Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
tomeko 
light master

Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 95
Skąd: 3miasto
Wysłany: 17-02-2014, 23:30   

Pitrek napisał/a:

Czy UPC trzyma się specyfikacji "DVB-SI" w ich DVB-C , poprawności parametrów tablicy EIT, czy mógłbyś sprawdzić analizatorem tablicę "EIT" co w niej siedzi. W standardzie, "EIT" może zawierać dane nawet do 64 dni, oczywiście żadna TV nie daje takich informacji. Czy producenci TV nie trzymali się standardów. Niektórzy piszą, że mają tylko audycję bieżącą i następna, za to odpowiada: "EIT_present_following", za więcej dni odpowiada: "EIT_schedule". Wygląda mi to tak jakby niektóre TV nie obsługiwały "EIT_schedule". W innych przypadkach jakby TV nie miał wystarczającej pamięci do obsługi tablic "EIT", TV pobiera dane dla 7 dni na bieżącym programie i je wyświetla. W którymś momencie brakuję mu pamięci bo w tle pobiera dane dla reszty programów i po prostu kasuje je, zostawiając tyle ile może dla wszystkich programów i zostaje ich na 1,5 do 2 dni. Dlatego dzieje się tak jak opisałem to w tym wątku. W innych przypadkach z powodu braku pamięci lub zbyt dużej ilości informacji w EPG, mogą zostać wczytane dane z pominięciem niektórych programów i stąd dziury w EPG, a sama jego długość jest na 7 dni. Niektórzy też, mogą mieć mniejszą ilość MUXów, bo wykasowali np. programy kodowane lub te nie z ich pakietów i mogą mieć pełniejsze EPG.

Pełna tabela EIT_schedule w UPC zawiera informacje na 7 dni do przodu i zawiera ok. 75MB danych. Pewnie część telewizorów ma na EPG przeznaczone mniej pamięci i ucina do kilku dni... Cała tablica przesyłana jest przez ok. 2,5 min i po tym czasie EPG powinno być pełne.
Andre_NH napisał/a:

tomeko, Czy poradziłeś sobie może z tym problemem? U mnie aktualizacja kanałów nie przyniosła skutku. Czy interweniowałeś poraz kolejny do UPC?

Niestety nie poradziłem sobie z tym i nadal moduł sie zawiesza (jakoś przywykłem, zdarza sie to raz na parę dni). Kolejny raz nie zgłaszałem, bo musiałbym wykluczyć TV, a jakoś nie mam okazji, żeby wsadzić na kilka dni moduł do innego TV
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-02-2014, 10:19   

tomeko napisał/a:
Pitrek napisał/a:

Czy UPC trzyma się specyfikacji "DVB-SI" w ich DVB-C , poprawności parametrów tablicy EIT, czy mógłbyś sprawdzić analizatorem tablicę "EIT" co w niej siedzi. W standardzie, "EIT" może zawierać dane nawet do 64 dni, oczywiście żadna TV nie daje takich informacji. Czy producenci TV nie trzymali się standardów. Niektórzy piszą, że mają tylko audycję bieżącą i następna, za to odpowiada: "EIT_present_following", za więcej dni odpowiada: "EIT_schedule". Wygląda mi to tak jakby niektóre TV nie obsługiwały "EIT_schedule". W innych przypadkach jakby TV nie miał wystarczającej pamięci do obsługi tablic "EIT", TV pobiera dane dla 7 dni na bieżącym programie i je wyświetla. W którymś momencie brakuję mu pamięci bo w tle pobiera dane dla reszty programów i po prostu kasuje je, zostawiając tyle ile może dla wszystkich programów i zostaje ich na 1,5 do 2 dni. Dlatego dzieje się tak jak opisałem to w tym wątku. W innych przypadkach z powodu braku pamięci lub zbyt dużej ilości informacji w EPG, mogą zostać wczytane dane z pominięciem niektórych programów i stąd dziury w EPG, a sama jego długość jest na 7 dni. Niektórzy też, mogą mieć mniejszą ilość MUXów, bo wykasowali np. programy kodowane lub te nie z ich pakietów i mogą mieć pełniejsze EPG.

Pełna tabela EIT_schedule w UPC zawiera informacje na 7 dni do przodu i zawiera ok. 75MB danych. Pewnie część telewizorów ma na EPG przeznaczone mniej pamięci i ucina do kilku dni... Cała tablica przesyłana jest przez ok. 2,5 min i po tym czasie EPG powinno być pełne.

Dzięki za odpowiedź.
A jak jest z podwójnymi opisami? Czy one są już zdublowane w "EIT_present_following" i w "EIT_schedule". Jeżeli nie no to szajsung się nie popisał. Czy w "EIT" nie ma jakiejś innej nadmiarowości, np. jakieś parametry za długie lub wypełnione jakimiś niepotrzebnymi bajtami? Ale jeżeli opisy są zdublowane już w "EIT" to jakby UPC zrobiło z tym porządek to informacji byłoby dużo mniej i EPG byłoby na pewno dłuższe.
Napisałem już w tej sprawie do Samsunga, na razie dostałem zwrotną informację:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

W imieniu firmy Samsung chciałbym podziękować za przesłane informacje .Sprawę przekazałem do odpowiedniego działu, który zajmie się jej zweryfikowaniem.
Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No to poczekam sobie trochę, jak się nie odezwą, to będę dalej pisał do nich.
_______________________________________________
Max Extra HD, UPC MediaModuł CI+, Samsung UE40F6400
 
 
tomeko 
light master

Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 95
Skąd: 3miasto
Wysłany: 18-02-2014, 13:34   

Pitrek napisał/a:

A jak jest z podwójnymi opisami? Czy one są już zdublowane w "EIT_present_following" i w "EIT_schedule". Jeżeli nie no to szajsung się nie popisał. Czy w "EIT" nie ma jakiejś innej nadmiarowości, np. jakieś parametry za długie lub wypełnione jakimiś niepotrzebnymi bajtami? Ale jeżeli opisy są zdublowane już w "EIT" to jakby UPC zrobiło z tym porządek to informacji byłoby dużo mniej i EPG byłoby na pewno dłuższe.

W EIT są dwa opisy: short_event_descriptor (czyli podstawowy opis) i extended_event_descriptor (który jest dodatkiem do opisu podstawowego). UPC w obu opisach przesyła ten sam tekst i pewnie dlatego pojawiają się podwójne opisy w TV (wygląda ze nie tylko w Samsungach, ale w każdym innym tez).
extended_event_descriptor przesyłany jest tylko na kilka (chyba 3, nie pamiętam) dni do przodu i jak ktoś gdzieś zauważył, w późniejszych terminach w EPG nie ma podwójnych opisów.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-02-2014, 15:50   

tomeko napisał/a:
Pitrek napisał/a:

A jak jest z podwójnymi opisami? Czy one są już zdublowane w "EIT_present_following" i w "EIT_schedule". Jeżeli nie no to szajsung się nie popisał. Czy w "EIT" nie ma jakiejś innej nadmiarowości, np. jakieś parametry za długie lub wypełnione jakimiś niepotrzebnymi bajtami? Ale jeżeli opisy są zdublowane już w "EIT" to jakby UPC zrobiło z tym porządek to informacji byłoby dużo mniej i EPG byłoby na pewno dłuższe.

W EIT są dwa opisy: short_event_descriptor (czyli podstawowy opis) i extended_event_descriptor (który jest dodatkiem do opisu podstawowego). UPC w obu opisach przesyła ten sam tekst i pewnie dlatego pojawiają się podwójne opisy w TV (wygląda ze nie tylko w Samsungach, ale w każdym innym tez).
Czyli wynika, że UPC mogłoby usunąć całkowicie "extended_event_descriptor". EPG zajmowałoby w pamięci TV dużo mniej miejsca, może wtedy byłoby dłuższe?

Nadal nie rozumiem po co jest w UPC "actual_network" i "other_network", robi się tylko zamieszanie z szukaniem programów. Przy szukaniu: Network ID=1537 znajduje 286 pr. TV i 19 radiowych, ale jest to identyczne jak operator: Pozostałe, Szukanie: Szybkie. Częstotliwości TSów są nie dla mojej lokalizacji, zawierają listę programów, ale żadnego programu tam nie ma, pojawia się komunikat 'sygnał zakodowany' chociaż mam Mediamoduł CI+, np. TVP 1,2 HD, TVN HD powinny być u mnie na MUXie 146 MHz, a są na 218 MHz.

tomeko napisał/a:
extended_event_descriptor przesyłany jest tylko na kilka (chyba 3, nie pamiętam) dni do przodu i jak ktoś gdzieś zauważył, w późniejszych terminach w EPG nie ma podwójnych opisów.
Ja w tym wątku to opisałem. Zawsze dziwiło mnie to, że po ok. 3 dniach opisy są pojedyncze.

Zgłaszałem te problemy z EPG do UPC, ale oni twierdzą ciągle, że to wina TV. Czy masz jakąś swoją teorię na temat złego działania EPG. Masz bogatą wiedzę na ten temat, nie masz ochoty zgłosić tego do UPC? To, że nie masz TV z listy UPC, nie ma nic do rzeczy. Z Twoją wiedzą jesteś wstanie im do wytłumaczyć, może w końcu to naprawią.

_______________________________________________
Max Extra HD, UPC MediaModuł CI+, Samsung UE40F6400
 
 
tomeko 
light master

Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 95
Skąd: 3miasto
Wysłany: 18-02-2014, 20:46   

Pitrek napisał/a:

Nadal nie rozumiem po co jest w UPC "actual_network" i "other_network", robi się tylko zamieszanie z szukaniem programów. Przy szukaniu: Network ID=1537 znajduje 286 pr. TV i 19 radiowych, ale jest to identyczne jak operator: Pozostałe, Szukanie: Szybkie. Częstotliwości TSów są nie dla mojej lokalizacji, zawierają listę programów, ale żadnego programu tam nie ma, pojawia się komunikat 'sygnał zakodowany' chociaż mam Mediamoduł CI+, np. TVP 1,2 HD, TVN HD powinny być u mnie na MUXie 146 MHz, a są na 218 MHz.

Wygląda na to, że w actual_network przesyłana jest lista wszystkich MUX-ów dla wszystkich lokalizacji, do której odnoszą się wpisy w tabeli EIT. W other_network są jedynie przesyłane network_id wszystkich lokalizacji, rzeczywiste częstotliwości MUX-ów w danych lokalizacjach i przydzielone im logical_channel_number. Dzięki temu mogą wysyłać jeden strumien Service Information do wszystkch lokalizacji i zarządzać nim centralnie. Dwie tablice NIT pewnie muszą być, ciekawe czy by mogli je zamienić ze sobą (może wtedy TV nie radzące sobie z wyszukiwaniem zaczęły by to robić lepiej).
Dla ciekawskich zrzuciłem wszystkie tablice dla trójmiasta do formatu XML. Jak kogoś to interesuje, może to sobie śćiągnąć tutaj http://tomeko.eu/UPC.zip
Pitrek napisał/a:

Zgłaszałem te problemy z EPG do UPC, ale oni twierdzą ciągle, że to wina TV. Czy masz jakąś swoją teorię na temat złego działania EPG. Masz bogatą wiedzę na ten temat, nie masz ochoty zgłosić tego do UPC? To, że nie masz TV z listy UPC, nie ma nic do rzeczy. Z Twoją wiedzą jesteś wstanie im do wytłumaczyć, może w końcu to naprawią.

Kiedyś zgłąszałem podwójne opisy i stwierdzili, że to z powodu braku certyfikowanego odbiornika. Niestety to ich sposób na niezajęcie sie tematem. Jakoś na razie nie mam zapału do walczenia z nimi, bo mam większe problemy związane z EPG, ale to raczej wina TV (spóźniające się informacje o aktualnym programie).
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 19-02-2014, 20:05   

tomeko napisał/a:
Wygląda na to, że w actual_network przesyłana jest lista wszystkich MUX-ów dla wszystkich lokalizacji, do której odnoszą się wpisy w tabeli EIT. W other_network są jedynie przesyłane network_id wszystkich lokalizacji, rzeczywiste częstotliwości MUX-ów w danych lokalizacjach i przydzielone im logical_channel_number. Dzięki temu mogą wysyłać jeden strumien Service Information do wszystkch lokalizacji i zarządzać nim centralnie. Dwie tablice NIT pewnie muszą być, ciekawe czy by mogli je zamienić ze sobą (może wtedy TV nie radzące sobie z wyszukiwaniem zaczęły by to robić lepiej).
Dla ciekawskich zrzuciłem wszystkie tablice dla trójmiasta do formatu XML. Jak kogoś to interesuje, może to sobie śćiągnąć tutaj http://tomeko.eu/UPC.zip

Dzięki za plik, trochę w nim :) 185 MB :) poszperałem i doszedłem do takich wniosków.
Dane w NIT="Actual Network" są na pewno dla dekoderów Kaon. TV przy szukaniu Szybkim, Auto (nie podaje się NetworkID) biorą zawsze NIT="Actual Network" i dlatego u mnie w Zielonej Górze jest totalny misz masz, patrz pkt. 3 tego wątku. W Warszawie przy tym szukaniu będzie dobrze, bo pokrywa się to z NIT="Other Network" właśnie dla Warszawy. Nie rozumiem tylko dlaczego przy szukaniu Szybkim, Ręcznym i podaniu właściwych parametrów nie znajduje nic.
W NIT="Actual Network", "TransportStreamID nr=10" i "TransportStreamID nr=56" oraz "TransportStreamID nr=91" ma tę samą częstotliwość=562 MHz, czy to nie dziwne?

tomeko napisał/a:

Kiedyś zgłąszałem podwójne opisy i stwierdzili, że to z powodu braku certyfikowanego odbiornika. Niestety to ich sposób na niezajęcie sie tematem. Jakoś na razie nie mam zapału do walczenia z nimi, bo mam większe problemy związane z EPG, ale to raczej wina TV (spóźniające się informacje o aktualnym programie).

Za podwójne opisy odpowiada "EventDescription" w "Short Event" oraz "Text" w "Extended Event". "EventDescription" i "Text" zawierają dokładnie tę samą informację.
"Short Event" jest faktycznie na ok. 3 dni, a dalej to parametru "Extended Event" w ogóle nie ma. UPC mogłoby wyrzucić w ogóle "Extended Event", przynajmniej byłyby pojedyncze opisy i dużo mniej informacji do przesłania.
Zauważyłem jeszcze dziwną rzecz. W EIT="Other TS, Schedule", "EventID Value" nie jest podawane chronologicznie, zaczyna się od drugiego dnia, a pierwszy dzień jest między trzecim a czwartym dniem. W EIT="Actual TS, Schedule", "EventID Value" też nie jest chronologiczne, ale tu w złym miejscu jest trzeci dzień, wymieszany w środku czwartego.
Może stąd są dziury i inne problemy z EPG?

W "Short Event i "Extended Event" brak jest parametru "ISO 639 language"="pol", jest tylko "Language"="pol", czy to nie wpływa na problemy z polskimi znakami?

Moim zdaniem trzeba to wszystko zgłosić do UPC, chyba jeszcze muszą to wszystko dopracować.

______________________________________________
Max Extra HD, UPC MediaModuł CI+, Samsung UE40F6400
 
 
tomeko 
light master

Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 95
Skąd: 3miasto
Wysłany: 20-02-2014, 00:23   

Pitrek napisał/a:

Nie rozumiem tylko dlaczego przy szukaniu Szybkim, Ręcznym i podaniu właściwych parametrów nie znajduje nic.

Tu bym obstawiał TV (są TV, które te dane przyjmują i wyszukują poprawnie)
Pitrek napisał/a:

W NIT="Actual Network", "TransportStreamID nr=10" i "TransportStreamID nr=56" oraz "TransportStreamID nr=91" ma tę samą częstotliwość=562 MHz, czy to nie dziwne?

To pewnie dlatego, że wysyłają jeden SI do wszystkich i te częstotliwości przy prawidłowym odzczytaniu listu MUX-ów dla danej lokalizacji z "Other Network" nie są brane przez odbiornik pod uwagę...
Pitrek napisał/a:

Zauważyłem jeszcze dziwną rzecz. W EIT="Other TS, Schedule", "EventID Value" nie jest podawane chronologicznie, zaczyna się od drugiego dnia, a pierwszy dzień jest między trzecim a czwartym dniem. W EIT="Actual TS, Schedule", "EventID Value" też nie jest chronologiczne, ale tu w złym miejscu jest trzeci dzień, wymieszany w środku czwartego.
Może stąd są dziury i inne problemy z EPG?

To raczej nie jest błąd, bo EventId ma skończoną ilość kombinacji (16 bitów), wiec zawsze w którymś momencie będzie jakaś nieciągłość i np. audycja dzisiejsza będzie miała EventId = ffff, a następnai bedzie miała eventid = 0001, więc też będą niepokolei.
Pitrek napisał/a:

W "Short Event i "Extended Event" brak jest parametru "ISO 639 language"="pol", jest tylko "Language"="pol", czy to nie wpływa na problemy z polskimi znakami?

"Language" to akurat opis parametru nadany przez TS Analyzer-a (w strumieniu nie ma zadnych opisow parametrow)
Pitrek napisał/a:

Moim zdaniem trzeba to wszystko zgłosić do UPC, chyba jeszcze muszą to wszystko dopracować.

Na pewno powinni poprawić Extended Event, żeby nie dublował Short Event.
Fajnie by było, gdyby pokombinowali z tablicami NIT (ale wydaje mi sie na tą chwilę mało prawdopodobne, by to zmienili, bo w sumie wyglądają OK a problemy z programowaniem sa raczej problemami TV). W MUX-ach wymienionych w http://www.upc.pl/pdf/Ins...w_cyfrowych.pdf też mogli by zrobić porządek, bo w tej chwili podaja je jako źródło SI dla kanałów niekodowanych, a przesyłaja w nich pełną listę wszystkich MUX-ów, nawet tych które wycinają.
Reszta wydaje mi się OK i problemem są raczej odbiorniki TV i ich zła interpretacja strumienia SI.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 20-02-2014, 19:32   

tomeko napisał/a:
Pitrek napisał/a:
W NIT="Actual Network", "TransportStreamID nr=10" i "TransportStreamID nr=56" oraz "TransportStreamID nr=91" ma tę samą częstotliwość=562 MHz, czy to nie dziwne?
To pewnie dlatego, że wysyłają jeden SI do wszystkich i te częstotliwości przy prawidłowym odzczytaniu listu MUX-ów dla danej lokalizacji z "Other Network" nie są brane przez odbiornik pod uwagę...

Chodzi mi o szukanie Szybkie, Auto (nie podaje się NetworkID). Przy tym szukaniu TV nie korzysta z "Other Network" i niestety te MUXy występują. Wtedy niektóre programy np. TVP1, TVP2, TVP Polonia występuje 3 razy, a częstotliwość ich MUXa to 138 MHz i 2 razy z tym samym MUXem 562 MHz. "TransportStreamID"=1, 56 i 91. Nie ma za to MUXów 146 i 154 MHz, a w Zielonej Górze właśnie na nich są programy.
tomeko napisał/a:
Pitrek napisał/a:

Zauważyłem jeszcze dziwną rzecz. W EIT="Other TS, Schedule", "EventID Value" nie jest podawane chronologicznie, zaczyna się od drugiego dnia, a pierwszy dzień jest między trzecim a czwartym dniem. W EIT="Actual TS, Schedule", "EventID Value" też nie jest chronologiczne, ale tu w złym miejscu jest trzeci dzień, wymieszany w środku czwartego.
Może stąd są dziury i inne problemy z EPG?
To raczej nie jest błąd, bo EventId ma skończoną ilość kombinacji (16 bitów), wiec zawsze w którymś momencie będzie jakaś nieciągłość i np. audycja dzisiejsza będzie miała EventId = ffff, a następnai bedzie miała eventid = 0001, więc też będą niepokolei.

Rozumiem, że jest to system kolejkowy, ale tu tak nie jest. Przy przepełnianiu/zapętleniu numeracji nie byłoby tak, że dzisiejszy dzień jest gdzieś pomiędzy trzecim a czwartym dniem, albo by był na początku, albo na końcu listy, ale nie w środku.
tomeko napisał/a:
Na pewno powinni poprawić Extended Event, żeby nie dublował Short Event. Tablice NIT w sumie wyglądają OK a problemy z programowaniem sa raczej problemami TV. Reszta wydaje mi się OK i problemem są raczej odbiorniki TV i ich zła interpretacja strumienia SI.

No cóż dziwi mnie, że takie błędy w szajsungach, ciągną się latami, jak widać od serii "C". Ja już więcej nie wymyślę, ale Twoje wskazówki bardzo dużo mi pomogły w zrozumieniu działania strojenia i EPG. Zgłosiłem to już do samsunga, na razie czekam na odpowiedź, nie odpuszczę im tego. Czy mogę ewentualnie przesłać im Twój plik ze strumieniem SI? Może są wstanie naprawić ten problem i umieścić w aktualizacji firmware'u. Coś tam robią bo do serii "F" co chwilę pojawia się aktualizacja.
 
 
tomeko 
light master

Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 95
Skąd: 3miasto
Wysłany: 20-02-2014, 21:24   

Pitrek napisał/a:

Rozumiem, że jest to system kolejkowy, ale tu tak nie jest. Przy przepełnianiu/zapętleniu numeracji nie byłoby tak, że dzisiejszy dzień jest gdzieś pomiędzy trzecim a czwartym dniem, albo by był na początku, albo na końcu listy, ale nie w środku.

Chodzi mi o to, że event_id, ani kolejność przesyłania opisów nie powinna mieć wpływu na poprawność wyświetlania EPG przez TV. Nie jest to kolejka ale tabela, która powinna być sortowana wg start_time a nie event_id. Gdzieś w jakiś zaleceniach ETSI jest nawet napisane, zeby zdażenia bliższe w czasie były przesyłane częściej niż późniejsze, by szybciej zapełnić najbliższe dni.
Pitrek napisał/a:
Czy mogę ewentualnie przesłać im Twój plik ze strumieniem SI?

Pewnie
 
 
majki84 
light master

Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 82
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21-02-2014, 12:55   

Mam Samsunga E6500 (plazma) i chciałbym korzystać z CI+ (nie mam multiroom). Czy jakość obrazu jest lepsza/gorsza niż przez dekoder? Czy przełączanie kanałów jest faktycznie o wiele wolniejsze niż przez dekoder? Czy bez problemu działa wyjście optyczne dźwięku (gdzieś na necie wyczytałem, że kino domowe podłączone przez hdmi do tv nie działa poprawnie ze wszystkimi kanałami przy karcie ci+. Rozumiem, że jak podłączę pendrive to będę mógł pauzować/przewijać kanał, ale tylko ten aktualnie oglądany, nie ma możliwości oglądanie jednego kanału i jednoczesnego nagrywania innego?
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 21-02-2014, 13:05   

Osobiście mam Samsunga es6800 i moge odpowiedzieć na kilka pytań.
1. Jakość u mnie na pewno nie jest gorsza po przejściu na moduł, powiedziałbym, że nawet lepsza i to jest nie tylko moja opinia.
2. Przełączanie jest tak samo szybkie jak na dekoderze, ale trzeba zaznaczyć, że niektóre kanały (jest ich kilka) po przełączaniu p+/p- włączają się trochę wolniej ponieważ pierw wyskakuje napis, że kanał zakodowany. Sądzę, że to dlatego, że mój tv nie jest kompatybilny z modułem (nie ma go na liście upc),
3.Co do optyka niech się ktoś wypowie,
4. Funkcja Time Shift działa tylko na kanale aktualnie oglądanym. Nie można nagrywać i oglądac inny kanał. Przynajmniej u mnie tak jest. Mam jeden moduł i jeden tuner w tv. Ale za to jest fajne rozwiązane w Samsungach, że nagrywając można korzystać ze Smart tv i oglądać również filmy z hdd lub pendrive.
  misiek122
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21-02-2014, 21:47   

majki84 napisał/a:
Czy jakość obrazu jest lepsza/gorsza niż przez dekoder? Czy przełączanie kanałów jest faktycznie o wiele wolniejsze niż przez dekoder? Czy bez problemu działa wyjście optyczne dźwięku (gdzieś na necie wyczytałem, że kino domowe podłączone przez hdmi do tv nie działa poprawnie ze wszystkimi kanałami przy karcie ci+.

Jakość to kwestia TV, na jednych programy cyfrowe są lepsze niż z źródła HDMI, a na innych na odwrót. Ja czegoś nie bardzo rozumiem, przecież masz "Select Extra HD", skoro nie masz MediaModułu CI+ to masz dekoder, ustaw w TV te 35 odkodowanych cyfrowych programów i sam sobie porównaj. W moim przełączanie kanałów zakodowanych nie różni się od przełączania odkodowanych, czasami mignie, że ledwo da się przeczytać, napis "sygnał zakodowany".
majki84 napisał/a:
Rozumiem, że jak podłączę pendrive to będę mógł pauzować/przewijać kanał, ale tylko ten aktualnie oglądany, nie ma możliwości oglądanie jednego kanału i jednoczesnego nagrywania innego?

misiek122 napisał/a:
Osobiście mam Samsunga es6800 i moge odpowiedzieć na kilka pytań.
4. Funkcja Time Shift działa tylko na kanale aktualnie oglądanym. Nie można nagrywać i oglądac inny kanał. Przynajmniej u mnie tak jest. Mam jeden moduł i jeden tuner w tv. Ale za to jest fajne rozwiązane w Samsungach, że nagrywając można korzystać ze Smart tv i oglądać również filmy z hdd lub pendrive.

TimeShift to co innego niż nagrywanie. Często zamiast TimeShifta używam właśnie nagrywania. Zbuforowany TimeShift przepada. Wkurzające jest, że włączenie EPG resetuje TimeShift, kilka razy się tak załatwiłem, teraz już pamiętam. Zamiast pendrive'a lepiej użyć HDD USB. 1 godzina programu HD to ok. 6 GB. Ja używam HDD 1TB, gdzie jedna partycja (dla nagrań z TV) jest sformatowana przez TV, a druga NTFS sformatowana w komputerze używana jest min. do wrzucanych przeze mnie filmów. Podczas TimeShiftu nie mogę oglądać innych nagrań TV z partycji TV lub "moich" filmów z drugiej partycji. Nagrywając program mogę oglądać inny nagrany lub ten sam co się nagrywa, ale z przesunięciem czasowym, coś jak TimeShift, ale nagranie zostaje. Teraz podczas olimpiady, jak jestem w pracy TV nagrywa wszystko, a ja wieczorkiem oglądam to co chcę. Można nagrywać, ale przy jednej głowicy i przy jednym module, podczas nagrywania programu niezakodowanego można oglądać inne programy zakodowane i odkodowane, ale oczywiście tylko z tego samego MUXa, nagrywając program zakodowany oczywiście nie mogę oglądać innego programu zakodowanego, bo jest komunikat 'sygnał zakodowany' (mediamoduł zajęty odkodowaniem nagrywanego programu), ale można oglądać inny program niekodowany, oczywiście w ramach tego samego MUXa.

____________________________________________________________
Max Extra HD, UPC MediaModuł CI+, Samsung UE40F6400+USB HDD 1TB
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 22-02-2014, 11:08   

Pitrek napisał/a:
TimeShift to co innego niż nagrywanie

Wiem o tym. Dlatego pisałem po kropce.
  misiek122
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-02-2014, 12:18   

misiek122 napisał/a:
3.Co do optyka niech się ktoś wypowie,


Mam starsze modele Samsungów i z wyjścia optycznego płynie dźwięk w Dolby Digital (oczywiście tylko na niektórych kanałach).
 
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 22-02-2014, 13:15   

Dzisiaj: 22-02-2014, 11:08 misiek122 napisał/a:
Pitrek napisał/a:
TimeShift to co innego niż nagrywanie

Wiem o tym. Dlatego pisałem po kropce.

Spokojnie, spokojnie. :)
Wczoraj: 21-02-2014, 13:05 misiek122 napisał/a:
4. Funkcja Time Shift działa tylko na kanale aktualnie oglądanym.

Napisałem, to dlatego, że wszystko zależy od podejścia i interpretacji. Według mojej subiektywnej oceny dla mnie TimeShift działa nie tylko na aktualnym kanale. Cały czas używam to w mniej więcej tak. Pauzuje jakiś program np. na TVN o g. 20:00, za 30 min. włączam PLAY i oglądam i wiem, że będzie trwał 2 godz., jeżeli o 22:00 zaczyna się jakiś program np. na Polsacie to zmieniam kanał i od tego momentu buforuje się Polsat, a ja dalej oglądam TVN, mogę wiele razy przewijać i pauzować do końca programu z TVN, jak dojdzie buforowanie do godz. 22:00 to będę oglądał dalej Polsat. Wkurza mnie tylko to, że jak mam już zbuforowane np. 30 minut, to włączenie nagrywania nie pyta, czy dograć do nowego materiału to zbuforowane, tracę te 30 min. W wyższych modelach samsunga przy działającym TimeShifcie w momencie uruchomienia nagrywania TV pyta się co zrobić ze zbuforowanym materiałem. Wkurzające jest też, że włączenie EPG resetuje TimeShift, TV powinien dać jakieś ostrzeżenie, tak jak jest przy zmianie kanałów przy nagrywaniu, TV pyta się czy przerwać nagrywanie. Z tego powodu często zamiast TimeShifta używam właśnie nagrywania.
Wczoraj: 21-02-2014, 13:05 misiek122 napisał/a:
4. ... Nie można nagrywać i oglądac inny kanał. Przynajmniej u mnie tak jest. Mam jeden moduł i jeden tuner w tv.

Z tym się też nie zgodzę. Według mojej subiektywnej oceny można nagrywać i oglądać inny kanał, ja też mam jedną głowicę i jeden moduł, podczas nagrywania programu niezakodowanego mogę oglądać inne programy zakodowane i odkodowane, ale oczywiście tylko z tego samego MUXa, nagrywając program zakodowany oczywiście nie mogę oglądać innego programu zakodowanego, bo jest komunikat 'sygnał zakodowany' (mediamoduł zajęty odkodowaniem nagrywanego programu), ale mogę oglądać inny program niekodowany, oczywiście w ramach tego samego MUXa.

___________________________________________________________
Max Extra HD, UPC MediaModuł CI+, Samsung UE40F6400+USB HDD 1TB
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: