Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sygnał analogowy
Autor Wiadomość
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 10-01-2015, 11:23   

tyniecdg napisał/a:
sam jestem ciekaw czy u innych tez instalatorzy pozbywają się tych zwrotnic, i instalują zwykłe trójniki
Te "trójniki" (jaki model, nazwa?) pewnie są tańsze i bardziej uniwersalne, bo do którego wyjścia klient nie podłączy modemu, czy dekodera będzie działać.
 
 
tyniecdg 
light master

Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 84
Wysłany: 10-01-2015, 15:05   

W moim przypadku jest to TELESTE BSS3
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 10-01-2015, 15:27   

KOCUREK1970 napisał/a:
Kanałów analogowych NIE da się jednocześnie wyszukać z cyfrowymi. ALBO analog, ALBO cyfrówka. Sygnał analogowy to wiadomo, a cyfrówka, jak wspominano to DVB-C (Cablowy)!!! - nie pomylić się - i nie wyszukiwać na DVB-T (Terrestral - naziemnie)!.

A niby dlaczego nie można mieć jednocześnie kanałów analogowych i cyfrowych kablowych (DVB-C), telewizory przy strojeniu mają wybór źródła sygnału: antena->kablowe, a przy strojeniu zakres: analogowe, analogowe i cyfrowe oraz tylko cyfrowe. Temat TV UPPLEVA był już poruszany.
Z tej instrukcji wynika, że TV UPPLEVA, tak jak i inne ma szukanie i kanałów analogowych i cyfrowych (Digital & Analogue)
Susane napisał/a:
Te "trójniki" (jaki model, nazwa?) pewnie są tańsze i bardziej uniwersalne, bo do którego wyjścia klient nie podłączy modemu, czy dekodera będzie działać.

Teleste BSS3 3-Way Sppliter, no to do podłączenie TV z MediaModułem CI+ będzie konieczność zastosowania filtra kanału zwrotnego.
__________________________________________________________________
    Max Extra HD    UPC MediaModuł CI+    Samsung UE40F6400    
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 10-01-2015, 16:14   

beny8989 napisał/a:
Teraz trojniki beda instalowane informacja od instalatorow. Znow cos wymyslila gora i dlatego tak instaluja. Dopoki znow ktos nie zmieni zdania

UPC prawdopodobnie przygotowuje się do całkowitego wycofania telewizji analogowej i nie zależy im już, aby analog nie był zakłócany. To może być też celowe działanie, aby klienci korzystający jeszcze z analogu przechodzili na TV cyfrową, a ci co wykorzystują analog na drugim telewizorze zamawiali multiroom. Poza tym trójnik jest tańszy niż zwrotnica.
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 10-01-2015, 16:20   

Karol napisał/a:
trójnik jest tańszy niż zwrotnica
I na tym kończą się plusy.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 10-01-2015, 17:15   

Karol napisał/a:
beny8989 napisał/a:
Teraz trojniki beda instalowane informacja od instalatorow. Znow cos wymyslila gora i dlatego tak instaluja. Dopoki znow ktos nie zmieni zdania

UPC prawdopodobnie przygotowuje się do całkowitego wycofania telewizji analogowej i nie zależy im już, aby analog nie był zakłócany. To może być też celowe działanie, aby klienci korzystający jeszcze z analogu przechodzili na TV cyfrową, a ci co wykorzystują analog na drugim telewizorze zamawiali multiroom. Poza tym trójnik jest tańszy niż zwrotnica.

Tyle, że tu nie chodzi o zakłócenia analogu odbieranego przez TV, tylko o zakłócenia (ingres) wprowadzane przez telewizor do sygnału (w paśmie kanału zwrotnego) w kablu sieci UPC.
__________________________________________________________________
    Max Extra HD    UPC MediaModuł CI+    Samsung UE40F6400    
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 10-01-2015, 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 10-01-2015, 17:30   

Pitrek napisał/a:
Tyle, że tu nie chodzi o zakłócenia analogu odbieranego przez TV, tylko o zakłócenia wprowadzane przez telewizor do sygnału w kablu sieci UPC.

Jeżeli sygnał kanału zwrotnego jest dostatecznie silny (a przeważnie jest) podłączenie telewizora nie jest w stanie go zakłócić na tyle, aby były problemy z odbiorem TV cyfrowej lub internetu, poza tym UPC ma możliwość regulacji sygnału. O wiele silniejsze i bardziej widoczne są zakłócenia generowane przez modem czy dekoder, dlatego przy zastosowaniu trójnika zamiast zwrotnicy najbardziej "ucierpi" analog.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 10-01-2015, 21:02   

Pitrek napisał/a:
A niby dlaczego nie można mieć jednocześnie kanałów analogowych i cyfrowych kablowych (DVB-C),

Mieć ich na jednej liście - to chyba zrozumiałe.
Kanały analogowe szuka tuner PAL B/DK itd., a kanałów cyfrowych, tuner DVB-T/C itd., a więc wybierając kanały analogowe w tym momencie tuner cyfrowy jest wyłączony.
Dlatego też tv tworzy osobne listy dla PAL i DVB-T/C.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 11-01-2015, 09:15   

KOCUREK1970 napisał/a:
Pitrek napisał/a:
A niby dlaczego nie można mieć jednocześnie kanałów analogowych i cyfrowych kablowych (DVB-C),

Mieć ich na jednej liście - to chyba zrozumiałe.
Kanały analogowe szuka tuner PAL B/DK itd., a kanałów cyfrowych, tuner DVB-T/C itd., a więc wybierając kanały analogowe w tym momencie tuner cyfrowy jest wyłączony.
Dlatego też tv tworzy osobne listy dla PAL i DVB-T/C.

Chyba nie rozumiem o co chodzi, jak dla mnie w mojej subiektywnej, skromnej ocenie, nie można mieć jednocześnie programów z sygnału cyfrowego naziemnego (DVB-T) i sygnału cyfrowego kablowego (DVB-C), ale można mieć je osobno z TV analogową.
Akurat ja jestem posiadaczem Samsunga, w którym jest min. lista WSZYSTKIE, mogę sobie dowoli przełączać programy pomiędzy programami analogowymi i cyfrowymi (z mediamodułem lub bez). Podobnie jest w LG i w innych, które widziałem. W okresie kiedy w wielu lokalizacjach nie było jeszcze MediaModułu CI+, na TV ustawiało się programy analogowe i te 35 odkodowane programy i można je było oglądać.
W instrukcji każdego TV można sobie znaleźć jak się szuka programów, wybierając źródło sygnału: antena->kablowe, a następnie podaje się zakres: analogowe, cyfrowe lub analogowe i cyfrowe.
Zresztą w tej chwili u ludzi, którzy mają dodatkowe TV, na których odbierają programy analogowe, dokłada się 35 odkodowanych programów, usuwa się duble z analoga i tworzą jeden zestaw programów. Nawet więcej, można zrobić listę wg. własnego uznania, programy analogowe i cyfrowe poprzeplatane ze sobą.

A w tym wszystkim zginie nam wątek TV UPPLEVA dla kolegi @matifcb
__________________________________________________________________
    Max Extra HD    UPC MediaModuł CI+    Samsung UE40F6400    
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 11-01-2015, 12:12   

dzieki w wolnej chwili sprobuje wyszukac cyfrowe i analogowe i zobaczymy co tam z lista mozna pokombinowac

[ Dodano: 13-01-2015, 00:55 ]
po wyszukaniu kanalow cyfrowych i analogowych ( trwalo to chyba z godzine) pare kanalow znalazlem dzialajacych a wiekoszosc naprawde prawie wszystkie sa zakodowane. Znalazlo mi kanaly wszystkie z UPC chyba jakie sa hbo, canal + mnostwo ale wiekszosc zakodowana. Dziwne jest to ze np taki Eurosport albo pare innych ktore wczesniej analogowo dzialaly teraz niedzialaja.
 
  Select HD
 
Jaro10 
plus master

Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 312
Wysłany: 28-01-2015, 13:52   

Wczoraj przeliczyłem sobie programy w tv analogowej i wyszło 47 (Śląsk). Co ciekawe na stronie UPC w wykazie kanałów w mojej miejscowości powinno ich być 45. Nie zostały tam wymienione Religia TV i okienko UPC ( aktualnie nadaje tam w promocji kanał ID). Mam pytanie czy u Was również jest Religia TV w analogu i czy w związku z wyłączeniem tego kanału coś na tej częstotliwości w analogu będzie włączone ?
 
 
Prot 
Klikacz

Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 8
Wysłany: 02-04-2015, 14:48   

Nie znalazłem odpowiedzi na stronie upc, stąd może ktoś z forumowiczów będzie umiał mi odpowiedzieć.
Czy istnieje możliwość zakupienia od UPC samej telewizji analogowej (bez jakiegoś cyfrowego pakietu typu select, czy max). Jeżeli tak, to interesuje mnie szczególnie jaka jest opłata abonamentowa w takim przypadku?
Ponadto, czy można przedłużeniowo skorzystać z WRU tylko zamiast telewizji cyfrowej w pakiecie, z telewizją analogową?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 02-04-2015, 15:05   

Nie można już zamówić telewizji analogowej
jedynie jak ją już posiadasz to nie wyłączają - przedłużałem umowę z wymianą dekodera i analog mi został
 
 
sirkubas 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 226
Skąd: PL
Wysłany: 03-04-2015, 23:47   

GDA napisał/a:
Nie można już zamówić telewizji analogowej
jedynie jak ją już posiadasz to nie wyłączają - przedłużałem umowę z wymianą dekodera i analog mi został

To prawda, choć u nas był w tym roku jeden przypadek, gdzie było podłączenie samego analogu (pakiet mini), ale sprawa otarła się o wyższe szczeble :)
 
 
michal2237 
light master

Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 56
Wysłany: 07-04-2015, 09:09   

Wytlumaczcie mi jedna rzecz....

Program BBC Brit, jest telewizji cyfrowej jest w pakiecie najwyzszym (MAX), a tymczasem mozna go bez problemu ogldadac w TV analogowej... Nie rozumiem tego :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: