje, jedną RAW do nagrywania, druga do plików z komp. NTFS.
To tylko Windows widzi partycję zrobioną przez TV jako RAW. To jest partycja ext4, każdy linux to widzi. W katalogu CONTENTS są pliki filmów: srf, mdb, mta, ckf itd., o nazwie zaczynającej się od daty (20150205122005.srf). Nigdy mnie nie interesowało odkodowanie takich filmów, bo nie widzałem żadnej potrzeby ich odkodowania, ale chyba program DeSTRoi to odkodowywał, ale chyba z nowszych TV nie dawał rady.
__________________________________________________________________
           Max Extra HD           UPC MediaModuł CI+           Samsung UE40F6400           
 
 
staryozim 
easy master


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-02-2015, 20:23   

Mam pytanko do "majki84" odnośnie braku podglądu w epg. Mój tv to samsung ES6100 40", pamiętam, że kiedyś tym się bawiłem ale teraz nie mogę tego znaleźć gdzie się ustawia wybór wyświetlania epg samsungowy czy ten Rovi On Screen.
W tamtym roku coś się popsuło i żeby był podgląd w epg samsungowym to trzeba usunąć wszystkie kanały z częstotliwości 554 Mhz.
I jeszcze jedno pytanko: czy epg Rovi On Screen występuje standardowo we wszystkich samsungach jako alternatywa dla samsungowego czy nie, bo w drugim tv też samsung ale mały 22" F5400 też nie ma opcji wyboru.
To na tyle...
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-02-2015, 21:25   

staryozim napisał/a:
Mój tv to samsung ES6100 40"...gdzie się ustawia wybór wyświetlania epg samsungowy czy ten Rovi On Screen.

Menu → Kanał → Typ przewodnika (Zależnie od kraju):
Umożliwia wybór różnych rodzajów funkcji Przewodnik.
●● Samsung: używany jest przewodnik opracowany przez firmę Samsung.
●● Rovi On Screen: używany jest przewodnik opracowany przez firmę Rovi International Solutions.

W serii "F" przewodnik Rovi On Screen nie występuje.
__________________________________________________________________
           Max Extra HD           UPC MediaModuł CI+           Samsung UE40F6400           
 
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-02-2015, 07:27   

Pitrek, jak wiesz i jak możesz napisać to czym się różnią TV Samsung seria D od np. F pod względem DVB-C ze w tych starszych nie można tak szukać kanałów jak w nowych TV, bo jak wiadomo ze jak się zrobi wg instrukcji to seria D nic nie znajduje. Czy Samsung na czymś chciał zaoszczędzić czy co ?
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-02-2015, 07:38   

nie tyle co zaoszczędzić a dla Polski powyłączał szukanie według upc. Dzięki temu mamy to co mamy na samsungach. Sam miałem serie D i wiem co potrafi nasz operator pomieszać.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-02-2015, 11:31   

grzegorz napisał/a:
Pitrek, jak wiesz i jak możesz napisać to czym się różnią TV Samsung seria D od np. F pod względem DVB-C ze w tych starszych nie można tak szukać kanałów jak w nowych TV, bo jak wiadomo ze jak się zrobi wg instrukcji to seria D nic nie znajduje. Czy Samsung na czymś chciał zaoszczędzić czy co ?

Dopiero od serii "F" przeznaczonej na Polskę, Samsung dogadał się z UPC.
Nic nowego już nie da się napisać, już wszystko na forum było opisane, podam garść linków do postów, które Ci wszystko wyjaśnią:

:arrow: Problem starszych Samsungów.
:arrow: Sposoby szukania.
:arrow: Też szukanie, informacje o EPG już nieprawdziwe.
:arrow: EPG tylko na 2 dni lub mniej niż 7 dni.
:arrow: EPG ze zdublowanymi opisami.
:arrow: Tu na temat EPG z MediaModułem CI+, też w większości dotyczące Samungów.
:arrow: Polskie litery w EPG jeżeli kraj przestawiony na "Czechy"
:arrow: Info o pliku "CloneInfo" i jeszcze :arrow: wiecej o "CloneInfo".
:arrow: Tu moje wypociny na temat nagrywania z MediaModułem CI+, w większości dotyczące Samungów.

Naprawdę, już nic więcej się nie da napisać, wszystko już jest na forum.
Forum ma taką fajną funkcję: :arrow: "Szukaj". Sam z niej skorzystałem, żeby Tobie podać te linki, wystarczy odpowiednie słowa wpisać.
Na przykład:
HDD, dysk, Timeshift.
EPG, EIT.
S-Recommendation.

Jeżeli masz dużo czasu to nieskromnie :lol: polecam poczytać moje posty, znajdziesz tam dużo informacji, które na pewno Ci się przydadzą.
__________________________________________________________________
           Max Extra HD           UPC MediaModuł CI+           Samsung UE40F6400           
 
 
crazyjack 
easy master

Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-02-2015, 12:42   

A czy w Samsungach seria H da radę wybrać/wgrać przewodnik Rovio On Screen?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-02-2015, 14:57   

Seria "H" to rozwinięcie serii "F" i za dużo zmian w niej nie zrobili, wybrać się nie da.
Czy Ty masz problem z podglądem obrazu w EPG w TV serii "H", że się dopytujesz o "Rovi On Screen" ? Ja w swoim serii "F" podgląd mam OK.
Jak napiszesz do Samsunga i uwzględnią Twoją prośbę i zaktualizują firmware to będziesz miał wybór.
__________________________________________________________________
           Max Extra HD           UPC MediaModuł CI+           Samsung UE40F6400           
 
 
staryozim 
easy master


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-02-2015, 15:29   

Do "Pitrek".
Dzięki bardzo za informacje :D
Nie wiesz przypadkiem jaki kraj trzeba wybrać (oprócz Polski), żeby było to nieszczęsne "Rovi On Screen". Mam ustawione na Słowację i nie ma.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-02-2015, 15:38   

staryozim napisał/a:
Do "Pitrek".
Dzięki bardzo za informacje
Niestety nie wiem, podałem tylko z tej instrukcji (str. 85), gdzie to się włącza, musisz sam poszukać dla jakiego kraju jest.
Pamiętaj o nagraniu listy kanałów na pamięć USB, bo przy zmianie kraju, lista w TV jest kasowana.
__________________________________________________________________
           Max Extra HD           UPC MediaModuł CI+           Samsung UE40F6400           
 
 
crazyjack 
easy master

Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-02-2015, 10:05   

Tak, nie mam podglądu obrazu EPG w telewizorze Samsung UE40H5500, nie kasowałem jednak podawanych kanałów z jednego MUX-a dla Warszawy (oglądam kilka z nich).
Spróbuję wybrać dla innych krajów przewodnik Rovio (na razie mam Czechy), jak nie zadziała to napiszę do Samsunga, zobaczę co odpowiedzą
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 07-02-2015, 12:04   

crazyjack napisał/a:
Tak, nie mam podglądu obrazu EPG w telewizorze Samsung UE40H5500, ... (na razie mam Czechy)

Skoro masz kraj: Czechy to korzystasz z przeszukiwania: PEŁNY.
Masz TV zgodny z UPC, więc powinieneś zgodnie z zaleceniami szukać przy operatorze: UPC. Nie będzie problemu z polskimi znakami i auto aktualizacją programów.

Czy wtedy przy operatorze: UPC też nie masz podglądu w EPG :?: Problemy z brakiem podglądu zgłaszali chyba tylko posiadacze starszych Samsungów.
Dla Warszawy to MUX: 554 MHz (TVP Seriale, Polsat Sport, Polsat Cafe, Polsat Sport Extra, Nat Geo Wild, Polsat News 2, Nat Geo Channel, TVP Sport). Problem zgłaszały też osoby z innych miast. W Zielonej Górze to ten sam MUX. Dla Szczecina, Kielc, Gdańska i Krakowa też. Dla Wrocławia: 418, Wielkopolski: 458, a dla Katowic: 418.
Ja w Zielonej Górze przy pełnej obsadzie programów, bez kasowania jakiegokolwiek mam cały czas podgląd w EPG. Dziwne, co siedzi w strumieniu SI dla tego MUXa, dla wszystkich lokalizacji te częstotliwości to tzw. "Home Frequency". Jeżeli brak podglądu jest w TV zgodnych to trzeba to zgłaszać do UPC.
__________________________________________________________________
           Max Extra HD           UPC MediaModuł CI+           Samsung UE40F6400           
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: